Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

MI R9800Pro umarl smiercia do dnia dzisiejszego niewyjasniona, właczam rano kompa i nie działał, mial wgrany bios od XT.

 

Mówicie ze karty padaja osobom które maja silencera to zadajcie sobie najpierw poco kupowaliscie tego Silencera ?

10% - aby mic ciszze

90% - aby zwiekszyc potencjał OC

 

dlatego wiecej pada bo wszyscy je bardziej kreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co się grrzeja na karcie to rdzeń, pamiątki i ta cholerna blaszka aluminiowa. Po odblokowaniu potoków i podkręceniu nie da się jej dotknąć, więc założyłem radiatorki. A ogólny obieg powietrza wokół karty można poprawić montując wentyl w bocznej ścianie na wysokości grafy.

u mnie na 9600XT po dobrym przykręceniu rdzeń jest letni przy 600 Mhz (mierzone organoleptycznie :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezanie to jest w pozo mam 100Hz przy 1024. To pewnie bedzie wina zasilacza, bo mam sporo zeczy podpietych do niego z oddzielnym zasilaniem...

Jaki masz monitor?? powypinaj napędy optyczne i inne piedoły i będziesz wiedział czy to zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po trzech miesiacach pracy na Radku 9800PRO bez OC! stwierdziłem ze mam troszke za goraco w pudelku (przez to podnosila sie temperatura pracy profesora - w stresie dawalo prawie 70 st.C) A ze nie lubie halasu w koncu wylaczylem wiatrak w obudowie i podjalem decyzje o zakupie VGAS rev.3 W moim przypadku nie bylo to kilka dni ale po ok.2-3 tyg. pewnego pieknego wieczoru przyszedlem do domku i stwierdzilem zgon karty (komp byl wlaczony przez caly dzien). Nie chcialbym tutaj narzekac na Silencera, ale dla mnie to dziwny zbieg okolicznosci.

Po pierwsze primo: karta nie byla NIGDY podkrecana

Po drugie primo: Silencer byl dobrze zamontowany (docisk OK - chociaz nie mialem wkretaka z manometrem, no i dobrze przylegal co okazalo sie przy zamianie na oryginalny przed podroza do serwisu)

I po trzecie primo ;) na zasilacz nie moge raczej narzekac (Chieftec 360W).

Zagadkowe...?

 

W kazdym razie serwis oczywiscie nie naprawil i zgodnie ze znana mi juz strategia "Wyslemy tansza, podobna - moze sie nie kapnie" :) otrzymalem na wymiane Sapphire R9800 NON-PRO tansza - bagatela ponad 300 8O (1049/699) - niezle przegiecie paly, nie?

Oczywiscie nie chcialem nawet dyskutowac na jej temat i nie odebralem karty. Na szczescie bylem juz po terminie i tym sposobem za niewielka doplata jestem dzisiaj szczesliwym posiadaczem GF 6800 zmodowanego na GT (16x1, 6xVS, 350/800) - przy czym ostatnio wrocilem do nominalnej czestotliwosci bo jak na moje potrzeby mam na razie taki zapas ze nie potrzebuje wiecej.

Nie wiem czy Radki padaja od Silencera czy nie, ale moja przygoda z ATI przynajmniej na razie zakonczyla sie i jakos nie odczuwam tesknoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem saphira 9800pro (rdzen r360) jakies pol roku temu i po tygodniu stwierdzilem ze standardowy wiatrak jest za glosny. Wyczytalem na necie ze najlepsze chlodzenie do grafiki to silencer. Kupilem (rev3) i wszystko chodzilo miodzio, podkrecilem go na ustawieniach jak xt (silencer chodzil caly czas na low). Zero artefaktow i zwioch. I tak wszysko chodzilo jakies pol roku ale niedawno po wlaczeniu kompa wywalil mi komunikat ze nie mam podlaczonego zasilania od karty a to bzdura bo caly czas bylo podlaczone. Odlaczylem i podlaczylem inne i odpalil. Na poczatku stwierdzilem ze moze cos nie tak z kablem wiec jeszcze raz odlaczylem i podlaczylem poprzedni jaki byl podlaczony na poczatku i o dziwo odpalil. Tak chodzilo mi ze dwa tygodnie, pewnego dnia wlaczylem kompa pogralem moze z 10min. w RBR i nagle czarny ekran. Okazalo sie ze karta padla i plyta tez (asrock K7VT2). Nie wiem czy byla to wina temperatury, lewa sciane od obudowy jest nie zamknieta tylko oparta a moja zasilka to Chieftec 420. Karta jest na gwarancji na razie czekam na odpowiedz z serwisu ale jesli nie uznaja mi gwarancji to pozostaje mi przejsc sie na gielde i moze da sie jeszcze ja uratowac. Moze polecicie mi jakis dobry punkt gdzie naprawiaja elektronike bo mi tylko przychodzi do glowy gielda przy stodole. Na razie nie mam kasy i kupilem asrocka K7VTA4A+ na razie chodzi spoko, wlozylem matroxa G400 ale czy nie bede mial problemu jak wloze to 9800pro lub podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencera juz nie zaloze bo sprzedalem i nie chce ryzykowac. Juz nie zalezy mi az tak bardzo na podkreceniu tylko na ciszy, bo na standardowym wiatraku to on jest najglosniejszy u mnie w kompie.

Myslalem o czyms takim:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37160590

 

Z tego to co tu niektorzy napisali moze przyczyna padania kart z salencerem jest brak owiewu na karcie.

 

A moze cos takiego

http://allegro.pl/show_item.php?item=37572925

 

Sam nie wiem, kupilem teraz dwa wiatraki artica do budy (sa faktycznie ciche) jeden dalem na gorze (wyrzuca) a drugi na dole (wdmuciach!e).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencera juz nie zaloze bo sprzedalem i nie chce ryzykowac. Juz nie zalezy mi az tak bardzo na podkreceniu tylko na ciszy, bo na standardowym wiatraku to on jest najglosniejszy u mnie w kompie.

Myslalem o czyms takim:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37160590

Nie sądzę, aby taki mały wentylek był uosobieniem ciszy - nawet jeżeli producent tak podaje i nawet jeżeli początkowo będzie ok, to takie małe wyjce lubią się z czasem rozbujać i bywa głośno. Poza tym nie wiem, czy to coś sprosta schłodzeniu takiej grzałki jak obecne karty graficzne (z wyj. 9600/PRO/XT).

 

Z tego to co tu niektorzy napisali moze przyczyna padania kart z salencerem jest brak owiewu na karcie.

Niektórzy mieli świetną wentylację i karty padły. Jednak generalnie mało kto docenia chociaż minimalny boczny nawiew - u mnie z 92mm Y.S. Tech Ultra Silnet 1400rpm puszczonym na 7v temp. wynosi przy Silencerze na low 58C w 2D, a po zdjęciu ściany obudowy i tym samym wentyla rośnie błyskawicznie do 67C. Poza tym jak słyszę o graniu przy Silencerze na low, bo komuś się nie chce przełączyć na high, to mi skóra cierpnie. ;)

 

 

A to twoim zdaniem zapewni prawidłowy obieg powietrza wokół karty? Przecież częsci chłodzone przez taki zestaw będą wydzielać ciepło do środka budy, które w przeciwieństwie do Silencera nie będzie wydalane na zewnątrz, zaś części nie chłodzone będą się pod tym gotować. Oczywiście to moje subiektywne zdanie; jakoś nie mam przekonania do takich patentów.

 

Sam nie wiem, kupilem teraz dwa wiatraki artica do budy (sa faktycznie ciche) jeden dalem na gorze (wyrzuca) a drugi na dole (wdmuciach!e).

A to akurat niezbędne minimum - najlepiej 4x Arctic albo coś szybszego, puszczone np. na 7v dla zachowania ciszy. (ale Artici Pro TC obecnie po 9zł, więc nie ma tańszej i lepszej oferty).

 

Powodzenia w chłodzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki za rade. Co do tego malego wiatraka to slyszalem i wg mnie jest cichy a mysle ze na pewno lepszy od standardowego. Oczywiscie nie krecilbym jej tylko chodzi mi bardziej o cisze. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakas czujka temperatury na takim 9800pro a jesli jest to jakim programem moge podejrzec temperature? Czy moze to atitool czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bocznego nawiewu to myslalem o tym ale za bardzo nie wiem jak moge zainstalowac wiatrak. Mam bude midi enlight i na bocznej lewej sciance mam tylko kratki na dole ponizej agp.

Na gorze juz nie mam za bardzo miejsca na instalacje drugiego wentyla i na dole raczej tez nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się swojemu Ice-q i poza radiatorami na pamięciach ma on dodatkowe radiatorki w miejscu znajdującym się niedaleko śledzia przy prawej krawędzi karty (patrząc od strony wentyla śledziem do góry). Może w tym tkwi haczyk :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki za rade. Co do tego malego wiatraka to slyszalem i wg mnie jest cichy a mysle ze na pewno lepszy od standardowego. Oczywiscie nie krecilbym jej tylko chodzi mi bardziej o cisze. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakas czujka temperatury na takim 9800pro a jesli jest to jakim programem moge podejrzec temperature? Czy moze to atitool czy cos innego?

Jeżeli obadałeś ten wiatraczek "własnousznie", to ok :)

W drugiekj kwestii - pisałem o tym 3-4 razy w kompendium, ale napiszę po raz ostatni - do pomiaru temperatury GPU potrzebny jest R360 i laminat od 9800XT. W nowszych wersjach ATITool nie trzeba nawet flashować zmodyfikowanego biosu od XT - sam skanuje w poszukiwaniu chipa LM63.

 

http://www.techpowerup.com/atitool/doc/changelog.php

 

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...king/vidcard/94

 

Co do wentylacji (nawiewu bocznego), to albo tniesz budę, albo zostaje po staremu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze się myle, ale mozliwe, ze cos w tym jest... zapewne wiele osób szlifowało swojego Silencera na lustro... Moim zdaniem to moze byc przyczyną... ewidentnie widac ze spód Silencera został splanowany (idealnie wyrównany) choc widac przy tym wyżlobienia itd... jak szlifowaliście, to mogliście niedokladnie i moglo powstać zagłebienie, wiecie o czym mowie... w wyniku tego, VGAS nie przylega dokladnie...

 

Myśle, ze zamiast szlifowania itd. wystarczy dac samą paste termiczną... ja tak mam zrobione i naprawdę nie narzekam... pozatym kilkakrotnie sprawdzałem, czy nie za mocno przykręciłem itd...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak słyszę o graniu przy Silencerze na low, bo komuś się nie chce przełączyć na high, to mi skóra cierpnie.

No, mi tez - ale ze wymagaloby to ciaglego grzebania z tylu budy, to zostawiam caly czas na 'high', tym bardziej ze karta jest @. Nie jest glosno, ale pojawia sie troche wiecej wibracji. Wiadomo tez, ze calosc jest ciezka, karta sie przez to wygina :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja u siebie zaobserwowałem pewną rzecz, otóż na radeonach 9800 (może w innych także, nie wiem bo nie miałem do czynienia) jest pewna kostka przy wtyczce molex, ale po drugiej stronie karty. Owa kostka cholernie się grzeje, nawet bez wypasionego chłodzenia (jeśliby dłużej potrzymać na niej palec to można się poparzyć chyba...). A silencer, jak napisali wcześniej ogranicza dostęp powietrza dlatego rdzeń chłodzony jest lepiej, jednak ogólna temp. płytki drukowanej wzrasta.... Dlatego nie wyobrażam sobie jaką temperaturkę ma ta kostka przy założonym silencerze, albo innych zalmanach. Ja ze zaślepki/śledzia od obudowy zrobiłem sobie mały radiatorek. Wciąłem dwa odpowiedniej wielkości kawałki, skleiłem je taśmą termoprzewodzącą, i całość założyłem na kartę i jest dużo lepiej... (Z boku radiatorek wygląda mniej więcej tak: |_|/ ) Być może właśnie przez tą kostkę wasze karty szlag trafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem tak

mam zamontowanego na Radeonie 9700pro bardzo dobre osiągi i jestem z Arctica bardzo zadowolony

 

jedyna wada jest taka że kurz zatyka te aluminiowe żeberka radiatora i ciężko je wyczyścić

 

ale jak dla mnie 100% zadowolenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja u siebie zaobserwowałem pewną rzecz, otóż na radeonach 9800 (może w innych także, nie wiem bo nie miałem do czynienia) jest pewna kostka przy wtyczce molex, ale po drugiej stronie karty. Owa kostka cholernie się grzeje, nawet bez wypasionego chłodzenia (jeśliby dłużej potrzymać na niej palec to można się poparzyć chyba...). A silencer, jak napisali wcześniej ogranicza dostęp powietrza dlatego rdzeń chłodzony jest lepiej, jednak ogólna temp. płytki drukowanej wzrasta.... Dlatego nie wyobrażam sobie jaką temperaturkę ma ta kostka przy założonym silencerze, albo innych zalmanach. Ja ze zaślepki/śledzia od obudowy zrobiłem sobie mały radiatorek. Wciąłem dwa odpowiedniej wielkości kawałki, skleiłem je taśmą termoprzewodzącą, i całość założyłem na kartę i jest dużo lepiej... (Z boku radiatorek wygląda mniej więcej tak: |_|/

 

U mnie na Herculesie tam jest fabrycznie zamontowany maly radiatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc u mnie było tak:

Kupiłem 9600 xt shappira i na orginalnym chłodzeniu działał ok 4 miechy . kupiłem silencera rev. 3.0 i po 2 tygodniach shappir padł. ciekawe!? nawet nie podkręcałem. karta działała na 500/600 chociarz na pudełku była gwarancja że na 528/633 bedzie działac.ale sięwkułem. teraz czakam za kasą i nie wie m co kupić

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...