Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

to sa takie plastry o gruposci 1mm...wyciachalem maly kwadracik i przylepilem centralnie nad rdzeniem miedzy tymi malymi duperelkami i na to jeszcze jeden wiekszy plaster.....przez radiator nawiercilem otworki....miedzy radiatorem a PCB dalem gumowe podkladki i bardzo mocno wszystko skrecilem.

 

Zarowno Silencer jak i radiator na pleckach nagrzewaja sie bardzo szybko wiec wszystko dziala tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak...jesli sie tak opatuli grafe jak u Vipka to jest szansa ze nic sie nie przegrzeje i nie zdechnie ? :D

Nie powinno, ale roznie moze byc :?

Np. u mnie w Herculesie te wszystkie radiatory co wyzej na zdjeciach byly firmowo a i tak sie wszystko niezle grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to szkoda ze w detalu nie widziales, bo radiatorow specjalnie dla termogluta nie bede kupowal, a Twoje rozwiazanie mi sie podoba. Bede musial wykombinowac inny sposob chlodzenia pcb po drugiej stronie niz rdzen bo grzeje sie tam karta w przykty sposob...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na moim Herculesie 9700PRO VGAs rev 3 siedzi ok 2 tygodni i poki co nie narzekam. Gdy gram ustawiam go zawsze na HI, rdzen przesmarowany AS5, temp laminatu za GPU po stresie i silencerze na hi to ok 45st C wiec rdzen pow 50 nie powinien miec.

 

Ale nie dziwie sie ze niektorym grafa po pol roku (albo i 2 tygodniach) mogla pasc skoro mozna wywnioskowac iz np podkrecone R9800PRO katowali grajac pryz silencerze na LOW. Tylko te 9600 cos padaja jak muchy :/.

 

Przyczyna zgonów (oprocz tych wczesniej wymienianych) wg mnie moze byc "posuszka" z cieplego powietrza gdyz wokol grafy nie ma obiegu powietrza. No ale przy zalmanach tez nie ma obiegu (na dodatek jest 2 ga poduszka jeszcze za grafa).

 

Mozliwe jest tez uszkodzenie elektrostatyczne ujawniajace sie po jakims czasie. Czy pracowaliscie an macie (od biedy woreczku) ESD? Uziemiliscie sie przed grzebaniem w grafie? Nie dotykaliscie nic poza jej brzegami?

 

75% zgonow jak widze to R9600 a one nie maja shima, moze rdzen sie ukruszyl czy cos podobnego? A moze ten silencer to zabil 3 sztuki R 9600 mial jakas skaze na stopie ktora po docisnieciu uszkadzala rdzen?

 

Poki co zamontuje wentylek 50mm na 5V dmuchajacy z boku grafy i bede sie modlil zeby jej szlag nie trafił, niezle mnie przestarszyliscie gdyz na ta grafe nie mam juz gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwadni temu kupiłem SAPPHIRA Radeon 9800PRO i Silencera rev3.Po dwóch dniach karta zdechła, normalnie windows w pewnym momencie zamarzł a po twardym restarcie karta już się nie odzywała - poprostu czarno. Byłem pewien że już po zabawie, wyjąłem karte, zdjąłem silencera, założyłem oryginalny cooler i dla pewności założyłem jeszcze raz karte aby się upewnić. Komp uruchomił się normalnie ! (kondensatory wystygły(??)

Narazie zrobiłem testy w 3dMarku03 i test przeszedł bez problemów, żadnych artefaktów ani nic takiego. Zobaczę przez następnych kilka dni co się będzie działo, we wtorek kupuje HL2 także karta będzie mordowana przez kilka godzin dziennie :-)

Pozdrawiam.

Ps.

Może ktoś chce odkupić silencera rev3 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwadni temu kupiłem SAPPHIRA Radeon 9800PRO i Silencera rev3.Po dwóch dniach karta zdechła, normalnie windows w pewnym momencie zamarzł a po twardym restarcie karta już się nie odzywała - poprostu czarno. Byłem pewien że już po zabawie, wyjąłem karte, zdjąłem silencera, założyłem oryginalny cooler i dla pewności założyłem jeszcze raz karte aby się upewnić. Komp uruchomił się normalnie ! (kondensatory wystygły(??)

Narazie zrobiłem testy w 3dMarku03 i test przeszedł bez problemów, żadnych artefaktów ani nic takiego. Zobaczę przez następnych kilka dni co się będzie działo, we wtorek kupuje HL2 także karta będzie mordowana przez kilka godzin dziennie :-)

Pozdrawiam.

Ps.

Może ktoś chce odkupić silencera rev3 ? ;)

Prawdopodobnie karta jest nadal uszkodzona i najprawdopodobnie zimny lut(o ile nie przełamana scieżka) . Zmiana naprężeń laminatu spowodowała ujawnienie się usterki. Zdjęcie silencera powrót do normalnych naprężeń i jest OK. Dla kogoś kto chociaż trochę grzebał w elektronice to nic nadzwyczajnego. Czesto się zdaża, że niedzałający sprzęt po rozłożeniu i ponownym złożeniu ożywa i działa długo. A tak prawdę mówiąc to miałeś sporo szczęścia, bo przy okazji taki defekt może uszkodzić inne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Teraz to mnie zalamaliscie kupilem sobie gigabyta R9550 (hynixy 4ns) i chcialem na niego zalozyc silencera rev.3 ale jak piszecie tak to az strach sie bac :D

 

A moze kondziolki sie szybciej wysuszaja kiedy silencer jest nad nimi ??

W koncu pewnie osiaga wieksza temp niz otaczajace powietrze kondenstaory kiedy nie ma silencera.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo

 

Teraz to mnie zalamaliscie kupilem sobie gigabyta R9550 (hynixy 4ns) i chcialem na niego zalozyc silencera rev.3 ale jak piszecie tak to az strach sie bac  :D 

 

1203169[/snapback]

jak masz gwarancje to montuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie na co wpadlem przed chwila ??

Mianowicie zamiast sprzeczac sie czy ten Arctic zabija radki czy nie to poprostu

napiszcie do arctica zeby zmienil mu nazwe na:

 

Arctic cooler VGA SilentKiller rev. 3 :D

 

I takie haslo reklamowe:

"Ten system chlodzenia, schlodzi twojego radka na amen" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew - czy ja dobrze przeczytalem ze chcesz wstawic silencera na radka 9550 zwyklego :razz:

Jesli istnieje cos takiego jak przerost formy nad trescia to wlasnie bylby silencer na takim radku... Te karty to zimniutkie, niedovoltowane zabaweczki i osobiscie widzialem 9550 gigabyte po wystzkich mozliwych vmodach wykrecona bodaj 520/520 na STANDARDOWYM radiatorku, BEZ dolozonego nawet wentylka :wink: te karty sie zwyczajnie bardzo slabo grzeja i nie ma sensu sie bawic w nic, oprocz ew wstawieniu jakichs bardzo tanich alu na ram, ale to tez imo jest zbedne (0% przyrostu oc).

Podobnie sprawa sie ma jesli chodzi o 9600 imo, silencer jest zbedny na te karty, wystarczy znacznie mneijszy cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :)

No tez tak uwazam ze to bedzie z deka przegiecie ale lubie miec dobrze schlodzony sprzet, i w tym tez tego radka.

Uwazacie ze Silencer bedzie go lepiej chlodzil niz zwykly radiator na gigabyte z wentylem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazacie ze Silencer bedzie go lepiej chlodzil niz zwykly radiator na gigabyte z wentylem ??

1204552[/snapback]

Coz, silencer to naprawde ladny kawal aluminium i bedzie zdecydowanie wydajniejszy, ale w poprzednim poscie usilowalem ci uswiadomic ze jest zbędny :) Chyba ze chcesz sie pobawic, to juz twoja sprawa. Mowie z doswiadczenia bo tez wymienialem chlodznie na 9550. Zabawa - przednia, ale efekty juz tylko w podswiadomosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...