Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

No i wlasnie po dlugich przemysleniach do takiego wniosku doszedlem, iz niby jedno z najlepszych systemow chlodzacych nasza grafike moze przyczynic sie do jej zaglady. Wraz z Fredziem z forum Tweak.pl doszlismy do tego majac identyczne zdarzenia losowe :(. Pozwole sobie teraz zacytawac calosc spostrzezen Fredzia

Najpierw miałem Gigabyta 9600pro. Kręciłem go na jakoś na 560/650 na standardowym chłodzeniu. Działał stabilnie. Potem kupiłem alu radiatorki BGA OCZ i Silencera. Założyłem go chyba po 2 dniach od kupna karty. Pierwszy dzień karta chodziła na standardowym chłodzeniu (chciałem przekonać się, czy dobrze chłodzenie założyłem, nie było zwisów ani artów). Zacząłem kręcić i wyszło, że na 600 na rdzeniu i 700 na memorkach karta była stabilna, silencer i radiatorki na mem tak średnio ciepłe, więc o grzaniu się nie było mowy. Potem kartę zostawiłem na 500/650 i tak chodziła na codzień. Pewnego razu, chyba po ok. 5 dniach od kupna karty komp nie uruchomił się.

Potem na wysłałem gigabyta na gwarę w zamian dostałem Sapphire'a 9600pro. Karta chodziła kilka dni podkręcona na 500/650 na standardowym chlodzeniu. Póki nie założyłem silencera było wszystko ok. Tym razem nie zakładałem już radiatorków na pamiątki - tylko samego silencera rev. 3. Sapphire pochodził ok. 2 dni na silencerze (nie kręcony!) i potem tak samo jak z gigabytem. Pewnego razu gdy odpalełem kompa - czarny ekran, piski itp.

Obydwie karty zdechły w ten sam sposób z tym, że Sapphire nie kręcony. Na 100% nie padło złącze AGP na mobo, bo gdy karty były w serwisie miałem GeForca2 MX400 na AGP. Karty nie uruchamiały się na żadnym kompie. DEAD totalny.

Teraz również mam Sapphira takiego jak poprzednio i chodzi kręcony na 500/650 już ok. 1,5 miecha na standardowym chłodzeniu. Już więcej silencera nie założę, sprzedałem go. Obydwa silencery były założone prawidłowo, z tym, że na gigabycie miałem pastę OCZ Ultra 5+, a na Sapphirze (tym, który padł) była biała silikonowa z opakowania z silencerem.

Ja z kolei mialem najpierw Gecuba 9550 XT, potem Gigabyta 9600 PRO i na koniec Sapphire'a 9600 PRO. Wszystkie te trzy karty padly po dluzszym lub tez krotszym okresie czasu (chlodzil je VGA Silencer) - przyczyna niewiadoma, az do tej pory. Nie wiem jaki wplyw moze miec Silencer na karte graficzna, byc moze blokuje doplyw zimnego powietrza na rdzen karty i to dlatego wlasnie dzieje sie jak sie dzieje. Cos w tym musi byc skoro to nie pojedynczy przypadek. W kazdym razie NIE POLCEAM stosowania tego chlodzenia na zadnej karcie grafiki....Wiadomo jak sie to moze skonczyc. Jezeli ktos mial podobny problem to prosze sie wypowiedziec w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, wypowiadalem sie na ten temat, ale napisze raz jeszcze jak juz zalozyles osobny temat...

 

1. Bardzo duzo osob uzywa tego chlodzenia, a przypadki padania kart z Silencerem mozna policzyc na palcach jednej reki.

 

2. Przyczyna, tak jak juz pisalem, moze byc brak obiegu powietrza na karcie pod Silencerem. Ze standardowym chlodzeniem nic go nie ograniczalo, dodatkowo "maly-wyjacy-wiatraczek-kiepsko-chlodzacy-GPU" wymuszal jako taki obieg. Po zalozeniu Silencera takowego obiegu nie ma, poza tym jeszcze go utrudnia.

 

Ja mam Silencera (+ radiatorki na pamieciach) od 2 dni i jestem zadowolony. Z tym ze ja mam bude Chieftec BigTower, gdzie jest dodatkowy, firmowy nawiew na wysokosci karty. Przy max obciazeniu karta jest tylko lekko ciepla, zarowno po stronie GPU jak i na gorze.

 

Bez odpowiedniego nawiewu, byc moze Silencer spowodowal u was padniecie kart. Moze u innych jest lepszy obieg powietrza w budzie lub mieli wiecej szczescia. Tego nie wiem. Ale stwierdzanie ze Silencer zabija karty jest moim zdaniem troche naciaganiem faktow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci napisze cos takiego. Majac Gigabyta 9600 PRO i Silncera zalozonego na niego, dodatkowo mam 2x wentylator 60mm wywiewajace z tylu obudowy powietrze cieple, wentylator od zasilacza wywiewa tez powietrze, otwarta prawa strona obudowy (choc lekko przyslonieta) i do tego jeszcze 60mm wiatrak wiejacy na karte z wysokosci 2 cm, chlodzacy rdzen karty i pamieci. Wiec nie mow mi tu o braku obiegu powietrza, bo jest bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam silencera już z 5 miesięcy chyba w tym czasie miałem 3 karty i nic się nie działo. W pewnym momencie miałem zero wentyli w budzie w zasiłce papst 1500 obr zamknięta buda kręciłem te karty full opór i nic się nie działo dziwne to w waszym przypadku.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja może dorzucę swój przypadek.Miałem kiedyś silencera na R9500@pro i spisywał się rewelacyjnie.Był to rev 1 na podwójnym sledziu - solidna robota, nie to co rev 3, które jest do bani.Nie dość , że grafa się świetnie kręciła (275@380), to arctic chodził sobie na low i wszystko było git.Kiedyś nawet zdarzyło się, że kabel ATA zablokował wiatrak od arctica.Skapnąłem sie po kilkunastu godzinach właściwie przez przypadek, bo sledzia chciałem jakiegoś wyciągnąć, patrzę, a tu wiatrak się nie kręci.Wyjałem kabel i wszystko wróciło do normy.Radiator miał chyba z 80 stopni, bo sparzyłem sie niemiłosiernie, ale w windzie wszysko było ok, grafa śmigała.

We wrześniu br zapodałem sobie R9800 pro i oczywiście arctica, tyle , że ten badziew rev3.Wszystko było ok przez jakieś 3-4 tygodnie może, rdzeń R360 kręcił się na 450, memki na 750 - bylem wniebowzięty.No i pewnego ranka się budzę i chce kompa odpalić, a tu zonk - blackscreen.Reset - alarm mobo.Clear cmos - to samo, wycie płyty i blackscreen dalej.Najdziwniejsze jest to, że komp se chodził (grafa na default) no i pracy wielkiej nie wykonywała, bo nic się nie działo.Porażka na maxa, ale odesłałem na gwarę i kasę zwrócili bez problemu.Szkoda tylko świetnego egzemplarz, który dostałem za 899 z allegro od SS, a dziś za 1000 tylko można coś takiego dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rev. 3 juz jakies 7 miesiecy na gigabyte 9800pro chodzi na min. obrotow i nic sie nie dzieje.......

wszystko OK. w "budzie" mam tylko 1 wentyl (tez arctic`a) nawiewajacy powietrze z zewnatrz....

paru moich znajomych rowniez nie narzeka na vga silencer`y .....

na podstawie 2-3 przypadkow - taki tytul to nadużycie wolności słowa... :)

przypuszczam ze o wiele wiecej kart padlo ze standartowymi cooler`ami...

 

tak więc - dla mnie to bzdura. vga s. jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc - dla mnie to bzdura. vga s. jest OK.

Nie rozumiem takich wypowiedzi... "jeżeli ktoś nie poczuł skótków jakiegś urządzenia to zawsze bedzie dla niego BZDURA, FAŁSZ, HEREZJA !!" itp... Ciekawe co bys kolego mówił ( Czego ci NIE życze ) gdybyś miał taki przypadek ze swoją grafą jak ci ktorym grafy popadały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwroccie uwage ile silencerow sie sprzedalo,a ilu popadaly na tym karty :]

 

a ze Wam karty padaja jedna po drugiej to akurat niekoniecznie musi byc sprawa chlodzenia gpu...moze poprostu zasilki robia Wam psikusa :]

 

 

sam mam Silencer'a rev3 i jestem z niego bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie zaopatrzylem w porzadny zasilacz i nie powinno byc jakichklwiek problemow z kompem :D. NeoTec 4200 bardzo fajna bestia :D Ale co do tego ze zasilacz mogl byc powodem to watpie, gdyz Fredziuma Neoteca 4200 wiec to niemozliwe a ja mailem HuntKeya 300W. Wiec to dwie rozne zasilki i reszta configu tez sie rozni, on ma Epoxa ja Abita wiec totalnie wykluczam MOBO. Zostaje wadliwe chlodzenie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem posiadaczem r9800se/9800pro mam na nim arctika od 2 tygodni i chodzi ok. kolega ma tego arctica od dawna chodził mu na gf ti300 przez kilka miesiecy potem na gaiwardzie 5700 ultra a teraz na takiej karcie jak ja i nie ma problemu. nie sadze ze konstruktorzy arctica nie testowali w taki sposób tych wentyli to solidna szwajcarska firma. mam sklep komputerowy i nie raz juz grafy siadały z takimi objawami niedawno siadła taka sama r9800se jak ja mam i bez powodu bez zmiany wentyla. na to moze miec wiele rzeczy wpływ walniete agp, słaby zasilacz (300w to troche mało przy r9800 nawet firmowy) itp. trudno jest wiec stwierdzac ze to wina arctików (choc nie jest to w 100% wykluczone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...albo 1000 innych powodow, niekoniecznie takich samych ;]

Twierdzenie ze Silencer wam "pozabijal" karty jest smieszne i nie poparte zadnymi dowodami. Rownie dobrze moze byc to wina dowolnego innego podzespolu albo zwyczajnego pecha.

 

I teraz mozna powiedziec EOT ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można złożyć, a można założyć tak, że karta będzie dobrze dociśnięta i wtedy to nie ma zmiłuj się :lol:

 

Dziwne, że jendym się pokolei karty sypią a innym nie. Pozatym niby w jaki sposób chołodzenie, które powoduje, że karta podkeca się lepiej (co się równa miejszej temperaturze) może ni z tego ni z owego "zabić" kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wadą silencera jest jego ... ciężar, powstają spore naprężenia i karta może tego nie wytrzymać. U mnie na razie powoduje to tylko artefakty, które znikają po powtórnym założeniu lub poluzowaniu śrubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiesz o bloku wodnym i radiatorach wielkich na bga? Dobrze przykręcisz i ciężar może byc spory. Miałem silencera również i był git.

 

Może egzemplarze na których wam popadały karty byly jakies wadliwe, nierówne czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mieliscie szczescia Arctic rev3 na mojej grafie dziala okolo 7 miechow juz(smarowalem arcticem) a grafa wykrecona na 360/660 non stop...cisza i chlodzik i no problemo u mnie 8) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mielismy pecha i jakies wybrakowane Silencery nam sie trafily, ale ja tylko chcialem ostrzec innych uzytkownikow Forum ze taki problem moze wystapic i ze moze oplaca sie kupic cos troszke drozszego lecz pewniejszego... A tak w ogole to mysle teraz o zakupie Cooler Master CoolViva. Mam nadzieje ze ten system chlodzacy mnie nie zawiedzie i wszystko bedzie ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silencer psuje karty a ta kanapka nie zapsuje ? ;] Ciekawe...

Ja bym mial wiecej obaw przy zakladaniu tego CM niz Silencera, bo...tam tez nie ma przewiewu ;] No i jest zdecydowanie ciezszy.

Poza tym napewno nie bedzie cichszy od Silencera, tego mozesz byc pewien.Silencer psuje karty a ta kanapka nie zapsuje ? ;] Ciekawe...

Ja bym mial wiecej obaw przy zakladaniu tego CM niz Silencera, bo...tam tez nie ma przewiewu ;] No i jest zdecydowanie ciezszy.

Poza tym napewno nie bedzie cichszy od Silencera, tego mozesz byc pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce od siebie, kupiłem HIS Radeon 9600pro na wiosne br., około lipca postanowiłem zmienić chłodzenie na Silencera rev3.0, nie pamiętam jak długo było wszystko okej, ale karta padła. Dostałem wersje XT na TSOPach, działała 3 dni z Silencerem, potem dostałem XT Turbo na BGA :D i też motyw się powtórzył. System był ustawiony na standardzie, karta także, zepsucie nastąpiło w nocy podczas sesji eMule. Objaw zawsze był taki sam, kondensatory w okolicach śledzia nagrzewały się do poważnych temperatur, a zasilacz działał jakby nieco głośniej. Na ekranie ofc ciemność. Teraz się zastanawiam czy warto zakładać Silencera na nową grafe, przecież to wzbudzi niezdrowe zainteresowanie ze strony serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm

 

Ja mam wodne

 

Ale interesuje mnie co to za skróty: VGAS i CS

??

 

Czy cza to chłodzić?

 

Karta mi na razie biega na 450&800, bez artów (znalazłem fajny programik, bardzo ładnie wykrywa arty, i wykrył mi to co wcześniej podejrzewałem, ze 450 na razie to max - musze te osłonke rdzenia usunąć, będzie lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radeona 9800 iceQ ok pół roku, komputer chodzi non stop i żadnych problemów. Nie sądze więc żeby to były jakieś błędy konstrukcyjne w silencerze. Możliwości są trzy:

- karty padały bo były uszkodzone;

- uszkodzone są silencery (faktycznie jeśli chodzi o jakość wykonania to rev 3 miał pewne problemy)

- silencery były żle założone....

Raczej drugi albo trzeci przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim 9800 IceQ Silencer jest tam fabrycznie montowany i na pewno nie beda to jakies wybrakowane sztuki skoro karta taka jest z leksza drozsza niz normalna :P Co do Twoich mozliwosci to pierwsza wykluczam, gdyz to niemozliwe zeby 3 karty pod rzad byly uszkodzone...Silencer tez nie mogl byc zle zalozony bo zakladalem go juz wiele razy i sprawdzalem to dokladnie. Wiec zostaje mozliwosc druga czyli wada konstrukcynja samego chlodzenia...

Widze tez ze nie tylko u nas z Fredziem karty sie palily po zalozeniu VGA Silencer V3.0 To daje naprawde wiele do myslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego R9800 od Sapphire też prawdopodobnie zabił Silencer Rev.3.

Po założeniu radek chodził ok 4-5dni i nagle padł podczas grania. Po resecie nie chciała wstać w ogóle.

Nie wiem, może to akurat przypadek i karta padła sama od siebie.

Jestem nieco wkurzony na to bo w HL2 wyszedł, NFSU2 i MOHPA a karta z tego co mi wiadomo jest na serwisie w Holandii 8O

Jednak powiedziano mi, że dostane nową sztukę...

 

 

--EDIT---

Pozabijam lolków z serwisu :evil: Ojciec mi właśnie zadzwonił, że dali mu w serwisie nową karte - tylko on się nie zna kompletnie..Powiedział, że pudełko jest niebiesko-czarne i jest na nim cena 79euro 8O Męczył się przez telefon żeby mi odczytać nazwe na pudle - w każdym razie powiedział 9800PRO - tylko kuźwa możliwe że mi wcisnęli 128bt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to programik, pochwal sie? :)

tu macie linka

 

http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/

 

a do programu bezposrednio

http://www.daionet.gr.jp/~masa/archives/rt...thdribl_1_2.zip

 

Jest zarąbisty - latają kule, jak planety, jest ich kilka, każda prawie ma na sobie inny efekt dx9(odbicia, mapowanie, przezroczystość, rózne źródła światła) ale to nie jest istotne - istotne jest to, że jęsli karta sie przegrzewa, od razu to widać - KRAWĘDZIE KUL, OTOCZENIE ZACZYNA BŁYSKAĆ :D.

Jak jest spoko, w sensie piękna grafa, kule wyglądają naturalnie to znak, że OK, ale jakikolwiek błysk oznacza, ze karta lokalnie sie przegrzewa.

 

Mi sie rdzen lokalnie przegrzewa, bo najwidoczniej blaszka wokół rdzenia nie pozwala na pełny docisk.

 

A ze w czasie trwania teściku można zmieniać taktowanie - od razu wszystko widać

Pozdr 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm

 

Ja mam wodne

 

Ale interesuje mnie co to za skróty: VGAS i CS

??

 

Czy cza to chłodzić?

 

Karta mi na razie biega na 450&800, bez artów (znalazłem fajny programik, bardzo ładnie wykrywa arty, i wykrył mi to co wcześniej podejrzewałem, ze 450 na razie to max - musze te osłonke rdzenia usunąć, będzie lepiej)

VGAS - VGA Silencer

CS - rodzaj copper shima wokol rdzenia (rodzaj bo tu nie jest miedziany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem z padanie kart może tkwić w sposobie mocowania Silencera Rev.3. W moim przypadku śledź karty delikatnie opierał o Silencera i uginał laminat. A wiadomo, ugięty laminat to ryzyko uszkodzenia scieżki łatwiej ujawniają się zimne luty itd. Na pierwszy rzut oka tego nie było widać temperatury OK. Zobaczyłem to podczas wymiany pasty. Problem załatwiły podkładki między śledziem a kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie narzekam na tego silencera ... umnie zajebiscie chlodzi i git dziala ciagle.. tylko ze niezakladem tej pasty co jest z silencerem bo to gowno jest .. ja mam >> SILVER GREASE - TITAN TTG-S104 << i to jest zajebista pasta do odprowadzania ciepla . Uzywam ja tez na procesorze i temperature mam 35-45`C ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...