Skocz do zawartości
zet64

UWAGA!!! ZŁODZIEJE z IDEI CENTERTEL!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie rok temu kupiłem kartę Pop w ofercie "super zestaw startpop". Przy każdym z 6 pierwszych doładowań miało "wpadać" po 10 zł. Czyli łącznie 60 złociszy. Karta super okazała się tylko dla Idei, bo nie doładowała ani razu tych 10 zł które powinna. Za ten szmelc trzeba było zapłacić 40 zł a w tym samym czasie kartę Pop bez żadnych dodatkowych opcji mogłem kupić za 25 zł a nawet za 20. Czyli już 20 do tyłu no i te 60 które , zgodnie z prawem już jakby miałem bo JA wywiązałem się z umowy, powinienem otrzymać - to daje 80zł. Piszę ja bo to ja interweniowałem w Idei natomiast kartę kupiłem komuś w prezencie. CO ZA OBCIACH. To to samo co by kupić flakon perfum do połowy wykorzystany. Oczywiście z własnej kieszeni doładowałem komuś to co powinna doładować żałosna Idea. Czyli dodatkowe 75 zł (3x25). Interweniowałem w tej sprawie już w lutym. Kazali czekać - będzie OK. Póżniej byłem w salonie firmowym dwa razy w czerwcu- powiedzieli, że załatwią sprawę. CISZA. W sierpniu wkurzyło mnie . W salonie firmowym !!! powiedzieli , że nic nie wiedzą o tej sprawie (pomomo że właśnie u nich byłem wcześniej) i nie wiedzą co to za karta, z jakiej oferty pochodzi i ogólnie byli zdziwieni skąd co to za numer- "czy to działa? - pytali". CO ZA ŻAŁOSNE BARANY. Oczywiście obiecali, że to będzie załatwione. CISZA. Przechodząc koło tego salonu kiedyś w pażdzierniku , zapytałem co się dzieje. Oczywiście nie mieli pojęcia o niczym. Powiedzieli , że muszę im przynieść opakowanie od tej karty żeby wiedzieli, że z tej oferty pochodzi (mieli zrobić kopię xero) - bo nie są w stanie tego sprawdzić?!!! PUSTY ŚMIECH OGARNIA. Chyba myśleli, że zostało wyrzucone. A tu niespodzianka. Dopiero wczoraj poszedłem z opakowaniem - wczesniej nie miałem czasu - do firmowego salonu oczywiście. Bo wiadomo , że punkty autoryzowane służą tylko do wciskania kitu klientom i nic się u nich nie załatwi. No i oczywiście nie było śladu po wcześniejszych reklamacjach ! Pani powiedziała, że zajmie się tym, przypilnuje itd. No i co za tempo!!! Już dzisiaj rano nadeszła wiadomość sms'em "IDEA. Dziękujemy za zgłoszenie. Analiza Państwa konta nie wykazała nieprawidłowości. Miłego dnia." Co za cholerne komuchy. Wiadomo od dawna czego można się spodziewać po komunistycznych złodziejach z TP.S.A. - a do nich jakby nie było należy IDEA Centertel. Przywieżli trochę zużytych śmieci z zachodu i myśleli, że zrobią z tego sieć komórkową. I do tego "rąbią" klientów w biały dzień. Przecież ja nie jestem wyjątkiem, znam masę innych przypadków. I to tylko wśród znajomych. A jakby tak pozbierać po wsztstkich którzy używają IDEI i mieli różne nieprawidłowości ??? Pomijam żałosną jakość usług, ciągłe kłopoty z siecią, wysyłaniem sms'ów itd, itd. Przykłady można mnożyć bez końca. Nikt ich nie wsadzi do więzienia. Przecież oni ukradli tylko kilkadziesiąt milionów razy drobne sumy- no, może kilkaset. Ale to wina komputerów, systemu, pomyłki pracownika (który już nie pracuje) , itd, itd. A najbardziej winna jest zima. A kto zbierze wszystkie te ich winy w jeden kocioł ? A domy za kilka czy kilkadziesiąt milionów złotych rosną oj! rosną. To właśnie możemy nazywać - powiązanie biznesu i świata polityki. W kwestii mentalności chociażby. Politycy też uważają, że znowu nic takiego złego nie robią, przecież coś im się należy - tak bardzo o nas dbają. Ale nie o tych śmieciach społecznych chciałem pisać.

JEŚLI KTOKOLWIEK MIAŁ JAKIEŚ PRZEJŚCIA Z IDEĄ - NIECH NAPISZE. KU PRZESTRODZE INNYCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - ja kiedyś również miałem niemiłe przeżycia z Ideą, mam kilka telefonów zazwyczaj dwa na abonament i dwa na karte. Przez rok używałem popa - jupiłem sobi karte za 100zł i niby wszystko ok dostałem sms że konto doładowane a tu nic - 100zł nie doszło :/ - udałem się do autoryzowanego zalonu i za 3 dnii przyszedł wspomniany już sms "IDEA. Dziękujemy za zgłoszenie. Analiza Państwa konta nie wykazała nieprawidłowości. Miłego dnia". Zdenerwowałem się i kupiłem tak-taki - wszystko działa aż miło :) Tylko teraz zastanawiam się nad nową promocją popa "darmowe weekendy" 3 razy w miesiącu kupuje karty po 100zł więc miałbym 6 darmowych weekendów :) tylko boje się żeby nie było podobnie jak przdmówca miał z "super zestawem startpop". Jak sądzicie warto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha !!! Właśnie wczoraj jak reklamowałem tę sytuację to pani w salonie powiedziała mi , że mają teraz superofertę. Jak doładuje się za minimum 50 zł to do końca grudnia - lub stycznia (nie pamiętam) ma się 1 (jeden) weekend za darmo w sieci. Czyli w Idei. Mnie to nie interesuje bo korzystam z innej sieci. Ale sprawdż , czy to nie jest tak, że doładujesz za cholera wie ile a dostaniesz jeden weekend. Bo wyrolować cię mogą tak samo dobrze z jednego jak i z sześciu. JAK TO W IDEI>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto mój kolega za granicą kupił pre-paid'a w ofercie: weekend'y za darmo wszędzie. Niemożliwe ? Ale prawdziwe. I dzwoni do Polski godzinami. Ja niestety za późno się zorientowałem a operator za wcześnie :) i wycofał ofertę. Ale to co sprzedał - zostało i działa. Bo musi. To jest zachód a nie komunistyczny grajdołek gdzie z ludżmi każdy komunistyczny pachołek robi co chce. I nic mu nie można zrobić. Tak jak Idea. Ale i tak nie mam powodu do narzekań. W tzw abonamencie mam tyle, że mogę "wisieć na telefonie". Nawet drugi telefon który mam w pre-paid'zie wychodzi tanio. W Polsce mało kogo byłoby stać na takie "wielkie gadanie". Ale to nie jest temat który mnie tu interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób na Idee to zgłaszanie wszystkiego na piśmie, oraz - to w ramach rozrywki wrzucenie kilku Ch.... na *22 też skutkuje. A tak na marginesie powyższej dyskusji to Kiedy w tym kraju był komunizm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca. W moim przypadku grzeczne interwencje nie przynosiły rezultatu. Dopiero chamstwo i arogancja pomagały (jestem w Ideii od 6 lat) i to do tego stopnia że otrzymywałem pisemne odpowiedzi na swoje telefoniczne reklamacje. Moja teoria na ten temat jest taka że konsultanci też są uczeni zbyć klienta na zasadzie pogada i zapomni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest moja teoria, bo nie mam innego wytłumaczenia na fakt że cztery razy telefonuje z reklamacją a tam cały czas nikt nic nie wie. Dopiero interwencja telefoniczna w ostrym tonie nie przebierając w słowach przyniosła natychmiastowe załatwienie sprawy w tym konkretnym przypadku wyłączenie niezamówionej usługi (płatnej 11,50PLN/m-c) i zwrot kosztów za 3 m-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest moja teoria, bo nie mam innego wytłumaczenia na fakt że cztery razy telefonuje z reklamacją a tam cały czas nikt nic nie wie. Dopiero interwencja telefoniczna w ostrym tonie nie przebierając w słowach przyniosła natychmiastowe załatwienie sprawy w tym konkretnym przypadku wyłączenie niezamówionej usługi (płatnej 11,50PLN/m-c) i zwrot kosztów za 3 m-ce.

1263391[/snapback]

Nigdy nie byłem w idei i nie zamierzam, skoro macie takie zle doswiadczenia, czemu jeszcze z tej sieci korzystacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie dręczy to pytanie. Ale chyba z powodu numeru, umowy lojalnościowej, lenistwa. Ale teraz kończy mi sie umowa w kwietniu i chyba rozstanę sie z firmą definitywnie, ku obupulnej radości.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieć jak sieć, każda ma zadwolonych klientów jak i mniej zadowolonych, choć sam byłem w idea 3 lata, przeszedłem do Plusa, teraz jestem w nim rok i jestem zadwolony na maksa, czego nie mogłem powiedzieć o idea...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea nie jest tu wyjątkiem ja miałem/mam niezłe przejścia z ERA, 4 rachunki pod rząd zawyżone ok 10-20 zł, znikające darmowe minuty. Nie mogłem uwierzyć kiedy po tygodniu nieużywania komurki świeżo po naładowaniu konta z 40 minut pozostało 19 ???, oczywiście, ów konsultant stwierdził iż jestto absolutnie nie możliwe, w każdym razie teraz zamówiłem se wykaz rozmów i za każdym razem gdy jest coś nie tak biegne z rachunkiem pokreślonym zóltym flamastrem

 

A co do tych komunistów to heh wydaje mi się że raczej nie ma to raczej związku :)

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam przesadzacie. Ojciec ma telefon w Ideii 4 lata i zero (null :P) problemów. Matka ma 2 lata i też bezawaryjnie. Ja mam od półtorej roku i też bezproblemowo. Wszystko chyba zależy od szczęścia.

Kiedyś kupiłem ze znajomym w tym samym czasie identyczne adidaski. Mi "wysiadły" po 3 miechach, a on śmiga w nich dalej.

 

Także punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia :P. imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem z Idei bardzo zadowolony. Mam tak skonfigurowany abonament (coprawda na kombatanta) ze place miesiecznie 50-60 zl a moge rozmawiacpraktycznie ile chce :) w ogole nie oszczedzam na rozmowach, dzwonie o glupoty, pisze o glupotach itd. srednio wydzwaniam 300-400 minut miesiecznie i jakies 1000 smsow. Rachunki czesto zdarza mi sie placic nawet 3 tygodnie po terminie, i z tego powodu tez nie mam zadnych nieprzyjemnosci. Moze na w popie odstawiaja maniane, nie wiem. popa mialem jakies 4 lata temu to bylo jeszcze wtedy wszystko ok. z telefonow na karte to chyba najkorzystniejsza oferte ma Heyah, sms po 3 grosze itd. A tak wogole to wlascicielem pakietu kontrolnego w idei jest TP.SA, pozostalosc to France Telecom, ktory jak wiadomo wykupuje tez Tepse. Czytalem gdzies ze juz niebawem Idea ma zmienic nazwe na Orange z tego powodu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul ciekawe z tego co wiem nie ma już zniżek dla kombatantów i osób z 1 grupą inwalidzką ........... a nawet jeśli to było to płaciłeś 1/2 abonamentu chyba że ja czegoś nie wiedziałem a ogulnie ABONAMENTY TO SYF W POLSCE !!! jedynie KARTA bo cie nic nie trzyma .......!!! pozdrawiam a byłem też w IDEII i też pamiętam ją na duży "----------------"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po mocnej interwencji, tzn złożeniu reklamacji najwyżej jak można, nic nie osiągnelismy. Tak już jest w tym zadupiastym komunistycznym grajdole - jak już napisałem.

A z nowosci już zdążyłem się dowiedziec od znajomego, że go wyrolowali w Jednej Idei Na Kartę, nie chcę opisywac detali ale to tylko potwierdza moje spostrzeżenia na temat tej żałosnej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :lol:

 

kazdy operator mniej lub bardziej oszukuje.. czy to śwaidomie czy nie.. tego raczej nikt chyba nie wie..

 

byłem w ERZE na abonamencie 3 lata.. jak ktoś tam wspomniał.. darmowe minuty to pic na wode.. niby było.. 25 minut gratisowych lub 100 smsów... jednak potem przychodził rachunek... patrzę.. minuty darmowe niewykorzystane są, smsy też.. a naliczono mi za to płatne minuty i smsy.. tamte niby przeszły na następny miesiac.. ale tak przeszły, że znikły... Ktoś moze powiedziec, że moze promocja dotyczyła TYLKO sieci ERA.. ok ok.. ale ja własnie dzowniłem TYLKO w tej sieci :D.. widać oni sobie dobierają rachunki za pomocą funkcji Random(). Albo moze oderta jest ważna w okreslonych godzinach, jest zależna od dnia tygodnia, pogody, tempereatury na alasce czy ciśneinaipowiewtrza na syberii, neiwem.. tego nikt nie wie... oni sami nie wiedzą :lol:, a że nei miałęm bilingu to sobie mogli ściemniać ile wlezie.. czego faktem było że zawsze płąciłem o 20..40 pln wiecej niż by to wynikało z jakichkolwiek obliczeń...

 

Teraz jestem w POP IDEI... no i pierwsze co sie rzuca w oczy to jakość usług, która pozostawia wiele do życzenia... ostatnio np nie dało sie wysyłać smsów przsez cały dzień... a rozmawiać tak, oczywiście ... :). Czasami także dochodzą z opuźnieniem kilkugodzinnym nawet, lub co ciekawe.. dochodzi do mnei pół smsa :D.. Nie weim jednak na ile to problem mojego telefona, bo te pół smsa dochodzi tlyko od jednej osoby. U innych tego nie zauważyłem... Nie weim, moze mam jakis filtr antyspamowy w telefonie :lol:

Tankowałem telefon juz 3 czy 4 razy po 50 pln i problemów w sumie nie miałem.. darmowe łikendy działają... i to był jeden z główniejszych powodów mojego przejscia na POPa... Taksobe całkowicie za darmo rozmawiamy z kobietą po 6h dziennie... Ciekawe czy mój 'musk' to wytrzyma :D. No i jest ejscze promocja sms za 1 grosz... też działa.. czasami sie nawet zdarza że IDEA sama popełnia błąd.. i masz rozmowe za darmo :twisted: - jakiś wirus w kompie czy coś :D. No i przychozdący zaraz po skończonej rozmowie wykaz ile to kosztowało.. jest niezmiernie przydatny i pomaga kontrolować na bieżąco czy nie zdzierają z nas kasy...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telefon na abonament w sieci ERA i jestem bardzo zadowolony z jakości usług. Jako "lojalny klient" (od 5 lat) bardzo czesto dostaje dodatkowe darmowe minuty, prezenty, szybsze wymiany telefonu itd mimo ze od zawsze place abonament 60 zl i rzadko go przekraczam. Obecnie za te 60 zl mam jakies 150 darmowych minut. Zasieg mam wszedzie, smsy dochodza blyskawicznie. Uwazam ze abonamenty sa duzo lepsze od kart i koniec :) Polecam wszystkim ere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh a moj kolega mial mila przygode z idea hehe kiedys jak byla promocja ze jak sie wyda powiedzmy 60 zl to oni ci tyle sama doladuje za miesiac za darmo i przez miesiac bedziesz mogl to wydac tylko w sieci a moj kumpel wlasnie wybral sobie taka opcje i za pierwszym razem doladowali mu tyle co wydal hehe ale juz kolejne doladowywali mu po jakies 150 zl calkowicie za darmo nic nie wydawal a mu doladowywali konto hehe spoko az do konca promocji:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW ma rację, ja byłem w erze 2 lata. Na kilka miechów przed końcem umowy przyszedł rachunek zawyżony o 35 zł (a póżniej w mniej więcej równych odstępach czasau 2 następne). Wziąłem spis połączeń od nich( ery) i sprawdziółem numery, okazało się że niby dzwoniłem na numery znajomych częściej niż w rzeczywistości, albo niby rozmawiałem dłużej niż na prawdę. Z kumplami jak zacząłem gadać to wspólnie doszliśmy do wniosku że mają dwie taktyki: jedym raz na jakiś czas dowalą z grubej rury(czyli 20-30 zł) a innym co miesiąc 2-5 zł więcej niż powinini. Ale jeśli chodzi o obsługę to moim zdaniem to raczej nie są wprowadzeni w tę "część interesu". Oni wiedzą tylko o tych "uczciwych oszukaństwach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Idei już 3 lata. żadnych problemów ani z zasięgiem, ani z obsługą czy wysyłaniem czegokolwiek. Na początku Idea Mix, teraz Jedna Idea Mix i jest OK. Pozdrawiam. Kiedyś (5 lat temu) miałem doczynienia z Plusem i nigdy więcej do nich nie wrócę.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujac karte pop 150zl skuszony bodajze 20zl za free rozczalem sie mocno.

Karte kupilem w czw, gadalem dosc sporo z 30zl przegadalem do pt po poludniu. Cala sb sporadycznie dzwonilem. Budze sie w nd chce zadzwonic "brak srodkow na koncie". Pierwsza mysl to ze bedac pod wplywem przegadalem te pieniadze w sb w nocy. Ale ciezko przegadac 100zl i nie pamietac. Druga opcja ktos wydzonil bawiac sie moja komorka, lecz wszystkie wychodzace byly mi dobrze znane.

Dzwonie na infolinie nie bedac do konca pewny ich winy atakuje ze zwinieli mi jakies 100zl z konta, na co operatorka idzie w zaparte ze niemozliwe, oni nigdy w zyciu! wiec prosze o liste wszystkich przez ostatnie 3 dni. Kobieta zostawia mnie na 10min i idzie po ta liste. Przychodzmi i przeprasza ze nie jestem pierwszy dzisiaj, mnostwo klientow ma ten problem bo system ma jakis blad.

Paranoja, ciekawe ile osob sie nie zorientowalo...

Edytowane przez Lukk_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...