Skocz do zawartości
fipa

Kamera a Pecet

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę przychodzi do mnie kolega z kamerą. Chcemy zgrać materiał video z kamery do peceta. Mam Prolink GeForce 4 Ti 4200 128 DDR VIVO. Nie wiem jak to zrobić. Zainstalowałem sterowniki WDM czy jakoś tak i program PowerDirector 2. Dostałem go z kartą. Szukaj nic nie daje. Proszę o opis w punktach

1.

2.

co mam robić. A co z dzwiękiem?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz kablem S-Video do wejścia wideo karty, kablem mini jack do wejscia line-in karty muzycznej. Uruchamiasz swój program do zgrywania i zaznaczasz wejścia na S-Video, ustawiasz parametry obrazu i dajesz record uruchamiając jednoczesnie kamere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka... opisując w skrócie ja robię to tak:

1. Zrzucam materiał na HDD programem VirtualDub, kodek MJPEG - moja karta video koduje sprzętowo, z programowych kodeków polecam Morgan MJPEG v3

2. Obrabiam materiał w Adobe Premiere - dodaję czołówkę, filtry, przejścia itp. - cały czas korzystam z kodeka MJPEG

3. W Adobe Premiere eksportuję zmontowany materiał do mpeg-a (Video CD) lub divx-a.

Dźwięk z kamery należy podłączyć do wejścia Line In w karcie dźwiękowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w necie - jest kilka stron o tej tematyce, jak będę miał więcej czasu to podam linki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...