Skocz do zawartości
T0udi

Aparat Canon a75 - zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem canona a75 i musze przyznac, ze aparat jest naprawdę swietny tylko ma dość niestandardowe zasilanie bo 4,3 V. Czy ktoś próbował zasilać go zasilaczem 4,5 V? Czy to duże ryzyko? Takie zasilki o wiele łatwiej dostac w moim mieście niż 4,3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem canona a75 i musze przyznac, ze aparat jest naprawdę swietny tylko ma dość niestandardowe zasilanie bo 4,3 V. Czy ktoś próbował zasilać go zasilaczem 4,5 V? Czy to duże ryzyko? Takie zasilki o wiele łatwiej dostac w moim mieście niż 4,3 :/

to lepiej już 4V niż 4,5 zawsze mniejsze rezyko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zrobić sobie taki zasilacz stabilizowany 4,3V na układzie LM317 :?: Napięcie wyjściowe tego stabilizatora można dowolnie ustalać za pomocą rezystorów. Nie polecam tanich chińskich zasilaczy z przełączanym napięciem, gdyż one nie mają stabilizatora i napięcia z nich ładnie wahają się przy zmianie obciążenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zrobić sobie taki zasilacz stabilizowany 4,3V na układzie LM317 :?: Napięcie wyjściowe tego stabilizatora można dowolnie ustalać za pomocą rezystorów. Nie polecam tanich chińskich zasilaczy z przełączanym napięciem, gdyż one nie mają stabilizatora i napięcia z nich ładnie wahają się przy zmianie obciążenia :)

No niby nie problem ale co do tych chińskich miałem taki to zamiasat 12 było 15-16 więc troszke to nagina normy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zrobić sobie taki zasilacz stabilizowany 4,3V na układzie LM317 :?: Napięcie wyjściowe tego stabilizatora można dowolnie ustalać za pomocą rezystorów. Nie polecam tanich chińskich zasilaczy z przełączanym napięciem, gdyż one nie mają stabilizatora i napięcia z nich ładnie wahają się przy zmianie obciążenia :)

Nigdy się elektroniką nie bawiłem ale jeżeli schemat prosty to może coś z ojcem wykombinuje. Obczaje w necie ten układ i coś się wymyśli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanizenie napiecia w tym aparacie moze doprowadzic do roznych dziwnych efektow (zanikanie obrazu na LCD ,wylaczanie aparatu) .

 

Mialem podobny problem z wyborem zasilacza do A60 .

Rodzima firma "Tatarek" ma w ofercie zasilacze do praktycznie wszystkich modeli aparatow cyfrowych dostepnych na rynku i to w cenach bardzo przystepnych .

Pamietam iz do A60 orginalny zasilacz kosztowal ok 350zl - ja kupilem "Tatarek" za 70 na Allegro .

 

W sklepach wysylkowych jest troche drozej ale za to mamy pewnosc ze nasz aparat nie ulegnie uszkodzeniu :

http://fotoklik.pl/shop.php?prid=40

http://www.tridex.com.pl/_6943.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorbilem tak samo, z tym ze moje baterie 2300mAh laduja sie w ok. 2h ;]

No to Twoje akumulatorki niedługo zaczną tracić na pojemności o ile już nie zaczęły. Akumulatorki nie lubią takiego szybkiego ładowania, bo wiąże się to z dużymi prądami płynącymi przez nie. Reagują na to utratą pojemności. Dodatkowo tak ładowane akumulatorki mają tendencję do samorozładowywania się. Zazwyczaj producenci tych szybkich ładowarek piszą to drobnym druczkiem albo wogóle o tym jakoś zapominają wspomnieć. Standartowo producenci akumulatorków sugerują prąd o natężeniu 10% wartości pojemności przy zużyciu godzinnym czyli u Ciebie 230mA. W przypadku ładowarek impulsowych o specjalnie ukształtowanej charakterystyce prądu ładowania dopuszcza się do podwojenia tej wartości czyli u Ciebie do 460mA. Tymczasem Twoja ładowarka aby naładować te akumulatorki w ciągu 2h przy tyupowej dla nich 50% sprawności wali w nie na żywca 2300mA. Smażą się aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...