Skocz do zawartości
Doctus

DirectX - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ni z gruchy ni z pietruchy przy odpalaniu mojej ulubionej gry (Americas Army Operations) zaskoczyl mnie niemily komunikat:

"Error setting display mode: CreateDevice failed (D3DERR_NOTAVAILABLE).".

Odpalilem od razu dxdiag, niby wszystko ok. Robie testy. Przy Direct3D pojawia sie komunikat "Test failed at step 8 (Creating 3D Device)". Czyli zgadza sie z komunikatem z gry. Odinstalowalem 9.0c, przywrocilem wersje 8.1. Nadal nic... macie pomysl jak wrocic do normalnego stanu? Wczoraj wszystko dzialalo poprawnie... ja juz nie mam weny jak to naprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj jeszcze raz sterowniki VIA/nForce (czy co tam masz), potem grafike i DXa

No i sprawdz w dxdiag, czy masz wlaczone 3D

Oraz w Wlasciowsciach->Zaawansowane->Rozwiazywanie problemow

czy masz suwak na max.

Nic:( Teraz doszla ciekawa sprawa, bo dxdiag pokazuje ze mam directa 8.1 a jak otwieram instalacje 9.0c to nie kopiuje zadnych plikow, bo twierdzi ze mam aktualnego directa... co za syf. Nadal nie dziala direct3D (nawet nie moge odpalic 3D Marka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale format c: to kazdy głupi potrafi a w 99% przypadków da się tego uniknąć.

A tak swoją droga to tak 2 razy do roku to jednak formacik zrobić sie przydaje ;-) Tylko jak musze potem instalować te 50 programów, sterów, kodeków itp (naprawde potrzebnych) i do tego pare gierek i innych mniej potrzebnych rzeczy to mi na tym tak z 2 dni zleci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...