Skocz do zawartości
Bc

czarno-bialy obraz 9550

Rekomendowane odpowiedzi

ten problem juz pojawil sie na tym forum ... jednak postanowilem napisac oddzielny temat :wink:

 

Podstawowy problem polaga na tym iz sie zbytnio nie znam na podlanczaniu tv do kompa :?

 

Mialem kiedys goforca 2 mx400, mialem kolory lecz obraz byl troche nie wyrazny tzn. nie byl tak dobrej jakosci jak na monitorze, nie mial tej ostrosci. Kupilem radeona 9550 i chcialem przy pomocy tych samych kabelkow co w mx400 podlanczyc radka do tv ... podlanczylem i obraz jest nie dosc ze niewyrazny to jeszcze nie ma kolorow.

 

Teraz opis kabelkow .... tylko nie smiejcie sie ... od razu mowie ze jestem ciemny z tych spraw tv+karta graficzna >>> o ile dobrze mniemam to posiadam kabel z s-video [4 bolce] od kompa na s-video [4 bolce] do przejsciowki (to jest jeden kabel) przejsciowka jest podlanczona do euro [euro to ta 'szeroka' wtyczka ktora podlancza sie do telewizora?] to chyba tak jakbym mial jeden kabel s-video na euro. W wyposarzeniu do karty dali mi tylko taka zolta krotka przejsciowke s-video [7 bolcow ... bolce - tak to sie nazywa? lol] na 'chincza'. Co powinienem zrobic ? ... co zakupic zeby miec lepszy obraz bo rozumiem ze mozna otrzymac obraz na tv tak dobrej jakosci jak na monitorze + kolor ? dodam tylko ze ma telewizor phlips'a kolorowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BC-> jezeli masz w telewizorze wejscie SVHS (S-Video; to z kilkoma bolcami) to zdecydowanie z niego skorzystaj - jakosc duzo lepsza niz chinch (inna nazwa Composite); jak napisal fr3zer, zalezy jakie masz wejscia w telewizorze.

 

Co do jakosci obrazu - niestety nie bedzie on taki jak na monitorze - nie ta rozdzielczosc (obraz PAL to ok. 720x560), nie to odswiezanie (50Hz) i obraz z przeplotem (generacja obrazu w dwoch polobrazach: na przemian sa wyswietlane linie parzyste i nieparzyste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu telewizora mam takie szerokie duze wejscie tak okolo 4 do 5 cm dlugosci na okolo 2 cm szerokosci ... chyba to jest euro ? [bo ja sam osobiscie nie wiem] ... do tego wejscia mam taka przejsciowke do ktorej moge podlanczyc audio (lewy kanal i prawy), S-Video (miejsce na 4 bolce) i video (chinch), podlanczam wlasnie do S-Video i mam czarno-bialy obraz ... mam juz stery omegi i jest taki sam rezultat jak na normalnych sterownikach ... z przodu telewizora mam wyjscie na sluchawki, wyjscie audio (lewy i prawy kanal) i wyjscie video (chinch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slusznie mowisz, ze to euro :)

 

Jezeli jest obraz, to do wyjscia sie nie wpinasz (sorry, juz rozne rzeczy widzialem :) )...

 

Co mozesz zrobic: upewnij sie ze sygnal na TV-out jest w standardzie PAL B/G i ze taki sam standard jest ustawiony w telewizorze (teoretycznie powinien on sam wykrywac sygnal, ale rozne cuda sie zdarzaja).

 

Jesli masz w sterowniku PAL, to zajrzyj jeszcze na karte - czesto jest tam zworka ustalajaca rodzaj sygnalu wyjsciowego. Zdarza sie, ze fabrycznie jest ustawiona na NTSC (tak bylo np. na moim Herculesie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 9800 też probowałem wszystkiego... miałem

S-Video (karta) przejściówka na chinch do TV... czarno białe...

 

niedawno kupiłem S-Video (karta) -> Euro i to samo obraz jest... ale Czarno biały kombinowałem ze "wsystkimi" możliwymi typami PAL od D do M czy L... i nadal czarno biały...

 

PS. Kabel mam identyczny jak ten 2 posty wyżej w ogłoszeniu z Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawsze kolor tera mam s-video -> s- video i wsio gitez oczywiście nie raz w opcjach TV trzeba przestawić w AV z Video ona S-Video lub do drugiego euro podpiać jeżeli ktoś ma kabel s-video-> euro i jeżeli nadal czarny obraz to trzeba chyba skożystać z przejścówki i podlączyć pod chincha bo nie jestem pewien ale chyba te wyjścia w ATI nie mają 4 tylko 7 dziurek bo 4 są dla s-vidio a te do dodatkowe 3??? dla zwyklego video???

 

syszaem kiedyś też że podobnio z tych 7 można uzyskać pene s-video (super jakość) ale potrzeba odpowiedni kanbel 7 żyt ???? ale nie wiem czy to prawda czy to sobie ktoś wymysli ???? :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze telewizor jest zbyt stary i nie obsluguje pelnego sygnalu svhs. U mnie kiedys pomoglo male przelutowanie kabelkow we wtyczce euro i wlutowanie przed jednego kondensatora smd, chyba 470 pikofaradow, nie pamietam. Poszukajcie w necie opisu, moze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sprobowalem z composite .... byl kolor i obraz niczego sobie ...

 

tylko filmy przez media playera, winampa sie nie wyswietlaly ... nie probowalem z innymi playerami ... skutek bedzie taki sam ? dodam ze moj telewizor wyswietla tylko 8-bitowy obraz w rozdzielczosci 640 na 480 ... to zle czy to norma ? bede mogl oglandac filmy na tv podlanczonym do kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak tylko przez Composite da u Ciebie rade :( No, ale zawsze to cos.

 

Jesli chodzi o palete kolorow i rozdzielczosc - tak, to normalne. Mniej wiecej takie parametry ma obraz PAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuuuuuu ! normalnie porazka ...... chyba nie bede musial sie przyzwyczajac do takich kolorow na composite i jakos wybrniemy z tego czarno-bialego obrazu na s-video ... ? czarno-bialy obraz na s-video jest o wiele lepszy niz kolorowy na composite ... naprawde nie ma zadnego wyjscia z mojej sytuacji ? ciekawe czy by mi zadzialala ta przejsciowka z allegro skoro Quam'owi nie zadzialala ? tak wszyscy chwala wyjscia tv w ati i zonk ! ... a moze to wina mojego tv - philipsa ?

 

p.s.

tylko mi nie odpisujcie "skoro masz taki dobry obraz czarno-bialy to oglandaj na czarno-bialym, po co Ci kolor ?" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiesz... jak masz dobry black&white....

joke;)

 

ja w moim radeonie mialem (... mam...) tak:

jak podloncze na 7pinowe s-video > chinch (ktore mialem w zestawie z karta) to obraz mam kolorowy...

ale jak podloncze na 4 pin od geforca... to obraz jest B&W...

 

a teraz moj problem....

od jakiegos czasu jak podlanczam kompa do TV na 7pinowy s-v>chinch to mam strasznie beznadziejny obraz... kolory nie te.. a u gory ekranu mi faluje.. (w TV) i niewiem od czego to mam.. kiedys bylo dobrze... nie wina sterownikow... co moze byc przyczyna ?? moglo cos mi sie spalic w karcie ??

zato jak podloncze na kabel s-v 4 pinowe (od gf) to obraz mam idealny... czarno bialy...

 

macie jakies pomysly co sie moglo stac??

pzdr

 

top top ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satan_pl mam identyczny problem .................... i nie wiem za cholere jak go rozwianzac ...... napisalem takiego posta na innym froum:

 

" ... mialem taki samiutki problem i mam go nadal ale po przestudiowaniu tej strony: http://tango.dynserv.net/warsztat/svideo2cv/ i zauwazeniu tego zdania: "najprawdopodobniej telewizor nie ma aktywnego wejścia chrominancji" oraz odwiedzenia allegro i ujrzenia tego zdania: "tv musi obslugiwac sygnal svhs na eurozlonczu - w przeciwnym wypadku na kartach grafiki innych niz nvidia obraz bedzie czarno-bialy" [opis do aukcji w ktorej mozna kupic kabel s-vhs na euro] dochodze do wniosku ze na moim tv albo bede oglandal czarno-bialy obraz dobrej jakosci albo bede sie bawil w composite i oglandal kolorowy rozmazany obraz, takze o ile dobrze mniemam to ktos kto ma radka + tv bez "aktywnego wejścia chrominancji na eurozlonczu" to albo jest udupiony albo jak chce to sie pobawi w te lutowanie ze strony http://tango.dynserv.net/warsztat/svideo2cv/ [tylko nie wiem czy z tego lutowania nie wyjdzie poprostu composite] ja osobiscie nie mam lutownicy, jak sie domyslacie wybieram 'u[gluteus maximus]nie', pozdro i jak ktos ma sposob na ten problem to prosze o pomoc ... ale watpie czy ktokolwiek sobie z tym poradzi."

 

znalazlem tez ten link: http://www.solar.blurp.org/tvout.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi kiedys dzialal super obraz na radku z tym s-vidoe 7 pin -> chinc i podlanczanym na chinc do TV.. !

jakis czas temu sie zrabalo.. i mam zly obraz... ale kiedys mialem dobry ! wiec to niewina tego ze moj TV nieobsluguje "wejścia chrominancji na eurozlonczu" ... chyba ze cos zle zrozumialem...

bede musial pojsc do kumpla... bo on ma radka 9600pro i tez ma 7pinowe gniazdo... i zobacze jak mu dziala na tym kablu... bo moze kabelek przeciolem i jest zwarcie.. albo cos na karcie sie sfajczylo... tylko od czego ?? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze troche teorii, dla tych, ktorzy sa "zieloni" w tym temacie:

W sygnale wizyjnym TV kolorowej rozrozniamy dwa podstawowe sygnaly - chrominancje (przenoszenie informacji o barwach) i luminancje (przenoszenie informacji o jasnosci). Do poprawnego odtworzenia obrazu czarno-bialego wystarczy sygnal luminancji, przy obrazie barwnym niezbedne sa oba te sygnaly.

 

Zaleta zlacza SVHS (S-Video) jest przesylanie tych sygnalow oddzielnie, dzieki czemu nie zaklocaja sie one wzajemnie. W zlaczu composite (cinch) sa one przesylane jednym drutem.

 

Wychodzi na to, ze niektore telewizory nie sa w stanie polaczyc sygnalow chrominancji i luminancji z SVHS w jeden wspolny sygnal - to jest ten "brak aktywnego wejscia chrominancji". W tej sytuacji pozostaje tylko korzystanie z Composite lub konwerter SVHS-Composite, ale (uwaga!) podlaczany po stronie telewizora - w ten sposob powinnismy dostac obraz kolorowy, a nadal korzystamy z dobrodziejstw oddzielnego przesylania sygnalow.

 

Aha i jeszcze jedno - nie ma czegos takiego jak S-Video 7-pin. S-Video ma 4 piny. Nie mniej, nie wiecej.

W niektorych kartach ATI jest uzywane wspolne 7-pinowe zlacze, do ktorego podlacza sie rozgaleziacz na SVHS i Cinch. I dopiero za pomoca tego rozgaleziacza podlacza sie do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś męczyłem się z kolorem na TV.Pamiętam,że w panelu sterowania(odnośnie tv) jest opcja z wyborem systemu .Pal-ów i innych systemów było mnóstwo do wyboru.Pamiętam,że tylko na niektórych miałem kolor.Sprawdzcie to.W sterownikach wchodzsicie do ekrany/TV/Format.Tak to wygląda u ATI.P.S samych palów znalazłem tam 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,dołącze sie zeby nie zasmiecac,kumpel kupił gf2mx i ma ciagle czarno biały obraz,probowalismy s-video-euro,przez composite i zawsze zarno biały obraz zmienialismy wszytkie mozliwe formaty pal-g etc...pozyczalem mu swoj kabel i to samo,raz sie udało uzyskac ze obraz był na polowie ekrany koloowy a na polowie czarno biały a te koloroy i tak byly nedzne to bylo chyba kombnacja pal argentyna..moze to trzeba nowy bios wgrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...