Skocz do zawartości
koleszka

Zalman ZM-NB47J - jak to założyć do ABITa ???

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem płyte ABit IS7. Do tej pory miałem wyciszone wszystkie wentyle na maksa, ale płyta ma chipset chłodzony coolerem, którego baaardzo słychać.

Pomyślałem że kupię Zalman ZM-NB47J, ale z tego co widzę w instrukcji montażu na stronie producenta, mozna go zakładać na bolcach w otwory płyty, a ja niestety mam mocowanie na haczyki.

 

Czy ktoś wie jak mozna założyć tego zalmana, albo mógłby polecić coś innego do tej płyty?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. ZM-NB47J mozesz przyklejic ale wtedy nie bedziesz w stanie go juz pozniej zdjac

B. ZM-NB47J mozesz zamocowac ca pomoca blaszki ktora przytrzymuje orginalny cooler na chipset na IS7.

C. ZM-NB32J mozesz takze kupic. Ten tylko sie kleji.

D. Z tego co czytalem te Zalmany nie za dobrze odprowadzaja cieplo in IS7 i chipset sie grzeje bardziej niz normalnie.

D. Mozesz zawsze w BIOSie spowolnic prace coolera do 60% normalnych obrotow. Wtedy cooler pracuje bardzo cicho tak dlugo jak nie grasz w gry etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to 'cos' trudno zalozyc na plyte Abita i zamocowac do tych 'paskudnych' uszek. Wiec cos wykombinowalem:

1) znajdujemy oczko na klucze, wykonane z drutu o takiej srednicy by zmiescil sie pomiedzy finami Zalmanka - oczywiscie drut sprezynujacy;

2) prostujemy za pomoca kombinerek zdobyczny drucik, a nastepnie nadajemy mu rowniez za pomoca ww. narzedzia :wink: taki oto ksztalt:

 

Dołączona grafika

 

3) gotowy elemencik wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

4) teraz jush pozostaje tylko przesmarowac pasta radiatorek, zalozyc na chipset i cieszyc sie bloga cisza :D :

 

Dołączona grafika

 

5) mozna oczywiscie wykonac 2 takie zapinki i zalozyc je na krzyz, co da jeszcze lepsze zamocowanie radiatorka. Mnie wystarczyla jedna... idealnie trzyma go na chipsecie od ponad roku :P ;

5) pamietajcie, ze drut nie moze byc rowniez zbyt cienki. Mysle, ze dobor odpowiedniego nie sprawi wam problemu...

 

Pozdro...

__________________________________________

...taka mala rzecz, a tyle radosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc jak mówił bbc20000 "Z tego co czytalem te Zalmany nie za dobrze odprowadzaja cieplo in IS7 i chipset sie grzeje bardziej niz normalnie"

 

To ja ci proponuje założyć coś takiego Thermaltake TIGER 1

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=142&gg=19&produkt=819

 

Osobiście mam coś takiego na IS7-E. Zagłusza go każdy wiatraczek w moim kompie i jest na full speed.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) prostujemy za pomoca kombinerek zdobyczny drucik

Pięknie to wykombinowałeś :lol:

Ale jeżeli nie uda mi się przystosować oryginalnego druta z wentylatorka to skąd takiego zdobyć? :?:

 

A czy może ktoś się orientuje gdzie jest opcja w biosie do zwolnienia obrotów wentyatora chipsetu?

Bo znalazłem ale tylko dla CPU :(

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drucik nie pochodzi z zadnego wetylatorka :D Przeczytaj dokladnie pkt.1 - OCZKO NA KLUCZE i po bolu. Hmmm... ciezko bedzie z tym wiatrakiem na chipset i zwolnieniem jego obrotow, moze zainstalujesz SPEED FAN'a a tam spokojnie mozesz sobie obroty regulowac... Pozdro...

______________________________

I've got probably the last Northwood in Poland :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokladnie pkt.1 - OCZKO NA KLUCZE i po bolu.

Pierwszy raz słyszę określenie "oczka na klucze" ale domyślm się że mówisz o takim zawiniętym druciku od breloczka. A breloczki są do kluczy i zapina się je przez takie "oczo" :)

 

Czyli mam szukac breloczka i wyprostowac to kólko? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...