Skocz do zawartości
FirstBlood

Procek 3,2 Ghz a płyta widzi 2,8!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum! Mam duży problem z płytą asus p4 c800 deluxe- mianowicie zainstalowałem w niej Prescotta 3,2 Ghz(boxowy) a płytka pokazuje mi tylko 2,8 Ghz. Nie bardzo wiem co mogłem zrobic nie tak? Jeszcze wspomnę że updetowałem bios na 1019 bodajże i ciagle to samo. Reszta bebechów kompa to: dysk Maxtor 250 giga Sata, Leadtek 6800 Gt, Audigy 2 Zs, nagrywarka dvd, zasiłka Chieftec 360, 1Gb ramu,buda Chieftec DA-01BL-D. Już cały dzień sie z tym morduję i nic. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor to na pewno Intel Pentium 3,2Ghz- tak jest napisane na procku, tak też widnieje w biosie, tylko że jego speed-2800Mhz. Poza tym po postawieniu Xp-ka we właściwościach systemy pisze mi" Intel Pentium4CPU 3,20 Ghz, 2,80Ghz, 1.00Gb Ram" Prosze o pomoc!!! Co może być nie tak?

 

Właśnie wprowadziłem bios 1017- tak zalecaja na stronce Asusa i dalej doopa.Oto co mam napsane w biosie w sekcji Advanced-Configure advanced CPU settings:

Manufactuer:Intel

Brand String:Pentium 4CPU 3,2Ghz

Frequwncy:2800Mhz

ratio status:Locked

ratio aktuel Value:14- czy nie powinno tu być 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po dwóch dniach szukania pomocy na sieci, w końcu mi sie udało. Otóż kolejne flashowania biosu czyli Alt+F2 podczas startu i dyskietka z nowym biosem (w tym przypadfku 1019) nie dawało rezultatu, dopiero gdy wpisałem podczas flashowania "afudos /nazwa biosu /n /pbnc" to po restarcie komp prawidłowo wykrył procka Intel 3,2 Ghz. Sugerowałem się radami na http://www.abxzone.com "reprogram the bootblock, clear cmos" no i pomogło. W każdym bądź razie okazało się że jest to częsty problem, szczególnie wśród właścicieli pierwszych partii płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...