Skocz do zawartości
Wojtek P

Buczący wiatrak na chipset ABIT on-board. Czy jest rada?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem dotyczy wentylatorka na chipsecie płyty głównej ABIT NF7-SL. Jest to ten niewielki wiatraczek zamknięty okrągłym radiatorze z naklejką ABIT on-board.

 

Po około 4-5 miesięcach używania tej płyty wentylator ten zaczął mi buczeć po załączeniu komputera. Buczał przez około 1,5 minuty, po czym już był cicho.

 

Kupiłem nowy taki wentylator z radiatorkiem. Wymieniłem sam wentylator, bo wymiana radiatora wymagałaby wymontowania całej płyty głównej.

 

Przez około miesiąc czasu było cicho, a teraz znów buczy mi (przez około 20 sekund) po włączeniu komputera.

 

Czy jest jakiś sposób, aby zregenerować taki wiatraczek? Jak długo taki buczący przy starcie wiatraczek będzie działał, zanim zepsuje sie całkowicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak przekonaliście mnie, że nie ma innego dobrego sposobu. Raczej przy najbliższej okazji zastąpię go tym radiatorem Zalman.

 

Mam jeszcze kilka pytań:

 

Czy po zdjęciu oryginalnego radiatora ten chipset musi być oczyszczany ze starej pasty termoprzewodzącej lub kleju?

 

Czy mogę napotkać na jakieś problemy przy montażu, np radiator nie będzie się mieścił?

 

Czy płyta główna nie wykryje braku wentylatora i nie odmówi uruchomienia się (taka opcja jest w Biosie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zdjęciu oryginalnego radiatora ten chipset musi być oczyszczany ze starej pasty termoprzewodzącej lub kleju?

TAK! Najlepiej patyczkiem do uszu wszytsyko ladnie wyczyscisz.

 

Czy mogę napotkać na jakieś problemy przy montażu, np radiator nie będzie się mieścił?

NIE

 

Czy płyta główna nie wykryje braku wentylatora i nie odmówi uruchomienia się (taka opcja jest w Biosie)?

NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy po zdjęciu oryginalnego radiatora ten chipset musi być oczyszczany ze starej pasty termoprzewodzącej lub kleju?

TAK! Najlepiej patyczkiem do uszu wszytsyko ladnie wyczyscisz.

.. i nie zapomnij posmarowac inna pasta termoprzewodzaca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...