Skocz do zawartości
Varrol

Czy jest sens zmieniać proca

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec zacznijmy od tego co mam:

Antek 1700+ kręćnięty na 2200MHz - idzie na 2400MHz, ale niestabilnie - nawet przy max napięciu - czyli koło 1.75V. Znowu na 2200MHz chodzi 1.6V i jest stabilny. Nie zamierzam robić V-moda na płycie, także dalsze podkręcanie jest raczej niemozliwe.

 

No więc - w mniej lub bardziej dalekiej przyszłości planuje zmieniać sprzęt - i nie wiem, czy czekać aż powstana dobre płyty pod Antka 64 (bo narazie to coś słabo) i wtedy zmienić płytę+procek. Czy może wsadzić do tego co mam najlepszego procka pod Socket A jakiego sie da (jeszcze nie wiem, który to :lol: ).

 

Karty graficznej nie opłaca mi się zmieniać - bo i tak niewielką różnicę bym odczuł wydając do 1000zł...

 

Pamięci tez nie, ale tu w sumie z myślą o DDR2...

 

 

Ogólnie chodzi o to, czy jest sens zmieniać procka na lepszego - czy to mi w ogóle coś da - ablo czy różnica będzie na tyle duża, żeby się opłacało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie opłaca Ci się na razie zmieniać procka ;)

Co do karty grafiki, to możesz poczekać, aż wyjdzie GF6600 GT na AGP - powinien kosztować w granicach 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja twierdze ze jest sens zmieniac procka. Sam sie przesiadlem jakies 3 ygodnie temu z AXP 1700+ podkreconego na 2100MHz (10,5 x 200) na A64 3000+. Ten A64 bez podkrecania jest duzo szybszy od poprzedniego podkreconego AXP1700+ przedewszystkim widac to grach, ale to wiadomo ze A64 w grach wypadaja wysmienicie. A do tego jak on sie kreci. w watku o A64 opisalem jak mi wczoraj poszedl na 10x270MHz = 2700MHz to zegar szybszy od FX55 czy A64 4000+, jedyne co musisz kupic to dobre pamieci wtedy wykorzystasz max z takiego proca. Obecnie biega mi spokojnie bez zadnych problemow na 10x250MHz = @3800+ pamieci na 204MHz. Roznica miedzy AXp jest widoczna masakrycznie. A co do plyt to tez sie nie zgodze ze nie ma dobrych pod A64. A co do wyboru miedzy socketem 754 czy 949 to jest w topicu o A64 link to ladnego testu i porownania wlasnie tych socketow i wypada na kozysz S754 - lepiej sie kreca :)

 

aha i temperature mam mniejsza niz na AMD XP pomimo tego ze tak mocno sie A64 kreci tyle ze napieci mniejsze 1.6v.

 

Z drugiej strony jak nie masz pieniedzy na plyte to rzeczywiscie zakup Mobilnego bartona tez bedzie dobrym rozwiazaniem i puszczenie go na 2500-2600MHz tylko pamietaj ze nie bedzie mial zadnych szans z A64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...