Skocz do zawartości
Chef

Jaka płytka do moich wymagań ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do końca roku planuje zakup płyty głównej. To co jest dla mnie ważne to : regulacja mnożnika, najlepiej tak do 15 lub 16 max, regulacja FSB, cena: do 250zł, ewentualnie do 300zl, nie musi mieć Serial-Ata, Raid-u też nie (ale nic sie nie stanie jak będzie :) ), Firewiree też odpada, najważniejsze dla mnie to duże możliwości OC. Narazie zastanawiam się nad Epoxem lub Abitem, chociaż oglądam też Gigabyte-y ze względu na ich niską cenę. Niewiem czy zdecydować się na chipset Via czy nForce (Kt600 lub nForce2) mimo wszystko chyba Dual-DDR by się przydało . Podsumowując potrzebuję bardzo dobrą platformę do OC za przystępną cenę. Ostatnio sprzedałem swojego wysłużonego Athlona 1800+ na jądrze Palomino a za tą samą cenę kupiłem Athlona 1700+ DLT3C 0312 JIUHB, i myślę, że drzemią w nim niezłe możliwości, a niestety moja płyta główna nie nadaje się do jego podkręcania. Czekam na wasze opinie, z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi, Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, fajnie by bylo kupic sobie NF7-S albo tą Dfi Infinity, no ale one juz kolo 400zl sie kreca. A rozpatrujac najtansze modele na nforcie2 - Abita i Epoxa - to ktory lepszy? Niewiem jeszcze jak jest z softwarem i updatem (np biosow) do tych plyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dumam nad zamiana starego Epoxa 8RDA+ rev. 1.0 (max FSB SC jaki osiagnalem to 205MHz bez modow) na nowszego Epoxa 8RDA3+ rev. 3.3, ktory z pudelka na Vdd 1.6 polecial stable na 230MHz SC (jeszcze nie mialem go czasu pocisnac). Strate SoundStorma mam zamiar podreperowac sobie Audigy 1 za jakies 100 - 120pln. Mysle, ze warto. Sprawilem sobie nowy zasilacz Enermaxa 370W ktory bardziej lubi chyba 12V zasilanie CPU, a 8RDA+ jest na 5V. 8RDA3+ ma zasilanie 2-fazowe, ale ponoc i tak to na 8rda+ rev. 1.0 nie bylo najlepsze (komponenty). Na razie 8rda3+ wydaje sie bardziej obiecujaca. Tobie za takie pieniadze radzilbym wlasnie cos z Epoxa: najlepiej 8RDA+ rev. 2.x (ma NForca2 Ultra400, pamietaj o zasilaczu z mocna szyna 5V, tylko nie PRO bo nie ma SoundStorma; niestety nie bylo juz w sklepie, stad ten 3+) lub 8rda3+/8rdai rev 3.3. Poza tym cos z Abita, NF7 rev. 2.0 np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...