Skocz do zawartości
tukuest

taniocha gieldowa

Rekomendowane odpowiedzi

jasne... ale zazwyczaj taniej wychodzi poprostu zmienic procka na szybszego i chlodzic go "tanim" powietrzem, niz bawic sie w "droga" wode i katowac wolniejsze CPU

hmm to co ty tu robisz Tweak POLEGA NA KATOWANIU DO MAXA procka ile tylko się da :) po to one są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i rzeczewiscie halas przeszkadza ale ja np. i tak mam zawsze wlaczona muze na maxa wiec wiatrakoof nie slysze. A troche ich jest -> jak poloze obok kartki to odlatuja :mrgreen:

 

A WC to dopra sprawa. Moshe sie niedloogo skusze. Pozyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne... ale zazwyczaj taniej wychodzi poprostu zmienic procka na szybszego i chlodzic go "tanim" powietrzem, niz bawic sie w "droga" wode i katowac wolniejsze CPU

hmm to co ty tu robisz Tweak POLEGA NA KATOWANIU DO MAXA procka ile tylko się da :) po to one są

POPIERAM zdanie kolegi cala frajda polega na tym ze wycisniesz jak najwiecej ze swojego procka, sprzetu mnie wcale niebawi to ze se pojde do sklepu i kupie sobie jakiegos mocnego procka wole miec slabszego ale za to miec do niego sentyment ;) ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kogo kręci...

 

I to jest moje motto, mnie bawi instalacja nowego komponentu w komputerze, obojętnie czy to kabel do HDD czy nowy wiatrak do chłodzenia (dlatego mam 12 w obudowie). Każda nowość to znacznie większa frajda niż podkręcanie staroci.

 

Jako, że nie jestem człekiem zamożnym, każda nowość. na którą uda mi odłożyć jest podwójnym zarobkiem, a Tweak forum to nie tylko forum dla podkręcaczy, znacznie częściej jest to FAQ dla ludzi ze sprzętem powodującym problemy, jest to również wymiana doświadczeń i zbiór porad ludzi lepiej doświadczonych i poinformowanych.

 

Podkręcać nie każdy może, potrafi czy ma ochote, niektórych to bawi, inni woleliby nowy komponent, a jeszcze innych bawi wyciskanie wszystkiego co sie da z czegoś o czym powszechnie sie myśli, że sie z tego wycisnąć nic nie da... dla każdego coś miłego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy instalują WC po to, żeby wycisnąć max z proca.

 

Moim głównym założeniem było uzyskanie cichej pracy komputera. Już niedługo zakładam blok na grafę (i po co ja tego Crystal Orba kupowałem? - może ktoś chce kupić :lol: :?: ), w międzyczasie wymieniłem dysk na Barracudę IV, a dzisiaj zamówiłem nowy (cichszy) cooler do zasilacza. Już niedługo zostaną mi w kompie tylko dwa wiatraki (w zasilaczu i chłodzący dysk).

 

Pomijam fakt, ża na chłodnicy mam dwa najgłośniejsze Sunony 12x12, ale je też jakoć wyciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że WC przede wszystkim zaprojektowano z myślą o wydajności, bo fizyczne właściwości wody są oczywiste.

 

Dopiero potem jak to złożono do kupy, okazało sie, że pompki pracuja cicho, a na chłodnicę można założyć cichy wiatrak. System udoskonalano, aż do dzisiejszego rezultatu.

 

Ciszę jednak można uzyskać i na AC, kosztem niewiele większej temperatury, więc jedynym liczącym się argumentem za WC jest i pozostanie wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne... ale zazwyczaj taniej wychodzi poprostu zmienic procka na szybszego i chlodzic go "tanim" powietrzem, niz bawic sie w "droga" wode i katowac wolniejsze CPU

hmm to co ty tu robisz Tweak POLEGA NA KATOWANIU DO MAXA procka ile tylko się da :) po to one są

wedlug mnie to "tweak" polega na takim ustawianiu sprzetu, aby wykorzystac jego mozliwosc na maxa, ale to nie musi wcale sie wiazac z katowaniem - tym bardziej jezeli sa inne tansze sposoby na zwiekszenie mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne... ale zazwyczaj taniej wychodzi poprostu zmienic procka na szybszego i chlodzic go "tanim" powietrzem, niz bawic sie w "droga" wode i katowac wolniejsze CPU

hmm to co ty tu robisz Tweak POLEGA NA KATOWANIU DO MAXA procka ile tylko się da :) po to one są

POPIERAM zdanie kolegi cala frajda polega na tym ze wycisniesz jak najwiecej ze swojego procka, sprzetu mnie wcale niebawi to ze se pojde do sklepu i kupie sobie jakiegos mocnego procka wole miec slabszego ale za to miec do niego sentyment ;) ;) :)

wiesz, sentymen to ja mam do mojego 8 letniego DX2/66, ktory nadal ladnie "smiga" :) . A jesli chodzi o kompa do pracy to zawsze chce miec jak najwiecej za jak najmniejsza cene, chocby z tego wzgledu, ze musze liczyc sie z kazdym groszem. Ale NIE MAM nic przeciwko kreceniu sprzeciora na maxa!!! Gdybym mial odpowiednie fundusze, to takze z wielka checia bym sie tym bawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne... ale zazwyczaj taniej wychodzi poprostu zmienic procka na szybszego i chlodzic go "tanim" powietrzem, niz bawic sie w "droga" wode i katowac wolniejsze CPU

hmm to co ty tu robisz Tweak POLEGA NA KATOWANIU DO MAXA procka ile tylko się da :) po to one są

POPIERAM zdanie kolegi cala frajda polega na tym ze wycisniesz jak najwiecej ze swojego procka, sprzetu mnie wcale niebawi to ze se pojde do sklepu i kupie sobie jakiegos mocnego procka wole miec slabszego ale za to miec do niego sentyment ;) ;) :)

wiesz, sentymen to ja mam do mojego 8 letniego DX2/66, ktory nadal ladnie "smiga" :) . A jesli chodzi o kompa do pracy to zawsze chce miec jak najwiecej za jak najmniejsza cene, chocby z tego wzgledu, ze musze liczyc sie z kazdym groszem. Ale NIE MAM nic przeciwko kreceniu sprzeciora na maxa!!! Gdybym mial odpowiednie fundusze, to takze z wielka checia bym sie tym bawil

zamiast sentyment miałem napisać "sentyment" ponieważ nie brałem tego aż tak dosłownie wiadomo że nie bede pracowal na jakim DXie bo mam do niego sentyment. Najwazniejsze jednak ze w sednie sprawy sie zgadzamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...