Skocz do zawartości
zet64

Barton2600@3200 lub więcej...O ile więcej prądożerny ???

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskutant

**

 

Postów: 61

Dołączył: 12-Listopad 04

 

Ostrzeżenie: (10%) X----

 

 

Mam zamiar podkręcić procka, ale...java script:emoticon(':zonk:') :crash2:

Zonk! czy wytrzyma to zasilacz. Mam Chiefteca 360W (1136) i może teraz sobie radzi a póżniej nie wytrzyma. Nie wiem czy procek 2600 po po dkręceniu ma takie zapotrzebowanie na energię jak jego właściwy odpowiednik , czyli 3200, czy działa to jakoś inaczej.java script:emoticon(':baranek:')

Baranek w ścianę!

Reszta mojego zestawu to : Asus A7V880 -4 USB na chodzie i karta siec., 2x512 DDR 400 (dual), CDRW, DVD, 2x Seagate Barracuda, 2 dodatkowe wiatraki w budzie no i napęd dyskietek. Chyba to wszystko. Obliczałem zapotrzebowanie jakimś programikiem w sieci. Na to co teraz jest wystarczy. Ale co później po podkęceniu ? Jak pójdzie dym to porażka. I czy warto podkręcać ten procek - w tym zestawie ? Bo jeśli zasilacz nie wytrzyma, to może zostawić jak jest o ile podkręcanie nie ma wielkiego sensu. Jeśli mogłoby dać sporo, to może warto zmienić zasilacz. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie procesora na energie mozesz sprawdzic na stronie www.benchmark.pl , tam z lewej strony w zakładce procesory znajdziesz takie cos jak kalkulator mocy czy cos takiego, teoretycznie Twoj zasilacz powinien wystarczyc, wszystko zalezy oczywiscie od napiecia jakiego bedzie potrzebowal do stabilnej pracy,ale raczej mysle ze wystarczy

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem 2600 z odblokowanym mnożnikiem i na takim zasilaczu śmigał nawet na napięciu 2,06 (real 2,03) i zasiłka dalej chodzi, a proca sprzedałem ( dalej chodzi ;)). Zasiłka wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200+ na 1,65v ciągnie niewiele więcej niż 2600+ 1,65v...

Tak ale podczas podkręcanie bedzie trzaba zapewne zwiększyć napięcie żeby proc był stabilny i wtedy bedzie jadł prąd. Moim zadaniem zasiłka wytrzyma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka powinna wytrzymac........chociaz musze powiedziec ze go mialem i nastepnego dnia oddalem......i wziolem tego co mam teraz na starym proc ten co mam latal na 2.4GHz i napiecia dla obciazenie 1.8 a byly: 12V=11.50V , 5V=5.21V , 3.33V=3.23V

Teraz: 12V=12.10V , 5V=5.11 , 3.33V=3.43V

 

Wszystko miezone miernikiem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ten kalkulator to lipa

barton podkrecony ze 166 na 200 zre o 13W wiecej, a niekrecony barton ze zwiekszonym napieciem o 0.05 zre 3 waty wiecej. a u mnie podkrecenie nie zmienilo wogole temp a zmiana napiecia 3-4 stopnie w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka powinna wytrzymac........chociaz musze powiedziec ze go mialem i nastepnego dnia oddalem......i wziolem tego co mam teraz na starym proc ten co mam latal na 2.4GHz i napiecia dla obciazenie 1.8 a byly: 12V=11.50V , 5V=5.21V , 3.33V=3.23V

Teraz: 12V=12.10V , 5V=5.11 , 3.33V=3.43V

 

Wszystko miezone miernikiem!!![/quote

A dlaczego oddałeś ?8O Czy to kiepski model ? :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...