Skocz do zawartości
Subon

Co się bardziej opłaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Co się bardziej opłaca?

 

No więc:

 

Ida swieta, wiec gdzialbym sobie zmodernizowac komputer, obecnie mam:

 

Athlon XP 2400+

Abit NF7-S

512 DDR Kingston 400 Mhz CL2

Ati Radeon 9600XT Sapphire 128MB

IBM 40GB

 

Tak wiec dysk zmieniam na 100% na jakas 160gb, i teraz:

 

Mam do wydania 400zł

 

Mam zamiar kupic druga taka sama kosc ramu -czyli bede mial 1 gb (ok 390 zł)

lub procka AMD Barton 2500+- M z tej aukcji:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36422723

 

Gram w nowe gry typu Doom3 i HL2, i lubie grac na high detale, wiec czy bardziej zwiekszy mi sie dydajnosc kiedy kupie proca i podkrece go zalozmy do 2400 mhz, czy kiedy dokupie druga kosc 512 (beda pracowac w dualu) i bede mial lacznie 1024 mb czyli 1 GB?

 

Z gory dzieki za wszystkie rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uwazacie, ze moja karta jest lipna? Na razie na zmiane karty nie mam pieniedzy...  

 

A jak myslicie, czy te Mobilne Bartony, to dobra okazja?-->http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36513819

 

Bo moze bym sie skusił...

Sam napisałeś, że w FarCry czy Doom3 lubisz mieć wysokie detale... jak na wysokie detale... - tak jest lipna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twojej obecnej konfiguracji moim zdaniem nie oplaca sie zmieniac proca. Xp2.4 tez sie niezle kreca, moze nie tak jak ten mobil 2.5 , ale tez dosyc niezle.Tak wiec proponuje Ci kupic :

1. jakis dobry wentyl

2. wyzylowac proca w miare jak sie da

3. sprzedac radka 9600XT

4. zainwestowac , tak jak mowili poprzednicy, w szybsza karte

 

,a napewno odczujesz roznice w graniu

 

W dzisiejszych czasach, w erze procesorow powyzej 2-3 GHz to czy masz procesor 2.8 czy np. 3.0 nie odgrywa juz tak waznej roli (to jest teraz jedynie kwestia kilku klatek).Paleczke definitywnie przejely karty graficzne, pomimo faktu ze kiedys tak granica byla o wiele blizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co do grafy, to zamowilem przed chwila VGA Silencera rev.3, zamaontuje, jeszce troche ja podkrecę:)

 

I teraz Co do coolera na CPU to Pentagram Freezone Q-80AlCu

za 65 zł. Dobry bedzie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz bylo...

 

na sile nie radze. zrob to pod wplywem temperatury, albo rozgrzewasz gierka i porobjesz sciagnac delikatnie, albo do zamrazarki w worku i jak zamarznie to delikatnie. na sile to sie moze okazac ze sobie rdzen caly odjebiesz i nie bedzie czego chlodzic co tez jest jakims rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...