Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co ukrywac ale przeciwnicy w Fear to wogole inna (lepsza) klasa, tu widze ryczace bydło.

1708956[/snapback]

przestań z tym fear, to dopiero parodia.

ja fear wywaliłem z dysku na rzecz Q4 i nie żałuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań z tym fear, to dopiero parodia.

ja fear wywaliłem z dysku na rzecz Q4 i nie żałuje  :D

1708999[/snapback]

JA szostawie oba bo obu nalezy sie miejsce na dysku.Ja dotad 3mam D3,hl2,far cry,i teraz te 2 tytuly i miejsca mam ooo i jeszcze troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań z tym fear, to dopiero parodia.

ja fear wywaliłem z dysku na rzecz Q4 i nie żałuje  :D

1708999[/snapback]

jak Ci sie poprostu Fear nie podoba to nie graj i nie wmawiaj mi ze przeciwnicy w q4 sa inteligentniejsi niz w Fear. Chyba przejde poczatek jeszcze raz bo niekiedy smierdzi skryptami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie ta gra. W starym stylu. Ogolnie mam wrazenie jakbym gral w Dooma 3. Grafika przecietna. Gram na high i szalu nie ma. Przydaleby sie ostrzejsze textury. Ogolnie ciagle do przodu, inteligencja wrogow hmm? Nie zauwazylem zreszta i tak zalatwia sie ich szybko. Gra sie nienajgorzej niezly klimat, swietne sa te cienie. Ale jak to sie mowi stare czasy juz nie wroca, teraz od gier wymaga sie wiecej jak dla mnie gora 8, chyba ze gra sie rozkreci pozniej. FEAR zrobil na mnie duzo lepsze wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

juz napisano co trzeba, ale w dwoch slowach: SP jasno-bardzo-doomowy z duza iloscia towarzystwa do rozwalki, szybka akcja, nie przynudza, fajny klimat, swietna grafika. dodal bym grozy, po D3 mi tego brakuje.. :)

 

MP troche dziwna fizyka, nieintuicyjna, ale przeciez nie ogralem sie na tyle zeby oceniac czy lepiej czy gorzej :D na pewno inaczej :) przesiadka z q2 na q3 tez byla szokiem troche ;)

 

no i taa, wymagania w Ultra to toto ma.. :blink:

zostawilem na High w 1280x1024 z AAx4 - chodzi wzorowo plynnie, ale z kolei proba pogrania na Ultra skonczyla sie zarywaniem do 5fps co chwila..

BF2 i jego lakomstwo na pamiec przy tym to sniadanie w przedszkolu. 2GB ramu to minimum z minimum do grania w Ultra (a i pewnie na karcie 512 by nie zaszkodzilo) <_<

tyle dobrze ze a. super sie skaluje z wymogami w dol i na high jest super plynne granie; b. nie ma praktycznie roznicy wizualnej miedzy high a ultra (szczegolnie jak gram 1280x1024 AAx4) wiec ostatni tryb jest dla fetyszystow.. :D

 

ogolnie pozytywnie i kuuupa dobrej zabawy przede mna :D

Edytowane przez christie_zabanowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem, po odpaleniu gry restart kompa ( to samo mam z gra ColdFear), sprzet jak w podpisie. Nic nie krecone na innych grach i testach smiga bez problemu. Zmienialem juz sterwoniki do nforca i grafy. Sknczyly mi sie juz pomysly z czym moze byc problem :)

Edytowane przez marcin_groen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie najbardziej podobaja mi sie 3 sprawy:

1. QII w oprawie D3

2. Chodzi tak jak D3

3. Movement z MP.

 

Nie podobaja mi sie 2 sprawy

1. Cena ang, wersji

2. Premiera PL wersji.

 

Update

Pierwsze testy Q4

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko ja odnioslem wrazenie ze gdzies to juz bylo..

Taki szybszy Doom3 (imho), tez ciemno ale szybciej ;)

 

Co do wymagan to wydaje mi sie ze Q4 ma wieksze jak Doom3, posiadacze slabszych sprzetow - patrz podpis - wiecej jak 800x600 nie ma co dawac, ja gram bez cieni tylko z bump mappingiem gra sie zadowalająca (chodzi o plynnosc) ale porownojąc wyglad ze screenow Chaos'a mam ochote sie pochlastac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co sie da ustawione na minimum i na gf1 da sie grac jak komus nie przeszkadza gra na 10fps :)

Poskakalem troche po mapach i gra wydaje sie fajna.

Koszmarnie wolny rl :/

Posiadam 512mb i za pierwszym razem mapa sie troche wczytywala, ale za drugim razem to juz byl momeeeeent :)

 

Edit

Ten rl jednak az tak wolny to nie jest :)

Przydalby sie jakis cfg ustawiajacy wszystko co sie da na minimum. Ktos wie jaki jest odpowiednik r_picmip w q4?

Edytowane przez global

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess- opowiedz cos o MP: movement, szybkosc, szybkosc rakiet (na filmikach nie wygladalo to zacgecajaco), strafejumping i plasmaclimbing, inne. Porownaj z fizyka do Q3 (najlepiej vq3), czy da sie osiagac wyzszy framerate niz 60 fps (w D3 z tego co pamietam com_fixedtic -1 jest cheat protected). I czy movement jest zalezny od framerate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę pograłem, zapowiada się bardzo fajnie. Na dodatek to chyba ostatnia nowa gra w którą pogram sobie bez większych przeszkód nawet na high z moim fx'em. Trzeba będzie tylko poszperać w configu.

Z rzeczy które zauważyłem to poucinali kilka rzeczy związanych z cieniami które miał doom3. Np. światło z latarki jak i z rozbłysku podczas strzelania, nie tworzy cieni obiektów które znajdują się w pobliżu. Sama gra chodzi jak na razie nie wiele gorzej jak doom3 i prawie tak samo jak ROE.

No i nie wiem po co się zabijać o tryb ultra który daje tylko to że żadna z tekstur czy map nie jest kompresowana.

Aha. czy ktoś wie co daje włączenie zaawansowanych efektów specjalnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedlem q4 , i o wiele bardziej mi sie podobal niz fear , 9/10 , jedyne do czego moge sie przyczepic to ze zamiana w strogga praktycznie nic nie dodala tylko 20 hp wiecej powinni cos lepszego dodac oprocz 20 pkt healthu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess- opowiedz cos o MP: movement, szybkosc, szybkosc rakiet (na filmikach nie wygladalo to zacgecajaco), strafejumping i plasmaclimbing, inne. Porownaj z fizyka do Q3 (najlepiej vq3), czy da sie osiagac wyzszy framerate niz 60 fps (w D3 z tego co pamietam com_fixedtic -1 jest cheat protected). I czy movement jest zalezny od framerate?

1709266[/snapback]

tez mnie te pytania nurtują:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedlem q4 , i o wiele bardziej mi sie podobal niz fear , 9/10 , jedyne do czego moge sie przyczepic to ze zamiana w strogga praktycznie nic nie dodala tylko 20 hp wiecej powinni cos lepszego dodac oprocz 20 pkt healthu

1709295[/snapback]

A nie poczułeś szybkiego movementu ??

Hmmm ja jakbym wczoraj się nie pochamował to myśle że też już bym przeszedł, ale jakoś się powstrzymałem :D Nie chce tak szybko przejść czegoś takiego jak Q 4 :] Chce się nim delektować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie poczułeś szybkiego movementu ??

Hmmm ja jakbym wczoraj się nie pochamował to myśle że też już bym przeszedł, ale jakoś się powstrzymałem :D Nie chce tak szybko przejść czegoś takiego jak Q 4 :] Chce się nim delektować :E

1709309[/snapback]

szybszy movement , rozumienie mowy i uzywanie przyrzadow stroggow plus 20 hp wiecej to troche za malo :P , mogli by np dodac jakies vision modes :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess- opowiedz cos o MP: movement, szybkosc, szybkosc rakiet (na filmikach nie wygladalo to zacgecajaco), strafejumping i plasmaclimbing, inne. Porownaj z fizyka do Q3 (najlepiej vq3), czy da sie osiagac wyzszy framerate niz 60 fps (w D3 z tego co pamietam com_fixedtic -1 jest cheat protected). I czy movement jest zalezny od framerate?

1709266[/snapback]

movement: podobny do vq3, ale nie mozna wbiegac po schodach skaczac, za to sa ramp jumpy. ogolnie jest spoko, ale wymaga przyzwyczajenia.

szybkosc: zalezy od mapy i graczy ;] na edge mecze moga byc bardzo wolne, za to na fragyard sa bardzo szybkie i nie ma chwili na odpoczynek :)

szybkosc rakiet: rakiety nie sa wolne, chociaz na takie wygladaja (przez dym i duze model rakiety), nie sa tez szybkie, ja bym je okreslil jako troche wolniejsze niz w q3 lub porownywalne. dosc silne sa, splash wydaje sie maly, ale jest mocny.

nailclimbing: raz moze uzylem :)

framerate wyzszego niz 60 sie nie da, ale to nie przeszkadza bo gra sie naprawde spoko, szczegolnie jak ktos ma wystarczajaco mocnego kompa zeby pociagnac gre z rock stable fps + vsync.

 

teraz wiecej na temat broni wg mnie.

gauntled - nie mialem okazji uzyc :)

machinegun - bardzo uzyteczna bron, wlasciwie uzyta polaczona z odpowiednim movementem czysci golego przeciwnika dosc szybko, nawet gdy ma lepsza bron mozna go uchodzic. kazdy dystans, dobra do dobijania.

shotgun - malo srutow, ale ogolnie mocny jest, przewaznie lezy w miejscach do ktorych nawet nie chce sie isc, dlatego malo go uzywam. bliskie/srednie dystanse.

nailgun - bardzo mocna bron, olbrzymi dmg, ale trudno sie trafie. rate of fire jest niski, pociski dosc wolne, ale jak juz wejdzie to jest milo. ogolnie bron na blisko dystanse tylko.

hyperblaster - wydaje sie slabszy od naila (DMG) ale ma znacznie wiekszy rate of fire jest szybciej pociski lepsza. najlepiej sprawdza sie w srednim dystansie, chociaz z daleka tez mozna zamieszac.

railfun - rail, nic dodac nic ujac, swietna bron ;-) wydaje sie bardziej uzyteczna niz w innych quakach \o/

lighting gun - bardzo krotki zasieg (o wiele krotszy niz w q3, moze porownywalny do qw), dmg podobny do q3, ale nie klei sie tak. ogolnie dosc ciezko sie uzywa. bron dobra na kazda odloglosc (o ile dosiegnie)

rocket launcher - dosc silny splash, chociaz niezbyt wielki, szybkosc podobna do rakiety z vq3, srednio uzyteczna bron, ale wiadomo ze podstawa ;] dobra do spamowania.

grenade laucher - dobra bron do spamu i zabezpieczania wejsc, dosc duzy splash, ogolnie nawet mocny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake powrócił !

Chaos wielkie G prawda ze gra sie jak w doom3, dodatku do d3 juz niemoglem zmeczyc taki syf

dziekuje ze zabrales mi prawo do wlasnego zdania...

wiec nie rzucaj g..nem... tylko poczytaj ...

napisalem ze gra sie fajnie ... ale jest to nadal klimat doom3 a nie q2 .. sorry ...

 

 

Chaos widze sig już poprawiony :) HEhehe

jest taki od okolo miesiaca chyba

od lipca mam nowe mobo i do niego mam gf6600

na wczesniejszy 9800pro@xt przelazlem dooma i dodatek .. to gralem w 1024 high... ale z cieniami OFF ..

 

 

Dm17 i The Edge !!!!!!!! mega lol , poprostu powrót do korzeni z 99' szkoda ze nie ma dm17, i moich leveli q3sdm1 i q3sdm2  <_<

1709042[/snapback]

?? niedosc ze piszesz nielogicznie to jeszcze dawalem na poprzedniej stronie screen z DM17

 

--------------------------------

a co do gry .. to po "zestrogowaniu" jest jakos ciekawiej..

tylko pojazdy to imho porażka ... jakies takie bez polotu .. szczegolnie mech ..

a i bossowie mnie jakos nie zaskoczyli do tej pory...

a gram na najwzyszym poziomie...

genialne jest za to jak sie smiga z ziomami i wszyscy swieca latarkami ... albo momenty bitew w ciasnych korytarzach z latarkami gdy leci wiecej wroga... prawie jak w DARKMATCHu z UT ;]

mnie klimat D3 jak najbardziej odpowiadal .. i tu tez czuje sie dobrze ... nie mniej ma sie takie wrazenie ze sie to juz widzialo ... i te budowle na otwartych przestrzeniach wygladajace jak te z q2 zrobione teraz tylko na nowo jakos tak mi nie pasują ... multi gralem na razie malutko .. ale rzeczywiscie sporo nazmieniali ... wogole rail mi nie wchodzi jakos..

ale jeszcze nic nie konfigurowalem za mocno ....

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta i LG najbardziej mnie martwia bo to byl moj najlepszy system w vq3.

Rakieta wyglada jak z UT w dzialaniu na filmach tez tak wyglada.

LG natomiast jak mowi mess jest zbyt krotki i sie nie "klei".

Szkoda bo to byla moja ulubiona bron w vq3, a teraz widocznie chca ja wyeliminowac. A szczegolnie mnie to boli bo sa jumppady, a na nich sie najlepiej dorywalo wroga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja was juz powoli nie rozumiem, wszyscy tacy znawcy a nikt mi pomoc nie moze.

A jak zalozyl bym nowego posta to ban bo wbrew regulaminowi.

Chociaz by sami zainteresowanie czytali... ehhh...

1707860[/snapback]

zglos sie z tym problemem do supportu, bo masz legal prawda ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh - 730 jako pierwszy z forum (i kto wie czy nie miesci sie w pierwszej dziesiatce osob w PL),ktory to ukonczyl a ja dopiero widzialem pierwszy ekran na otwartej przestrzeni (chodzi ultra plynnie w 1280x1024 z aax2 na high przynajmniej w tym co widzialem na sprzecie z podpisu),ale w ktoryms momencie poraz kolejny mi pauzowal komputer.Jak sie okazalo na partycji C dysku nr 1 (5GB na szczescie) mam mnostwo bad blockow,ktore musze teraz monotonnie usuwac [swoja droga jak znacie jakis programik skuteczny do ich usuniecia i podacie to sie nie obraze:)] i zanim wroce z pracy,zanim przeinstaluje system,zanim usune bad blocki i zanim zagram w gre wieczorem to wy wszyscy juz ja przejdziecie :(( nie mowiac o tym,ze mam jeszcze Feara ,w ktorym poszly mi savy a tez chcialbym to przejsc no i musze sie kiedys z pewna laska zobaczyc.Ehh - ciezkie jest zycie starego gracza :)) No nic - piszcie opinie o grze, a ja sobie narobie na nia smaku i pozniej zostanie mi to wynagrodzone.Mam nadzieje :)) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...