Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

witram!

mam takie pytanie:

nagralem ostatnio kilkadziesiat sekund walki w sp i jak pozniej odtwarzam to demko jaoko timedemo ale i normalnie tez to nie widac wybuchow, sladow kul na scianach, krwi itp....to chyba nie jest normalne?

kiedy nagrywalem wszystko bylo pieknie i krwiscie:-/...podczas gry wszystko jest ok...

co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierealny prosil o configi :

 

oto one, sa to configi dla kart 512 / 256 / 128 mb pamieci, ja uzywam tego dla 256 i jest naprawde znosnie i super wyglada.

 

A co do spakdow fps to jest wielka poprawa, mianowicie zainstalowalem sobie sterowniki do audigy2, openAL i zdecydowanie podniosl mi sie fps w krytycznych momentach, tam gdzie wczesniej na dzwieku deafult mialem 18fps teraz z wlaczonym juz audigy2 mam 27, i jest juz git - wiec u mnie to bylo powodem

 

 

oto one :

 

http://ucguides.savagehelp.com/Quake4/FPSConfigs.htm

 

jest podzielone na karty o roznych pamieciach 64/128/256/512

i o roznym stopniu detali , jest nawet config dla multiplayera :)

ja uzywam tego drugiego poziomu (very high i dla 256)

 

 

Excellent Visual Quality / Lowest FPS Config

This set of configs is tailored towards giving the best visual quality possible for all video cards. The 512 megabyte config gives higher visual quality than Quake4's Ultra setting.

 

 

Very High Visual Quality / Low FPS Config

This set of configs is tailored towards a very high visual quality for all video cards. The 128, 256 and 512 megabyte configs give higher visual quality than Quake4's High setting.

 

 

Balanced Visual / FPS Config

This set of configs is tailored towards giving the most balanced visual quality versus FPS for all video cards. The 128, 256 and 512 megabyte configs give a higher visual quality than Quake4's Medium setting.

 

 

Best Visual Compromise / FPS Compromise Config

If you are having FPS problems this is the best all round config for singleplayer, offering a good compromise between visual quality and FPS.

 

 

 

Worst Visual Quality / Higher FPS Config

This set of configs is tailored towards FPS rather than visual quality for all video cards, they are not recommended for singleplayer unless you are suffering from very poor FPS.

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem i narazie nie znalazłem. Tak apropo mógłby ktoś co ma NV i działa z toolsem wrzucić spakowane pliki .vpf, które się tworzą/modyfikują przy odpalaniu gierki?

1719326[/snapback]

Sam jestem ciekaw wynikow.

Kto chce niech sie do mnie zglasz na maila to mu podesle caly katalog glprogs.

chudy_krs@poczta.fm lub kaeres@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci, ci ktorzy narzekaja na spadki fps, gracie z vsync?

1719556[/snapback]

ja gram z vsync off, ale jak napisalem po wgraniu sterownikow open AL do mojej muzy - audigy2 zs, spadki fps poprawily sie diametralnie, o jakies 7-10fps, w lokacjach gdzie bylo 18fps teraz mam 26 fps.

wczesniej uzywalem dzwieku deafult, bo nei moglem wlaczyc eaxa bo gdy przelaczylem na openAL wywalalo mi gre do windy, sciagnalem sterowniki apenAL do muzy i teraz wszystko smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Was tez czasem denerwuja kompani ? :lol:

 

Wczoraj mialem taka sytuacje, ze wybiegam przez drzwi na taki dlugi korytaz no i wyskoczyl jeden potworek , wiec ja zachowawczo w bok i za skrzynke chce sie schowac a tu LOL nie da sie :lol: zanim sie polapalem ocb to brzydal zjechal mnie do 20hp a okazalo sie , ze to moj kompan sobie wczesniej znalazl miejscowke :lol::lol:

 

Chyba , za duzo gram w cs-a bo pierwsza reakcja to maniakalne bicie w klawisz 'y" i próba wpisania "You f**king blocker" :lol:

 

A wracajac do tematu to poza HL2 jest to chyba jedyna gra SP ktora mnie tak mile wciagnela... Najlepsze jest to , ze w sumie nie wiem czemu bo nic specjalnego w niej nie ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy są gracze, ktorzy uzywaja SB Live 5.1?? Nawet po instalacji sterow OpenAL nadalw zaawansowanych opcjach dzwieku mam tylko defaultowe ustawienia :/ Stery zainstalowane oryginalne Creative nie kxProject i nic...jak u was z SB Live?

1719634[/snapback]

Tez tak mam Open AL zainstalowane i najnowsze dostepne stery dla live ze strony crative. Mysleze to jest spowodowane tym ze Q4 nie obsluguje starszych wersji EAX tylko te co sa w najnowszych kartach jak Audigy 2 czy teraz XFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ wyszperalem cos takiego:

by the way , there are drivers for soundblaster live cards with hardware openal support.

 

http://www.station-drivers.com/page/sblive-audigy.htm

 

look for drivers Version 5.12.1.253

Audigy/S-B live serie

Hardware acceleration of Open AL.

 

they also have one more newer driver build than the last official LiveDrvUni-Pack (5.12.1.252)

look for build

5.12.02.0443

 

havnt tested drivers in q4 yet

Trzeba sprawdzic ale to po formacie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

...

Mysleze to jest spowodowane tym ze Q4 nie obsluguje starszych wersji EAX tylko te co sa w najnowszych kartach jak Audigy 2 czy teraz XFi

1719649[/snapback]

ja mam zwykla Audigy na sterach Audigy2 i smiga mi elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę u siebie zmienić opcji graficznych, mial ktoś coś takiego ? Zmieniam załóżmy rozdziałkę, prosi mnie o restart, a po restarcie mam to samo co przed zmianami :|

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci, ci ktorzy narzekaja na spadki fps, gracie z vsync?

1719556[/snapback]

Ja wrecz perfidnie wylaczam vsync bo ta gra zniza fps diametralnie o 10-15fps.

Przynajmniej na moim sprzecie.

Kazdy niech sobie sam sprawdzi jak mu lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze te timedemo bo link do niego niedziala

a te z tego torrenta http://hwspirit.com/torrents/download.php?...d72a1012d8bcdf9

jest inne niz to co wy macie z http://quake4.home.pl/q4.demo niech ktos wzuci to na jakis serwerek prosze

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1719681[/snapback]

ja bym radzil sie raczej zapoznac z TYMI ( Creative Sound Blaster Audigy unified series Beta driver with OpenAL support 2.08.0002 ) Driverami

Creative Sound Blaster Audigy unified series Beta driver with OpenAL support 2.08.0002

SBA2-BETAD-W1-LB

 

This beta driver is recommended for gamers who want full OpenAL™ support for their audio devices. Only the following audio devices are supported:

 

    * Creative Sound Blaster Audigy® series, Sound Blaster Audigy Platinum series, Sound Blaster Audigy Platinum eX series

    * Creative Sound Blaster® Audigy 2 series including Sound Blaster Platinum, Sound Blaster Platinum eX and Sound Blaster Value

    * Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS series including Sound Blaster Platinum and Sound Blaster Platinum Pro

    * Creative Sound Blaster Audigy 4 series

    * Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook series

 

Added Features or Enhancements:

 

    * Provides full OpenAL / EAX® ADVANCED HD support

    * Improves performance of all OpenAL game titles

Bety, ale podobno niezle, jeszcze nie sprawdalem sam, jak wroce z pracy to zobacze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem problem tylko z 1 gra z dzwiekiem - Lego Star Wars gdzie to dzwiek sie powtarzal i zanikal w demkach,ale to kazdy tak mial z tego co wiem.Do tej pory nie wiem,jaki macie problem z tymi dzwiekowkami.Ja mam zwykla zintegrowana na plycie i jest wsio ok w kazdej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy plik "Quake4Config.cfg" nie ma atrybutu "tylko do odczytu" :D

1719788[/snapback]

Nie ma. Wywaliłem go i zrobiłem od nowa i jest OK.

 

Tylko dlaczego, jak wpisuję r_displayrefresh "85" i dopisuję co do Quake4Config.cfg to za każdym razem znika, a gra i tak startuje w 60 Hz :angry: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

Tylko dlaczego, jak wpisuję r_displayrefresh "85" i dopisuję co do Quake4Config.cfg to za każdym razem znika, a gra i tak startuje w 60 Hz  :angry:  ?

1720006[/snapback]

autoexec.cfg, man..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos podrzucic na poczte ( koziolek10@wp.pl ) kilka print screenow z q4?bylbym wdzieczny bo nie wiem czy sie oplaca.Nie dawajcie linkow do screenow z jaki recenzji:)i czy wogole jest sens odpalac go na tych kompach co w opisie:)

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...