Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość christie_zabanowany

no nikt przecie nie porownuje Q2 do FEAR :)

jestesmy w stanie i odnosimy sie jedynie do biezacych produkcji.

 

troche mniej bardziej cieszylo, tak, hehe, duke nukem 3d.. :rolleyes:

 

a a propos mijajacych lat to obecni gowniarze zepsuci sa, taki wypas graficzny przed oczami maja, a w pixeloze grac jak ojciec albo starszy brat! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz jakos wlezc na 2 pietro, tam jest drugi panel ktorym wlaczasz strzykawe ktora aplikuje milusiowi jakis syf doustnie :)

1721781[/snapback]

To jakos oznacza rozwalona przez niego szybe gdy mial przekrwione oczy ;)

Dziwie sie wogole, ze tego nie zauwazyl kolega Ouara :blink:

 

Witam ma ktoś może jakiś ciekaw config pod FX5900xt  i 1GB ramu. Jezel tak proszę o przesłanie rop69@wp.pl Pozdrawiam

1722118[/snapback]

Jest programik quake4 tunning tool.

Podawany byl link do niego.

Sciagnij sobie i bedziesz mial ladna grafe i niezla szybkosc specjalnie pod Twoja karte.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie, ze sie malolatom nie podoba.

...

A grafika po prostu caly czas mi wali po slepiach, ze uniesc nie potrafie.

Te screeny wszystkie sa smiechu warte w porownaniu do tego co sie dzieje na ekranie. Ta machineria, refleksy swietlne, zlozonosc poziomow/zlozonosc calego

Owszem modele, cienie i ogółem gra świateł robi swoje, ale te świecenie broni, rur, poręczy i tego co metalowe mnie już wku**** :mur:

 

Co nowa gra wyjdzie to wszystko jakieś ciemne albo się świeci jak psu cojones.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję potestować trochę orginał qwaka4 na swoim sprzęcisku, w SP doszedłem tylko do wejścia na jakiś statek, pomłuciłem trochę w MP i uczucia mam bardzo mieszane.

Chodzi jak doom3 czyli dobrze (Ultra z seta image_useCompression "1" bez tego przy 1GB swapie podczas intra, wywaliło mi komunikat o braku wolnej pamięci, 2GB RAM+drugie tyle wirtualnej to minimum :lol: , wygląda jak doom3, łazi się po ciemnych korytażykach jak w doom3, które wyglądają jak żywcem wzięte z doom3, te otwarte przestrzenie to tylko jakieś okopy, tylko wrogowie i broń są quake'owe. Ogólnie smacznie, ale bardziej liczyłem na ten gotycko-futurystyczny klimacik quake'a 1, 2 i po części 3, niż "fascynującą" plontaninę rur i klap od bóg wie czego, niczym w piwnicy pod moim blokiem ale gra się fajnie, niczym na początku doom3 ;)

 

MP na szczęście jest do cna quake'owy, nic dodać nic ująć. MIODZIO :twisted2:

 

Teraz tylko poczekać cholera wie ile na polskie wydanie w sensownej cenie, bo ćwierci kafla to mi trochę szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem modele, cienie i ogółem gra świateł robi swoje, ale te świecenie broni, rur, poręczy i tego co metalowe mnie już wku**** :mur:

 

Co nowa gra wyjdzie to wszystko jakieś ciemne albo się świeci jak psu cojones.

1722166[/snapback]

Nie chce Ciebie obrazac ale jakbys mial odpowiedni sprzet to bys inaczej tutaj pisal albo zachowal te dziwne uwagi na inne czasy bo w akcji takie fajerwerki i oswietlenie dajace wlasnie te odbicia robia niesamowite wrazenie. I mowie to z calym podziwem dla Carmacka bo aby takie cudo wyrzezbic zeby dzialalo na srednim kompie to juz szok.

Oczywiscie moze Ciebie to denerwowac, ze bump mapping daje po oczach.

Mnie i jak widac calej rzeczy ludzi sie to podoba.

 

Nie mow, ze to nie jest piekne.

Dlaczego akurat Ciebie taka grafika denerwuje ?

 

http://picserver.org/i/740MQ6D888HL/p.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ja dorzucę swoje 3 grosze. Jak wiecie Polska to wolny kraj i każdy może mówić to co chce ; ].

Podejrzewam, że narażę się wielu osobom (zresztą mi to lotto). Więc mnie osobiście Q4 do gustu nie przypadł. Graficznie wygląda jak Doom 3. Zresztą to co jest w Q4 już gdzieś widziałem, hmm no powiem tak... To jest kalka Dooma 3. Prawie wszystko wygląda jak w Doomie 3 (drzwi, podłoga, windy, komputery, menu podobne). Normalnie wszytsko żywcem zerżnięte z wielkiego crapa jakim w moim przekonaniu był Doom 3, engine też z Dooma xD. Echh panowie z Id Software się nie wysilili, odgrzali kotleta i dostaliśmy taką Doomozę ; / Grywalność jak dla mnie żadna, pograłem z godzinę i powiedziałem dość... Tępa, głupia gra. Nie tego się spodziewałem. Jak dla mnie to Quake 3 i 1/4, taki powinna mieć tytuł.

 

Cod 2 i Pes 5 w drodze do mnie, więc będzie jeszcze w co pograć ; ].

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam procek i takich komunikatow nie dostaje.

Co do samej gry to poprostu Doom4 a nie Quake4. Podoba mi sie tylko to ze nie biega sie samemu tylko czesto wspolparcuje z NPC-ami. A nie podoba ze te wszystkie bronie zamontowane w pojazdach to 1 pocisk na 100 trafia.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu o mp, popelnilem blad w mojej poprzedniej wypowiedzi, odnosnie powerupow (invisibility, quad damage itd). Otoz w trybie tournament te powerupy nie pojawiaja sie na mapie, co sprawia ze mapki The Lost Fleet i No Doctors sa calkiem fajne, szczegolnie The Lost Fleet.

 

Mam nadzieje ze niedlugo id/raven wypusci pointreleasa poprawiajacego pewne bledy (licze na ikonki zamiast modeli, bo narazie jest tragedia z rozroznieniem broni). Mogliby dac tez jakies oczojebne skiny na modele przeciwnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wg mnie mimo wszystko nie jest to kalka dooma. Klimat jest inny. Chociaz podobienstwo wizualne troche niweluje te roznice w klimacie(niestety). Co do samej grafiki to wiadomo och ach itd. Ale z drugiej strony ta grafika jest jakas taka strasznie nierzeczywista. Wszystko jest jakby wypolerowane wychromowane mimo ze czasem przybrudzone itp to jednak dziwnie wyglada. Ok gra swiatla cieni - tylko ze wszystko wyglada tak jakby sie chodzilo z zalozonymi przyciemnionymi okularami. Tzn swiec isobie lamka pod nia jest zabojczo jasno wszystko sie swieci jakby bylo dopiero co wypolerowane ale tuz obok wszystko przechodzi dosyc szybko w czern i niczego juz dalej nie mozna dostrzec.

Dlatego to uczucie nierealnosci grafiki. Ale mimo to podoba sie tak jak grafika w dobrym komiksie.

 

Ale zreszta czesto sie narzeka "wole zeby byla grafa slabsza a skupili sie programiscie na grywalnosci"

I chwala ID ze skupili sie na tworzeniu klimatu/grywalnosci niz na nowych duperelach graficznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

no i mam oryginal :D pierwsze mecze ze szwedami mam za soba jo, kto chetny na duela :D sp to nie wiem, pogralem godzinke, ale do mp mnie ciagle ciagnie :D

1723043[/snapback]

gdzie kupiles i za ile?

 

forma lipa, ale partyjke zawsze chetnie przytne :) tylko z moja dostepnoscia moze byc problem <_< jak nie wyjade na weekend to mozemy sie dzis wieczorkiem ustawic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam propozycje dla tych ktorzy w SP chca poczuc znow q2;]

znalazlem soundtrack z q2 mp: reckoning... i teraz giera poprostu wymiata

odpalcie sobie soundtrack w tle i grajcie!!!! masakra, tyle wspomnien i jaki klimacik sie przez ta muze buduje;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to raczej sie wyklucza, w Ultra to tekstury sa niekompresowane, wiec robisz sobie tym detale 'High'

 

Pozdrawiam

1723135[/snapback]

nawet gorzej... miedzy medium a high

w high tylko efekty swietlne sa kompresowane

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba jednak 3.0 :( bo to Live 7.1 i ma obsluge EAX Advanced HD ktory jest poczawszy od wersji 3.0  :lol2:

1722993[/snapback]

Sprawdzilem na necie i masz racje. A myslelem, ze to zwykly live z obs. 24bit.

 

Mess zarzuc jeszcze jakims filmem, przyjemnie sie Ciebie oglada. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba ta gra. Wczoraj wieczorem skonczylem i jestem pod wrazeniem. Myslalem ze bedzie gorzej. Szkoda, ze nie jest troche dluzsza. Uwazam, ze poza grafika w "tym samymy stylu" (ten sam engine) Q4 znacznie odbiega od doom3. Zupelnie inny klimat sie czuje. Doom to byla solówka. A tutaj widac, ze to jest znacznie cos wiekszego. Co chwile mozna spodkac innych marines, co buduje 'wojenny' klimat. Pojazdy, gra zespolowa. A motywy z przerobieniem na strogg'a i lot w kapsule sa zajebiste! Grafika jest jaka jest niektorzy powiedza ze sie swieci albo ze jest plastikowa. Ale czy tak naprawde w grach chodzi tylko o to zeby wszystko wygladalo jak real? Rozne gry maja rozne style graficzne. Wazne, zeby bylo ładnie i klimatycznie.A w q4 jest ladnie i niechcialbym tam 'realistycznej' grafiki typu hl2 popsulo by to klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba ta gra. Wczoraj wieczorem skonczylem i jestem pod wrazeniem. Myslalem ze bedzie gorzej. Szkoda, ze nie jest troche dluzsza. Uwazam, ze poza grafika w "tym samymy stylu" (ten sam engine) Q4 znacznie odbiega od doom3. Zupelnie inny klimat sie czuje. Doom to byla solówka. A tutaj widac, ze to jest znacznie cos wiekszego. Co chwile mozna spodkac innych marines, co buduje 'wojenny' klimat. Pojazdy, gra zespolowa. A motywy z przerobieniem na strogg'a i lot w kapsule sa zajebiste! Grafika jest jaka jest niektorzy powiedza ze sie swieci albo ze jest plastikowa. Ale czy tak naprawde w grach chodzi tylko o to zeby wszystko wygladalo jak real? Rozne gry maja rozne style graficzne. Wazne, zeby bylo ładnie i klimatycznie.A w q4 jest ladnie i niechcialbym tam 'realistycznej' grafiki typu hl2 popsulo by to klimat.

1723323[/snapback]

właśnie, każdy tutaj się "bije" o fps'y i o efekty typu bump itp, ale przeciez chodzi o grywalność, a ta stoi na wysokim poziomie. Potężny shooter! jestem dopiero na 12levelu, i naprawde chce mi sie grac dalej, no ale "lajf" zaraz do pracy:/

Jedynie co mnie poddenerwowało, to, że nasi marines troche blokują przejście w dynamicznej akcji:) a bukieta wystrzelic nie można w powietrze:D :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mess zarzuc jeszcze jakims filmem, przyjemnie sie Ciebie oglada. ;]

1723215[/snapback]

wedle zyczenia, ale to ostatni raczej, tym razem przeciwnik z wyzszej polki :)

 

q4_multi_lame.avi

 

meczyk na over the edge ;-)

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedle zyczenia, ale to ostatni raczej, tym razem przeciwnik z wyzszej polki :)

 

1723656[/snapback]

mess, moze w postaci zwyklych demos bys zapodal.

Szkoda ssac 60 mega gdy mozna z 5 (ile zajmuje demko 10min ?).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

meczyk na over the edge ;-)

1723656[/snapback]

najs ;) stare czasy sie przypominaja, ilez to sie godzin na 'tej' mapie natluklo.. :rolleyes:

 

to co? partyjka z wieciera? jak ping pozwoli to ja chetnie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...