Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz po paru duelach i powiem wam ze IMHO jest pare niedociagniec :

1. Skakanie po kartonach w porownaniu z q2 np. na egde to jest 3x wolniej, do tego nieraz spadasz, zeslizgujesz sie. Nie wie czy to bylo zamierzone przez autorow(powoli i trudniej- bardziej realistycznie).

2. Respawny: nie chodzi mi o czas czekania ale o dzwiek respawna, grajac duela prawie zawsze wiedzailem gdzie koles jest mniej wiecej..., powinno to byc zlikwidowane bo poglebia roznice a ktos z pure skillem ma zdecydowanie mniejsze szanse z pro..

3. Brak komendy(chyba bo jakos ejszcze nikt nie podal , nei znalazl) na odpowiednik Vertexa w q3 albo gl_modulate w q2, jedyny ratunek to fps mappack ale moim zdaniem jest to zgiety pomysl. Raven powinnen wypuscic patch z mozliwoscia zmiany tego w consoli(dodaniu komendy).

 

PS SA to moje spostrzezenia, nie kazdy musi sie zgadzac z nimi, bez zlosliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ze wypakowanie plikow pk4 pomaga tak samo jak w doomie 3?? mi pomoglo i to znacząco sa wciaz doczytki ale juz nie tak czesto i bardzo jak przedtem a i mala wada gra z 2.7xgb zajmuje az 7.9x gb :-| no ale nic dysk sie ma duzii;P Gralem sobie na medium 640x480 bez aa i ladnie szlo az tu nagle jakies wyjscie na polko szczeze NIC TAM NIE MA a slide show:/ :blink: :blink: wiec se trzeba bylo detale zmiejszyc i jakos przebolec. Po drugie quake 4 strasznie podobny do doom3!! chocby ta latarka TA SAMIUTKA co doomie i wiele innych szczegolow. Ogolnie quake obleci ale wolalem 2 ojj na psx jeszcze mmm lata mlodziencze bude sie olewalo B) ostro bo po co tracic czas na glup[oty lepiej pograc w qłeja :lol: Nie podobaja mi sie ganty w grze takie hm... zabawki dla dzieci ...

 

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wsciekly, singla odpalam raz na tydzien, dzisiaj chcialem pograc troche... i [gluteus maximus] podczas loadingu mi wywala do windows... wtf? ma ktos sejwa z lokacji co wielki pajak wchodzi do hangaru? :D

 

btw jak ktos chce sprawdzic fps, nagralem demko ktore sie imho do tego nadaje.

 

fps demo

 

sprawdzamy poprzec

 

/playnettimedemo fps

 

w konsoli (ctrl+alt+~)

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wsciekly, singla odpalam raz na tydzien, dzisiaj chcialem pograc troche... i [gluteus maximus] podczas loadingu mi wywala do windows... wtf? ma ktos sejwa z lokacji co wielki pajak wchodzi do hangaru? :D

 

btw jak ktos chce sprawdzic fps, nagralem demko ktore sie imho do tego nadaje.

 

www.mess.neostrada.pl/fps.zip

 

sprawdzamy poprzec

 

/playnettimedemo fps

 

w konsoli

1735831[/snapback]

Przydługawe to demo :)

Na swoim sprzęcie miałem 62.43 FPS wszystko włączone oprócz cieni i AA. High 1024x768.

 

BTW. Mess ładnie rządziłeś z tym railem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w 17 levelu czyli blizej konca niz dalej wiec moge sie juz nieco szerzej wypowiedzieć

 

gra jest w sumie spoko ale bez entuzjazmu..ot taki "szybki" doom 3..misje nie powalają, tak samo jak i przeciwnicy..są ogólnie głupi (gram na normalnym poziomie - moze na wyzszym są madrzejsi??)

 

na temat multi sie nie wypowiem bo mnie to nie obchodzi..

 

grafika nawet ładna po zaaplikowaniu patcha na bumpmapping (parraxelal czy jak to tam sie zwie ;) )...i co na + gra bardzo ładnie chodzi..gram w 1024x768 AAx4 AFx8 tekstury na HIGH i reszta na maxa+patch na bumpmapping i w timedemie (pc.lab) mam 61.6 FPS..wiec ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? to gra ci zap*****!!! :) ja u siebie takich wynikow nie osiagnelem:) wiem, moze proc juz siada:) zreszta a64 masz:) a co do gry.. zauwazyliscie ze w dalszych misjach jest trudniej zginac? poziom normal:) jakos tak zauwazylem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? to gra ci zap*****!!! :) ja u siebie takich wynikow nie osiagnelem:) wiem, moze proc juz siada:) zreszta a64 masz:) a co do gry.. zauwazyliscie ze w dalszych misjach jest trudniej zginac? poziom normal:) jakos tak zauwazylem:)

1736179[/snapback]

 

no pewnie dzieki prockowi masz racje...pamietam ze jak mialem Bartona 3200+ to w doomie 3 mialem 51 FPSow w timedemo...po zmianie na A64 @ 2700MHz klatki wzrosły do 92 FPSow w timedemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja doszedlem do jakiegos kolesia i mnei napiernicza nonstop.. najpierw jest cut scenka z takimi 2ma "pajakami" co schodza po scianach - zabijam je i potem wlazi taki wielki typ i z nim juz nie mam szans.. puszcza jakies czerwone pociski i szybko mnie zabija... help ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja doszedlem do jakiegos kolesia i mnei napiernicza nonstop.. najpierw jest cut scenka z takimi 2ma "pajakami" co schodza po scianach - zabijam je i potem wlazi taki wielki  typ i  z nim juz nie mam szans.. puszcza jakies czerwone pociski i  szybko mnie zabija... help ???

1736476[/snapback]

slabo strzelasz :P moze graj na nizszym poziomie trudnosci :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja doszedlem do jakiegos kolesia i mnei napiernicza nonstop.. najpierw jest cut scenka z takimi 2ma "pajakami" co schodza po scianach - zabijam je i potem wlazi taki wielki  typ i  z nim juz nie mam szans.. puszcza jakies czerwone pociski i  szybko mnie zabija... help ???

1736476[/snapback]

A może powinieneś zginąć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee co to ja chcialem ?? A juz wiem czy ktos ma namiary na jakis config pod R9800 PRO ,by chociaz przybylo te kilka FPS. Jak narazie rozpakowalem *.pk4 ( nie moge zagrac na multi :/ ) i jakby dziala troszke plynniej. Ale to troszke za malo ,bo czasem mi FPS spada dosc mocno .. Z gory thX :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim Configu :

 

800x600 AAx2

Detale :hight ale! ;> wyłączyłem cienie bo strasznie dawały popalić...(bo w końcu po co mi cienie ;P)

Chodzi idealnie ;D

 

Gierka zapowiadała się wypas i taka jest ;D

Moja skromna ocena : 10/10 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie dzieki prockowi masz racje...pamietam ze jak mialem Bartona 3200+ to w doomie 3 mialem 51 FPSow w timedemo...po zmianie na A64 @ 2700MHz klatki wzrosły do 92 FPSow w timedemie

1736291[/snapback]

Czyli sam widzisz,ze niee tylko mi Quake pop...dala jak glupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest sprowadzana z europy. w uk np 30funtow kosztuje.

 

ktos kto przeszedl quake4 moglby mi dac save z miejsca gdzie mozliwie blisko jest ten fragment jak pajak wbija sie do garazu rozwalajac drzwi a pozniej odchodzi?

 

PLS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już tego sejva, czy mam poszperać ?

 

UWAGA, ELEMENTY SPOJLERA !!!

 

Ukończyłem wczoraj, bardzo fajna, bardzo dobra gra. Bardzo mi się podobała :) Płynność bardzo dobra, grałem wsio max w 1024, ale bez aa. Chodziło naprawdę dobrze i wyglądało przy tym niesamowicie :)

Niektóre lokacja wywołują wytrzeszcz oczu - są zrobione naprawdę wspaniale ! Jako strzelanina też Q4 się sprawdza, bronie fajne, aczkolwiek nie czuć aż tak ich mocy. Na począku brakowało mi ammo, później było nadto. Z BFG mało nawalałem, zostawiałem sobie na koniec, a tu się gra skończyła, a ja nie postrzelałem ;) Końcówka jest imo beznadziejna, "boss" jest do niczego :)

Szkoda, że tak mało wykorzystano akcji z kumplami z teamu - za mało ich jest, tzn brakuje mi większego ataku na jakieś umocnienia Strogów.

Kompletnie do niczego są etapy z pojazdami - beznadziejne, jak sprzed kilku lat jakiś Incoming czy coś ;)

Grafa (jeszcze raz hehe) poważnie, dla mnie superancka, te "lasery" latające z góry w dół szybami, no gra oświetlenia jest niesamowita.

Gra się za szybko kończy. Całą planetę tak szybko podbiliśmy ? Niby dodatek jest zapowiedziany, no ale... za szybko, jak zwykle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mógł być Nexus Hub Tunnels ? Pamiętasz może nazwę poziomu ;) Odpaliłem kilka (sejwy są na początku każdej mapy) i kurde ni amogę skapować, które to. Pamiętam to wejście, pomieszczenie wyglądało jak to z NHT, ale pająka nie ma... Czołgiem już nawalałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce kupować kota w worku więc się pytam czy toto by mi chodziło tak w granicach przyzwoitości??

 

THX za odpowiedz!

 

 

 

 

ps jeśli gra będzie jakoś chodzić to są dostępne boty do mp albo jakoś je ściągnąć bo spodziewam się że na 128 nie za bardzo biędzie płynny mp!

Edytowane przez Black Jack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...