Skocz do zawartości
evemaster

Czym kleic plexi

Rekomendowane odpowiedzi

No to z kropelką się mylisz. Po kropelce też zostają "acetonowe zacieki" co zresztą można zobaczyć tutaj. Siła takiego połączenia też była na tyle słaba że dało się plexi rozdzilić nieznacznie podważając ją nożykiem do tapet. Ogólnie żenada. Nie wiem jak klej epoxydowy ale z tego co wszędzie piszą najlepiej jest jednak zrobić klej z plexy rozpuszczonej w rozpuszczalniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Równierz dołącze się do pytania, kleiłem do tej pory kropelką, a uszczelaniałem sylikonem (pojemnik) i jakoś nie bardzo to wygląda,

Co do tej Plexi rozpuszczonej w rozpuszczalniku to jak to zrobić (jaki rozpuszczalnik) moze jakiś link?

Z góry dzięki

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon is the best!! Jeżeli nie chcesz miec zacieków... Zainwestuj w dobry silikon a nie klejie w stulu "Kropelki"... Sa opakowania silikonów ergonomiczne... Nie kosztuja wiele.. Do 10zł w dobrym hydraulicznym kupisz idealny silikon... Po co sie meczyc klejami?? Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do silikonu mam mieszane uczucia - przynajmniej do 2 fir które go produjują.

Ostatnio uszczelniałem bloczek silikonem (połącznie kruciec - plexi) i podczas przykręcania cybanta silikon poprostu puscił i kruccem mozna było sobie ruszać.

Może poprostu trafiam na jakieś nie teges te kleje.

I tak jak Robertosss pisze - idź do hydraulicznego i spytaj o bdb silikon.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja shrouda na moje starego rekorda kleilem poxipolem dwuskladnikowym przezroczystym i jak sie postarasz to to swietnie wyszlo jak chcesz wysle ci fotki tylko trzeba to robic dokladnie zeby nie uwalic dokola plexy , co do silikonu to ja narazie mam dobre z nim doswiadczenia uszczelnialem nim juz i krucce w atirze w rezerwuarze wszystko pieknie trzyma , tyle ze z czasem pojawila sie pajeczynka bo niestety silikon sie pod wplywem wody najwidoczniej troche " rozdęł " i pleksa delikatnie popekala ale wycieku nie bylo zadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badzio... Musiałes miec "Badziewny" Silikon:/ Wiesz on jest najlepszy do uszczelniania juz nieruchomych cześci... Jezeli chcecie łaczyc czesc ktore maja byc utrzymywane.. to Poxipol, on jest o wiele mocniejszy.... i utrzyma obciążenia... Silikon nawet najlepszy niestety nie utrzyma cieżkich cześci :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne kleje do tworzyw dużo wytrzymalsze niż poxipol.

Dzisiaj zamówiłem klej do plexy który kosztuje 440zł netto za tubke 250g :D Oczywiście zamówiłem mniejszą ilośc i powiadomie jak to to się sprawuje.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wydaje mi sie ze znalazłem zroty srode jestem w trakcie testow na wytrzymałosci wpływ wody ale na poczatek moge powiedziec ze 1.nierobi smug jest przezroczysty 2. bardzo dobrze wiaze 3. jest w zelu . sprawia wrazenie solidnego ... ale jest dosc drogi i wystepuje w małych opakowaniach

takich jak kropelka nazywa sie toto LOCTITE 454 jak skoncze jutro testy dam jednoznaczna odpowiedz

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie klej jest Ok ale... skurczybyk koło warstwy klejenia robi takie białawe smugi wiekszosc z nich mozna wyczyscic szorstkim pedzelkiem ale mniejsze w krawedziach zostaja moze mozna je usaunac jakims detergentem jeszcze nieprobowałem powierzchnie styku klejenia sa przezroczyste chociaz tyle dobrego Klej trzyma ostro mimo ze pleksa nienalezy do materiałow o wysokiej porowatosci woda mu narazie niegrozna skleiłem pojemnik z pleksy+poliweglan i od sylwestra do dzis pompka pompuje do niego woede i nic zadnych przeciekow probowałem to samo z distalem :sad: a fe zołty sie robi i trzyma gorzej łatwo rozdzielic sklejene kawałki Podsumowujac niejest to to czego szukałem ale juz jest jakas alternatywa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem zbiornik z 1 cm plexy żywicą epoxydową DRAGON i trzyma się świetnie. Jest ona przeznaczona między innymi do klejenia akwarii. Zmatowiłem sklejane styki plexy papierem ściernym, odtłuściłem i niewielka ilość kleju oraz ściski na 24h i jest super można nim rzucać, trzyma świetnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie NIE polecam tego kleju:

 

Dołączona grafika

 

Jest to klej do twardych plastików, szkła akrylowego itp. Niestety mój shroud po użyciu tego wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Być może była zbyt cieńka. Shroud jest zrobiony z 2mm pleksy, jedynie spód i góra z 4mm i ta nie popękała. W każdym razie zalecam ostrożność. Szkoda, bo klej łapie mocno i stosunkowo szybko (pełna wytrzymałość po ok 6 godzinach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...