Skocz do zawartości
piniusz

Nagły zanik odbioru...

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj, bo nie bardzo wiem gdzie...

Otóż, grałem sobie w NfSU2 i nagle przestał mi działać sprzęt. Restart jeden i drugi i nic...Przy uruchamianiu nic nie widać. Monitor ciemny. Nie słychać pracy dysku...Ni cnie uruchamia się. I nic nie odpowiada. Co robić? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim...

 

Właściwie wcale nie uruchamia się. Świeci się ikonka dysku i na tym koniec. Monitor też nie startuje. Nie można wejść nawet do setup'u.

Czy może to być bateryjka zasilająca CMOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij wszystko i wsadz spowrotem przeczysc styki zresetuj cmos - to sa podstawy ktore kazdy powinien zrobic bez pytania na forum :) Jezeli to nie pomoze mozesz pytac ale to i tak nikt ci nie powie - ja dochodzilem do tego co jest walniete w moim kompie (wywalalo sie 3d) przez tydzien sprawdzajac wszystkie komponenty u kolegow :) az wkoncu doszedlem ze pregrzewa sie nb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Świeci się ikonka dysku...

Innych ikonek nie ma? Ciekawe!

Czy może to być bateryjka zasilająca CMOS?

Na pewno nie.

 

Powyciągaj wszystko po kolei i od zera zaczynaj. Jak coś będzie pikać to git, wkładaj dalej. Czy miałeś kręcony sprzęt?

IMHO to możesz się rozglądać za nową płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyciągałem...Nawet zasilacz podłączyłem z drugiego kompa(chociaż ten chodzi).

Nic nie pika, nawet małego dzwięku nie wydaje(poza szumem wentyla)...

Jak było tak jest nadal.

Sprzęt nie kręcony. Nie było takiej potrzeby.

Ikonka dysku świeci się dłużej niż normalnie, jakieś 10 sek, i gaśnie. Zasilania stale włączona oczywiście:)

Od pewnego czasu miałem problemy z restartami, a oryginalny program do update'u nie rozpoznawał płyty głównej...! Wyskakiwał komunikat "No ASUS motherboard detected" i przerywał instalację...To tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alt+home lub ctrl+home(to lub to nie jestem pewien) przy starcie i cd z płyty glównej...powinno zadziałać a jak nie to wg instrukcji reset biosu(bateryjka out +zworka-czasem trzeba poczekać parę minut)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mogl sie procek spalic :D jak w ogole nie piszczy  

zobaczymy co powiedza w servisie

W serwisie mu powiedzą, że tak zachowuje się każdy komp po włożeniu Radeona 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj, bo nie bardzo wiem gdzie...

Otóż, grałem sobie w NfSU2 i nagle przestał mi działać sprzęt. Restart jeden i drugi i nic...Przy uruchamianiu nic nie widać. Monitor ciemny. Nie słychać pracy dysku...Ni cnie uruchamia się. I nic nie odpowiada. Co robić? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim...

 

Właściwie wcale nie uruchamia się. Świeci się ikonka dysku i na tym koniec. Monitor też nie startuje. Nie można wejść nawet do setup'u.

Czy może to być bateryjka zasilająca CMOS?

 

 

 

Na 100% siadła ci podstawka pod procesor (gniazdo) !! Wyslij płyte do serwisu, a oni ci wlutuja(zaloza) nowa i bedzie hulalo !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...