Skocz do zawartości
Dj eN

jak wykonac przedni panel ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce w miejsce zaslepki 5.25 wstawic panel, w nim ma byc pokretlo ktore bedzie sluzylo do regulacji glosnosci glosnikow, pytanie brzmi, co potrzebuje do wykonania tego i jak to zrobic ?? lub czy znacie jakas strona z takim "tutorialem" albo jezeli byl taki temat to poprosze o lina i sory za powrtorke ale mam problemy z netem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szukałeś? na forum jest bardzo dużo informacji o budowaniu różnorodnych paneli do kompa, ale i ty oczywiście wolałeś pójść na bezczelną łatwiznę i założyć nowy topic w nadzieji, ze kimś się wysłużysz

ale nic z tego stary... tu cię kieruję: http://forum.purepc.pl/search.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw sie w mojej sytuacji, siedzisz w szkole, na dupnym makintoszu [ nie wiem jak sie to poprawnie pisze ;] ] gdzie sie Word przycina, a przegladarka sie wlancza 15min i drugie 15 min laduej sie strona, a w domq jeszcze nie mam neta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makintosze akurat powered by architektura POWERPC processor są o wiele wydajniejsze niż intele... to nie wiem jaki wy tam model macie... i wszystkie tak chodzą? dziwne

 

do wykonania potrzebujesz.. 50cm przewodu mikrofonowego 2 zyłowego w ekranie.. + potencjometr stereuo (z radia samochodowego) + dziura w zaślepce... a jak to połączyć.. to juz zalezy od Twoich zdolnosci manualnych ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez je mialem...... fakt ze one mają calkowicie inna architekture i są przy podobnych czestotliwosciach szybsze od amd czy intela, lecz to nie oznacza ze 233mhz, 32 ram, cale dyski przepelnione smieciami, bedzie chodzic szybko

 

a my nie mielismy na nich worda ;), ale ten..., no jak on sie nazywal.... kurka nie moge sobie przypomniec (kilka lat temu to bylo) zastepczy pakiet byl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wykonania potrzebujesz.. 50cm przewodu mikrofonowego 2 zyłowego w ekranie.. + potencjometr stereuo (z radia samochodowego) + dziura w zaślepce... a jak to połączyć.. to juz zalezy od Twoich zdolnosci manualnych ;]

Sorki, że odświerzam, ale mógłbyś przybliżyć ? ;)

Rozumiem, że przy takim rozwiązaniu sterujesz sygnałem wyjściowym z karty muzycznej, a nie sygnałem mocy ? (tzn ten potencjometr dajesz między wyjście audio i podłączenie głosników)

OK w takim układzie pójdźmy dalej - jak zrobić sterownie natężeniem głosu + sterownie bassem i sopranem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta.. ale co znaczy sterownie sygnałem mocy :].. sterujesz sygnałem (dokłądnie amplitudą napiecia) wyjsciowego karty. To nie jest defacto wyjscie mocy.. bo 500mW mozna uznac za wyjscie liniowe i tak w głosnikach są wzmacniacze... a jeśli chcialbyś dorobić bass + treble.. to trzeba by zastosować w tym torze filtry regulowane nisko i górnoprzepustowe. Można z kilku kondensatorków i rezystorków i potencjometru zbudowac taki filtr pasywny, lecz nie wiem czy wmzacniacz w głosnikach ma na tyle duze wzmocnienie zeby z tak obrobionego sygnału wydusic jakąś sensowną moc. Więc prawdopodobnie trzeba bedzie zastosowc dopalacz w postaci przedwzmacniacza.. bądź lepiej zrobić filtr aktywny (ze wzmacniaczem napieciowym inside) :]

to juz wymaga wiekszej wiedzy i wiekszego nakładu niż prosta regulacja volumacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...