Skocz do zawartości
aleksander!

Sprowadzanie samochodów z Niemczech...Skąd najlepiej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam wybrać się po jakieś auto do Niemiec. Czy wie ktoś gdzie znajdują się jakieś duże komisy lub giełdy z samochodami ? Najlepiej nie daleko. Chodzi mi głównie o miejsca gdzie jest np. kilka komisów prawie jeden obok drugiego itp.

 

Proszę podawać np nazwy miejscowości itp.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobile.de , autoscout24.de to każdy zna... Tutaj moge znaleźć konkretne oferty z róźnych miejscowości z całych NIEMIEC.

 

Mi chodzi o konkretną miejscowość, gdzie jest dużo komisów lub jakaś giełda etc.. Wtedy mogę tam jechać i coś szukać (wybierać)...

 

Czekam na dalsze ODP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się wtrącę, przepraszam, ale temat pokrewny: powiedzcie mi: czy jeśli auto jest cały czas zarejestrowane w DE (i ma rejestracje z niebieskim paskiem) - czy takie mogę kupić i bez przerejestrowywania wjechać do PL i pojeździć nim tu chwilę zanim je zarejestruję w PL? wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się wtrącę, przepraszam, ale temat pokrewny: powiedzcie mi: czy jeśli auto jest cały czas zarejestrowane w DE (i ma rejestracje z niebieskim paskiem) - czy takie mogę kupić i bez przerejestrowywania wjechać do PL i pojeździć nim tu chwilę zanim je zarejestruję w PL? wielkie dzięki

tak ale musisz miec papiery na te auto [dowód rejestarcyjny, ubezpieczenie]

ale zeby zarejestrowac auto w Polsce musisz miec auto na blachach przewozowych, ktore dostaniesz w miescie w którym kupiłes auto. Z niebieskich blach nie przerejestujesz auta na polskie.

 

Czyli konkludujac kupujac auto musisz tak czy siak kupic blachy z zółtym lub czerwonym paskiem.

 

a co do załozyciela posta,

najlepsza miejscowoscia jest MOBILE.DE

miesiac temu samodzielnie sprowadzielm sobie autko [golf III]

na ktore polowałem na mobile.de 2 miesiace, w tej chwili jedna reguła sie sprawdza, i dalej od polskiej granicy tym lepsze auta

wszystkie dobre, niezajezdzone, z dobrymi silnikami itp sa wybrane przez komisy, gosci ktorzy sie tym zawodowo zajmuja itp.

jezeli juz nawet pojawi sie cos dobrego w ogłoszeniach to schodzi dosłownie 15-30min.

Ja po swoje autko jechalme ok 1000km w jedna strone i powiem ze warto bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie zgadzam z k2 im dalej od polskiej granicy tym lepiej bo taniej i mniej przebrane autka. Sam po swojego seata pojechałem az do fracji gdzie kupiłem za 4500 zł za wszystkimi opłatami celnymi i z przerejestrowaniem Seata Ibze z 1996 roku z przebiegiem 65000 km.

Co do zmiany tablic tu sie mylisz. Tablice tymczasowe dostajesz w momęcie gdy:

1. chcesz przeprowadzadzic niezarejestrowane autko np. z niemieckiej granicy po polskiej stronie do np. centrum kraju.

2. rejestrujesz I raz auto sprowadzone i musisz oplacic akcyze i inne ciach!ły.

W innych przypadkach tablic tymczasowych mozna niebrać chyba że się chce, ale jest to zbedny wydatek.

 

Chyba że sie myle. to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, im dalej tym lepiej..., ale problem nadal pozostaje :wink:

 

Załóżmy, że pojade do tej Francji i co ? Będę się pytał miejscowych gdzie po auto gdzie giełda itp. ?

Przeciez nie znam francuskiego, a po angielsku nie zawsze da się dogadać.

 

Chodzi o to, aby ktoś kto już jechałjeździ po samochody napisał, GDZIE KONKRETNIE TRZEBA POJECHAĆ (Jakieś miastomiejscowość) nawet może być daleko-FrancjaBelgiaHolandia... . Dobrze by było znać szczegóły np. w jakich dniach i godzinach jakaś giełda jest otwarta itp., wszelkie wskazówki.

 

Arias

 

Może napiszesz gdzie dokłdanie kupiłeś autko w tej Francji :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po auto dla takiej panny jechalem z kuzynem prawie pod Holandie ale tam nic nie znalezlismy. Dopiero kolo Dortmunt w malej miejscowosci upolowalismy calkiem fajnego vw polo.

potem niezapomniania podróz do zamoscia bez mapy drogowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, im dalej tym lepiej..., ale problem nadal pozostaje  :wink:  

 

Załóżmy, że pojade do tej Francji i co  ? Będę się pytał miejscowych gdzie po auto gdzie giełda itp. ?

Przeciez nie znam francuskiego, a po angielsku nie zawsze da się dogadać.

 

Chodzi o to, aby ktoś kto już jechałjeździ po samochody napisał, GDZIE KONKRETNIE TRZEBA POJECHAĆ (Jakieś miastomiejscowość) nawet może być daleko-FrancjaBelgiaHolandia... . Dobrze by było znać szczegóły np. w jakich dniach i godzinach jakaś giełda jest otwarta itp., wszelkie wskazówki.

 

Arias

 

Może napiszesz gdzie dokłdanie kupiłeś autko w tej Francji  :wink:  

 

Pozdro

konkretnie to jedzesz w ciemno... bo moze i jest kilka komisó w danym miescie ale nikt ci nie da pewnosci ze cos upolujesz. A wacha w niemiczach jest droga...

Uwierz za najlatwiej autko namizryc w necie, jak cos ci sie spodoba dzwonisz pytasz, jak wszytsko jest ok, ladnie prsisz zeby ci gosc przetrzymal to auto 24h i walisz za granice.

 

Co do twojego pomysłu jazdy do miasta gdzie jest niby duzo komisów,

jadac minełam pare i w wiekszosci te lepsze auta sa rezerwowane. To ze stoja nie oznacza ze sa na sprzedaz.

 

Przykladowo tam gdzie jak kupowalem wiekszoasc aut byla zarezerwowana. Bylem w komisie 30min, przez ten czas poszlo 6 aut, wszyskie zarazerwowane. Przychodzą klijenci [głownie polacy] gość wyciagal liste i skreślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, im dalej tym lepiej..., ale problem nadal pozostaje :wink:

 

Załóżmy, że pojade do tej Francji i co ? Będę się pytał miejscowych gdzie po auto gdzie giełda itp. ?

Przeciez nie znam francuskiego, a po angielsku nie zawsze da się dogadać.

 

Chodzi o to, aby ktoś kto już jechałjeździ po samochody napisał, GDZIE KONKRETNIE TRZEBA POJECHAĆ (Jakieś miastomiejscowość) nawet może być daleko-FrancjaBelgiaHolandia... . Dobrze by było znać szczegóły np. w jakich dniach i godzinach jakaś giełda jest otwarta itp., wszelkie wskazówki.

 

Arias

 

Może napiszesz gdzie dokłdanie kupiłeś autko w tej Francji :wink:

 

Pozdro

Autko kupiłem w miejscowości

BERNEVAL LE GRAND ul. ROUTE DE DIEPPE 43

tel. 02 35 85 39 80 fax. 02 35 83 06 86

spółka A-B Auto Pieces

 

Z Warszawy masz jakies 1600 km. szerokiej drogi nad może gdzie jak sie dobrze przyjrzysz to zobaczysz Londyn :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Niemcy odpadają... tam juz nawet śrubki wszystkie wywieźli.

2. Francja- syf nie z tej ziemi, ale samochody dosyć zadbane, szczególnie te z południa (marsylia) bo nie widziały zimy nigdy. Sam mam Civic'a stamtad :D W zeszłym tyg. przyjechał tegoroczny Land-Cruiser w pełnej opcji. Bity w lewy błotnik, ale poza tym wszytsko działa. 20k Euro, nowy kosztuje 349 tys. zł.

3 Szwajcaria najlepsze rozwiązanie. Pod Zurichem jest sporo komisów, szrotów, w duzej czesci prowadzonej przez arabów z którymi mozna sporo utargowac. Przywoziłem ze znajomym pare jeepów w b. dobrym stanie za grosze.

 

 

Wiec jesli chodzi ci o osobowy samochód, dla siebie. To polecam szwajcarie. slavOK jak byłem w Montelier (marsylia) to były 2-3 Hondy S2000 w cenie ok. 15-20 tys. euro. Tyle że były w tych nowszych modelach, ale myśle ze mozna by stargowac do 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dość ostatnio we Francji Niemczech Belgii Holandii i w Luxemburgu.

To tak najwiecej samochodow cieżarowyc laweciaków na blachach Litewskich jechało z niemiec do litwy poniewarz litwini kupuja samochody rozwalone i je naprawaiają bo mają tanie części chyba :)

Możecie wstąpić do Luxemburgu poszperac i zatankować sie poniewarz paliwo jest tam tańsze niż w polsce. Ale to wasza decyzjia a we Francji jest dużo komisów i można z tamtąd kupić samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uprzedzam co do Francji... Należy znac chociazby liczebniki zeby nie dac sie naciagnac ;) W wiekszosci zabojady nie mowia ani po angielsku ani po niemiecku, takze lepiej sie zabezpieczyc chociazby rozmowkami. Jesli chodziłoby o samochody terenowe to polece jeszcze Szwecje, albo Norwegie, bo tam czesto mozna kupic tanio terenowke ale po przerobkach (cos a'la moj patrol) Bo całkiem ciekawych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...