Skocz do zawartości
McBenner

Bardzo dobry monitor do 3 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

19 LCD owszem zajeb.... sprawa ale na to trzeba miec 7k PLN a nie 3k.

Po sumie jaka wymieniles i rozmiarze jaki Cie interesuje wywnioskowalem ze szukasz monitora CRT. Wspomniane przeze mnie Samsungi sa fajne bo sa krotkie w stosunku do swoich rywali a cena nie jest strasznie powalajaca bo okolo 1600 zeta za najlepszy model 19 cali.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle albo o jakims 19/21 cali crt plaskim z bardzo dobrymi parametrami, albo o lcd. Co lepiej kupic i dlaczego?

To zależy do czego głównie używasz monitora i ile godzin spędzasz przed kompem.

 

Jeśli używasz głównie programów i siedzisz długo przed monitorem, to LCD byłby lepszy - wiadomo dlaczego - oczy się nie męczą i nie psujesz sobie wzroku (monitory LCD nie migają jak CRT, mimo, że mają gorsze odświeżania). Oprócz tego, jak masz cyfrowe wyjście na grafie, to masz znacznie lepszy obraz.

 

No a jeżeli grasz głównie w szybkie gry (FPP, wyścigi itp.), obrabiasz grafikę, ale nie spędzasz dużo czasu przed kompem, to CRT 21" będzie idealny i zapewni ci niezapomniane wrażenia.

 

Oczywiście teraz ekrany LCD są znacznie lepsze niż kiedyś, więc problem ze słabym odświeżaniem maleje. LCD zajmują o wiele mniej miejsca niż CRT. W tej chwili największą wadą LCD jest ich cena, więc do 3 tys. kupisz max 15" monitor ciekłokrystaliczny bardzo dobrej jakości, kiedy za taką cene możesz mieć 19" CRT również bardzo dobrej jakości.

 

Wybór należy do ciebie, bo zależy on od tego w jaki sposób używasz monitora. Ja gdybym kupował, to wziąłbym LCD, ale to tylko ze względu na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jezeli monitor potrzebny jest nie do zastosowan profesjonalnych: grafika etc. to bralbym lcd:

1. wzrok sie nie meczy

2. zajmuje malo miejsca

3. przy grach, filmach na sredniej klasy lcd nie zobaczysz duzej roznicy w porownaniu do crt, a efekt smuzenie, ktorym niektorzy strasza bedzie widoczny jedynie na gorszej klasy lcd-ekach

jezeli jestes "przecietnym" uzytkownikiem kup lcd, jezeli zas maniakiem idealnego obrazu to wypasiony crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 LCD owszem zajeb.... sprawa ale na to trzeba miec 7k PLN a nie 3k.

Po sumie jaka wymieniles i rozmiarze jaki Cie interesuje wywnioskowalem ze szukasz monitora CRT. Wspomniane przeze mnie Samsungi sa fajne bo sa krotkie w stosunku do swoich rywali a cena nie jest strasznie powalajaca bo okolo 1600 zeta za najlepszy model 19 cali.

Pozdro

Dexter

Widze ze czyhamy na ten sam monitor, 19nastka z najlepszym stosunkiem jakosci do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem samsunga 152T i naprawde polecam ten panel.

Czasami mozna sie przyczepic do kolorow, ot niekiedy czarny wydaje sie troszke niebieskawy itp... ale to naprawde szczegol, ktory mi na przyklad nie przeszkadza. Jesli chodzi o gierki, to moge tylko powiedziec, ze w unreal-u, quake'u i icewind dale'u sprawuje sie swietnie nawet w rozdzielczosciach mniejszych niz 1024x768. A jesli chodzi o odswiezanie to mam ustawione na 60Hz, moge zmienic do 75Hz, ale nie widac zadnej roznicy, monitor i tak nie miga, a oczy nie bola - a to byla wlasnie najwieksza zaleta dla ktorej wybralem LCD. Mozna przesiedziec caly dzien, cala noc przed kompem, przemyc oczy i nic... na moim starym 15" dewoo, jak przesiedzialem tyle przy kompie to na drugi dzien nie bylem w stanie przeczytac gazety, dopiero po 2-3h odzyskiwalem wzrok! No ale to byl jednak 5 letni daewoo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby kupowac tego lcd 15 to jakiej firmy i jaki model?

Nec 1550M moze byc wersja 1550VM roznica tylko w braku huba USB. Wygrał w PC WORLD z 30 innymi nawet z EIZO i SONY.Długo szukałem dobrego LCD i ten jest naprawde super. wysokie parametry contras 450:1 jasnosc 300 cd. I bardzo rownomierne podswietlenie matrycy. DO tego czas reakcji 25ms i znacznie lepsze kąty widocznosci niz chociazby MAG ktory podaje ze ma wiecej, ale to nie prawda bo sprawdzone na wlasnych oczach !!:) A druga mozliwosc to juz 17 cali LCD do 3000zl cos sie wybierze np SAMSUNG całkiem juz przyzwoity tez widziałem 171S bodaj oznaczenie, jakies 2900zl. Ale obraz juz gorszy od NEC. Wybor nalezy do ciebie ale najlepiej zebys zobaczyc co kupujesz a nie zamawiał w ciemno. Dodam jeszcze ze przeszedłem na LCD z SONY 19 cali FD Trinitrona G400 i nie załuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz wydac 3000zl na 15" lcd to polecam neovo. ich monitory z serii X (najlepsza) maja imponujace osiagi.

kontrast 400:1, a odsierzanie 10-15ms.

http://www.neovo.com/products/X-215.htm

wejscia analog, dvi i video(!)

niestety nie mam tego cacka, tylko testowalem w sklepie.. =(

 

a no i oczywiscie wyglad. monitor za szyba i czarna obudowa.. przesliczne!

 

mati://http://www.neovo.com/products/X-215...liczne!

 

mati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz wydac 3000zl na 15" lcd to polecam neovo. ich monitory z serii X (najlepsza) maja imponujace osiagi.

kontrast 400:1, a odsierzanie 10-15ms.

http://www.neovo.com/products/X-215.htm

wejscia analog, dvi i video(!)

niestety nie mam tego cacka, tylko testowalem w sklepie.. =(

 

a no i oczywiscie wyglad. monitor za szyba i czarna obudowa.. przesliczne!

 

mati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, ze 2 razy.

 

jeszcze jedno.

neovo produkuje tez tansze lcd, ale one sa bardzo przecietne.

np. za 3100zl mozna kupic zwykla 17" lcd... nazywa sie chyba F-17 o ile dobrze pamietam. ale patametry ma znacznie, znacznie gorsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam oczywiście LCD. Mam Mag'a 541f kupionego kilka lat temu i naprawdę nie żałuje pieniędzy wydanych na niego. Teraz dostępne są modele z dużo lepszymi parametrami, więc jest w czym wybierać...

Czasami siedzę bardzo długo przed kompem i zero zmęczenia oczu, czy też "smrodu elektronów" z kineskopu w pomieszczeniu :)

A co do gier, gram w ut, q3, to, gr, of,... i efektu smużenia praktycznie nie widać, a zresztą jeśli nawet to przyzwyczaisz się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD sa jeszcze niedorobione. To bedzie przyszlosc za jakies 2-3 lata. Wtedy beda mialy lepsze parametry i nie beda w cenie dobrego komputera. Na dzien dzisiejszy to one sa po prostu slabe. Jedynie te odswierzania sa gitara ale grac sie na nich nie da. A pracowac na 15" monicie to zenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD sa jeszcze niedorobione..

co masz na mysli? a rozumiem, nie maja wielkiego kineskopu to znaczy, ze sa niedorobione... ;)

 

To bedzie przyszlosc za jakies 2-3 lata.

To juz jest...

 

Wtedy beda mialy lepsze parametry

a czy te parametry nie sa wystarczajace dla wiekszosci uzytkownikow?

 

i nie beda w cenie dobrego komputera.

to jest spowodowane wlasnie duzym wzrostem popytu

 

Na dzien dzisiejszy to one sa po prostu slabe.

w czym ta slabosc sie przejawia?

 

Jedynie te odswierzania sa gitara ale grac sie na nich nie da.

coz gram moze niewiele, ale naprawde nie mam sie do czego przyczepic, moze troche kolorki, ale nie jest to az tak wielka wada i mozna sie przyzwyczaic

 

A pracowac na 15" monicie to zenada.

15" LCD ma nieco mniejszy ekran od 17" i pracuje sie tam w rozdzielczosci 1024x768 - z tego co wiem to jest to teraz taka standardowa rozdzielczosc i chyba wiekszosc osob jej uzywa

 

A tak nawiasem, przeczytaj poprzednie posty? nikt nie narzeka!!!

 

pozdrawiam!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD sa jeszcze niedorobione. To bedzie przyszlosc za jakies 2-3 lata. Wtedy beda mialy lepsze parametry i nie beda w cenie dobrego komputera. Na dzien dzisiejszy to one sa po prostu slabe. Jedynie te odswierzania sa gitara ale grac sie na nich nie da. A pracowac na 15" monicie to zenada.

Ehhh Kaeres tak sie sklada ze przekatna 15 cali w monitorach LCD to prawie tyle co 17 Cali w CRT . A jezeli chodzi o jakosc to w robiecie z kumplami na LCD wszystkie 3 czesci Half-Life sie przeszlo i w gre sie wszyscy wkrecali ;) .

Tylko szef nie . 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie narzeka bo wydal minimum 3k.

Myslac niedorobiony i po prostu slaby mam na mysli ich mozliwosci w przyszlosci, a stan rzeczy jaki teraz panuje.

Technologia i mozliwosciami sa o cale lata swietlne przed zwyklaczami....

...ale nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie narzeka bo wydal minimum 3k.

Myslac niedorobiony i po prostu slaby mam na mysli ich mozliwosci w przyszlosci, a stan rzeczy jaki teraz panuje.

Technologia i mozliwosciami sa o cale lata swietlne przed zwyklaczami....

...ale nie teraz.

Za mojego samsunga dalem niecale 2500zl i tez nie narzekam, znajomy pracuje na NECu za 2000zl i tez jest zadowolony. Uwierz mi, ale ta przyszlosc o ktorej mowisz, juz nastala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się przedstawia na LCD kwiestia rozdzielczości? Bo 1280x1024 będzie na 15" lcd cięzko wybrać, a na 800x600 to będą chyba zniekształcenia. Jak to się przedstawia w nowych panelach. Chyba układy interpolacji są już dopracowane ? Albo nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle albo o jakims 19/21 cali crt plaskim z bardzo dobrymi parametrami, albo o lcd. Co lepiej kupic i dlaczego?

Ja jak zawsze polecam CTX na kineskopie SONY TRINITRON. Na LCD jeszcze przyjdzie czas ale jeszcze nie teraz. Sa zbyt drogie w stosunku do swoim mozliwosci. A kupowanie 15" LCD chocby niewiem jak dobrego to raczej pomylka, chyba ze do biura. Jak komputer ma byc uniwersalny i multimedialny to 17" jest minimum(szczegolnie jak ma sie Radeona 8500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...