Skocz do zawartości
IGI

Dziwne zachowanie mychy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wiem ze temat podobny byl odnosnie dziwnego zachowania sie sprzetu ale moj problem jest na tyle nietypowy ze postanowilem go opisac w osobnym topicu :P

 

Przyszedlem do pracy jak zwykle wlaczylem swiatlo - padla jedna swietlowka i mrygala :) trudno siadlem do kompa i wlazlem na tweaka i od samego poczatku mialem problemy z mycha - scroll sie sam wlaczal non stop - myslalem trudno pada mycha ale nie chcialo mi sie jej wymienic :)

Po pewnym czasie postanowilem posluchac muzy - wlaczylem glosniki i zaczely mnie denerwowac trzaski wydobywajace sie z nich w rytm mrygania swietlowki :) wiec wylaczylem swiatlo, siadam do kompa i o dziwo myszka dziala normalnie :) No to zeby sie upewnic zapalam swiatlo spowrotem - scroll znowu swiruje :) wylaczam wszystko dziala normalnie :)

 

Widzialem juz rozne dziwy ale takie cos zdazylo mi sie pierwszy raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze byc pole magnetyczne od swietlowki :] bo jak swietlowka startuje to dostaje pare kV to impulys elektro-magnetyczne moga sie pojawic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dokladnie to sam oco arnie mialem napisac, ale poniewaz juz napisal, wiec nie pisze i macie spokoj...

 

:D

 

A swoja droga- mam ostatnio takie cos- jak mam sluchawki na uszach i ruszam mysza, to slysze "bzzzzzzzzzzz", z tym ze jest to bzzzz proporcjonalne do predkosci myszaka. Fajnie, co nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dokladnie to sam oco arnie mialem napisac, ale poniewaz juz napisal, wiec nie pisze i macie spokoj...

 

:D

 

A swoja droga- mam ostatnio takie cos- jak mam sluchawki na uszach i ruszam mysza, to slysze "bzzzzzzzzzzz", z tym ze jest to bzzzz proporcjonalne do predkosci myszaka. Fajnie, co nie? ;)

 

czyżbyś miał zintegrowaną k. muzyczną? ja tak miałem jak mialem zintegrowane gowno ratlerka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu:

Wyobraz sobie ze nie mam. Ale sprzet ma ponad 3 lata, jest prehistoryczny, i pewnie powoli konczy zywot. Nie przejmuje sie tym bynajmniej. Jak sie spali, to przynajmniej kielbaski sobie upieke na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt masz wporzo co gadasz że prechistoryczny :D Też miałem celka tylko 566, 256 ram, Rive TnT2 32 MB i musze przyznać ze wszystko co potrzebowałem to działało. No oczywiście nie ma co liczyć na granie w Doom ale Wolfenstein ET mi chodził dobrze :D Photoshop mi tez chodził no ale jak dałem jakiś wieszy filtr to wtedy troche to trwało ogólenie mój stary PC ruleZ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga- mam ostatnio takie cos- jak mam sluchawki na uszach i ruszam mysza, to slysze "bzzzzzzzzzzz", z tym ze jest to bzzzz proporcjonalne do predkosci myszaka. Fajnie, co nie? ;)

Mam dokładnie to samo. Też jak ruszam myszką to słysze bzz.... . Słychać to i w głośnikach i w słuchawkach. Nie wiem dlaczego? :roll: Tylko, że ja nie mam zintegrowanej karty muzycznej zintegrowanej tylko Sound Blaster Live Player 5.1 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nie mam zintegrowanej karty muzycznej zintegrowanej tylko Sound Blaster Live Player 5.1  :lol:

No ja tez nie mam :?

Na krotsza mete, to ejst wkurzajace jak diabli. Na dluzsza- wystarczy wlaczyc muzyke ;)

 

P.S.

Moze sie tak nie rozpisujmy, bo sie z typowego do Oslej laczki toppicu zrobil taki 100% na sprzet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też się wyżale :D ostatnio podłączyłem kabelek audio DVD-RW->MOBO (dzwiekowka zintegrowana). I jak włącze w mixerze "Odtwarzacz CD" to fajne mam dźwięki - jak poruszam myszką słychać, jak minimalizuje okno :D fajnie jest :) Ale wyciszone mam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid od dzisiaj jestes moim bogiem, bo jak przeczytalem Twoj post, to mnie natchnelo i wylaczylem AuxIn ----> nie brzeczy.

Qrna!

Ze mi sie nie chcialo tym wczesniej pobawic.

LOL... Po stokroc LOL :lol:

 

A jeszcze maly bajdełejek...

Co to jest TAD-In :?: (ta tylko pytam ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos tematu

 

tak mnie on natchal by sie pobawic i mam w sterownikach (kx audio drivers na live 5.1) w zakaldce wejscia AC'97 :>

mhmmm

se pomyslalem co to, b bylo wlaczone ;]

wzmacniacz na pol mocy-slysze szumy, wyciszylem ac97 0 szumow :]

hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glo to nie sprzezenie, raczej zasilacz piszczy gdy zwiększa sie pobór prądu :].. tez tak miałem.. było słychac co sie dzieje na ekranie :lol:

 

a wyjasnienie bardzo proste : w związku z wzmozoną aktywnoscią procesora pobiera on wiecej mocy.. czyli posrednio prądu... wiekszy prąd jest ciągniety z zasilacza.. w którym są tranzystory wysokonapieciowe, w których to z kolei występuje zjawisko piezoelektryczne (czyli odkształcenia dielektryka w polu eletrycznym)... a że tranzystory te działają w trybie impulsowym to wydają dzwięki.. a częstotliwośc tych dzwięków sie zmienia gdyż sterowane są odpowiednim przebiegiem PWM i FM. :lol::lol:

 

to powinno rozwiac Twoje wątpliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjasnienie bardzo proste : w związku z wzmozoną aktywnoscią procesora pobiera on wiecej mocy.. czyli posrednio prądu... wiekszy prąd jest ciągniety z zasilacza.. w którym są tranzystory wysokonapieciowe, w których to z kolei występuje zjawisko piezoelektryczne (czyli odkształcenia dielektryka w polu eletrycznym)... a że tranzystory te działają w trybie impulsowym to wydają dzwięki.. a częstotliwośc tych dzwięków sie zmienia gdyż sterowane są odpowiednim przebiegiem PWM i FM. :lol::lol:

Tak coś czułem 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miaem tak samo kiedzs wsyedlem na jedna stronke pryewijam scrollem i cos mi w kompie piszczy:O!!!!!!! wlaze na inna znow scroll i nie piszczy! spowrotem i znow piszczy! masakra... potem sie okazalo ze to kondensatorz na cudownej plycie glownej mercury. jak epox przyjechal z naprawy to liczba zdarzen paranormalnych w moim pokoju w skali dnia spadla od razu! nigdy wiecej plyty mercurz w moim kompie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...