Skocz do zawartości
gnat

porada | Pentagram VS Volcano 9

Rekomendowane odpowiedzi

PENTAGRAM Freezone QC-80 Cu

 

Dołączona grafika

 

radiator z wentylatorem do chłodzenia procesora Zastosowanie Intel Pentium 4 (Socket 478), AMD Athlon XP/ Athlon/ Duron (Socket A), AMD Athlon 64 (Socket 754) AMD Athlon 64 (Socket 754) wszystkie istniejące modele Łożyskowanie podwójne kulkowe Wymiary 101 x 101 x 67mm Rotacja tryb silent: 1750 RPM, tryb normal: 2800 RPM Głośność tryb silent - 20dB, tryb normal - 27dB Radiator: miedź. W komplecie: regulator obrotów, pasta termoprzewodząca, zestaw montażowy, instrukcja.

 

VS.

 

Volcano 9 CoolMod

 

Dołączona grafika

 

Dane techniczne

 

- wymiary radiatora: 80x80x85.5 mm

- wymiary wentylatora: 80x80x25 mm

- napięcie zasilania: 12V DC

- napięcie rozruchowe: 6V DC

- pobór prądu: 2.40W do 8.40W przy 0.20A-0.70A

- maksymalny przepływ powietrza: 20.55 CFM przy 1300 rpm; 75.7 CFM przy 4800 rpm

- poziom hałasu: 17 dB przy 1300 rpm; 48 dB przy 4800 rpm

- łożyskowanie: podwójne, kulkowe

- żywotność: 50,000 godzin

- podłączenie: 3 pin, przelotka 3-4 pin

Producent deklaruje możliwość stosowania coolera dla procesorów AMD Athlon XP do 2800+ i Intel Socket 370.

 

________________________________________________________________________________

_________

 

Obecnie posiadam volcano9 piepSZony kombajn przy 3500rpm chlodzi mi proca do 39'c ale kompa slychac w kuchni jak chodzi. Myslicie ze bartosza 2500xp dalo by schlodzic do 39'c albo mniej takim pentagramem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Pentagram wystarczy. Jesli masz miejsce kup nawet tego 10cm Pentagrama (QC-100) miedzianego, kosztuje 120PLN i bedzie tak samo wydajny jak Volcano i NA PEWNO będzie cichszy.

 

ALE: po kiego...grzyba ci 39'C??? co ty, zawody jakieś robisz??? kto ma mniej 'C wygrywa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

place-wymagam, a temp procka musi byc jak njmniejsza bo komp u mnie chodzi 24 na dobe 7 dni w tygodniu zadko go wylaczam i musze miec dobre chlodzenie do 120zl wlasnie no i przy okazji ciche. Ostro po p2p jade i taki wymeczony komp musi mi dobrze w dzien chodzic bez zmuly.

 

Widzialem inne tematy z tymi pentagramami i w PC WORLD COMPUTER byl o nich jakis temat "cicho i chlodno" wiec mogl by ktos zapodac dane ile ma temp na procku i przy jakich obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Pentagrama QC-100 ale na Athlonie 64 2800+ i temp. wynosi 35-41 stopni (oczywiście buda ma wrzuconych kilka wiatraków ale na 5v, więc za bardzo nie szumią). Super sprawa z tym Pentagramem, ale na Bartka nie polecam, bo waży ponad 600 gram, a z tego co wiem to nie zaleca sie na bartki więcej niż 300, czy 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos ile wystaja poszczegolne pentagramy poza plyte w NF7 ?

A w którą stronę :?:

u mnie 80Cu jest Ok, jedynie musiałem przesunąć Zalmana z mostka bo zawadzał.

Volcano 9 CoolMod jest strasznie głośny, nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem dziś V9 na Pentagrama QC-92 Cu. Cóż mogę powiedzieć - na pentagramie (max obrotów) mam identyczne temperatury przy 2.3GHz i 1.7v co przy V9 2.2GHz i 1.575v (ok. 3000 obr.)

Co do głośności to też zupełnie inna półka.

Niestety musiałem się pozbyć zalmana z NB (żółtego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...