Skocz do zawartości
Misiu15go

Nowa myszka-proszę o rade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Jako że moja odecna mszka to jakiś szit z kulką bo stara myszka sie rozleciała postanowiłem kupić myszke do 100zł ale to jest max i teraz prosił bym o opinie ludzi co mają myszki które zaraz wymienie :D Prosze o same konkrety + i - danych myszek oraz opis myszki i czy gubi zasięg itd. Myszka ma być optyczna z kablem

Oto moje propozycje:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36460775

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35929402

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36277343

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36006157

Sądze że to wszystko to że napisałem że myszka ma być do 100zł to ni znaczy że nie mże być za 50zł. Nie jestem zapalonym graczem lubię pograć powiedzmy 1 na 2 tygodnie 4h a jak usiąde to gram a tak to codziennie net i nuta więc myszka nie musi być najlepsza. Jako że nigdy nie interesowałem się myszkami to proszę was o pomoc. Zawsze siedziałem na kiepskiej jakości gryzoniach ale czas to zmienić :lol:

A moim faworytem jest Logitech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnia pozycje i rewalacja. 800dpi robi swoje, praca na tej myszce jest bardzo komfortowa. Mam ja juz ponad 3 lata i jak do tej pory 0 problemów.

Dawniej to sie chyba ona nazywała Wheel Mouse czy Pilot Wheel Mouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo kumpli z gg podpowiada mi abym kupił A4 i również taka sama jest rzesza zwolenników Logitecha tego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35929402 kilka dni temu w budzie prowadziłem prezentacje na projektoże z użyciem tej myszki i nie powiem jest bardzo leciutka i kursor nie gubi się nawet przy bardzo szybkich posunięciach. Bardzo namawia mnie kumpel do kupienia A4 podobno super myszka tylko jak z wyknoaniem bo logitech stoi pod tym względem na bardzo wysokim poziomie więc zostają w drodze eliminacji 2 myszki

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35929402

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36460775

No i jestem w kropce więc prosze ludzi któży mają te myszki o wypowiedzenie się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego a4-techa swop-80 i jest miodzio, gram nałogowo w et i o jakimkolwiek gubieniu kursora czy wstecznej akceleracji nie ma mowy. Co do wykończenia też jest ok, jeżeli masz możliwośc kupić go z tego linka z allegro za 40 zeta to nie ma sie wogóle nad czym zastanawiać (ja za swoją przepłaciłem w sklepie coś koło 75zeta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... A moze Logitech UltraX Optical Mouse OEM? Jakies 65 pln i podobno lepsze od tego SWOP-a:P A moze jednak doloz 50 pln i masz 310 albo Intelli Explorer, przeciez to juz sa myszy dla pr0 gamerow:P N a twoim miejscu szukalbym na allegro. Masz tutaj 'prawie nowa 310:)' http://allegro.pl/show_item.php?item=36445905 albo IE 4.0 za 129 pln:) http://allegro.pl/show_item.php?item=36846408 Ja bym doplacil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iteraz powiedz mi czy pomiędzy tą myszką http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36460775 a

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36810839

zobacze jakąś różnice po w jakości i dokładności ja sądze że nie ale może macie inne zdanie a jeszcze ten MX 310 fajna myszka może jest warta by dołożyć troszke siana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porownuj ie 4.0 i tego a4techa - bo tak nie wolno :]

a jesli chcesz dobrej taniej myszki poszukaj M$ intelli mouse iptical 1.1a :D mozesz dostac za okolo 60-70zl a jest bardzo dobra :] - sam mam i jeszcze NIGDY mnie nie zawiodła - ta sama optyka co w najlepszej myszcze dla graczy ie3.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli waszym zdaniem warto kupić tą IE4 bo wide że ja tu popełniłem wielki błąd porównując do A4 :lol: poczekam jeszcze na inneg opinie userów może się skusze jeszcze inetersują mnie opinie na temat kto wygrał by w starciu MX310 vs IE4.0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli waszym zdaniem warto kupić tą IE4 bo wide że ja tu popełniłem wielki błąd porównując do A4 :lol:  poczekam jeszcze na inneg opinie userów może się skusze jeszcze inetersują mnie opinie na temat kto wygrał by w starciu  MX310 vs IE4.0  :D

ciezko powiedziec ktora by wygrała - obie są bardzo dobre z tym ze logitech jest troche mniejszy wiec jak masz małą dłoć to bedzie lepiej leżal ( tak w ogole przed zakupem warko wziąć szczura do reki i zobaczyc czy dobrze pasuje :]

M$ ma szybszy laser (intelli eye) i przy baaardzo szybkich ruchach sie nie gubi , u logitecha czassami zdaza sie ze kursor ląduje w rogu ekranu wiec jezeli bedziesz grał w FPP to raczej skłaniałbym się do M$ ( pomimo ze logitech ma więszą rozdzielczosc - jak dobrze pamietam jest to 800dpi w porownaniu do 600 u ie ale roznicy nie zauwazysz ZADNEJ- taki chwyt marketingowy)

tu masz taniej :

ie 4.0 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11978

io 1.1 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=1946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WGK ostatnio pojawiły się mx310 w oemie za 85zł!!

Normalnie niezchodzi poniżen 150zł więc jeśli by się niespodobała można spokojnie sprzedać.

I moim zdaniem jest to najlepszy wybór. Super sensor porządne wykonanie, żywotność.

Do grania porównywalna z ie3.0.

W końcu to mysz z górnej półki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie mialem wczesniej tego swop'a-80 - teraz mam mx700 i niestety lepiej bylo na a4techu - smigala po steelpadzie 4d jak glupia a tej nawet teflonowe paski nie pomagaja - za ciezka - ale to wada wszystkich radiowek :/ a odnosnie precyzji - nie jestem jakims pr0 game'erem wiec nie zauwazylem roznicy. Jedno jest pewno do wszystkiego da sie przywyknac a kazdy na ogol chwali swoje albo to co chwali wiekosc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech ultraX opical,,, myszon wtorbęjeżysty ;-) juz nie bede pisal o tym ze sie nie gubi itd ze jest lekka wygodna etc,,, bardzo bardzo fajna mysza az sobie kupiłem ;-) te tansze logitechy tez sa okej tak do grania jak i na codzien bawilem sie taka troche i po dziwnych kolorach smiga nawet lepie od ultraxa,, po rozsądnej podkladce obydwie latają miodzio :-D u mnie doskonale sprawdza sie czarna szmacianka za 3zł ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no pracuje:P Lepiej juz na bialej kartce papieru. Ale na kazdej podkladce bedzie chodzil lepiej niz na biurku, no chyba ze na plastikowej, wytartej za 5 pln, gdzie bedzie odbijal sie laser:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sorki za doczepienie sie do tematu... ;) czy jest jakis sens przesiadania sie z mx500 na mx1000? pytanie kieruje do ludzi ktorzy mieli obydwie myszki w lapkach przez jakis czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Click w IE 4.0 jest IMO beznadziejny (czyt. glosny).

Głośny ? 8O

Kliknięcie jest ciche i miękkie. Miodzio.

Myszka ma najlepsze przyciski, jakie widziałem w życiu - nie dość, że ładne, wygodne i z wysokiej jakości plastiku, to jeszcze mikrostyki pod nimi wciskają się bardzo miękko - po prostu idealnie. Wciskanie przycisków w tej myszy jest czystą rozkoszą, a klik jest szalenie przyjemny - to TRZEBA zobaczyć i poczuć samemu!

Dokładnie taki jest click w IE 4.0 / wireless IE 2.0. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu IE 4.0 z MX310 zdecydowanie polecam ta pierwsza, a jak bym mial porownywac IE 4.0 z MX510, rowniez jestem za IE ;)

 

Kupowal juz ktos z was ta wersje w Komputroniku IE 4.0 OEM za 106zł? Nie ma zadnych problemow?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11978

 

Do tej myszki polecam tania podkladke SteelPad Qck ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po 2 tygodniach bawienia sie tym gryzoniem (pierwszy dzien byl niezbyt wesoly, bo sterowniki przy instalacji restartowaly kompa, prawdopodobnie walniety CD, ale zassalem ze stronki i wszystko biega) stwierdzam ze za taka cene ciezko znalezc cos lepszego. Jesli chodzi o czułość i precyzję jest bdb. Uzywam jej bezposrednio na biurku (bez podkladki).

Jesli chodzi o sama budowe i ergonomie, to jestem przyzwyczajony do wersji www-35 z przeciskami po bokach, wiec ciezko mi sie przestawic, ale to kwestja przyzwyczajenia.

Czytalem pretensje niektorych, ze jest "w calosci wykonana z plastiku...". No pewnie fajnie by bylo gdyby byla obszyta skura, ale to przeciez tylko mysz... :) W kwestji sklonowania MX510. Jesli okaze sie ze padnie za 3 miesiace, to trudno, ale jesli nie, to MX510 cenowo odchodzi na drugi plan. Kazda mysz sie psuje (od uzytkowania), wiec po co mam psuc drozsza !!!4 RAZY!!! MX510? Hmm??? No i bardzo wazna sprawa. Nie ma akceleracji wstecznej!!! :) Po prostu SWOP-80 za 43PLN! FULL RISPECT! :) aha... maly minusik za glosne przyciski. heh. !!!POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze pro nie jestem ale jestem maniakiem FPP :E i swojego czasu gralem w chyba najszybsza gre tego typu mianowicie QW= QUAKEWORLD kto gral wie ze nie ma szybszej gierki :] precyzja tam jest kluczowa sprawa i tak od momentu kiedy kupilem sobie MS Explorer 3.0 ( z niemiec ja sprowadzalem razem z fUnc'iem :) ) nie przesiadl bym sie na NIC INNEGO ... no moze na wersje 4.0 wlasnie :] ( razer dimondback jest tez swietny tylko 200+ zl... )

wiec osobiscie polecam WSZYSTKO CO MA SENSOR INTELI EYE czyli MS OPTICAL 1.1a MS EXPLORER 3.0a i 4.0

prawde powiedziawszy to ja swoja myszka nie moglem pograc tylko na szkle i lustrze ... jezeli szklo bylo "zadymione" to juz spokojnie daje sie grac bez zadnych przycinek etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer, MX510, IE 3.0(ew. 4.0 ale dal mnie nie udany model) z tych 4 nie grałem tylko na razerze!! IE 4.0 jest dla mnuie niewygodna 3.0 jest duzo wygodniejsza! MX510 wogole wymiata!!! Idealnie lezy w łapie!!!! Sensory róznia sie tylko cyferkami bo mi sie ani IE ani MX nigdy nie zgubił!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza "pr0" myszka byla IE 3.0, po 2,5 roku ja sprzedalem, gdyz stwierdzilem, ze nie bede juz gral w CS'a, ale to byl moj duzy blad. Myszka bardzo mi sie podobala, ale troszeczke prawa jej strona mi nie pasowala.

 

Potem mialem MX510, tu bylo troche gorzej, troche dla mnie za duza i za ciezka, teraz niedawno gralem u kolegi na IE 4.0 i to jest to ;) Gdzie znajde najtaniej tam kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, teraz liczy sie tylko nowy razer:P On nie tylko ma lepsza scefyfikacje, on naprawde jest szybszy:) I to sie czuje:P A ja dalej zostane przy mx510 bo jestem malym, glupim i zacofanym uzytkownikiem logitecha:)

 

SteelPad Qck? Napewno nie:) Ze szmacianek to dkt, albo jak ktos ma wiecej kaski to Qpad:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, teraz liczy sie tylko nowy razer:P On nie tylko ma lepsza specyfikacje, on naprawde jest szybszy:) I to sie czuje:P A ja dalej zostane przy mx510 bo jestem malym, glupim i zacofanym uzytkownikiem logitecha:)

 

SteelPad Qck? Napewno nie:) Ze szmacianek to dkt, albo jak ktos ma wiecej kaski to Qpad:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, teraz liczy sie tylko nowy razer:P On nie tylko ma lepsza specyfikacje, on naprawde jest szybszy:) I to sie czuje:P A ja dalej zostane przy mx510 bo jestem malym, glupim i zacofanym uzytkownikiem logitecha:)

 

SteelPad Qck? Napewno nie:) Ze szmacianek to dkt, albo jak ktos ma wiecej kaski to Qpad:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuzz cos ci sie chyba delikatnie pomylilo ....

co do razera to wcale nie widac na nim roznicy... ustawiasz wieksze MHz na USB i roznica jest niezauwazalna :]

Razer ma ta fajna opcje ze dla ludzi z duzymi dlonmi jest MEGAWYGODNIASTY :]

Co do myszek logitecha to musialbym sie dlugo zastanawiac zeby ktoras z nich kupic na razie nr1 to MICROSOFT pozniej RAZER a logitech i jego metalowe ciezarki w myszkach utona w rzece :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, zawsze chcialem jezdzic czolgiem:PPP

 

A co ro razera: to moze jestem robotem, bo mialem te 2 myszki naraz na dkt, i czulem drobna, nie mowie ze ogromna, ale jednak roznica byla... Yuppie, a ja sie dziwilem, czemu tak nisko skacze:P

 

ps. sor za te 3 posty, ale nie moge ich wywalic, winda mi sie krzaczyla, i jakims cudem postawilem 3:P To przez letreva, jakby sie nie odezwal, to moglbym 2 z nich wywalic;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wybierając myszkę kupiłbym albo M$ intelli mouse optical 1.1a albo swop-80. Pierwsza ma lepszą optykę, druga lepiej mi leży w ręku a ich połączeniem była IE3.0. Niestety droga i cięzko ją kupić a idea przechylanego kółka z IE4.0 nie odpowiada mi.

MX310 jak dla mnie totalnie niewygodny, MX510 jest prawie super - duży minus za bajerancki aczkolwiek hmmm denerwujący podczas dotyku niebieski (czerwony) plastik. {tu się kłania MX500}

Krótko mówiąc zmiany poszły ku gorszemu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...