Skocz do zawartości
Zielik

AGP 4X czy wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy jezeli na plycie glownej mam tylko AGP 4X to mogę kupic karte ktora ma AGP:AGPX2/X4/X8; albo ;AGPX4/X8 ?? I drugie pytanie to jaka najlepiej kupic karte do takiego AGP za okolo 300 zł thx (bo mam GeForce4 MX440 :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica pomiedzy agp 8 a 4 jest zerowa ;) wiec co to za problem ... a najlepsza karta za 300 to 9550 i jeszzcze na flache zostanie :) cos dla ciala i dla ducha :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz indywidualna sprawa-na allegro zawsze taniej(podatki odpadaja czasem ;) ) ale mniej pewniej. Polecam sprawdzic,czy roznica jest znaczaca,poniewaz spodziewam sie,ze warto te 20-50zl dolozyc i miec prosto ze sklepu naprzeciwko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze powinienes troche pred tem poczytac:

* AGP 1.0 - prędkości 1x, 2x ; napięcie 3,3 V

* AGP 2.0 - prędkości 1x, 2x, 4x ; napięcie 1,5 V

* AGP 3.0 - prędkości 4x, 8x ; napięcie 0,8 V

 

Teraz co do kart graficznych:

 

* karta na AGP 1.0 - pójdzie na płycie z AGP 1.0 oraz 2.0

* karta na AGP 2.0 - pójdzie na płycie z AGP 1.0, 2.0 i 3.0 (wszystkie)

* karta na AGP 3.0 - pójdzie na płycie z AGP 2.0 i 3.0

 

To są informacje teoretyczne. W praktyce bywa... zupełnie inaczej . Są karty AGP 3.0 działające we wszystkich trybach, np. niektóre produkty ATI z serii Radeon - 9700 i 9200.

a tak poza tym masz sobie pczytaj

 

 

Na koniec jeśli karty są AGP 3.0 a wkładasz na AGP 1.0 to ryzykujesz,mogą ulec spaleniu.

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic2232.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji od płyty głównej mam napisane :" Support AGP 4x slot (1,5V only) czyli jest dobrze ?? czyli teoretycznie z tego co napisales to moge nawet korzystac z 8x

jest Ok mam to samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam z ta roznica napiecia na x4 i x8-czy przypadkiem nie jest tak,ze transfer moze byc lepszy na x8 ale krecenie gorsze?

Bo jesli to by sie w ta strone odbywalo,to jak tylko wroce na moja maszyne,przestawie ja na x4 i zobacze wyniki.. 8)

A moze wszyscy o tym wiedzieli oprocz mnie? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze powinienes troche pred tem poczytac:

* AGP 1.0 - prędkości 1x, 2x ; napięcie 3,3 V  

* AGP 2.0 - prędkości 1x, 2x, 4x ; napięcie 1,5 V  

* AGP 3.0 - prędkości 4x, 8x ; napięcie 0,8 V  

 

 

 

Na koniec jeśli karty są AGP 3.0 a wkładasz na AGP 1.0 to ryzykujesz,mogą ulec spaleniu.

Ciekawe bo mam kwrtę z AGP 8x ale jakoś ma napięcie 1,5 v 8O i taki cytat:

tradycyjne gniazdo agp występuje w 3 wersjach:agp 3.3 v,agp 1.5 v i agp uniwersal

zatem to nie od płyty zależy kompatybilność ale od karty,czyli karty z 3.3 v agp nie można włożyć do slotu płyty w wersji agp 3.0

natomiast każda karta z agp 2.0 czy 3.0 będzie działać na systemie nawet 3.3 v bo jak widać na złączu karty ma 2 wcięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...