Skocz do zawartości
GuC!o^

The Punisher (c)

Rekomendowane odpowiedzi

Za oknem piękna zima i bez przerwy sypie śnieg, a ja właśnie wyłączyłem grę, ale tylko dla tego że już idę spać i oczy mnie bolą :) Gierka jest super, tak jak się zresztą spodziewałem po demku i pierwszych opiniach graczy. Punisher jest 100% konsolówką i nie każdemu PeCetowcowi się spodoba, ale jak da się jej szansę, to wciąga na maxa. Swoją opinię zacznę od menu, które jest bardzo fajnie zrobione. Wiele osób psioczyło, że demko nie ma menu i że jest to conajmniej dziwne i nie wróży dobrze pełnej wersji. Mnie też to zdziwiło ale jak odpaliłem pełną wersję, to opadła mi szczena. Menu jest animowane (nie wiem dokładnie czy tak to się nazywa) i bardzo rozbudowane. Wszystko tu się rusza i miga, totalna bajera ! Mamy do wyboru mnóstwo "zakładek", w których znajdziemy dużo bonusów do odblokowania podczas gry, możemy tu naprawdę wiele pozmieniać ale na początku gry wszystko jest zablokowane. Jak chodzi o zakładkę z ustawieniami grafiki, to czegoś takiego tu nie ma ! Jak już wspomniałem jest to typowa gra konsolowa i twórcy postanowili nie wprowadzać żadnych zmian w wersji PC. Rozdzielczość ekranu (max. 1280x) można ustawić tylko przed włączeniem gry w tzw. launcherze. I jest to jedyna opcja związana z garfiką ! W sumie jest to pozytywne, bo gracz nie musi nic ustawiać ani testować. Gra ma konsolową, niedzisiejszą grafikę, więc pójdzie bez żadnych problemów na każdym komputerze ! Grafika jest na poziomie gry Enter The Matrix albo demek z 3DMarka 2001 :D Co ważne, w żaden sposób nie wpływa to na mega-grywalność jaką zapewnia nam ta gra ! W końcu nie od dziś wiadomo, że grafika nie jest najważniejsza w grach (genialny Silent Hill, MGS czy choćby Grand Theft Auto są tego najlepszymi dowodami).

Grywalność jest w grze wspaniała, Punisher to czysta i cudowna zabawa w totalną rozwałkę i tortury :twisted: Mnogość sposobów na likwidację wroga jest ogromna i robi wrażenie. Od czasu do czasu, dostaniemy możliwość specjalnego (bonusowego) poznęcania się nad przeciwnikiem, albo wymyślnym zabiciem go, naprzykład poprzez rzut z okna przez szybę :twisted: Jak na razie bardzo mi się spodobał motyw z wiertłem, czy zgniatarką (nie mówiąc o szlifierce). Z początku opanowanie wszystkich klawiszy i opcji, jest dosyć trudne, ale po kilku minutach gry, sterujemy już lekko i intuicyjnie. Wrogów jest w grze dużo a lokacje są ciekawie zaprojektowane, więc zabawa jest przednia. Nasza postać jest świetnie zrobiona, szybko i wygodnie się nią steruje i gracz od razu wczuwa się w bohatera. Jak chodzi o fabułę, to wiadomo że nie można się spodziwać "Bóg wie czego", aczkolwiek scenariusz jest ciekawy a cała opowieść zaczyna się od końca i gra stanowi coś jakby wspomnienia (zeznania) Franka. Na razie jestem w misji "Zoo" (ta z demka) i to narazie tyle ode mnie. W tej chwili grę oceniam na 8,8 / 10

 

Plusy:

:arrow: Grywalność

:arrow: Muzyka

:arrow: Bardzo niskie wymagania sprzętowe

:arrow: Tortury i możliwości w znęcaniu się nad wrogiem

:arrow: Bossowie

 

Minusy:

:arrow: Grafika oparta na DX8

:arrow: Textury średniej jakości

---------------------------------------------

 

W grze dosyć ciekawie wykorzystano myszkę, otóż straszenie i bicie wroga, odbywa się właśnie za pomocą myszki,, którą trzeba dosyć energicznie poruszać z góry na dół ! Fajnie to wygląda.

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry...

 

No dzisiaj zagrałem w fulla i moge sie lepiej wypowiedzieć.

Tak jak nadmundo wpomniał grafika nie czyni gre wspaniałą dlatego na nią nie zwracałem zbytnio uwagi. Widać że to konwersja z PS2 dlatego grafika niemal taka sama jak w Manhunt. Ktoś wspominał o ogromnej ilości sposobów zabicia przeciwnika. Oczywiście z wykorzystaniem różnych przedmiotów ( typu przyczepa, piranie, trumna itp ) liczba jest duża. Natomiast torturowanie własnoręczne ogranicza sie jedynie do czterech chwytów które na początku rajcują by po jakimś czasie nudzić.

Widać że programiści nie poświęcili gierce zbyt dużo czasu, tylko starali sie wypuścić gierke jak najszybciej po filmie kiedy Punisher był "na fali". Ogólnie uważam że jest to kolejna kiepska produkcja na podstawie filmów. ( dołącza do niechlubnego grona pozostałych tytułów czyli Hulk'a bądź SpiderMan'a ) Ze względu na sentyment daje jej 6/10.

 

Nie wiem jak moji poprzednicy mogli ocenić tą gierke tak wysoko. Wydaje mi sie że to młody wiek oraz dziecinna podnieta przemocą zadecydowała że dali jej tak wysokie noty.

 

ps. W życiu naoglądałem sie setek filmików typu "gore" dlatego żadna przemoc mnie nie rusza a tym bardziej z gier. Możliwe że ocena mogła by być wyższa gdybym miał słabszą psychike.

 

pozdrawiam

Edytowane przez GuC!o^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam że jest to kolejna kiepska produkcja na podstawie gier. ( dołącza do niechlubnego  grona pozostałych tytułów czyli Hulk'a bądź SpiderMan'a )

1229772[/snapback]

Chyba za duzo tych filmow gore i dlatego palce ci sie placza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że programiści nie poświęcili gierce zbyt dużo czasu, tylko starali sie wypuścić gierke jak najszybciej po filmie kiedy Punisher był "na fali". Ogólnie uważam że jest to kolejna kiepska produkcja na podstawie gier. ( dołącza do niechlubnego  grona pozostałych tytułów czyli Hulk'a bądź SpiderMan'a ) Ze względu na sentyment daje jej 6/10.

 

Nie wiem jak moji poprzednicy mogli ocenić tą gierke tak wysoko. Wydaje mi sie że to młody wiek oraz dziecinna podnieta przemocą zadecydowała że dali jej tak wysokie noty.

 

 

pozdrawiam

1229772[/snapback]

Jeżeli już to gra jest na podstawie filmu(napisałeś odwrotnie) ale i to jest nieprawdą. Gra opiera sie na KOMIKSACH! Z filmem niewiele ma wspólnego. Nawet Developerzy pokreślają że gra nie opiera się na filmie i NIECHCIELIBY aby była z nim kojarzona(czytałem w jednej gazecie :) ). Co do ocen to nie oceniej nas tak surowo. Jak pisałem gra nie musi się podobac każdemu ale żeby piosać że jesteśmy młodzi i podnieca nas przemoc na tej podstawie. Trochę przesadziłeś bo tak naprawdę nas nie znasz(my Ciebie także :wink: ). Nikt Ciebie nie zmusza do polubienia tej gry bo nie o to chodzi. Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Nara i pozdro!

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra opiera sie na KOMIKSACH! Z  filmem niewiele ma wspólnego. Nawet Developerzy pokreślają że gra nie opiera się na filmie i NIECHCIELIBY aby była z nim kojarzona(czytałem w jednej gazecie :) )

1229877[/snapback]

Taaa, to oczywiscie zbieg okolicznosci ze film i gra powstawaly w tym samym czasie... Po prostu film okazal sie szmira, a gre trzeba wydac i musi sie sprzedac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt rypsnąłem sie.. gierka ma niewiele z filmem wspólnego co i tak jej nie ratuje... ;]]

 

jak już mówiłem zrobili ją z pośpiechem zaraz po filmie kiedy to zapanowała "moda" na Punisher'a ;]]

Edytowane przez GuC!o^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt rypsnąłem sie.. gierka ma niewiele z filmem wspólnego co i tak jej nie ratuje... ;]]

 

jak już mówiłem zrobili ją z pośpiechem  zaraz po filmie kiedy to zapanowała "moda" na Punisher'a ;]]

1229908[/snapback]

Niby macie rację ale gra wyszła teraz a film jakiś czas temu...na ich miejscu starałbym się wydać ją przy okazji premiery filmu ale tak się nie stało. Zresztą co ja się będę tłumaczył...to nie je machnołem tą gierkę :). Co ich motywowało to nie wiem. Ja uważam tak, że w planach mieli wydanie gierki jakoś z premierą filmu ale że szybko okazało się że film jest słaby więc odwlekli premierę gry aby nie była kojarzona z filmem aż tak bardzo. Fakt jest jeden - w gierkę mozna zagrać i się nieźle rozerwać ale chicor to to nie będzie.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk moze karte masz za slaba ? ;] :lol:

 

Ogladalem sceerny na jakis serwisach - bo tu nikt nie zazuci :roll:

Rzeczywiscie graficznie nie powala ;)

Ale mam nadzieje ze bedzie miodna ;]

1230127[/snapback]

Kartę ma chyba dobrą, u mnie na 6800 gra wyciąga 100 fps, czasem spadnie do 90 ale da się grać :lol: :lol: :lol:

Wygładzania niestety nie udało mi się aktywować, w grze nie ma takiej opcji (wogóle nie ma opcji graficznych) a z poziomu sterowników wygładzanie (oraz Anizo) nie działają wogóle :( Tak samo było ostatnio z Gorky02, no ale mówi się trudno, chociaż z drugiej strony szkoda że akurat w grach małowymagających graficznie, nie można sobie powygładzać.

Co do screenów... chcesz to masz:

 

[na końcu dla porównania dałem mój ulubiony screen z Half-Life 2 :D ]

 

obrazek 01 (menu)

obrazek 02 (armory)

obrazek 03

obrazek 04

obrazek 05

obrazek 06

obrazek 07

obrazek 08

obrazek 09

obrazek 10

obrazek 11

obrazek 12

obrazek 13

obrazek 14

half-life 2 (korytarz)

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korytaz w HL2 juz tyle razy widzialem ze juz na niego patrzec nie moge :-P moze nie jestem troche na czasie ale czy jest juz pelna wersja tego "HITU" :-P a co do gierki to jest spoko taki z tego Soldier of Fortune nie jest ale tez krwawe :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj tam grafika. imo poprawna moze juz wyroslem z podniecania sie grafika. wazne ze ta gra wciagnela mnie jako jedna od b. dlugiego czasu. przeszedlem ja w 3 dni (minus) ale ani przez chwile sie nie nudzilem, czekalem na kolejna cut scenke. scenariusz mi sie podobal. nie wiem czy ktos wspominal ale mistrzostwem w tj grze sa dla mnie "flashbacki" np. przy torturowaniu jak pan na ktorym sie wyzywamy cos powie to punisherowi przypominaja sie rozne rzeczy, mistrzostwo. aresnal zacnyglosy i dialogi paujace do klimatu. gre naprawde z calego serca polecam, prosze nie patrzec tylko na grafike ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie chodzi o to jaka tam jest grafika, ale z pewnością nie widać tego że jest oparta na dx8, a już zupełnie nic nie usprawiedliwia wymagania posiadania karty z dx8 przy takiej grafice. Fakt że po przerobieniu Riddicka, HL2, D3 wszystko może wydać się brzydkie. Ostatnio zagrywam się w Neverwinter Nigths a ten grafiką też nie byłyszczy (ale tam przynajmniej 'w wodzie' widać to dx8).

Pograłem z godzinę i stwierdzam że ta gra jest po prostu biedna, chcieli zrobić drugiego Maxa Payne'a ale im nie wyszło, nie wiem - może mamy różne gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę uruchomić grę, pojawia się komunikat, że:

1. mam nie kompatybilną kartę grafiki (mam GF 4 440)

2. coś nie tak z DX

3. itd

 

Czy ktoś wie co z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, nadal nic. Sprawdzałem na 2 różnych grach i jest to samo. Co do wymagań gry to spoko. Piszą, że GF 4 powimien dać sobie rade. Nie wiem tylko czy GF 4 440 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem gierkę i muszę powiedzieć ze jest rewelacyjna gra się w nią miło i przyjemnie , grafika na dobrym poziomie , troche mało zróźnicowanej broni jak dla mnie ale co tam nie ma to jak ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> goscia za fraki rozwalic strzalami w glowe 5 jego kumpli pozniej przesluchac i wrzucic do klatki z nosorożcem :>. Ogólnie to jak na gre zpod znaku Marvel to jestem pozytywnie zaskoczony bo do tej pory to same gnioty wydawali a w to naprawde fajnie sie gra .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Sprawe zwiazana z gra.

Wlaczam gre i jest zdecydowanie tak jakby za duza czyli miesci sie tylko czec gry na monitorze. Odswierzanie domyslne rozdzieloczsc w systemie 1024X768. Gdy w grze ustawie od 640 poprzez 800X600 i wyzej nie ma zadnych zmian.

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem gierke - powiem wam, że już po pierwszym lvl'u mi się spodobała. Najlepszy był jego koniec - trzymałem kolesia za noge nad dachem, żeby wytrząsnąć z niego troche kasy i "wypadł mi" :D Mam tylko jedno pytanie - na jakiej zasadzie przyznawane sa punkty na planszy ?? Czasami mam napisane 1034x12 a zaraz potem robi sie z tego 700 :? Troche się w tym gubie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mam coś zrąbane? Tekstury, światło wyglądają jak w palecie 256 kolorów :| :mur: Nie lubię wybrzydzać, ale te tekstury to istna tragedia- coś jak tło 2D w Resident Evil 1-2 :huh: :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adish22

yo The Punisher mi sie znudzil po jakis 4 dnich :D tekstury takie sobie mogli by lepsze zrobic <_< ale brutalnos jest fajna :D jesce mam trainer taki ktory ta cenzure zdejmuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co jest? Grafika jest taka, jakby akceleracja prawie nie działała!!! Wyraźnie widać różnicę odcieni, zupełny brak "przejścia" kolorów, także na postaciach :(

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! UWAGA! Wypowiada się główny bohater tejże gry :lol:

 

Może pod względem graficznym nie jest fascynująca, ale sposoby zabijania przeciwników bardzo mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...