Skocz do zawartości
beriam

Logitech X-530

Rekomendowane odpowiedzi

Te sterowniki będą odpowiednie dla zintegrowanej karty na Abicie NF7 2.0 ?

 

[EDIT]

 

Dzisiaj bardzo się zdenerwowałem na moje Logi :? :( Niechcący kopnąłem w metalową osłonkę sub'a :? Przed chwilą patrzę - wgniecenie :? Myślałem że ta część będzie bardziej wytrzymalsza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te głośniki od roku, pykanie słysze moze dwa razy na miesiac, radia do teraz niesłyszałem jeszcze, graja super, w winampie gra mi centralny od zawsze nic nie ustawialem ani nie instalowalem KX mam stery ze strony creativa.

Mam pytanie, czy ktos robil juz moze demontaz subwoofera?? Bo zastanawiam sie zeby suba podlaczyc do samochodu i niewiem czy wzmachol zasialny jest 12V czy jakos inaczej, bo jak 12V to w samochodzie by ładnie sobie brzdąkał :D W weekend jak bede mial troche czasu to go chyba rozbiore zeby to sprawdzic, bo mysle ze w samochodzie by sie nieźle spisywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam podłączenie przez przejsciowke dołączoną do zestawu :) na razie mam je podłączone do discmana i grają super :D jutro przyjdzie plyta glowna to zloze kompa i sobie do kompa podłącze, chyba bez tej przejsciowki lepszy bylby efekt prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniam te głośniki na coś lepszego a mianowicie GENIUS 5.1 HT. Nie powiem ze logitechy grają źle bo wcześniej miałem creativy 6700 i w porównaniu do nich Logitechy wypadły dużo lepiej. Ale gdy usłyszałem jak brzmia te GENIUSY to biją na głowę X-530. Nie ma co prównywać z plastikowym Logitechem który moim zdaniem zabardzo zlewa dźwięki w jedną całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te głosniczki od 2 tygodni i nie są takie złe jak na takie maleństwa za 200zł.

Do divx z ac3 nadają się całkiem dobrze, ale IMHO mają sporo wad:

  • Sub jest zbyt mocny jak na te satelitki i jednocześnie zbyt 'buczący'. Świetnie sprawdza się przy efektach typu wybuch, strzały, helikopter itp, ale przy dłuższych partiach zaczyna dudnić hmm...
  • dźwięk na centralu przy filmach 5.1 jest zbyt cichy w stosunku do całosci. Dopiero podbicie o 7dB w sterownikach równoważy ten niedostatek. Po co głośnik centralny ma 2x większą moc niż satelitki skoro go tak wyciszyli?
  • Tak jak napisałem - do efektów, filmów i grania głośniczki jak na tę cenę są ok, ale do muzyki to katastrofa - zbyt ostre wysokie tony i mocny bas. Nie ma środka :( Wcale :( Wystarczy że włączyłem sobie 5 letnią starą wieżę panasonica (nic szczególnego 2x30W kolumienki) - różnica kolosalna.
  • Na minimalnej głośności słychać radio
  • Regulacja głośności na głośniczku jest strasznie niewygodna
Jednak za 200pln to nie można narzekać. W pokoju 6mx4m właśnie oglądałem Wojnę Światów. Głośność na głośnikach na 3/4 w ustawieniach miksera 36% i rodzice kazali zamknąć drzwi :) Gdy strzelały na filmie pioruny to było to czuć w pokoju (pepsi w plastikowej butelce wpadała w rezonans, łyżeczki drżały na talerzykach)

 

Ale i tak będę zbierał na z-5500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te głosniczki od 2 tygodni i nie są takie złe jak na takie maleństwa za 200zł.

Do divx z ac3 nadają się całkiem dobrze, ale IMHO mają sporo wad:

  • Sub jest zbyt mocny jak na te satelitki i jednocześnie zbyt 'buczący'. Świetnie sprawdza się przy efektach typu wybuch, strzały, helikopter itp, ale przy dłuższych partiach zaczyna dudnić hmm...
  • dźwięk na centralu przy filmach 5.1 jest zbyt cichy w stosunku do całosci. Dopiero podbicie o 7dB w sterownikach równoważy ten niedostatek. Po co głośnik centralny ma 2x większą moc niż satelitki skoro go tak wyciszyli?
  • Tak jak napisałem - do efektów, filmów i grania głośniczki jak na tę cenę są ok, ale do muzyki to katastrofa - zbyt ostre wysokie tony i mocny bas. Nie ma środka :( Wcale :( Wystarczy że włączyłem sobie 5 letnią starą wieżę panasonica (nic szczególnego 2x30W kolumienki) - różnica kolosalna.
  • Na minimalnej głośności słychać radio
  • Regulacja głośności na głośniczku jest strasznie niewygodna
Jednak za 200pln to nie można narzekać. W pokoju 6mx4m właśnie oglądałem Wojnę Światów. Głośność na głośnikach na 3/4 w ustawieniach miksera 36% i rodzice kazali zamknąć drzwi :) Gdy strzelały na filmie pioruny to było to czuć w pokoju (pepsi w plastikowej butelce wpadała w rezonans, łyżeczki drżały na talerzykach)

 

Ale i tak będę zbierał na z-5500 :)

Bardzo dobry opis. Po kilku tygodniach testowania tych głośników uważam dokładnie tak samo. Rewelacja w grach i filmach, natomiast do muzyki jakby to powiedzieć..nie bardzo. Chyba, że ktoś lubi tą z dudnieniem basu. Nie ma środka i to czuć wyraźnie. Może jeszcze spróbuję to jakoś zmienić programowo,ale na razie trochę się zawiodłem, bo własnie do słuchania muzyki miały służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do muzyki odrazu bym zbierał na jakieś stereo a nie zestaw 5.1, mimo iż sam uzywam go do muzyki, filmów i gier (bardziej z naciskiem na muzykę) To nie mów, że są takie do kitu. W tej kategorii cenowej nie znalazłem nic lepszego. Pozatym zależy na czym słuchasz bo ja porównywałem SB Live! Audigy2 i chwilowo Audigy LS. Na Live! nie podobał mi się bass, na A2 bass redirection robi swoje, a na LS coś mi nie gra ogólnie w całości (może coś ze sterownikami). O zintegrowanym badziewiu swoim nie wspomne... Stara oldschoolowa Unitra plus wyremontowane głośniki Unitry chyba 2x40W ładniej grały. Ale czemu oczekujecie cudów od czegoś wartego około 230-260zł? Nie psioczyć tylko cieszyć się, że jest dobrze na tym poziomie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic głośniczki Logitech x-530 tylko nie jestem pewna czy da się je podłączyć do mojego dvd, które ma wejście 5.1.

Do wejścia to chyba tylko mikrofon :lol:

 

Jeśli dvd ma wyjście 5.1 cyfrowe/optyczne takie że jednym kabelkiem podpina sie głosniki - to nie da rady.

x-530 nie ma takiego wejścia.

dvd musi mieć 3 wyjścia typu mini-jack (na przednie tylne i centralny głosnik), ewentualnie RCA (wtedy dokupujesz przelotki)

 

Ale jak na serio chcesz się bawić w kino domowe na głosniczkach komputerowych to zainwestuj w z-5500. Tam masz komplet wejsć, dekodery dźwięku i jakość która przeciętnego słuchacza wgniata w fotel (za tę cenę oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewnien problemik z głośnikami. Tak to w filmach wszystko ok, muzyka ok a zainstalowałem dooma 3 i gdy chce przelączyć dźwięki na dolby to wyskakuje okienko że nie ma zainstalowanych głośników 5.1 w kompie ... miał ktoś taki problem ? W systemie wszystko dobrze jest ustawione . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Aktualnie jadę na Creative'ach P580 i właśnie planuje je zmienić na coś lepszego, i tu kilka pytań do posiadaczy Logitech'ów.

 

:arrow: Planuje głośniki podłączyć do czegoś takiego http://pl.europe.creative.com/products/pro...36&product=9468. Próbowałś ktoś z was takiej kombinacji?

 

:arrow: Czy jeżeli już podłącze głośniki do tego dekodera, to czy można głośność całego zestawu regulować za pomocą tego dekodera? ( chodzi o to że głośniki są/bedą zamontowane w rogach pokoju pod sufitem i nie bardzo mi sie widzi skakać za każdym razem do prawej satelitki)

 

:arrow: Kilka osób pisze że w porównaniu do podobnych zestawów Creative'a X-530 mają lepiej słyszalne tony średnie. Da się to wyczuć po pierwszym odpaleniu zestawu ?

 

:arrow: Jeśli jednak nie X-530 (ruskie radio i trzaski nie za bardzo zachęcają do kupna :blink: ) to jaki zestawik polecacie do 350 - 400 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na serio chcesz się bawić w kino domowe na głosniczkach komputerowych to zainwestuj w z-5500. Tam masz komplet wejsć, dekodery dźwięku i jakość która przeciętnego słuchacza wgniata w fotel (za tę cenę oczywiście)

Za cene Z-5500 to juz mozna szukac normalnych kolumn do kina domowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cene Z-5500 to juz mozna szukac normalnych kolumn do kina domowego...

Z-5500 koszyują 1000-1100zł na allegro.

Daj mi namiary na amplituner 5.1 z dekoderami DD/DTS i do tego kolumny 5.1 podobnej jakości co z-5500. Wszystko za 1100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. mój pokój wygląda mniej więcej tak i mam pytanie czy siedząc pod kątem będe miał dźwięk przestrzenny. ? znaczy czy nie popsuje się efekt DSpost-137976-1143918339_thumb.jpg

 

chce się dowiedzieć też jak mam i gdzie zamontować głośniki. najlepiej jakbyście namalowali w którym miejscu powinny stać/wisieć :) .

PS. z łóżka też chciałbym dobrze słyszeć :)

Edytowane przez luukash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie. Czy te głośniki są lepsze od głośników średniej jakościowo wieży ? :) a dokładnie 2 głośników z 5 letniego samsunga, kupionego wtedy za 700 zł :) ? bo narazie do niego mam na AUX`ie podłonczony komputer

Edytowane przez luukash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wlasnie co kupilem X-530 kurna troche mnie zdolowal plaski dzwiek i brak sopranow :/

moze to przyczyna ze glosniki mam podpiete przez "wzmacniacz" moich sluchawek Medusa 5.1 ??

Czy moze mam cos nie tak w systemie z sterownikami audio ???

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Nie gra mi centralny głośnik ;(. Przy teście w NVmixer wszystko jest ok ale w winampie czy przy filmach centralny wogóle nie gra?? Posiadam kare dźwiękową na płycie gł NF-7 S (abit) zainstalowałem sterowniki KX ale to nie pomogło. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...