Skocz do zawartości
linora

Pamięci TwinMOS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim kompie kosc pamieci TwinMOS PC 2700 (CL 2,5) 256 MB DRR-DIMM, a chcialbym sobie dokupic do tego TwinMOS PC 3200 (CL 2,5) 256 MB DRR-DIMM. Czy to mi bedzie chodzic w dualu i bez zadnych problemow czy raczej takie polaczenie PC 2700 z PC 3200 jest niezalecane?

 

Moja płyta główna to Soltek 75FRN2-L nVidia nForce2 SPP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ?? Czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ?? Czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ??

znam ludzi ktorzy mają wsadzone dwie kości 512 MB i biegają niestety tylko na 200 MHz nie interesuje ich podkręcanie. takze nie powiem ci czy coś więcej się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ?? Czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ??

znam ludzi ktorzy mają wsadzone dwie kości 512 MB i biegają niestety tylko na 200 MHz nie interesuje ich podkręcanie. takze nie powiem ci czy coś więcej się da

Do takich ludzi wlasnie ja naleze ale nie z wyboru tylko z musu :(

Po prostu na moim sprzecie nie moge cos uzyskac wiecej niz 205MHz :(

Nie probowalem jeszcze zmieniac biosu - moze to by pomoglo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ?? Czy ktoś z userów przeglądających tego Threada posiada platformę S754 obłożoną dwoma kostkami

TwinMos Cl2,5 PC400 ,ewentualnie ile MHz na takich kostkach wyciąga i w jakich bankam ma owe kostki umieszczone ??

znam ludzi ktorzy mają wsadzone dwie kości 512 MB i biegają niestety tylko na 200 MHz nie interesuje ich podkręcanie. takze nie powiem ci czy coś więcej się da

Do takich ludzi wlasnie ja naleze ale nie z wyboru tylko z musu :(

Po prostu na moim sprzecie nie moge cos uzyskac wiecej niz 205MHz :(

Nie probowalem jeszcze zmieniac biosu - moze to by pomoglo...

Bo wiesz generalnie AMD napsiało tak:

nie zlaeca się stosowania dwóch kosci dwustronnych w socket 754. Mnie najbardziej śmieszy to w kontekscie kosmicznie duzych ilości obslugiwanej pamieci. A jak sie okazuje socket 939 juz przy ponad 1 GB ma problemy (przy dwóch kościach 512 MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły kanał , z drugiej strony widać żę nawet platforma S754 potrafi dobrze współpracować z dwoma kostkami 512MB kwestia tylko z jakimi .. , bo zazwyczaj z tymi z górnej półki

ponad 50% droższymi od mojego Twinmosa 512MB :/

 

Tu jest przykład :

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nforce3_250_vs_k8t800_pro&strona=6

Moje mobo chodzi super cacy i to w pierwszej Revizji :

niestety z drogimi pamiątakami OCZ P3500LE :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz generalnie AMD napsiało tak:

nie zlaeca się stosowania dwóch kosci dwustronnych w socket 754. Mnie najbardziej śmieszy to w kontekscie kosmicznie duzych ilości obslugiwanej pamieci. A jak sie okazuje socket 939 juz przy ponad 1 GB ma problemy (przy dwóch kościach 512 MB)

Odważna teoria. W tym momencie pisze z firmowego kompa na A64+zwykły GB na K8T800Pro i 2x512 (GoodRAM :) ). Na tym kompie katowałem też swoje A-Data Vitesta 566 2x512 na TCCD ( dwustronne ) i jakoś problemów nie było. Wszystko jest kwestią takiego ustosunkowania się do zaleceń AMD przez producentów MoBo by ewentualne nieścisłości zlikwidować.

Kilka osóbna tym forum ma również 2x512 przy konfigu z s939. Z tego co widze jakoś nie narzekają.

 

Może niektórym skilla mało

 

:wink:

 

No to niezły kanał , z drugiej strony widać żę nawet platforma S754 potrafi dobrze współpracować z dwoma kostkami 512MB kwestia tylko z jakimi .. , bo zazwyczaj z tymi z górnej półki

ponad 50% droższymi od mojego Twinmosa 512MB :/

A myślisz , ze te z górnej półki to co w sobie mają jak nie Hynixy D43, HynixyB, Winbondy bh5/bh6, Samsungi TCCD/TCCC? Jak się poszuka to można kupić je jako OEMy lub na nich oparte pamięci od mniej znanych producentów. A że radiatorów nie ma i napisu załóżmy Corsair to komu przeszkadza? Liczy się wydajność....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz generalnie AMD napsiało tak:

nie zlaeca się stosowania dwóch kosci dwustronnych w socket 754. Mnie najbardziej śmieszy to w kontekscie kosmicznie duzych ilości obslugiwanej pamieci. A jak sie okazuje socket 939 juz przy ponad 1 GB ma problemy (przy dwóch kościach 512 MB)

Odważna teoria. W tym momencie pisze z firmowego kompa na A64+zwykły GB na K8T800Pro i 2x512 (GoodRAM :) ). Na tym kompie katowałem też swoje A-Data Vitesta 566 2x512 na TCCD ( dwustronne ) i jakoś problemów nie było. Wszystko jest kwestią takiego ustosunkowania się do zaleceń AMD przez producentów MoBo by ewentualne nieścisłości zlikwidować.

Kilka osóbna tym forum ma również 2x512 przy konfigu z s939. Z tego co widze jakoś nie narzekają.

 

Może niektórym skilla mało

 

:wink:

 

Czy ja gdzieś pisałem o s939 ?

 

Miałem chyba z 6 płytek na AMD s939 i na żadnej nei było problemu z 2 x 512 MB. Mowa była o Socket 754 i bynajmeij tutaj producent płyty wiele zrobić nie może bo kontroler jest w procesorze.

Ale ja mowiłem, że mogą z tym być problemy, nie mowilem ze są ZAWSZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jak sie okazuje socket 939 juz przy ponad 1 GB ma problemy (przy dwóch kościach 512 MB)" - to chyba Twoje zdanie, nieprawdaż?. Zresztą nie do Ciebie piję, tylko do ogólnych narzekań ludzi, że "coś tam nie działa". A wystarczy czasami najpierw się dobzre zastanowić pzred kupnem i rozeznać w sytuacji, a nie potem narzekać. A nawet jeśli to przecież wiele spraw jest rozwiązywanych "już w praniu", przez nowe wersje BIOSów.

 

A co do s754. Co ma piernik do wiatraka, że kontroler pamięci jest zintegrowany w procesorze? Kontroler jest TYLKO kontrolerem i ma określone jasno parametry, a to czy dana pamieć od konkretnego producenta nie "fika" poprawnie zależy tylko i wyłącznie od konstrukcji i "oprogramowania" MoBo i od tego JAK producent poradził sobie z interpretacją uwagi AMD na temat dwustronnych pamięci dużej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo jeszcze pytania z pierwszego posta to ja mam wlasnie takie polaczenie. Jeden TwinMOS DDR333, drugi DDR400, oba na M-Tec'ach. Chodza na 227 w dualu przy 2.5-3-3-11 na 3V (2.9 w biosie na abicie daje ok 3V - 3.02 wg miernika).

Osobno idzie niewiele wyzej, DDR333 dochodzila gdzies do 235MHz a ta 400 ok 232.

 

Nie zebym cos reklamowal, ale wlasnie te kosci sprzedaje ;) Przyszedl czas na 2x512...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz generalnie AMD napsiało tak:

nie zlaeca się stosowania dwóch kosci dwustronnych w socket 754.

Tak, tyle ze ja wczesniej mialem jedna kosc 512MB i efekt byl taki sam - czyli mizerny. Dolozenie drugiej kosci nic tu nie zmienilo (poza wydajnoscia w AIDA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jak sie okazuje socket 939 juz przy ponad 1 GB ma problemy (przy dwóch kościach 512 MB)" - to chyba Twoje zdanie, nieprawdaż?. Zresztą nie do Ciebie piję, tylko do ogólnych narzekań ludzi, że "coś tam nie działa". A wystarczy czasami najpierw się dobzre zastanowić pzred kupnem i rozeznać w sytuacji, a nie potem narzekać. A nawet jeśli to przecież wiele spraw jest rozwiązywanych "już w praniu", przez nowe wersje BIOSów.

 

A co do s754. Co ma piernik do wiatraka, że kontroler pamięci jest zintegrowany w procesorze? Kontroler jest TYLKO kontrolerem i ma określone jasno parametry, a to czy dana pamieć od konkretnego producenta nie "fika" poprawnie zależy tylko i wyłącznie od konstrukcji i "oprogramowania" MoBo i od tego JAK producent poradził sobie z interpretacją uwagi AMD na temat dwustronnych pamięci dużej pojemności.

Z tym 939 chodzilo mi o więcej niż dwie kosci 512 MB - pomyłka - sorry :) - wiesz co się dzieje jak włożysz 4 kosci pamięci ?

A jak mi wytłumacyzsz taki fakt:

Mam Athlona 64 3200+ - chodzi bez problemu na 2800 MHz - 280 x 10.

Dzisiaj testowałem kozaki pamieci ktore jak dałem 6 x 290 - chodziły. Jak dałem 290 x 9 to już się wszytko wieszało.

Wsadziłęm innego procka bez problemu 9 x 290. Płyta oczywiście ta sama.

Owszem producent płyty ma i to dużo do powiedzienia, ale w przypadku AMD 64 dużo ale to duzo mniej niz w tradycyjnych kontrukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Odważna teoria. W tym momencie pisze z firmowego kompa na A64+zwykły GB na K8T800Pro i 2x512 (GoodRAM :) ). Na tym kompie katowałem też swoje A-Data Vitesta 566 2x512 na TCCD ( dwustronne ) i jakoś problemów nie było. Wszystko jest kwestią takiego ustosunkowania się do zaleceń AMD przez producentów MoBo by ewentualne nieścisłości zlikwidować.

Kilka osóbna tym forum ma również 2x512 przy konfigu z s939. Z tego co widze jakoś nie narzekają.

Możesz przybliżyć ile wycisnąłeś z tych Adata na A64. Ile na 2-2-2, ile na 2,5 i ile na 3. No i czy to był 754 czy 939. pliz- bo też się nosze z zamiarem zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do topiku o A-Data. Tam zamieściłem krótki lookaround. Ostrzegam,że było to MoBo Gigabyte s754. Zresztą ibizpl pocisnął je na zdecydowanie lepszej MoBo ( MSI s939 ) i od razu widać efekty - 285 2,5-3-3-8 przy ledwie 2,75V. Aż boję się pomyślec co będzie na DFI.... :D

 

BTW - 2-2-2-11 maks. ok.220 na 2,8V. Piszę "około", bo nie miałem wystarczająco czasu ( w końcu komp firmowy),by zapuścić Prime na dłużej niż 2h na 220. Powyżej 222 już można było zapomnieć o 2-2-2-11 na rzecz 2-2-3-11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...