Skocz do zawartości
Gość hydro2

Armies of Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

jakto sie nie da?

tutoriala przejśc nie łąska albo do instrukcji zajrzeć? ;)

robisz normalnie oddziały pod cyframi 1-0.. i tam kazdy moze miec wlasnie chyba 15 (nie pamietam dokladnie bo 2 miechy nie gralem)

a potem mozesz polaczyc oddziały w armie, klawisze F1-F4 :D

i jest nie 15 tylko 15^2 ;)

mało ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przeszedłem to coś - wygląda ładnie, ma sporo przydatnych opcji, zapowiadała się ciekawie, ale wali nudą na kilometr - te misje to już tak cisnąłem żeby tylko przejść - jedna się od drugiej nie różni - żeby tak Warcraft wyglądał, to byłby świetną grą, bo tam misje przynajmniej były ciekawie zrobione. A tu - poziom trudności wyznacza ilość i wielkość baz przeciwnika - nuuuda. jednostki też takie sobie, straszna przewaga przeklętych - do tego w połowię zerżnięte z Warcrafta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w Bw z przerwami od 6 lat i od tego czasu przygladalem sie rynkowi RTSow z uwaga wypatrujac gry, ktora mogla mi zastapic BW choc na krotki czas. Mialem nadzieje, ze taka gra bedzie W3, ale creepowanie, levelowanie herosa i limit jednostek jakos mnie odstraszyl od tego tytulu. Jakies 2 tygodnie temu zupelnie przypadkowo w moje rece trafil AoX. Z poczatku myslalem, ze bedzie to kolejny sztampowy klon W3. Jednak po zapoznaniu sie z dostepnymi rasami i zagraniu kilku gier mp czulem sie jakbym gral w starego dobrego starcrafta, tylko ze z grafika 3d i kilkoma przyjemnymi innowacjami.

 

 

Od strony rozogrywki mamy 3 rasy diametralnie rozniace sie od siebie (fani zergow "doslownie" znajda tu rase zywcem przeniesiona ze starcrafta). Sam przebieg gry rowniez jest bardzo podobny rozbudowa bazy -> rekon -> rush/fast exp/tech -> przejscie na makro z elementami mikrowania. Gra sie naprawde przyjemnie i intuicyjnie zwlaszcza, ze autorzy pokusili sie o kilka udogodnien np przypozadkowac do 1-10 dowolna ilosc budynkow (zeby wybudowac dana jednostke w 5 barakach wystarcza jedno klikniecie myszy).

 

Jezeli chodzi o strone taktyczno/strategiczna gra oferuje prawie takie same mozliwosci jak BW.

 

Jest jednak kilka bolaczek, ktore nie pozwalaja temu tytulowi do rozpostarcia skrzydel.

Po pierwsze gra nie zostala wydana przez blizzard przez co nie korzysta z szerokiego zaplecza fanow + nie obsluguje tak wygodnego multi jakim jest bnet. Dalej... gra zostala wydana przez EA co wiaze sie z wprowadzeniem debilnego pomyslu 1 cd-key na 1 konto...

 

Co do samej sceny, rozwija sie ona dosc wolno, ale powoli cos zaczyna ruszac. Armies of Exigo Tactics zapowiedzialo co tygodniowe turnieje po wyjsciu patch 1.4 . Zas 24 kwietnia planowany jest turniej multiplayerowego dema(nagrodami beda pelne wersje gry, oraz nagrody pieniezne)

 

Nie ma sie co wiecej rozpisywac poprostu sciagnijcie mp demo i sami sie przekonajcie na co stac ta gre.

 

Opinie w tym poscie zawarte dotycza wylacznie trybu multiplayer, poniewaz to w nim gra pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

 

Kilka linkow dla zainteresowanych :

 

Mp demo : http://www.3dgamers.com/games/armiesexigo/downloads/

 

Ciekawa debata na temat samej gry, kilka bardzo interesujacych postow dotyczacych samej rozgrywki / sytuacji ze scena:

 

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessag...?topic_id=24986

 

Glowny serwis poswiecony grze : http://www.aoxtactics.com/index.php

Edytowane przez Arasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś przysłać sava po 4 misji z kampani przeklętych. Jest to misja co trzeba przejść przez las, za chorobe nie moge tego przejść. Las jaszcze jakoś idzie ale potem w podziemiach już nie wyrabiam :angry:

Edytowane przez JAR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie dzisiaj Armies of Exigo.

 

Minimalne wymagania systemowe do uruchomienia gry Armie Exigo™ są następujące:

 

- SYSTEM OPERACYJNY: Windows XP/Me/2000/98SE

- PROCESOR: 1.5 GHz Pentium™ 4 lub równoważny AMD Athlon™

- RAM: 384 MB

- Miejsce na dysku twardym: 1.5 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym, plus dodatkowe miejsce na zapisane stany gry, powtórki i/lub mapy Edytora scenariuszy

- SZYBKOŚĆ NAPĘDU CD/DVD-ROM: 8X

- KARTA GRAFICZNA: 64Mb NVIDIA® GeForce™ 3; ATI® Radeon™ 8500 albo równoważna karta graficzna obsługująca Direct3D

- KARTA DŹWIĘKOWA: Dowolna zgodna z DirectX 9.0

- DIRECTX: 9.0c

- STEROWANIE: Mysz i klawiatura

 

No wiec wszystko sie zgadza tylko ze pisze ze moja karta graficzna jest zasłaba na odpalenie gry chociaz ma 64mb i obsługuje Direct3D, wiec nie wiem dlaczego mi nie dziala!

 

Moze mi ktos odpowiedziec?

 

P.S Jak sie ktoś zna to może mi podac jaka karte graficzna moge wsadzic do Aristo 2300T? Oprocz SIS 630/730 ( to moja karta graf.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat - gra właśnie przeżywa swoją drugą młodość, ponieważ CD-Action umieściło ją na swojej płycie parę miesięcy temu. W MP jest sporo serwerów, gracze robią nowe mapy, słowem - jest na czym grać.

Numer CDA z AoE to 152.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...