Skocz do zawartości
Spooks

Ile udalo sie wam wycisnąć z celerona 800??

Rekomendowane odpowiedzi

Mi jedyne co z niego udalo sie wycisnąć, to o ile dobrze pamietam,to gora 866, a powyzej calkowity zwis i reset biosu.Moze wam sie udalo cos wiecej uzyskac??Płya główna:Abit SA6,256 MB RAM,GF 2 100/200 MX 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron 900 @ 1200Mhz - cały czas z oryginalnym wiatrakiem spowolnionym o 50% bo za bardzo chałasował. Jak mi się nudzi to i na 1400Mhz potrafi chodzić, ale już wtedy wiatrak mnie doprowadza do szału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam celka 900, dzisiaj wlasnie sie z nim bawilem na 1260MHz (napiecie 2,00v) chodzil ale win dzialal troche niestabilnie, temp byly jak najbardziej w normie bo komp był na balkonie pod obciążeniem temp. nie przekraczała 48 stopni

jednak zasilacz porazka napiecie vcore strasznie skakalo

komp uruchomil sie takze na 1296 MHz ale windows juz sie nie zaladowal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomnialem dodac ze oprocz chwalenia sie mozecie napisac jak to zrobiliscie

Płyta głowna "The overclockers' dream" - Abit BE6-II - Posiada SoftMenu III i nieśmiertelny chipset i440BX.

W SoftMenu w biosie są opcje do zmiany FSB, napięcia, etc. i wszystko się ustawia tam... Niczego więcej nie robiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys jak jeszce milem celka poszedl na tyle na standardowym napieciu !!!

 

Dołączona grafika

 

Zeby bylo stabilnie komp stal na oknie zima :) normalnie bez zadnych "ale" pracowal jako 1200 :)

 

Gdyby plyta miala mozliwosc zwiekszania napiecia i wyzsze fsb (bo tu byl jej max - fsb 166 czyli tyle ile fabryka dala :) )mysle ze poszedl by spokojnie na 1.4 a moze i wiecej :)

Predkosc 1333 byla oczywiscie full stable o ile komp stal na oknie :) a 1200 to na standardowym coolerku ciagnal :D

 

update

 

dla ciekawskich plyta to byl dfi cs62-tc jeszcze mi zostala po niej naklejka w obudowie z opisem :) na intelu 815 ep ?? tzn ten z obsluga tulipankow :) byla baaardzo stabilna i dobrze sie krecilo tylko ten brak regulacji napiecia ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy używałeś blokady PCI/AGP na 33/66 (trzeba lutować jakieś układy), jeśli tak to napisz jak to zrobiłeś bo też bym go na troche więcej podkręcił niż obecne 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie doczytałem <_<

 

Kiedyś słyszałem o takim modzie co blokuje AGP/PCI na stałe czyli na 66/33 i to na bx, oczywiście trzeba było troche polutować, ale niepamiętam gdzie to kiedyś znalazłem, jakbyś mógł mi przypomnieć to byłoby lux B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C800 Na Asusie P3V4X (plyta na via) o ile mnie pamiec nie myli 1133 dosc stabilnie, 1066 RS. Zablokowane agp na 66. Pamieci synchronicznie (plyta nie umozliwia blokowania i ustawiania asynchr.) Jakis przecietny wiatrak Spire z miedziana podstawa). Nawiasem mowiac to byl idealny komp do ogladania filmow poniewaz w starym AsusProbe umozliwial automatyczna regulacje obrotow wiatraka w zaleznosci od temp. cpu. Dzieki temu komp chodzil cicho jak z WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej starej płycie ABIT BH6, udało mi się C-800 "rozpędzić" tylko do 866MHz. Wyższe nastawy powodowały pad całości i tylko reset BIOSu pomagał podnieść się płycie i wyświetlić cokolwiek na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Płyta głowna "The overclockers' dream" - Abit BE6-II - Posiada SoftMenu III i nieśmiertelny chipset i440BX.

W SoftMenu w biosie są opcje do zmiany FSB, napięcia, etc. i wszystko się ustawia tam... Niczego więcej nie robiłem..."

a jak odblokowac softmenu III na Abit BX-133 RAID :> bo bym moze sprobowal podkrecic teraz mojeo p3 866mhz bo mam nowy cooler i 33 C ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...