Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, ja wiem, że to całkiem OFFTOPIC, ale WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2005 roku, jeszcze lepszych wyników w oveclockingu, udanych biosów, i czego sobie nie zażczyczycie......Ślę JA Darek.

Pozdrowienia... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to drugi darek tez sie dorzuci do zyczen zeby wszyscy mieli fsb>25o i 3g na procu duzo ramu samych dobrych gier i duzo zabawy oraz by Wasze Abity sluzyly wam wiecznie .... to dla duszy a dla ciala niekonczacych sie borwarow i wody na zagryche duzo smigania :D .... // ale nie na abitach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na nowy rok sprawiam sobie ABITA NF7

 

mam takie pytanie moze nie na miejscu w tym topicu dotyczace sound storma ?

Czy aby uwidoczniła się potega tego wspaniałego dzwieku wystarcza mi głosniczki 5.1 mam creative p580 5.1 ?

czy musze mieć jakis sprzęt aby poczuc tą jakość dżwieku?

 

sorki za takie banalne pytanka ale nie znam sie na tym zabardzo

a topic z sound stromem ma strasznie duzo stron ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na nowy rok sprawiam sobie ABITA NF7

 

mam takie pytanie moze nie na miejscu w tym topicu dotyczace sound storma ?

na NF7 nie ma SS... tylko na NF7-s

Jeczsze jeden plus sound stroma jest to, ze nie obciaza zamocno procka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby zebyś mógł wykorzystać wyjście cyfrowe, czyli głośniki z wbudowanym dekoderem 5.1. Niestety to drogi interes i większość korzysta z wysłużonego ALC650 i głośników analogowych.

Co do jakości to bądźmy szczerzy, nie ma co przesadzać i tak większość będzie słuchać mp3 które same w sobie mają ograniczenia jakościowe. Komp to nie zabawka dla melomanów, nie do tego go zbudowali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton M 230x10, 1.65V, hynix d43 2x512 11-3-3-2.5 2.8V, bios d26 Discovery

 

Sprawa 1

Kilkanaście minut prime95 przeszło pomyślnie więc pomyślałem, że dam wyższe fsb. Tu już po kilku minutach (i kilku kombinacjach) następowało wyłączenie kompa. Wróciłem do powyższych ustawień, załączyłem prime z myślą by test był wiele dłuższy i ... po kilku minutach testu wyłączenie kompa. Mało tego, ładował się jedynie bios, system juz nie :!: Dostałem oczywiście rozwolnienia zwanego też [ciach]. Nic nie dała np. zmiana na 200x11. Pomogła dopiero reinstalka systemu.

Jestem ciekaw czemu tak się stało :?: Może dać jednak pamiątkom powiedzmy 11-4-4-3 ? Jestem lekko zdezorientowany.

 

Sprawa 2

Dając dla cpu napięcie powyżej 1.65V jest kompletna kicha, z różnymi ustawieniami fsb i mnożnika prime95 wywala prawie natychmiast, z wyłączeniem kompa włącznie. Winne sa timingi pamięci ?

 

Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym go chlodzisz? bo ja chwilowo titanem nedznym pozyczonym i 2300 robi na 1.7 ale 2400 nie da sie osiagnac juz ale to pewnie wina temp bo jak na tym 1.7 zmienilem obroty titana z 12 na 7V to procek chociaz wczesniej pareh stabilny w prime wywala sie po 2s. wiec mam nadzieje ze sie tylko chlopak grzeje:] pozatym ja zawsze zaczynam od zapusczenia goldmemory bo jak to nie przejdzie to stabilnosci nie bedzie tak czy siak. moze tez to byc wina biosu na ktoryms taipanie nawet fsb 166 bylo niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłby ktoś polecic jakies kosci 512 400Hz w rozsadnej cenie ? Sprzedaje swoja kosc 256 i chcialbym kupic 512 w jednej kostce, a z czasem dokupic druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wytłumaczy jak z tymi:

AGP Controler Latency 64

AGP Bus Latency 32

PCI Latency 32

 

Czy jak komp chodzi na 3x32 to dobrze i nie zmieniać???

Czy może AGP Controler Latency 32 powoduje zmniejszenie wydajności??? A może na odwrót???

 

W wersji D27 BIOS'a dla NF7 wartości są 3x32. Część osób, które posiadają Radeony zgłasza fakt, że AGP CL 32 powoduje niewłączanie się komputera. W poprzednich wersjach (D26 i niżej) wartości były jak wyżej. Tak też ma Merlin w swoich Modowanych D27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wytłumaczy jak z tymi:

AGP Controler Latency 64

AGP Bus Latency 32

PCI Latency 32

 

Czy jak komp chodzi na 3x32 to dobrze i nie zmieniać???

Czy może AGP Controler Latency 32 powoduje zmniejszenie wydajności??? A może na odwrót???

 

W wersji D27 BIOS'a dla NF7 wartości są 3x32. Część osób, które posiadają Radeony zgłasza fakt, że AGP CL 32 powoduje niewłączanie się komputera. W poprzednich wersjach (D26 i niżej) wartości były jak wyżej. Tak też ma Merlin w swoich Modowanych D27.

1203179[/snapback]

Przylaczam sie do prosby o jakies informacje na temat AGP i PCI latency... co i jak ustawiac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy miał ktoś taki problem że komp zawiesza się mu na twardo w trybie 2d i pomaga tylko reset ? dzieije mi się tak na fsb 200, zawsze latał na 233 bez problemów a teraz fsb 200 i się wiesza, wgrywałem ostatnio bios d27 merlina, a teraz wróciłem do d26 2.00.5c taipan, czy jest to wina tego że sflashowałem go pod windowsem ?? na fsb 166 wszystko jest cool, ale to za mało... Prosze o porady sprzęt jak w podpisie (Barton 2500+, Abit NF7, 1Gb dual ddr hynix d43, Chieftec 420W), niezależnie się to dzieje czy mam 512 ddr włożone, czy 1gb, w dualu lub singlu. Z góry wielkie thX !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czasami sie tak zdarza sam to ostanio mialem :/ i nie wiem co jest grane zmienilem na Tictacowego bios i narazie smiga na 230 ale 233 juz nie stabilnie proc nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie też nie zależnie od napięcia daje mu 200 fsb i V 1,8 i to samo dalej się wiesza (gdzieś po 3min od uruchomieniA), problemem na 100% nie jest temp. czy radzicie abym sflashował bios spod dos-a ? Ale dlaczego na 166 jest cool a na 200 lipa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie też nie zależnie od napięcia daje mu 200 fsb i V 1,8 i to samo dalej się wiesza (gdzieś po 3min od uruchomieniA), problemem na 100% nie jest temp. czy radzicie abym sflashował bios spod dos-a ? Ale dlaczego na 166 jest cool a na 200 lipa :?

1203428[/snapback]

sprobuj z poziomu dosu metoda z faqa z poleceniami /f itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mam problem ze swirowaniem kompa :mur: .. Ustawilem miesiąc temu jak w podpisie. Wczoraj caly czas jak gralem komp mi sie wylanczal :blink: , dzisiaj to samo...Wqrwilem sie , rozebralem wszystko w imen, posprzatalem :) , zmienilem pamieci na 1 bank, skrecilem kompa i narazie chodzi...Pytanie moje brzmi....Co sie dzialo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Skrytobojca

 

:D Fajne pytanie!!!

Odpowiedź będzie podobna:

 

Spróbujesz a zobaczysz... Nikt Ci nie powie... Jedni dojechali do 250 a inni nawet do 233 stabilnego nie. Zależy od płyty, RAMków i procka...

 

 

Chłodzonko??? Hmmm... Było opisane na F.A.Q. NF7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w FAQ juz tego tematu nie ma :) a jakie chlodzonko i gdzie to wiem, tylko sie pytam do ilu MHz na magistrali moge pociagnac bez chlodzenia dodatkowego.

1203863[/snapback]

no dopukie bedziesz mial prime stabilne ... przez kilka godzin ;]

http://216.239.59.104/search?q=cache:Oy7w-...kompedium&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za glupie pytania ale mysle ze tu znajde wlasciwe autorytety :)

 

Gdzie znajde jakis poradnik jak poustawiac te wszystkie opcje w biosie zeby gralo to na najwyzszych obrotach z podkreconym procem ?

 

Wlasnie udalo mi sie podkrecic Athlona 2000+ z 200x10 1.65V na 200x11 1.8V

Niestety na 200x11.5 winda nie wstaje a na 200x12 1.8V komp nie wstaje

 

Tu tez moje pytanie. Czy to wina mojego Biosa D23 orginalny ze np. jak dam za duze parametry i komp nie wstaje, to musze wyciagac ta zwore resetujaca bios zeby wrocil on do defaultowych ustawien ??? Czasami pomaga wcisniecie resetu na obudownie szybko kilkanascie razy ale nie zawsze. Cale to experymentowanie z parametrami jest bez sensu jak za kazdym razem trzeba gmerac w bebechach zeby komp i bios wstal.

 

Troche tez dziwne ze wyciagnalem TYLKO 2200MHz. Mam WC a proc byl wybierany taki zeby sie ladnie podkrecal. Moze powinienem dac 1.9V ???

Ale w sumie nie chce przesadzac.

I tak chce wlasnie kupic jakiegos Bartona ale nie wiem, czy jakis podkrecalny 2500+ czy moze 2800+ lub 3000+. Jest pare na allegro teraz. Moze ktos wyrazi opinie jaki proc do tej plyty ?

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra jeszcze cos mi sie przypomnialo.

Jak lepiej ustawic proca...

Np. 10x230 czy 11.5x200 ??? Czy jest to obojetne ?

 

Co do konfigu pamieci , to mam ustawione na BY SPD

Temperatura teraz w/g CPU COOL mam 33*C na procu i 30 na MB

Zaraz puszcze gre i zobacze co pierwsze padnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lepiej jak dasz 10x230 im wieksze FSB tym lepiej.

A czy napiecie zwiekszyc to sprawdz :) moze pojdzie wiecej.

Gdzies pisali ze dla prockow 0.13u napiecie 1.95V to taka bezpieczna granica jeszcze :)

1203984[/snapback]

No niestety 200x11 nawet przy 1.8V jest niestabilny. Gra wywala po 10s.

To przetestuje odwrotne wartosci. A jak sie to ma do Pamiatek?

Ja mam PC3200 czyli one ida na 400MHz ? Ma to jakies znaczenie czy szyna tez bedzie 400MHz czy nie ?

 

 

Znalazlem poradnik i tam pisze:

Co do ustawień to zaleca się ustawienie

wszystkich "Spread Spectrum" ? OFF/Disable

Wszystkich rzeczy ?cacheable? ? OFF/Disable

CPU disconnect function - OFF/Disable

CPU Interface - Enabled (duża utrata wydajności przy wyłączonym)

 

Jak to zrobilem to bylo nawet gorzej

U mnie Spread Spectrum jest ustawione na 0.50% i mozna wylaczyc albo dac na 1

Nie wiem co to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...