Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy mówiłem że radka schłodzisz pasywnie ??

bo nie pamiętam .....

umnie jest zwykły radiator  z gigabyte i mam 380 stabilne :)

 

ps : to jak sprawdzić temperature nb ??? (z poziomu programów :)

1237262[/snapback]

ja nie mam sil juz tego szukac ... ale wiem ze tak mi odpowiedziales chcesz spawdzi temp mobo to moge Ci w tym pomoc koszt ok 30zl temrometr pod koma wielo czujnikowy jesli jestes zainsteresowany

linoge@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowiutka płyte abit nf7-sl i mam problem z dźwiękiem, a dokładniej że go niema... głośniki podłanczam i nic :( co zrobić by dźwięk był mam zwykłe głośniki bez suba :/ jak się nazwyają stery nvidia ss na cd od mobo?? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowiutka płyte abit nf7-sl i mam problem z dźwiękiem, a dokładniej że go niema... głośniki podłanczam i nic :( co zrobić by dźwięk był mam zwykłe głośniki bez suba :/ jak się nazwyają stery nvidia ss na cd od mobo?? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro

1238062[/snapback]

Moze po prostu wlacz karte dzwiekowa w biosie........ a poza tym szukajka nie gryzie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowiutka płyte abit nf7-sl i mam problem z dźwiękiem, a dokładniej że go niema... głośniki podłanczam i nic :( co zrobić by dźwięk był mam zwykłe głośniki bez suba :/ jak się nazwyają stery nvidia ss na cd od mobo?? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro

1238062[/snapback]

Głośniki należy podłączyć, wtedy jest szansa, że zadziałają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem to, może głośniki w złą dziurke wkładam :> ??

 

pomóżcie co robić, stery zainstalowałem, glośniki podłączyłem ale nie ma dźwięku :(

Edytowane przez quarantino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się w ustawieniach i działa :) narazie testuje możliwości oc mobo i mojego nowego proca 1.7 jiuhb narazie jest 1.9ghz (145mhz * 13) większej fsb niedam bo mam pamiątki 266mhz  :mad:

1238244[/snapback]

145fsb *13 :mur: Ty naprawdę testujesz mozliwości tego mobo i procka :? myśle że pamiatki 266mhz po podniesiemiu V na 2.9 w biosie spokojnie polecą jakies 350mhz-chyba ze to jakiś SHIT :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się w ustawieniach i działa :) narazie testuje możliwości oc mobo i mojego nowego proca 1.7 jiuhb narazie jest 1.9ghz (145mhz * 13) większej fsb niedam bo mam pamiątki 266mhz  :mad:

1238244[/snapback]

Tez miałem takie pamiątki PC2100 noname i biegały jako PC3200 (9-3-3-3)@2,77V

166 muszą polecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie cpu wygrzewam primem (jest jakiś program który to szybciej robi??) niezmieniałem jeszcze nawet napiecia i ogólnie jestem zadowolony, na moim pentagramie qc80 alcu jest 43C na 1.9 ghz i wygrzewam proca primem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie cpu wygrzewam primem (jest jakiś program który to szybciej robi??) niezmieniałem jeszcze nawet napiecia i ogólnie jestem zadowolony, na moim pentagramie qc80 alcu jest 43C na 1.9 ghz i wygrzewam proca primem :D

1238354[/snapback]

Zjedż z taktowaniem na grafie i puść jakigoś smarka np. 03 na pół godziny, efekt gwarantowany.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedż z taktowaniem na grafie i puść jakigoś smarka np. 03 na pół godziny, efekt gwarantowany.

 

Pozdro

1238393[/snapback]

prime lepiej grzeje marki sa cienkie w tym one sprawdzaja ale gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem takie pamiątki PC2100 noname i biegały jako PC3200 (9-3-3-3)@2,77V

166 muszą polecieć.

Nic nie muszą... Dla nich 140 może być górą... :/ Jak zwylke zalezy od ramów... mogą iść na 400 a mogą na 300 być problemy...

 

Ale jak zawsze trzeba szukać pomocy w napięciu ;) 2.9V vdimm i zabawa z timingami ;)

 

A co do wygrzewania... czasem coś to daje ;) Nawet dosyć często...

Wygrzewanie polega na puszczeniu proca na np. 500MHz oraz vcore 2.2V i przez dwa dni katowania primem, markami, itd... naraz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie muszą... Dla nich 140 może być górą... :/ Jak zwylke zalezy od ramów... mogą iść na 400 a mogą na 300 być problemy...

 

Ale jak zawsze trzeba szukać pomocy w napięciu ;) 2.9V vdimm i zabawa z timingami ;)

 

A co do wygrzewania... czasem coś to daje ;) Nawet dosyć często...

Wygrzewanie polega na puszczeniu proca na np. 500MHz oraz vcore 2.2V i przez dwa dni katowania primem, markami, itd... naraz :>

1238564[/snapback]

na takim vcore o ile Ci mosfety nie splyna albo inne uklady zasialajace proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj wreszcie dotarła do mnie płytka ABIT NF7, zmontowałem, wszystko git ale mam kilka pytań.

 

Po pierwsze a propo temperatur. Speedfan pokazuje takie odczyty:

temp 1 ~ 26stopni - chipset

temp 2 ~ 45stopni - procek

temp 3 -48stopni ??

local ~ 46stropni ?

i jeszcze jedna (nazwy nie pamietam) ~ 15stopni?

możecie mi powiedzieć z czego takie odczyty?

 

 

Drugie pytanko na temat podkręcania procka - posiadam Axp 1,7 T-bred

i za cholere nie mogę wyjść powyżej ~1800MHz

 

proc działa stabilnie na 11x166 oraz 9x200 na 1,5V

wszystko powyżej kończy się restartami kompa :-(

 

Miałem nadzieje że po zmianie płyty głównej uda mi się z niego wycisnąc chociaż 10x200 a tu lipa :-(

 

Jest jakaś szansa że będzie lepiej?

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś tego, wieć zapytam, podnosiłeś napięcia? Może 1,5V to dla niedo za mało. No i rozumiem że to T-bred B a nie A bo wtedy to za wiele nie pokręcisz.

A co do temperatur to Speedfan lubi głupoty pokazywać.

26C to temp w budzie, czujnik jest miedzy procem a DIMM. Sprawdź w manualu gdzie dokładnie jeśli chcesz wiedzieć.

45C to zapewne proc.

Jak chcesz być w miarę pewien co do temp to dotknij radiator przy podstawie. Przy 45C będzie gorący, ale chyba Cię nie poparzy:P

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzba...

vdd-> 1.6V... do 200 nie trzeba więcej

vdimm-> 2.9V

timingi-> popróbować...

fsb/mem->6/6

spread spectrumy-> off

cpu interface-> enable

 

Zapodać Merlina D27 Taipan... wg upodobania...

 

Linoge, Logan -> Oczywiście, że conajmiej z nawiewem... przy 2.3V jak testowałem... no "troche ciepłe" były ;) Ale oczywiście radiatory o wiatrak 80x80... bez tego mogły by się prawde mówiąć "poluzować" :>

 

Thorton 2000 Owsa... u mnie :> Zbartonizowany... i na wc...

http://members.lycos.co.uk/swidrzany/DuzeF...x10.5%202MB.JPG

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na procku podnosiłem - jedyne co dawało to zwiększenie temperatury... a przy napięciu 1,7V przechodził jedynie pierwszy ekran kontrolny, dochodził do bootowania systemu i czarny ekran - nawet się nie resetował.

 

Dokładną serię proca mogę podać niestety dopiero wieczorem bo wczoraj zapomniałem spisać a teraz w pracy siedze :-(

 

@Świder - jak wrócę do domu to zastosuję się do twoich rad i dam znać co i jak

Edytowane przez Wierzba25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tempach juz bylo sen1 to gdzies na mobo nie chipset sen2 to niby cpu pozostale to liczby urojone

btw moj kumpel ma fsb205 @1.8v i tylko bardzo prowizoryczne radiatory ;) + wc mosfeta sie nie dotknac komp liczy seti 24h/7 :D i zyje od miesiaca ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge, Logan -> Oczywiście, że conajmiej z nawiewem... przy 2.3V jak testowałem... no "troche ciepłe" były ;) Ale oczywiście radiatory o wiatrak 80x80... bez tego mogły by się prawde mówiąć "poluzować" :>

 

Thorton 2000 Owsa... u mnie :> Zbartonizowany... i na wc...

1238809[/snapback]

Jak testowaliśmy bo ja Cie namowiłem to radiatorów mosfety nie miały, był tylko fan :rolleyes:

Edit.

BTW. przynoisłem go juz zbartonizowanego, więc co fandzolosz że u ciebie :?

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego już nie pamiętam ;)

Chyba wtedy sam testowałem... a jak mi się przypomina potem dzwoniłem do Ciebie, że tak procek poszedł... może było inaczej... ;) już nie pamiętam... :P

Ale wiem, że trzeba będzie powtórzyć testy z 5V modem :>

 

A gdzie Ty mnie namawiałeś to tez nie pamiętam :P Pamiętam jak niechciało Ci się sprzętu w plecaku wnosić na góre :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tak: Musiałem taszczyć Proca, mobo, zasiłke (wszyscy wiedzą jakie tagany sia cieżkie) 2xMaxtorki moje, niepotrzebnie zresztą... i lutownice i takie ta bzdety :D

Może nie tyle namawiałem co byłem ciekaw ile z tego torta wyjdzie na wc a ogolnie to spotkanie było w celu osiągnięcia max FSB na mojej mobo. Dzwoniłeś pozniej ale mowiłeś że nie możesz powtorzyć tego 2.7GHz bo coś tam ;) Podobnie tydzień poźniej znów taszczyłem sprzęt i okazało się ze znów trza szukać ustawień i napięć... itd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...