Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

.. ktoś tu napisał chyba OWIES … raz zaczniesz a nie skończysz (dla mnie cool zabawa)

:D

1310688[/snapback]

To z profilu chyba zassane mojego ;)

adikpioro Powodzenia, kręć długo i szczęśliwie :)

 

Co do Vdd to chyba nie warto przeginać powuyżej 2V, b to znacznie skraca czas życia chipsetu, (prawdopodobnie przyczyna śmierci moje mobo (1szej))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adikpioro

zalozyles juz radiator na SB, jesli chcesz wysoko leciec z fsb to musisz to zrobic?

L12 tez zrob ;)

a jako chlodzonko proponuje Thermalright SI-97 i dobrac sobie odpowiedni wyntyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z profilu chyba zassane mojego ;)

adikpioro Powodzenia, kręć długo i szczęśliwie :)

Dzięki OWIES ... będę smażył dania na Abicie lol :D

 

Powiedz(cie) co sądzisz(cie) na temat tych pamięci ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43737652

Umówiłem się z gościem na próby w tym tygodniu bo chciałbym je przelecieć na FSB 243

 

PS. KosiMazaki

Nie mam możliwości rozbrojenia mojego starego zjadanego zasilacza bo poszedł do servieceee…. Kurka dalej nie mam wyobrażenia tego drucika .. żebym jakiegoś za grubego nie wsadził BO TAM SIĘ NIE ROZCIĄGNIE hehehehehe

Ale coś wynajde i tam wsadze .....

 

PS. tarpaN

Zamówilem rada na SB w środe i jeszcze nie przysłali .....(na razie lece na 220 FSB)

Ciekawa propozycja ten Thermalright SI-97 (a zmieści mi sie to pod zasiłkę ?) ..... znasz może linka do jakiegoś testu tego kwadracia ?.... tu jest ale starszy

Edytowane przez adikpioro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO chyba nie tutaj, ale przypadłość dość dziwna. Moze to ktorys ze kodekow do MP3, ale jak ogladam filmy wlasnie do MP3 zakodowane to mi tak jakos bardzo znieksztalcony dzwiek idzie. Cos na sytl 32Bito/22albo nawet 11KHz. Nie wiem co sie dzieje. Na filmach AC3 jest normalnie. Dodam ze klonowanie i takie tam sprawdzalem, ale daje to taki sam efekt z ta roznica ze dzwiek na jednym ustawieniu jest bardzeij znieksztalcony a na innym mniej.chyba wracam do 2.45 tam bylo 0 problemow tej natury, dobrze ze caly czas trzymam takie na dysku.

Hmm, mam dziwne wrazenie ze "cos" probuje przekonwertowac dzwiek MP3 na AC3??

 

EDIT: Pobawilem sie kreatorem i zrobil tak ze teraz juz mam dobry dzwiek na filmach MP3, ale AC3 juz nie AC3 tylko caly przedni idze to tylu i do przodu. Glupio troche.

AHA: i jeszcze jedno. Kurcze dzwiek na tych 4.57 taki zwawszy i wogole mi sie bardziej podoba, a na 2.45 zdeczka gorszy wiec bylbym rad z rozwiazania nie niosacego cofanie sterow :?

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie, które prawdopodobnie powtórzyło się wiele razy, ale czytanie wszyskiego co jest o NF-7 na tym forum zajęłoby mi dużo czasu. Jak odróżnić NF-7 Rev1. od Rev2. Jescze raz najmocniej przepraszam.

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

 

Zrobiłem moda L12 i wyniki w aidzie mi skaczą tzn. raz mam około 3400(po restarcie) a raz 3700 :mur: Przy takich samych warunkach testowych i takim samym Biosie. Zrobiłem formata i udało mi się te 3700 zrobić ale zaraz potem po wgraniu nowego biosa na testy i po powrocie na stary wyniki już się trzymają tylko tej dolnej granicy. Zdemontowałem L12 i nic taki sam szit żadnej różnicy..... Może wiecie co można na to poradzić ?? Wszystkie wyniki na 2T ale jak odpalam 1T przy 242 2.5 4 3 11 to wyniki i tak wyniki poniżej 3400 :mur:

Może coś z windą ??

 

 

Edit: Co dało wam założenie L12 ?? Widoczna jest różnica ??

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić NF-7 Rev1. od Rev2.

1311120[/snapback]

Przedewszystkim kolor, Rev2.0 były już czerwone lub lekko pomarańczowe te najnowsze.

Dołączona grafika

 

 

Stare do rev 1.2 włącznie złote

Dołączona grafika

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

może mi ktoś poradzic co zrobic żeby moje twinmosy 2x256 400mhz CL2.5 hodziły w dulau na mom abicie NF7-SL który ma sloty kolorowe(2 fioletowe 1 niebieski) , bo jak mam pamiontki w slotach fioletowych to komp hodzi ale pamienci w singlu , a jak przełorze 1 pamienc do niebieskiego slotu to komp wogule nie wstaje , niezależnie w którym fioletowym slocie jest druga kość, może coś treba w biosie przestawić??co robić żeby mieć duala ??

help pleas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual uaktywnia się sam po umieszczeniu pamięci 1+3 lub 2+3 slot czyli jedna kość w niebieski a droga w fioletowy slot.

 

Podaj troche detali odnośnie konfigu, jakie ustawiłeś timingi, jaki bios, synchro? itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 333 synchro chodzą a jak chcesz szyne podniesc na 400 to dopiero nie chca dzialac, tak? jesli tak, to poprostu musisz dac 333

 

jesli podnoszenie napiecia nawet na 2.9v nic nie daje, to ja bym poszedl do jakiegos sklepu komputerowego i poprosil o wymiane na jakies inne kosci innego producenta najlepiej najwyzej doplac im jakies 20-30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczy po prostu zmniejszyć mu obrotów? Czy może to nie prędkość jego pracy ma na to wpływ tylko po prostu jest już taki badziewny?

Czy jest w biosie opcja do zmiany prędkości obrotów, a jeśli nie to czy da rade podpiąć pod ten wiatraczek taki regulator obrotów jaki sie stosuje co wiatraka na proca?

czy jakbym założył niebieskiego Zalmana to czy by on nie stykał się z Pentagramem?

I jeszcze jedno (może lamerskie) pytanie: na Allegro ktoś sprzedawał tę płyte i podał w opisie że sprzedaje wersje z czarnymi slotami, a że te z kolorowymi są gorsze :| o co w tym chodzi? jak sie ma kolor slotów pamięci do wydajności?

1310026[/snapback]

Ad1. Raczej nie, jeżeli to zrobisz to pogorszy się jego "wydajność", On już tak ma...badziew

 

Ad2. Z poziomu Biosu można je monitorować, ale nie zmieniać. Pod windą speedfan pozwala. Pewnie da się podpiąć, tylko wtyczke ma 2pinową...

 

Ad3. Zalezy ktorym, 120 chyba tak.

 

Ad4. Było o tym zbyt wiele żeby poraz kolejny to przytaczać, szukaj...

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamienci som w slocie 2 i 3 czyli we fioletowych , jak przekladam do niebieskiego nie działa tymingi 2.5 3 3 8 tak w biosie pisało , bios normalny taki jaki bł w płycie kiedy kupiłem, pamienci chodzom synchro z procem barton mobil 2500@3200 11x200 , fsb ustawine normalnie w biosie a nie drutmodem , moze jak bym drutmoda zrobił to by coś dało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb ustawine normalnie w biosie a nie drutmodem , moze jak bym drutmoda zrobił to by coś dało??

1311906[/snapback]

chyba mylisz "druta" z L12

co do mem, to jakaś ładna lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mem, to moim zdaniem wcale nie lipa tylko normalka

 

nie od dzis wiadomo, ze nowe twinmosy nie lubia sie z nf7, a rhezuz chcialby zeby chodzily na 200mhz przy dobrych timingach w dualu na nf7

 

niech przynajmniej podniesie im napiecie, przeciez nic sie od tego nie stanie

 

moim zdaniem rhezuz powinien sie cieszyc, ze wogule one chodza na ten mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do ilu mhz da sie prca wykrecic na tej plycie ??? Mam AXP 2000 ktorego na asusie a7v8x wykrcilem do 2275 mhz na NF7 pojdzie duzo wiecej ?

 

2.Da sie cos zrobic zeby t-breda puscic na 200 i wiecej bez drut-moda ? Jest na to jakis BIOS specjalny ? A moze inna PLYTA tak do 250 zeta ? Poradzcie cos, bo juz mam bialem plamki przed oczami tyle tych postow jest ... :(

 

BTW do moderatorów dostane odpowiedz skasuje posta obiecuje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa15

owszem, ale te najświerzsze to już musi być lipa jak nawet dual nie chcą wskoczyć, wiem jak to z nimi jest bo sam miałem "nowe" twiny na mtec. Mialem chyba topic o nich...

 

rhezuz

A do czego ty ten ram chcesz: oc czy zwykła praca?

Jak oc i max wydajność to szukaj BH5/6

 

łuk-a-sz

Weź może winde wywal, flash biosu pod dosem i wsadz L12 moda, sprawdz, daj cpu interface enab, apica se wyłącz, wyłącz też każdy szit co nieużywasz i probuj

btw. L12 masz tylko do wiekszego FSB, on sam z siebie nie podnosi przepustowości ram :)

 

Vault

ad1. Jest na forum jakiś prorok albo wróżka? Fsb niby wyższe robi NF7 niż a7v8x, więc teoretycznie jeżeli cpu pozwoli to może bedzie leprze oc...

 

ad2. Jak masz fuksa to da się, ale ogólnie! max wtedy to coś kolo 240. Sa biosy z L12 built in ale różnie to bywa, drut to drut. Inna płyta, chyba tylko infiniti czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rhezuz mysle ze kazde beda ok, chodzic napewno beda kazde, ale jak to nie wiem

 

sam z wlasnego doswiadczenia powiem ci, ze na oryginalnym biosie siedzialy 2x256 mb kingmax 500 w dualu przy 2.9 mialem fsb kolo 225, timingow nie pamietam, ale napewnie nie najnizsze (okolo 2,5 3 3 6/8, cos takiego). sprzedalem i kupilem to co mam w podpisie (chcialem 1gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpływa podnoszenie napięcia na chipsecie na wydajność(stabilność?) w tej chwili mam 12*200 i napiecie 1.4 jak zwiększe i tak nie ma różnicy więc po co jest w auto nastawiony na 1.6 ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wydajnośc to nie wpływa

a na stabilność to poprawia przy wyskoich FSB

jak nie potrzeba Ci wysokiego, to nie ustawiaj (to chyba normalne, nie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniosłem napiencie w biposie dla pamienci na 2,7 (motherbord pokazuj 2,79 , everest 2,78) , przekładałem pamiontki między slotami 1-3 1-2 i komp nie wsztaje , wlozylen spowroten do slotu 2-3 (fioletowe) komp nie wstaje fak! wyciongnolem 1 kosc ze slotu 2 i dopiero komp wstal

no to ja sie pytam co jes qwa z tymi pamienciami i co zrobic zeby mi chociarz znów wystartował z 2 koscion ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testowal ktos moze NF7 bez wiatraka na chipsecie, czy nie grozi to sfajczeniem :), reaktywacja (smarowanie) wiatraka nie powiodlo sie, wiatrak wywalilem zostal sam originalny radiator, czy on wystarczy ? Poradzono mi zeby wylaczyc wszelkie bajery typu USB itd. i nie powinno nic sie stac, ale wolalbym sie upewnic.

W niedziele niestety ciezko kupic nawet wiatrak nie mowiac o Zalmanie :)

No wlasnie ktorego Zalmana polecacie 32 czy 47.

Pisze od kolegi, wiec bardzo prosze o w miare szybka odpowiedz :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki OWIES za poradę :) Rzeczywiście całkiem inaczej Biosiki chodzą po wgraniu z dyskietki :) No i wreszcie normalne wyniki :) Odrazu zrobiłem testy wszystkich biosików :)

 

 

 

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...