Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy te same co na poprzednich kostkach - prime się wywala po chwili nawet na fsb 200...

1340679[/snapback]

Chlodzenie albo proc... :wink: Mialem dokladnie to samo (rowniez przy fsb 200) i okazalo sie ze:

 

1 niebieski zalman na NB to za malo => czytaj trzeba jakis nadmuch mu zapodac :?

 

2 proc potrzebowal napiecia wyzszego az o 0,75V :mad: ale badziew...

 

3 dodalem na SB rowniez niebieskiego zalmanka (ale ciagle ten nadmuch :? )

 

4 bios D27 Trats 619 R2 1T

 

Jak na razie wszystko gra. Zmniejszam mnoznik a szyna w gore i caly czas full stable...

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest raczej okej - selekcja rapry pod 2200mhz @ 1,4v, dla pewności @ 1,6v,, prime z ustawiony, ram na zero lata spoko np. ~2450mhz @ 1,6v,,, chlodzenie to zalman 7000alcu z as5 i obroty ma na zapas na 2000, temp ~45*C load, mostek ma std kuler owiewany od góry zalmanem, sprawdzałem na różnych woltażach dla mostka

 

napisałem uprzejmego acz średnio miłego meila do supportu abita, zobaczymy co odpowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja napisałem do ABITa to nawet mi nie odesłali odpowiedzi...

Wyjątkowo niegrzeczne i dużo mówiące zachowanie ze strony firmy...

 

ASUS zawsze odpisywał...

 

 

 

Gdzie znaleźć opis dokładny układu dźwiękowego NF7-S??? Chodzi mi o obsługiwane formaty dźwięku => ASIO, EAX, Sensuara itd... Ilość kanałów Polifonii... Bla Bla Bla

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logitech ultrax optical :P

 

no to jak nie odpisują.. to trzeba będzie testować.. [lol_mode]Abit, Your Reliable Partner :lol: [/lol_mode] ;)

 

nie trzeba być nieuprzejmym żeby poruszać niemiłe sprawy ;) fragment..

O ile doczytałem dalej - sprawę rozwiązują nieoficjalne biosy. Wgranie takiego biosa to jak się domyślam utrata gw. Tego chciał bym unikąć. Uważam też, że sprawienie aby płyta trzymała się specyfikacji leży po stronie producenta płyty a nie "wolontariuszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ustawieniu w biosie na 1,8v na mosfecie pływało w granicach 2,18~2,22... wykluczam padake ze strony miernika, mierzone kilkakrotnie...moze fakerzy sie odezwą?

1339734[/snapback]

Na mosfecie mowisz :>?

Ja nie wykloczam miernika, w większości multimerów cyfrowych jak pada bateria to zaczynają zawyżać mieżone wartości...mieżyłeś kilkakrotnie, ale co to znaczy, co tydzień czy co minute?

 

Problem w tym, że w zasadzie pomiar napięcia na fetach vcore jest błędem ;) Z tego co widze jakoś nikt tego nie zauwazył (no poza świdrem ostatnio) że Vcore mierzony na cewce jest bardziej zbliżony do tego ustalonego z biosu.

Wiecie dlaczego?

Pewnie nie, chodzi to że małe hipy 6601 prowadzą pomiar zadanego Vcore właśnie za cewką a nie przed nią, gdzie jest dren mosfeta czyli ogólnie uznawany przez wszystkich "pkt. pomiarowy Vcore na fecie" :]

Stąd fakt, na fecie odczyt jest zawyżony lub zaniżony jeszcze o niczym nie świadczy, grónt żeby za cewką wszystko było jaknajbliższe prawdzie :)

Gdzie majłatwiej mieżyć, np na plecach brakującego feta koło soketu.

 

I tak, u mnie: Ustawione w biosie 2.06V, na fecie 2.09V, za cewką, 2.05V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1340975[/snapback]

forest nie widzę problemu żebyś wgrał modyfikowany bios. Zawsze przecież możesz powrócić do oryginalnego od Abita. Ja mam płytę, na którą jest jeszcze rok gwary, ale to olałem i mam zmienione chłodzonko na NB i przyklejony radiator do SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To małe info ale na początek może być, jak cos jeszcze znajdę to wyedytuje:

http://www.nvidia.pl/apu.html

Jeśli o jakość dzwięku też coś potrzebujesz to poszukaj na necie specyfikacje ALC650 który odpowiada za dekodowanie D/A na większości płyt z nForce (Abit chyba też albo ma ALC655, nie mogę odczytać przy działającym kompie).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się głównie dlatego, że w wielu grach SS nie jest traktowane jako Hardware Accelerator... Dlatego nie wiem czy siedzieć na SS czy wsadzić SB Live! a może Audigy 2 ZS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc :-)

trats z T1 był i nic się nie zmieniło, zauważyłem minimalnie lepsze transfery wg. sandry..

trats z T2 jest i.. na razie prime działa 3 minuty, fsb 220 2-2-2-5, to już coś, nie zapeszam, wydajności na razie nie sprawdzałem

 

edit: godzinka prime strzeliła :-) na noc zostawię test z fsb ~225

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc :-)

trats z T1 był i nic się nie zmieniło, zauważyłem minimalnie lepsze transfery wg. sandry..

trats z T2 jest i.. na razie prime działa 3 minuty, fsb 220 2-2-2-5, to już coś, nie zapeszam, wydajności na razie nie sprawdzałem

 

edit: godzinka prime strzeliła :-) na noc zostawię test z fsb ~225

1341707[/snapback]

No i kto polecił Ci ten biosik? Jak zwykle niezawodny psychodeliczny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, poszukuję szyldziku, takiej zaślepki na wyjścia do płyty abit nf7-s, kupiłem tą płytkę urzywana ale bez tej zaślepki no i teraz mam problem, moiże ktoś ma takie coś , kilku osobom padły te płyty może została zaslepka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie glupawe pytanie, jezeli majac 1 zasilacz soft odczytywal napiecia jako 12.11V i zmieniamy zasilacz i odczytuje podobnie to duza jest szana ze jest ono faktycznie podobne do tego starego? pytam bo utopilem chiefteca (ale zasilacz przadny bylo ogromne bum korki w calym domu poszly ale sprzetu nie zniszczyl) i teraz na rubikonie jade przy 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiadam przecie ze na mosfecie:D

mierzyłem to kiedyś juz dawno i takie były odczyty (2,18~2,22) ustawione w biosie na 1,8

mierzyłem to tak że zmierzyłem->wyłapałem zdziwko->zmierzyłem jeszcze raz->i po chwili zmierzyłem jeszcze raz - cały czas to samo. A potem po dłuższym okresie czasu ponad miesiąc, przy okazji mierzenia czego innego znowu pomierzyłem to na mosfecie i sytuacja była ta sama...

mówię że miernik raczej wykluczam bo on wszystko inne mierzy dobrze - zarówno prąd zmienny i stały. Mierzyłem nim również w tamtym okresie baterie nowe paluszki i dakie duże i pokazywał jak trzeba...

 

teraz cholera mam małą możliwość zmierzenia - praktycznie żadną bo mam takie radiatory na tych mosfetach że cholera zasłaniają nóżki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

jakie kombinacje klawiszy sluza do reanimacji nf7 po padzie biosu - z tego co pamietam to chyba alt+f2 , albo przytrzymaywanie insertu ale nie jestem pewnien . moze ktos odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insert :D

1342817[/snapback]

insert to jak walniejsz cos za duzo i ci komp nie wstaje to wtedy niby insert.. choc u mnie to nie dziala ... ;)

co do padu biosu... w jakim sensie? gdy zle wgrasz bios? zostaje ci tylko hardwarowo zaprogramowac kostke.. albo hot flash

 

alt+f2 to do flash manu sie wchodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wszystko ladnie dzialalo , wylaczylem komputer , wracam po 3 godzinach wlaczam i plyta dead...na gware juz poszla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logan

Nikt Ci tego nie powie lepiej od miernika i szeregu testów w idle i stresie ;)

 

unckle

no to pisze przeca że za cewką jest najwiarygodniejszy vcore to ty dalej o tym fecie :/ Laćna fety, za cewami napięcie jest najbliższe prawdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak nie może być. Wkurzyłem się. MAM ZA MAŁO PRĄDU. Tak stweirdziłem rano wstając z łózka. Moje Twiny muszą iść więcej. I Tu moje pytanie. OWIES 1in1 jest bezpieczny? Napięcie z MOdeCOma to 3.4v więc sobie Twiny pojedzą :D .

A VDD Booster też potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1in1 masz na myśłi 3.3Vrail = Vdimm jak rozumie ;)

Wiesz, jeżeli nie pomylisz się przy lutowaniu to jest bezpieczny, ogólenie memki trawią dobrze napięcia do 3.6V, to jest takie optymalne max. Powyżej już oc spada lub stoi.

 

Vdd booster jest tylko mostkim łączącym ścieżke z 5V rail prowadząca do cewki od Vdd, w założeniu mial dać tej sekcji więcej prądu. Praktycznie żecz biorąc w większości przypadków nie przynosi żadnych efektów. Jeżeli jego wykonanie stanowi dla ciebie kłopot to go nie rób.

Fajnie, pytanie szczególnie dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki dość spoty dylemat co do zakupu płyty głownej czy kupić abita zwykłego NF7 czy tego NF7-S2G wiem ze ten drugi to raczej najgorszy z abitów ale posiada SATA hmm interesuje mnie fsp ok. 210-215 dlatego zastnawiam sie tez nad tym gorszym hmm co mi doradzcie czy jest az tak kiepski ze z SATA zrezygnować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha :) dzieki za szybką odpowiedz a czy te nowe abity NF7 nie maja problemów juz z obsługa 2x512 bo ponoć te kiedyś miały?? wlasnie na tym to polega ja nie mam 100 zł wiecej zeby wylozyc na NF7-S

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio NF7-s widziałem za 280 zł, masakra, zawsze można kupić SL, jescze tańsza, a goła NF7 to nawet nie wiem ile stoi ;)

Nie wiem, może gdyby S2G za friko mi dali albo gdzieś do 10zł to bym brał, ale tylko z ciekawości jak bardzo ten szit można wyprowadzić na ludzi ;) Tudzież jak bardzo byłbym w stanie ją zmodować i fsb osiągnąć. Ale braku zmiany mnożnika wybaczyćnie można !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...