Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio NF7-s widziałem za 280 zł, masakra, zawsze można kupić SL, jescze tańsza, a goła NF7 to nawet nie wiem ile stoi ;)

Nie wiem, może gdyby S2G za friko mi dali albo gdzieś do 10zł to bym brał, ale tylko z ciekawości jak bardzo ten szit można wyprowadzić na ludzi ;) Tudzież jak bardzo byłbym w stanie ją zmodować i fsb osiągnąć. Ale braku zmiany mnożnika wybaczyćnie można !!!

1343395[/snapback]

No ciekawe. Każdy pisze, że to syf, ale może pozory mylą :lol:

Ale mało prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, facet, chcesz się ograniczać czy jak? Najpierw S2G, teraz sis.... no coment. Ja Cię zapamiętam :)

 

edit:

zróbcie ściepe, możecie mi taki szit zaupić a ja pokaże ile jestem wart ;)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, facet, chcesz się ograniczać czy jak? Najpierw S2G, teraz sis.... no coment. Ja Cię zapamiętam :)

 

edit:

zróbcie ściepe, możecie mi taki szit zaupić a ja pokaże ile jestem wart ;)

1343545[/snapback]

hehe spoko facet zle mnie chyba zrozumiałeś w tym momencie mam sia i zapytałem czy warto zmieniać :) nie pytałem czy warto kupić, a co do S2G to słyszałem ze to shit ale wolałem sie was jeszcze raz zapytać w sumie to po to jest to forum a ja z abitem nie miałem jako tak do czyneienia chociaz wiem ze to płytka 1-st klas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj zmieniaj.. Sam mam NF7 bo S-Ata mi nic nie wnosi... wydajnosc ta sama a i plyta drozsza i dysk drozszy :). a Fire Wire... hmmm tez niepotrzebne mi :).

 

wiec szczesliwie jade na Nf7 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak nie może być. Wkurzyłem się. MAM ZA MAŁO PRĄDU. Tak stweirdziłem rano wstając z łózka. Moje Twiny muszą iść więcej. I Tu moje pytanie. OWIES 1in1 jest bezpieczny? Napięcie z MOdeCOma to 3.4v więc sobie Twiny pojedzą :D .

A VDD Booster też potrzebny?

1343229[/snapback]

A próbowałeś z Memory Alpha Timing za pomocą NF2Tweaker?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na cewce

Dołączona grafika

 

Wcześniej był link do pomiarku na plecach mobo, takze na cewce i na kondach pod socketem (miejscami na nich), które są jeszcze blizej mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z Memory Alpha Timing za pomocą NF2Tweaker?

NO .......tak. Jak go włączyłęm, ajkiś bug na powitanie. POtem wykrzaczył mi się SPeedFan. A na koniec opweim, ze nie wiem co tam ustawiac. A poza tym nie lubie sie bawic takimi potem jak klockgen czy jakis tam inne. Ja chce to mic ww BIOSIe na sztywno ustaiowne. Jak sie porzadnie wyspie to jutro rano modzik bedize gotowy. Tylk osie zastanawiem nad tempa tych Twinow....zaraz se pomacam :D . No to pomacaniu... zmine sa. 3.3 nic im nie zrobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to co zapościł świdr to trudnodostepne miejsce, zwłaszcza jak się dzierży kilka bloczków i doopne radiatorki na fetach ;)

Po lewej stronie tej foty, kolo ostatniego konda najbliżej socket jest miejsce na brakującego feta, na jego plecach też jest napięcie Vcore.

Ja tam mierze ;)

 

p.s. wadim

sorki, coś mi się woczach zwiesiło i zamiast "z" widziałem "na"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO .......tak. Jak go włączyłęm, ajkiś bug na powitanie. POtem wykrzaczył mi się SPeedFan. A na koniec opweim, ze nie wiem co tam ustawiac. A poza tym nie lubie sie bawic takimi potem jak klockgen czy jakis tam inne. Ja chce to mic ww BIOSIe na sztywno ustaiowne. Jak sie porzadnie wyspie to jutro rano modzik bedize gotowy. Tylk osie zastanawiem nad tempa tych Twinow....zaraz se pomacam :D . No to pomacaniu... zmine sa. 3.3 nic im nie zrobi :D

1345483[/snapback]

Troche dziwny jesteś :) wolisz ingerować fizycznie w płyte nie wiedząc nawet czy coś da a nie chce ci się pobawić malutkim prościutkim programem :blink: który po poustawianiu dał mi o 17 Mhz wyszą magistrale w singlu. Gdy uruchamiasz program nie może być włączony żadem program typu speedfan, mbm etc. Ustawiasz w programie tak jak napisałem wcześniej dajesz na File i zapisujesz z automatycznym uruchamianiem podczas startu. proste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do punktu pomiarowego, to nie ze mną te numery...

1345970[/snapback]

Róbta co chceta, tylko nie chce widzeć poźniej postów typu : "a coś ten Vcore kulawy...tu zawyża tam żaniża...o co chozi" Nie pisze przeca tego dla siebie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie dzięki za zdjęcie, teraz musze skołować miernik bo tamten powiedział ostatnio papa... jeszcze takie pytanko - jak mierze sobie niezależnie czy to z tej cewki czy też z mosfeta, czy tez mierze obojętnie jakie napięcie na mobo - to czy mogę mase brać wkładając jedną końcówke do czarnego kabelka z molexa? jak nie to zkąd bezpiecznie brać mase bo dotychczas zawsze przykładałem tę końcówkę do obudowy ale mierząc w ten sposób u znajomego zdażyło mi się widzieć iskry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz plywajacego zera znaczy sie buda dobrze jest uziemiona to mozesz ja przylozyc gdziekolwiek roznica potencjalow pomiedzy czarnym kablem a buda nie powinna przekraczac kilku tysiecznych volta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemogę jasno wywnioskować z powyższej wypowiedzi czy wreszcie można brać masę z czarnego z molex'a czy też nie...

 

a w jaki sposób dobrze uziemić obudowę...?

 

a tak poza OT to fakt że nf7/s/sl są teraz bardzo tanie, jak kupowałem swoją (ponad 1,5roku temu) to płaciłem chyba koło 400zł za NF7 bez S.

Już niestety bezpowrotnie minęły te czasy kiedy NF7 była flagowcem abita :( teraz na topie NF4 i mnóstwo innych płyt, nowszych... a i coraz gorsze komponenty idą da NF siódemek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać z czarnego molexa.

 

Jeśli chodzi o uziemienie obudowy to:

- gniazdo z bolcem ( i 3 żyłowy instalacja elektryczna w mieszkaniu);

- gniazdo z bolcem (i 2 żyłowa instalacja, bolec spinamy z przewodem masy w gniazdku);

- kawałek kabla pociągnięty z budy do np grzejnika (jeśli rury miedziane albo stalowe);

To takie trzy najprostrze metody.

 

Co do NF7 to Owies i Świder juz to opisali w temacie na Ekstremalnym podkręcaniu i niestety to prawda że Abit oszczędza na tej płycie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu OT ale dobra:

grzejnik kopie bo Ty jesteś naelektryzowany a grzejnik to masa (oczywiście wykluczam przypadki, że ktoś ma jakieś przebicie na pompce od CO i na grzejniku ma 230V:P ). Jak już o naelektryzowaniu mowa, jak ktoś nie wierzy ile ładunków potrafi się zebrać to niech ponosi trochę sweter z włókien sztucznych i ściągnie go w pokoju gdzie jest całkiem ciemno (jak dobierze dobry sweter) to efekty wizualno-akustyczne unaocznią mu to.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ja to sie nie znam, ale jak dotykam grzejnika to czesto mnie prad kopie

1348006[/snapback]

Mnie też kopie, a jak podłącze do niego neonówke to świeci :D

Ostatnio nawet jak wyciągam grafe z agp to mnie rypnie coś... chyba z mońka idzie bo to samo jak złapie za śledzia od grafy i wyciągam wtyczke od niego :|

 

A gdzie nia ma OT ;)

 

->goldenSo

Napewno wyjątkowo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie kopie bo siedze na plastikowym krzesle :D :P

 

zresztą robilem kiedys z tatą probe - wzialem leda, jedna noga do grzejnika - masa, durgą noge dotykam ja ... na elektryozowany, kilka tysiecy volt i okolo 10 mili amper... led dzialal ale banka od srodka byla lekko czarna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - pomierzyłem tak jak na zdjęciu powyżej (jeszcze raz thx) i mnie to uspokoiło a przy tym pokazało ze mobo i psu ładnie trzymają napięcia i procek dostaje dobry prund:D

wyniki:

bios - zmierzone:

1,4 - 1,41 proc 1600mhz

1,5 - 1,51 proc 2200mhz

1,85 - 1,86; 1,85 w stresie proc 2600mhz

 

masa brana z czarnego molex'a, pomiary przebiegły spokojnie, bez iskier które zdażyło mi się już kiedyś widzieć na tym NF7 (jak kiedyś mierzyłem z mosfeta to scratchnąłem po płycie, iskry poszły ale komp sie nawet nie wyłączył:D )

i z tego co zaobserwowałem to napięcie jest bardzo stabilne - stoi jak skała - może mi sie jakaś dobra płytka trafiła:D

 

ostatnio śmigała na fsb 250 (niestabilnie, zabrakło czasu - jechałem na pożyczonych kingmaxach hardcore ddr500 1x512), a stabilnie robiła fsb 245 (wartości pomiędzy 245 a 250 nie sprawdzałem...)

zaznaczam że to bez żadnych modów (są tylko radiatory na mosfetach, nb, sb) - i to jest stara dobra nf7

jakie fsb jest teraz w zasiągu płyt sprzedawanych obecnie (tak z waszych obserwacji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie fsb jest teraz w zasiągu płyt sprzedawanych obecnie (tak z waszych obserwacji)?

1348796[/snapback]

Chciałbym się mylić ale wygląda mi na 250 :| ...na nowym, ograniczonym i ubogim w pożądne cześci szicie NF7sl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zawsze bedzie mało :|

w zasadzie mobo było robione pod 250 więc nie ma się co czepiać ale niedosyt zawsze jest

1349987[/snapback]

Hmmm no w sumie 250 to zawsze bylo moje marzenie :)... ale patrzac teraz... to to dosyc malo :). Dzis robie podejscie z Vitestami i obadamy co osiagnie sie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...