Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź! :wink:  Ale powiedz mi w jaki sposób mogę stwierdzić, że SB się przegrzewa??:>

1353812[/snapback]

Jak zaczyna parzyc to znaczy ze sie przegrzewa :lol: . A tak na serio to dla mnie punktem krytycznym przegrzewania sb jest wystapienie trzeszczenia przy odtwarzaniu dzwiekow.

Co to radiatorow, np taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem troche dziwny chos moze pospolity heh o wiec mam plytke jak w temacie no i wyzucilem ten okropny wiatrak i nalozylem radiator. Niby wsio ladnie halasu nie ma le .. kiedys moglem moje pamieci podkrecic na 220 bez zwiech itp wsio stabilnie a po tym zabiegu nie mog wycisnac nawe 210 ... nie wiem co sie stalo czy temp za duza czy co. Radiator nie jest za duzy ze wzgledu na zasilacz .. wisza oboja na styk wiekszego nie moge dac .. gdzie moge sprawdzic temp chipsetu ??? z gory thx pozdro

1353833[/snapback]

a dobrze zalozyles nowy radiator? moze jest za maly?

temp. mozesz sprawdzic organoleptycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczyna parzyc to znaczy ze sie przegrzewa icon_lol.gif . A tak na serio to dla mnie punktem krytycznym przegrzewania sb jest wystapienie trzeszczenia przy odtwarzaniu dzwiekow.

Co to radiatorow, np taki.

Trzeszczeć nic nie trzeszczy ale mostek jest dość ciepły... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczeć nic nie trzeszczy ale mostek jest dość ciepły... :lol:

1354087[/snapback]

 

Ps ja uwazam ze nie musisz tak BARDZO starac sie o chlodzenie.. skoro jest dosc cieply... :). No chyba ze masz jakis stary radiator :).

 

JA u siebie to dopiero po tym jak oparzylem sobie palca od sb dalem jakies chlodzenie (radiator od rivy starej)...

 

Ps... ja u siebie mam szyne 260 (jak wtedy mierzylem temperature uzywalem 242 :)...

 

Wiec sie nada :).

 

Ps2.moim zdaniem musisz miec dosyc dobry przewiew wobudowie z dwoma wiattrakami 3000rpm :). wiec nie musisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector 19 jak u Ciebie parzyło przy 242 Mhz to ja z 218 Mhz mogę spać spokojnie... :D Chyba, że jakiegoś pięknego dnia z mojego mostka zrobi się syf o konsystencji TOFFIE i spłynie po mobo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB ma temperature... 240MHz FSB 1.85vdd... na SB radiatorek... dosyć niski 1,5cm ale gęsto żebrowany... czujka wsadzona w radiator i... 32*C idle

 

Więc wiedzcie, że SB jednak się grzeje troche... i miło by było dać na na niego zawsze jakiś radiatorek ;)

 

PS. Na FSB 220 idle (mierzą 2 czujki w dwóch różnych miejscach radiatora) jest 26*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... U mnie jak nie miałem radiatora na SB to i przy 200 był tak gorący, że ledwo 5 sekund wytrzymywałem... To samo na drugiej mobo z nForce2... Zatem chyba zawsze opłaca się dać radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB ma temperature... 240MHz FSB 1.85vdd... na SB radiatorek... dosyć niski 1,5cm ale gęsto żebrowany... czujka wsadzona w radiator i... 32*C idle

 

Więc wiedzcie, że SB jednak się grzeje troche... i miło by było dać na na niego zawsze jakiś radiatorek ;)

 

PS. Na FSB 220 idle (mierzą 2 czujki w dwóch różnych miejscach radiatora) jest 26*C

1354263[/snapback]

 

Hmmmmmmmm To wiecie co ja Wam podam ile ja mam Na FSB 263mhz 1,95Vdd - bo az mnie zaciekawilo to :).

 

Ale na "palec" jest kolo 40 St bo ledwo ledwo co wydaj mi sie cieply :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak żeście chłopcy namieszali, że już sam nie wiem czy zakładać jakiś radiator czy się obejdzie?? :D

1354884[/snapback]

Obejdzie sie Tobie :). No chyba ze masz jakis co idealnie PASUJE :).... to czemu nie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spore znaczenie ma to czy sie uzywa sieciowki zintegrowanej, jak mialem osobna to na kazdym fsb bylo wlasciwie zimne samo, a jak wlaczylem ja to nawet na 200 z radiatorkiem naklejonym jest gorace.

1355234[/snapback]

 

Ojjjjjjjjj ttego to ja nie wiem BO OD NOWOSCI MAM WYLACZONA I sieciowke i dzwiekowke bo mam... na pci osobne a zreszta to przeszkadza w podkrecaniu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza w podkręcaniu? Na jakiej podstawie tak stwierdzasz? Chetnie się dowiem, żeby nie było, to nie zaprzeczam,ale jestem ciekaw. Ja mam włączony SS i Lan, cały czas też mam podpiete kilka urządzeń na USB, może dlatego radiatorek mimo, że mam szyne 200, to jest ciepły (lekko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko... Lan'a mam wyłączonego wiec git! :) Co do dźwiekówki, to korzystam ze zintegrowanej bo innej nie posiadam :angry: Dzięki za wyjaśnienie moich wątpliwości!! Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie skorzystam jeszcze z tego tematu troszkę... Powiedzcie mi czy na chłodzeniu i częstotliwości takiej jak w podpisie, 56C w stresie to nie za dużo?? Zaznaczam, że wentylator chodzi na maks obrotów czyli jakieś ~ 4800 rpm! :D Dodam, że w budzie dwa wentyle po 3000 rpm każdy...

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie, że odczyt temperatury walnięty jak w prawie każdej NF-7?? B) Też mi się zdaje, że to troszke za dużo ale jakoś się tym bardzo nie przejmuje; zapytałem z ciekawości! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My nie sugerujemy, my to wiemy :lol:

1355820[/snapback]

:):):)

 

heh dobre dobre :). Ja czekam na... tego moda bardzo bardzo bardzo :)... Bo w sumie mi niezle szaleja temperatury w odczycie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jezeli to bedzie tak samo lipny odczyt jak reszta rozniacy sie tylko tym ze z innego czujnika to troche lipa. przydalby sie ten termometr porzadny chyba w koncu wysuplam te 20zl i kupie od linoge...

 

owies a chociaz powiedz co to za mod, softowy czy trzeba cos lutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja i soft mod? ;) Pewnie że hard, nie wiem jak bedzie z dostaniem części, ale dorwałem jeszcze ikilka pdfów układów maxima mieżących tempy na smbus, też fajna sprawa bo speedfan i mbm łykną je bez problemów ale nie wiem ile to kosztować bedzie i jak z dostepnościa... stay tuned,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...