Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

SW IDE się nie instaluje, bo tylko sprawiają problemy => albo z bootowaniem albo z obsługą CD, CD-RW, DVD, DVD-RW...

A co do ustawienia w NVMIXER to 5.1 Dolby Digital Surround właśnie jest NIE ANALOGOWE!!!

1480195[/snapback]

Ja instalowalem SW IDE z kazdej paczki sterow jaka mialem sposobnosc instalowac i nie mialem ZADNYCH problemow - serio :idea:

Soft do wypalania, menadzer urzadzen, obsluga sprzetu, obciazenie procka, bootowanie - wszystko dzialalo bez zajakniecia (a w miedzyczasie zmienialem kilka razy napedy, wiec to nie byl odosobniony przypadek).

Rozwiazaniem jest zrobienie sobie "ghosta" przed instalacja sterow i sprawdzenie na wlasnej skorze - ja zostawilem zainstalowane B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowalem SW IDE z kazdej paczki sterow jaka mialem sposobnosc instalowac i nie mialem ZADNYCH problemow - serio :idea:

Soft do wypalania, menadzer urzadzen, obsluga sprzetu, obciazenie procka, bootowanie - wszystko dzialalo bez zajakniecia (a w miedzyczasie zmienialem kilka razy napedy, wiec to nie byl odosobniony przypadek).

Rozwiazaniem jest zrobienie sobie "ghosta" przed instalacja sterow i sprawdzenie na wlasnej skorze - ja zostawilem zainstalowane  B)

1480392[/snapback]

Me too...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW IDE się nie instaluje, bo tylko sprawiają problemy => albo z bootowaniem albo z obsługą CD, CD-RW, DVD, DVD-RW...

A co do ustawienia w NVMIXER to 5.1 Dolby Digital Surround właśnie jest NIE ANALOGOWE!!!

1480195[/snapback]

To naprawdę zależy. Jak dla mnie np. wsyzstko jest okej. O ile mi wiadomo Dimek też używa. A jedyne co przestało midizałać to CDex na ustawieniach żeby korzystał ze sterowników od nV i lconyxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem wówczas używać ASPI dla XP => a przydaje się to przy kopiowaniu płyt. Oprócz tego komp ogólnie wolniej startował...

 

Ale ASPI dla mnie było najważniejsze.

 

 

Jeżeli COŚ przestało DZIAŁAĆ to takie stery są do KOSZA => takie zdanie mam ja.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

 

Czy na Abicie NF-7 v.2 są specjalne otwory, dzięki którym można na płycie zamontować chłodzenie SilentTower 4in1 ?

 

A może jeszcze jedno pytanie (pewnie już było):

 

Co lepiej kupić Nf-7 v.2 czy NF-7 rev.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pytanie nr 2. To zależy co rozumiesz przez te oznaczenia, bo dlam nie to jest to jedno i to samo. Kupować: NF7 rev2.0, NF7-S rev2.0, NIE kupować: NF7-S2.

NF7 ma otwory montarzowe wokół socketu, sprawdz na stronie producenta coolera czy rozstaw pasuje (powinni podać listę płyt kompatybilnych).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymyślił ktoś może jakiś patent na zapinkę od XDreama, albo podobną (taka wygięta, przez co zajmuje dużo miejsca, nawet po wygięciu jej do lini prostej), żeby się to to zmieściło do budy? Mam Chiefteca big tower i nad socketem jest od razu blacha, i za cholere nie da się tej zapinki tam zapiąć bo praktycznie jest ściśnięta pomiędzy radiatorem a tą blachą obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Panowie i Panie, piszę aby się pożegnać... otórz na platformie nf2, a konkretnie na naszym abicie NF7 spędziłem prawie dwa lata. Miałem przy tym dużo zabawy i zadowolenia z tej płyty. Sprzedałem ten sprzęt z żalem, choć może się to wydawać śmieszne zeby człowiek się przywiązywał do kawałka krzemu, ale będe miał naprawde dobre wspomnienia z tej platformy. Moje osiągnięcia szczytowe to: mobile podkręcony na 2700mhz stabilnie, fsb 250 praca, 240 full stabilnie w dualu, bez większych ingerencji w płytę poza biosami oraz obradiatorowaniem gorących miejsc; miałem plany jeszcze dużo zrobić, wyszło inaczej i już zaczynam się uczyć nowego sprzętu. Dlatego do tego topicu będe zagląda już naprawde rzadko, jeśli wogóle. Więc chcę powiedzieć wszystkim posiadaczom naszaego abita nf7 i przyszłym posiadaczom - powodzenia i żegnam. :)

PS - jako że nic w przyrodzie nie ginie - płytę sprzedałem użytkownikami naszego forum:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy DaRo:D powodzenia i opiekuj się nim dobrze

a twiny zostają tylko się teraz gdzie indziej zagnieżdżą:D

pozdro especially for DaRoN, Sawa, DaRo

i dla wszystkich innych z którymi to sie tyle narozkminialiśmy o tych kompach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie :)... ja jeszcze musze dojechac mojego Nf7.... bo narazie nie jestem w pelni zadowolony... FSB 272 Single... procek 2780 mhz... A DUALA JESZCZE NIE TESTOWALEM i na to czekam :P.. wiec sie nie rozstaje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem :? nie moge ustawic wiekszego napiecia na cpu niz 1,7 :blink:

gdy ustawie 1,75 wstaje ale jak tylko wejdzie do windy to wisi :? a jak dam 1,8 wzwyz to wogule sie nie uruchamia i po chwili wlacza sie syrena :blink: zaznaczam ze to nie temp. poniewaz przy tych ustawieniach co mam aktualnie w stresie 46c. Wszystko chłodzone i na dodatek nad mosfety maostek i na pamiatki jeszcze po wiatraczku dolozylem i nic :mur: . Ma ktos jakas rade?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem :? nie moge ustawic wiekszego napiecia na cpu niz 1,7 :blink:

gdy ustawie 1,75 wstaje ale jak tylko wejdzie do windy to wisi :? a jak dam 1,8 wzwyz to wogule sie nie uruchamia i po chwili wlacza sie syrena :blink: zaznaczam ze to nie temp. poniewaz przy tych ustawieniach co mam aktualnie w stresie 46c. Wszystko chłodzone i na dodatek nad mosfety maostek i na pamiatki jeszcze po wiatraczku dolozylem i nic :mur: . Ma ktos jakas rade?????

1489222[/snapback]

A moze to zasilka szfankuje :/.... musialbys to sprawdzic...

 

Do tego mzoesz tez bios zmienic na jakis inny i zobaczyc czy na innych ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym biosie jest to samo :? obecnie jade na taipanie

 

Może i zasiłka tylko właśnie nie mam zabardzo możliwości sprawdzenia :-| jedynie na jakimś no nome bo brat ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić cooler na procku na coś cichszego. Mam pytanie czy w standardowej obudowie ATX zmieści się na NF7 Pentagram Freezone Q80 CU ? Aha, na northbirdge'u mam Zalmana NB47J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić cooler na procku na coś cichszego. Mam pytanie czy w standardowej obudowie ATX zmieści się na NF7 Pentagram Freezone Q80 CU ? Aha, na northbirdge'u mam Zalmana NB47J.

1490050[/snapback]

Ja mam na tej płycie Pentagrama QC 92-Cu

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12372 ( ten jest AlCu ale rozmiary te same )

i ten radiator. Najpierw miałem cooler i zakładając radiator musiałem go troche przesunąć. Tzn. nie jest centralnie na NB. Wymiary podobne więc nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej wygniesz ze 3 finy na Zalmanie 47 Niebieskim. Ale ja mam Złotego Zalmana i QC-92 i się wszystko zmieściło.

Jeśli masz przerwę 1.5cm międzi końcem płyty a zasilaczem to nawet 92ka się zmieści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po długim czasie, to bez EDYCJI.

 

Czy ktoś mógłby zrobić mały test i sprawdzić czy któreś z nowych sterów zwanych już nForce4 Standalone sprawują się dobrze na nForce2??? Stery są kompatybilne i chciałbym wiedzieć czy zawarte w nich MemoryController powodują spadek czy wzrost wydajności. Myślę również o GART. A w zadadzie o całości. Bo być może nowe stery do Ethernet zabierają mniej zasobów systemowych??? Chodzi mi o porównanie do 5.10.

 

 

Sam bym się w to pobawił, ale nie mam czasu... Sesja itd...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zestaw 2 x 512 Hynix PC3200. Sklep jest w Gdańsku gdzie je mają tak więc nie muszę zamawiać. Oznaczenia pamięci : HYMD264646D8J-D43, oznaczenia kości : kosc: HY5DU56822DT-43. ZAnim sie tam wybiorę mam jedno pytanko? Wiem, że to trochę jak bawienie się we wróżkę, ale czy pójdą na FSB200 przy timingach 8-3-3-2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zestaw 2 x 512 Hynix PC3200. Sklep jest w Gdańsku gdzie je mają tak więc nie muszę zamawiać. Oznaczenia pamięci : HYMD264646D8J-D43, oznaczenia kości : kosc: HY5DU56822DT-43. ZAnim sie tam wybiorę mam jedno pytanko? Wiem, że to trochę jak bawienie się we wróżkę, ale czy pójdą na FSB200 przy timingach 8-3-3-2.0 ?

1494141[/snapback]

na 1T ledwo 2,5 wyciagna. chyba ze powalczysz na 2T to masz szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, myślałem, że na FSB 200 to pójda na CL2 i 1T. To jakich pamięci 2 x 512 do 400 zł poszukać? Kingmax? TwinMOS, tylko, że normalnie w sklepie to raczej Bh-5, BH-6 nie dostanę, co najwyżej jakieś inne na kościach M-Tec, bo tych na kosciach TwinMOS wykluczam. Może Corsair Value ? Mają timigi 8-3-3-2.5.

Edytowane przez Dreggo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drego

 

jesli nie zamierzasz krecic hynow na 240-250 - to ich nie kupuj

to nie są pamieci do niskiego cl

masz szanse ale niewielka na te cl2

 

mi chodza na cl2.5 przy 243max, w dualu, na biosie z cpc off

 

ale ja potrzebowalem szyny, bo zauwazylem, ze najwiecej daje w pewnej lamerskiej grze:) jaką jest americas army

szyna i mhz proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szukać Ci i testować. Tak trafisz na najlepszyego biosa.

1494964[/snapback]

 

A który bios dodaje funkcje zmiany mac'a? Drugie to który umożliwia zwiększenie napięcia na pamięciach do 3V lub wyżej jeśli któryś bios na to pozwala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...