Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

ok a kiedy to instalowac z dyskeitki?

1540907[/snapback]

 

:blink: na początku instalacji winxp trzeba przytrzymać F6 jeśli dobrze pamiętam (na dole będzie napisane coś o dodatkowych urządzeniach czy jakoś tak) i w pewnym momencie zostaniesz poproszony o dyskietke ze sterownikiem...

Edytowane przez kicol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlookaj czy nie ma gdzies uszkodzonej sciezki albo ojca 3pin ... moze to one sa temu wine moze kiedys podalesz napiecie na ten styk ?

 

ok narazie chlopaki czas na wakacjie ;) polskie morze i cala reszta z tym zwiazane :D

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jak zrobie moda na Vdimm 3.3v ze strony oc-serwis.pl to Vtt bedzie malolo o polowe tej wartosci, czy zatrzyma sie na 1,45v i wyzej nie pojdzie. Jesli nie to podajcie jakis sprawdzony i prosty mod na Vtt. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zapytam o vdim moda ale tgo na plecach mobo ( dirt punk o ile obze paniętam )

sie zastanawiacz czy zamiast lutować moża by kabelek przykleić taśmą klejącą albo zamalowac lakierem prądoprzweodzącym tak żeby stykał i tylko na chwile do testów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

szukałem, szukałem i szukałem i nic nie znalazłem ( może przeoczyłem <_< )

chodzi mi własnie o dźwięk na tej płycie głownej

poprzenio miałem sb live 5.1 i chodzi b.dobrze więc postanowiłem zobaczyć jak chodzi ten ss i ku mojemu zdziwieniu chodzą mi głośniki tylko przednie... na sb wszystko mi chodziło w winampie (mam głośniki 5.1 jak by coś ) a moje pytanie polega na ty co ja źle robie nawet w grach mi to nie chodzi :mur: może jest jakiś program od nvidi??

 

pomocy ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to juz wiele razy!

W panelu Nvidii już ustawileś 5.1?

Jeśli tak to w Winampie dajesz Options > Preferences > Output > DirectSound Output.

Zmieniasz Device z Primary na Nvidia i zaznaczasz Allow Hardware Acceleration. Potem klikasz Apply i OK. Teraz powinny grać wszystkie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to tego winampa to już ustawiłem ale nadal mi nie chce chodzić.

chodzi mi tylko przód nadal :( a tak apropo to o jaki panelu mowa??

czy wystarczy zainstalować stery no chipsetu i będzie chodzić ( nigdy nie miałem do czynienia z zintegrowaną kartą dźwiękową ). mam w panelu sterowania w "dźwięki i mowa" ustawione na 5.1 i też nic :(

oco w tym wszystkim chodzi??

gdy miałem sb live to wszystko było proste i miałem program do konfigurowania dźwięku a tu.... nic

 

plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj jeszcze nVidia NVMixer, potem powinna się uruchomić konfiguracja głośników. Czasami trza pomieszać troszku kabelkami:)

 

*EDIT*

Dodatkowo można się zastosować do tego - punkty 7 i 8 mozna (nawet należy) sobie darować.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko... czy moge bezpiecznie wymienic ten halasliwy wiatraczek na NB na zlotego zalmana jesli fsb nie ciagne wyzej niz 430 ? czy on wystarczy czy dać na niego jakiś nawiew ? jak nakleić radiator na SB najlepiej ? taśmą termoprzewodzącą czy klejem jakimś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi /pomóc ew. ??

Problem polega na tym:

Dlaczego jak podłącze coś do wejścia Line-In to nie słyszę tego czegoś na wyjściu cyfrowym (optycznym) lecz JEDYNIE na analogowym??

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za opdpowiedź!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wczoraj mi się nudziło i zmieniłem sobie mnożnki z 8 na 9 :D podniosłem napięcie na 1.625v w biosie w szystko hula..dużo czy mało i jak sotsunek clock/voltage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kij, miałem nagreźdaną odpowiedz wczoraj to forum wywaliło nie chciało mi sie 2 raz pisać a tymbardziej nie wiem czemu teraz to robie...

 

bedzie ostro...*

 

:arrow: PEPDAR

czy ty myślisz że osoby siedzące w tym temacie bedą szukać sobie po ocsrewisie --- pic bo nie zechciałeś dać linka do niego, albo że znamy zawartość każdego forum na wylot?

...domyślam się o co chodzi i jak wygląda ale --- przy takim podejściu szybko wydymie z tego nicku albo stane się EGO userem :evil:

wg ostatnich doniesień Vtt skaluje się poprawnie, wiec wystarczy tylko przewód łączący Vdimm z Vi/o [Vdimm=Vi/o] ale --- ono nie maleje ---! nie wiesz co się dzieje z nim? nie teoretyzuj tylko się dowiedz i nie siej bzdur!

 

next: rhezuz

--- :[

po --- co --- ludzie uzywają lutownicy? czemu nie przykleić wszystkiego na gumie do zucia? przeciez byłoby tak --- modzieżowo? ---rób jak uwazasz i czym chcesz. ---

 

remix122

dzięki suchemu zostaniesz oszczędzony :]

 

:arrow: maslosky

--- czytaj FAQ ale to już!!!!

 

:arrow: michal_25

w nv mixer musisz ustawić kilka opcji poszukaj dobrze, nie mam teraz mobo żeby zrobić guide pikczersami. tam gdzie były sówaki od źródeł dzwięku

 

DaRoN

jak na twój cpu lajt.

 

--- cenzurka dla ogólnego dobra

*wersja ocenzurowana, ktoś chce oryg to na PW

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi problem dotyczy z podkreceniu.

mam athlon 1700+ (thoroughbred-B) (kolor małej płytki:srebny), abit nf-s v2.0, kingmax ddr466, r9000 HIS.

 

athlon stablitnie chodzi 180mhz i jak pusze dalej na 185mhz i zawiesza jak ładuje xp. mam ustawione timingi spd (nic niedało), 2.5,4,4,8 (tez nic niedało, nadal sie zawiesza), próbowałem zmienic napiecie od 1.6v do 1.7v i nic, srednio temp. procka mam 45-47c stopni. mam najnowszy bios z abita. co mam robic ??

 

te pamieci i procek dobrze chodza na 166mhz na timingach 2-2-2-4. stablitnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jaki masz zasilacz?

Po drugie: o ile mnie pamiec nie myli, to w timingach suma mniejszych cyfr powinna byc rowna najwiekszej (czyli bardzo popularne i zarazem wydajne 2-2-2-6 lub 2-2-2-11 jesli masz pamieci w dualu)

Po trzecie: jaka konfoguracja pamieci? Chodzi mi o to w ilu kościach, czy przekladales do innych slotów, czy testowales na jednej kości, czy wlaczony dual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem już sam... Wszystkie inne rzeczy Winbond czyta tylko nie czyta RPM z PWR_FAN... :?

1541217[/snapback]

mi tez nigdy nie czytal z PWR_FAN (czyli z tego 3pin miedzy agp a 20pin ;) ) i jakos sie tam nie denerwuje bo i tak tego nie uzywam ;) (tego gniazda :P )

 

witam :)

 

szukałem, szukałem i szukałem i nic nie znalazłem ( może przeoczyłem <_<  )

chodzi mi własnie o dźwięk na tej płycie głownej

poprzenio miałem sb live 5.1 i chodzi b.dobrze więc postanowiłem zobaczyć jak chodzi ten ss i ku mojemu zdziwieniu chodzą mi głośniki tylko przednie... na sb wszystko mi chodziło w winampie (mam głośniki 5.1 jak by coś ) a moje pytanie polega na ty co ja źle robie nawet w grach mi to nie chodzi  :mur: może jest jakiś program od nvidi??

 

pomocy ! !

1543033[/snapback]

bla bla bla ;) z tego co wiem to orginalnie gra tylko front.... i teraz juz czesto gra rear... nieco ciszej, dla efektu :P

 

przy orginalnych sterach bez nvmixer, trzeba posiadac plik oraz kodeki ac3 ktory wlasnie koduje dzwiek w ddobly digital (5.1?)... ja takowych nie posiadam a gra mi calosc ;)

 

pewnie cie denerwuje ze sub nie gra... musisz odinstalowac NVMixera orginalnego od nvidii i uzyc Nvmixera NGO - tego modded ;) (dokladnie sie to tak nazywa: Modded NvMixer by NGOHQ.com )

 

nastepnie ustawiasz sobie system 5.1 i w przed ostatniej zakladce zaznaczasz Phantom Bass.... za pewne bedzie cie denerwowac ze za kazdym razem musisz wylaczac i wlaczac Phantom bass, ze trzeba uruchamiac modded nvmixer i uaktywniac wyjscie dla sub woofera... na to tez mam sposob...

 

sciagnalem sterowniki 7.12 (m. in. dodatkowo wspieraja czipset nf4 dla intela) i zainstalowalem je bo niby starsze sterowniki wywoluja bledy w san andreas i robią sie resety... no ... ale te resety wynikają z jakiegos bugu w sterownikach od audio... podczas instalacji 7.12 zaznaczasz tylko audio,czekasz czekasz... nastepnie znowu ci sie zainstalował nvmixer od nvidii... odinstalowujesz go, instalujesz zmodowany, zaznaczasz phantom bas oraz center cos tam... i od tej pory w muzie gra pelne 4.1 a w filmach 5.1 razem z centerem ;) i wszystko sie automatycznie uaktywnia podczas systemu.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym byl leniem ale czytanie 73 stron to troche duzo..

wszedlem na sirius.pl badam a tam chyba ze 10 tych NF7

wiec pytam ktory nf7 jest the best a ktory ma najlepsza ratio Cena/JAKOSC

co do biosow to zapytam jak se juz kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie informacje to są raczej na peirwszej stronie....

 

rzewcz jasna NF7-S (nie S2 czy S2G ;) ) ostatecznie SLke lub jeszcze bardziej oszczednosciowo zwyklą NF7... ale nie lepiej juz inwestowac w s754?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Po pierwsze: jaki masz zasilacz?

Po drugie: o ile mnie pamiec nie myli, to w timingach suma mniejszych cyfr powinna byc rowna najwiekszej (czyli bardzo popularne i zarazem wydajne 2-2-2-6 lub 2-2-2-11 jesli masz pamieci w dualu)

Po trzecie: jaka konfoguracja pamieci? Chodzi mi o to w ilu kościach, czy przekladales do innych slotów, czy testowales na jednej kości, czy wlaczony dual)

po pierwsze jakis linkwordl 300w :) ale powinno wytrzymac (kiedys wytrzymał jak włozyłem r9600 i luz)

po drugie: moje pamiątki pracuja w trybie DUAL Chanal, sproboje na 2-2-2-6 albo 2-2-2-11

po trzecie: podobnie jak wyzej, nie próbowałem na single chanal (ta płyta napewno jest sprawna ;)

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko... czy moge bezpiecznie wymienic ten halasliwy wiatraczek na NB na zlotego zalmana jesli fsb nie ciagne wyzej niz 430 ? czy on wystarczy czy dać na niego jakiś nawiew ? jak nakleić radiator na SB najlepiej ? taśmą termoprzewodzącą czy klejem jakimś ?

1544357[/snapback]

mam złotego i: fsb 222 i max v na mostku nawiewany z góry zalmanem na 1900rpm i jest trochę ciepły

nie baw się w taśmę czy klej - montuj w otwory, na mostek daj duużo pasty, wklęsły jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na NB cos wielkosci zlotego a wydajnosci nawet gorzszej i po dotknieciu w taki cieply dzien mam ok 50*C na radiatorze i pentagram na 5V i jakos go tam owiewa... robie na tym 250fsb i 1.7V na NB i jak narazie dziala ;) pasta ceramique :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym byl leniem ale czytanie 73 stron to troche duzo..

wszedlem na sirius.pl badam a tam chyba ze 10 tych NF7

wiec pytam ktory nf7 jest the best a ktory ma najlepsza ratio Cena/JAKOSC

co do biosow to zapytam jak se juz kupie

1544859[/snapback]

Wiesz..są wakacje ja rozumiem, czas owlny, dziewczyny, rowery czy co tam jeszcze...ale ja chodząc do 3 klasy gimnazjum w połowie półrocza zacząłem czytać od poczatku stary temat, potem jeszcze jakieś 10 stron nnowego tematu co przeniosło się na liczbę oscylującą w okolicach 170 stron po 50 postów każdy więc sobie pomnóż. I wcale nie mówiłem, że mam lenia, albo nim jestem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało puścic do 185 ale wystąpiły jakies dziwne błędy i podkrecałem dalej

1545042[/snapback]

:blink: LOL!! :lol:

nieźle, mnie zawsze uczyli że jak się wali to trzeba dojśćdo tego co jest nie taki wyeliminować to a nie cisnąć dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem to glosne gowienko co bylo na NB... przesmarowalem jakas srebrna pasta i temp spadla :) jesli wierzyc czujnikowi z 35 stopni na 30 stopni... ale kazdy wie ze czujnik zawyza... wracam do zabawy :) jeszcze raz powtorze pytanie... co dac najlepiej na SB i czym to przykleić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że temperatura którą podałeś, była mierzona zewnętrznym czujnikiem? Bo z teog oc napisałeś to raczej nie i ta tempa jest zapewne czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mowie o tym wbudowanym na nf7 który jak powszechna opinia głosi zawyża wyniki mocno..

1545207[/snapback]

:evil:

na NF7 masz dwa sensy temp, jeden pod CPU, drogi obok, miedzy DDR a CPU!! ŻADEN NIE POKAZUJE TEMP NB!!!

 

edit:

:rtfm:!!! tam wszystko pisze

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...