Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Chodzi o losowe resety w grach 3d. Jaka może być tego przyczyna ? Mam nf7, płytę zmieniłem z asusa A7V8X-X.

Reszta zestawu to: Atchlon 1700+ @210x9,5, 512mb ram kingston cl3, radeon 9550 @435/420, zasilacz Modecom feel 350W.

Komp poprawnie przechodzi prime95, 3dmarki, memtest i goldmemory. Próbowałem zmieniać cl na 2,5 bez rezultatu. Wgrane najnowsze sterowniki dla nforce2 (remix 2,4) oraz omega catalyst 5.9

Drugi problem to brak reakcji kompa po przekroczeniu przez procka 2050mhz - restartuje się i stoi, dioda się świeci, wszystko chodzi ale sygnału na monitor nie wysyła :huh: (procek bez problemu chodził na poprzedniej płycie na 166x12,5=2080mhz@1.80V oraz na 166x13=2160mhz@1,80V). Trzeba robić clear cmos i wtedy wszystko wraca do normy. Bios w wersji 27, oryginalny.

Byłbym wdzięczny za wszystkie rady i sugestie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

Mam Abita NF7-S ver.2.0...wszytko działa oka:>Już działa;) Pozostał mi tylko problem z tym, że czasami komp nie chce się wyłączyć-więc wgrałem zmodowany bios. Wgrywałem D26_ver.2.0.05, d27_619R2, D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19- próbowałem CPC On i Off, i za kazdym razem, po pewnym czasie, komp mi sie wiesza. Włącza sie,działa:Prime, Mem tes wszytko stabilne-ale po jakimś czasie komp ma zwis i wymaga twardego resetu ;/ Na oryginalnym biosie wszytko działa bez problemów..Jakieś wskazówki- coś w biosie mam przestawic?? Inne sugestie??

2x512 HyperX 2-2-2-5

Athlon XP-M 11x200MHz

GF 4MX :>

Samsung SATA

WD ATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem, mam problem ze swoim abitem. Wydaje mi sie ze problem dosyc powazny.. bo komp nie wstaje :oops: Gdy ustawie zworki CMOS na "default" to nie ma reakcji, znaczy diody na plycie sie swieca, napiecie w dysku jest, ale plyta nie wydaje zadnego dzwieku i black screen na monitorze. Gdy dam zworki na "clear CMOS" to abit piszczy jakby nie wykrywal RAMU. Resetowalem CMOS, nawet wyjmowalem bateryjke i nic.

 

Do takiego stanu rzeczy doprowadzil następujacy ciag wydarzen:

-testowalem timingi swierzo zakupionej pamieci RAM, ustawilem za niskie i komp nie wstal

-uruchomilem biosa awaryjnie, zmienilem timingi na default, wylaczylem kompa

-dodalem druga kosc ramu i.. chyba niedokladnie ja docisnalem :(

-komp nie wstal i tak juz zostalo

 

Myslalem ze to wina RAMU ale sprawdzilem u kumpla i dzialaja. Jak mysliscie co to moze byc? Mam nadzieje ze to tylko BIOS padl, czy ktos wie gdzie w Poznaniu moge go zapgrogramowac?

 

Dzieki za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego jak przekładałem wszystko do innej budy. Żadnej reakcji, oprócz tego, że wszystkie wiatraki się kręciły i diody paliły. Najpier wyjąłem bateryjkę, włączyłem komputer i nic. Następnie reset CMOS, włączyłem i nic. Potem wszystko na swoje miejsce, kilka prób włączenia i działa. Nie wiem czy tak u Ciebie będzie, ale nie zaszkodzi zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Athlona XP-M 2800 (133x16), Abita NF7 rev. 2.0, 512 DDR 333 MHz (no-name), WinFast A6600 TD 256 MB (300/500@440/580), Fortron 350 W.Jako, że procesor ma szynę 133, a RAM 166, to traciłem na RAMie te 33 MHz (66 efektywne).Postanowiłem coś z tym zrobić.Procesor na standarcie miał taktowanie 2130 MHz (+/- 10).Postanowiłem uzyskać podobny wynik, ale przy szynie 166, by szedł synchro z prockiem.Ustawiłem 166x13, co daje 2166, V Core 1.65, RAM 333.Chciałem sprawdzić stabilność systemu.Przeważnie używam kompa do gier, więc użyłem 3D Marka 03.Idą testy, przy CPU TEST 1 wyrzuciło go do Windowsa.Próbowałem drugi raz, tym razem wywaliło do Windy przy CPU TEST 2.Zmieniłem V Core na 1.675, puściłem go jeszcze raz, tym razem przy drugim CPU TEST zwis (pokręciły się kolory i pomógł tylko reset).Przywróciłem do 1.65, zapuściłem NFS MW, po paru minutach wywaliło do Windy.I tu stawiam moje pytanie - co zrobić, by procek był stabilny?Podwyższać nadal napięcie?Do ilu?I do ilu może iść temperatura procka?W Windzie teraz mam 37, w stresie do 55...Proszę o porady.Może ktoś ma taką konfigurację i próbował to kręcić?Z góry dzięki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2,5-3-3-7...A jak z napięciem na procku?1.65 starczy???A podniesienie timingów do 3-3-3-8 nie zaniży wydajności?

Napiecie musisz sam sprawdzic czy starczy. Podniesienie timingów nie bedzie mialo znaczacego wplywu na prace z systemem tudziez gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeść, jeść.Ale ile on mu dać.1,7 V starczy???Bo jak rzucę mu jakieś ogromne napięcie, to temp. mi skoczy...A już jednego Athlonka XP usmażyłem, nie chcę tego powtarzać...Aha, pro po tych timingów 3-3-3-8 - system nawet nie wstał, jak to się mówi w pewnych kręgach 'ŁOSTOŁ LEŻEĆ'...Czyli teraz mogę się bawić tylko napięciem, bo szynę wyższą jak 166 ze względu na RAM nie dam...A więc 1,7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj tyle żeby był stabilny. U mnie jest 1,87V, musisz tylko pamiętać by utrzymć w ryzach temperaturę. Otwórz budę, zmień pastę albo dodaj wentyle do budy bo te 55C w stresie to IMO za dużo do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury, to kuzyn na Celku na 78 st.C :lol2: Uinnych znajomych też sięga 60 st.C, więc nie wiem, czy u mnie aż tak źle...Mi chodziło ogólnie o to, by mieć torchę lepiej w grach, w końcu wyższe FSB i RAM jako 333...Ale widzę, że dużo na tym nie osiągnę...Spróbuję z tymi voltami...A jaka temp. w Windzie, przy załączonym jedynie GG i WinAmpie byłaby dobra...Aha i słyszałem też, że NF7 zawyża temp. o parę stopni.Więc może mam w stresie jedynie 50?To na pożar jak na razie nie wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy da się jescze gdzies dorwać NF7 SL lub NF7 S (rev.2?) - i nie mówie tu o allegro :unsure: troche szukałem ale zazwyczaj natrafiałem na brak towaru lub coś w tym stylu (niewiem czy jest sens pisac do wszystkich sklepów internetowych z zapytaniem czy jeszcze będa mieli :huh: )

 

Pozdrawiam

Kaczmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy da się jescze gdzies dorwać NF7 SL lub NF7 S (rev.2?) - i nie mówie tu o allegro :unsure: troche szukałem ale zazwyczaj natrafiałem na brak towaru lub coś w tym stylu (niewiem czy jest sens pisac do wszystkich sklepów internetowych z zapytaniem czy jeszcze będa mieli :huh: )

 

Pozdrawiam

Kaczmar

Pewnie, że jest sens. Jeśli tylko chcesz mieć koniecznie tą płytę a nie zastanawiasz się nad czymś lepszym ( chodzi mi o zmianę platformy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne za sa. Umnie w Zielonej Gorze szukalem i wpadal do sklepu a tam juz staja slynne czarno czerwone pudelka ABITA:d mieli 3 wersje ;] jedna to 2.0

drugra to 2.0 S - ja ta wziolem a trzecia to 2.0 TS czy cos tkaiego miala wbudowana grafe. Powiem ci ze sklep miescie sie na kupieckiej wiec jak chcesz to ten sklep nazywal sie shift czy jakos tak maja swoja strone poszukaj. Powiem ci tyle naprawde warto ja kupic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę odebrać Hynixy 2x512 i teraz pytanie. Jak myślicie Abit poradzi sobie z kośćmi 3x512 na 400mhz? W manualu od płyty jest

 

3gb - 200/266/333

2gb - 400

 

Niby 1.5gb jest mniej jak 2gb? :D

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czytam tweaka od dluzszego czasu i jak dotad rozwiązywal wszystkie moje problemy :) ale do rzeczy: komp z jak w sigu, od paru dni nowo zakupione corsair 2x512 spd 2.5-3-3-8 i duuzy problem z fsb 200 :( Nic powyżej nie udaje mi sie ustawić tzn uruchamia się 200x11 nawet i 200x11,5 ale w memtest w teście 8 sypie czasami błedami losowo.Jak zwiększe napięcie do nawet i 2,9v też lipanawet jeszcze gorzej :( Proc stabilny na 200x11 sp2004 cpu stress 2h nie dawno przeszlo tylko memtest sypie bledy, winda gierki 3dsmarki ok, ale ten memtest :( Probowalem juz duzo ustawien i timingi i biosy od Merlina,Tictac'a, zostalem przy ostatnim Tratsa wszystkie z cpc of.Chlodzenie chyba dobre w budzie 2x80 na sb&Nb radiatory złote zalmana na mosfetach radiatorki też są.No i wypada powiedzieć "a miło być tak pięknie: wywiady w zakładach pracy..." tym miłym akcentem proszę wyjadaczy NF7 o pomoc pewnie coś przeoczylem czy cuś ?

pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy abitka i bartonika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę odebrać Hynixy 2x512 i teraz pytanie. Jak myślicie Abit poradzi sobie z kośćmi 3x512 na 400mhz? W manualu od płyty jest

 

3gb - 200/266/333

2gb - 400

 

Niby 1.5gb jest mniej jak 2gb? :D

Witam Z tego co pamietam jak kiedys przegladalem manuala od plyty to chodzilo tam o to ze jesli mamy 2 sloty pamieci zajete to beda one taktowane 400 a jesli 3 sloty to 333 mhz. Ale reki za to sobie uciac nie dam :P

 

Ostatnio mialme 2x256 i 1x512 i wsio na 400 MHz spokojnie poszlo a anwet 430.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3x512 Hynix czy na 333 czy na 400 komputer się restartuje :( Stara kość działa bez zarzuty, te nowe Hynixy są chyba jakieś trefne, obsadzałem nimi banki pojedynczo, przekładałem sloty i nic. Windows jak już się uruchomi to się restartuje. Dzisiaj jadę je wymienić na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...