Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Bios na 1T

 

Dziwne jest to, że stara kość śmiga bez problemu. Nowe kostki Hynixa 2x512 (dzisiaj je wymieniłem) wywalają się przy 400Mhz, przy 333 są stabilne( te co miałem wcześniej nawet przy 333 sypały błędami) . wtf?

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie odnosnie sterownikow do NF7-S (rev 2.0). otoz chcialbym wiedziec ktore dokladnie stery instalujecie (oficjalne, remixy czy jeszcze jakies inne) i czy instalujecie je na full (wszystkie jakie sa w pakiecie) czy wybieracie tylko poszczegolne sterowniki (np. same stery dla karty muzycznej).

 

pytam bo kilkakrotnie robilem juz winde, za kazdym razem inne sterowniki i zawsze odnotowuje duza roznice w wydajnosci kompa w grach. raz jest lepiej raz jest gorzej i juz sam nie wiem co instalowac a co nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy lepiej na tej płycie zainstalowac 2*256 czy 1*512 rama bo kolega chce zebym mu złozył kompa i niewiem jak bedzie lepiej chodzić i jak bedzie lepiej w oc :D

2x256 -obsługa Dual Chanel ;) Co do OC to juz od samych kosci zależy. Edytowane przez mastema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to wszystko jak w podpisie. I problem jest następujący. Przy jednej kostce Samsungów TCCC 512 MB wyciągam FSb równe 255 MHz na timingach 3-3-3-9-2T (wiem że kiepskie niestety). Zaś przy dwóch kościach pracujących w dualu płyta ciągnie max 225 mhz. Potem już jest niestabilny komputer. Niestety nie preferuję robienia vmoda bo po prostu sie boję.

 

Teraz uprzedzając pytania:

Każda kośc osobno wyciaga te 255 MHz.

Próbowałem różnych biosów (z cpc on i off, głównie D26). Teraz jadnena black mantarays xt.

Proc nie ma wpływu bo mu mnożnik obniżam.

 

Macie na to jakąś radę? :) Pozdro ;)

Edytowane przez peterpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nie ma ktos NF7-S rev. 2.0 do sprzedania ? Albo zamienie sie za moja NF7 rev.2.0

W grudniu kupuje dysk Sata i chce miec plyte od razu bo za kontroler na PCi trzeba dac okolo 70 zl no i jeszcze niewiadomo czy to nie ma na tym shicie jakichs strat ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Dowiedzialem sie nawet, ze te na PCi są duzo lepsze niz te zintegrowane wiec hmm zostaje przy NF7 i kupuje ten kontroler bo mam oferte za 67 z wysylka, wersje box jakiegos silicon cos tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak BarTweak, ale to że będziesz miał na PCI da Ci tylko większą ilość złącz SATA, nic więcej. Czemu? Bo tak samo jak kontroler zintegrowany z płytą główną, jest to na PCI, co oznacza przepustowość co najwyżej 133MB/s.

Dośc kiepawe rozwiązanie. Daj link do tej aukcji. Pewnie ten kontroler jest na Siliconie 3114, nic innego jak 3112 z dodanymi dwoma dodatkowymi portami SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to wszystko jak w podpisie. I problem jest następujący. Przy jednej kostce Samsungów TCCC 512 MB wyciągam FSb równe 255 MHz na timingach 3-3-3-9-2T (wiem że kiepskie niestety). Zaś przy dwóch kościach pracujących w dualu płyta ciągnie max 225 mhz. Potem już jest niestabilny komputer. Niestety nie preferuję robienia vmoda bo po prostu sie boję.

 

Teraz uprzedzając pytania:

Każda kośc osobno wyciaga te 255 MHz.

Próbowałem różnych biosów (z cpc on i off, głównie D26). Teraz jadnena black mantarays xt.

Proc nie ma wpływu bo mu mnożnik obniżam.

 

Macie na to jakąś radę? :) Pozdro ;)

 

Wyłóż na DUALa na nforce2 wzrost wydajności jest minimalny, lepiej będzie jak będą pracowały none dual, ale na wyższym FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej BarTweak. To jest dokładnie to samo co mamy na płycie -S tylko że bardziej spieprzone. Co Ci pow wyjściu zewętrznym jak nawet tam zasilania sata nie ma wyprowadzonego ? DYsk z 230v :?: :lol: .

Silicon 3112 RAID :arrow: Taki jak na płycie głównej z -S. Dokładnie ten sam model. Lepszych na allegro nie widziałem( w niskiej cenie). To jest akurat tylko jedna aukcja, ale widziałem więcej identycznych modeli( nowych, ten jest używany)

Silicon 3114 RAID :arrow: Tutaj masz już 4 porty, ale i cena wyższa. Tak jak napisałem wyżej jest to ten sam układ, z dodaną tylko obsługą dwóch portów więcej.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Czyli, ktory lepszy ? Ja chce tylko JEDEN dysk sata podpiac... wiesz... poleccie cos taniego i dobrego!

Aha i nie rozumiem... Skoro jest SATA 150Mb/s to dlaczego wyciagnie tylko 133Mb/s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ktory lepszy ? Ja chce tylko JEDEN dysk sata podpiac... wiesz... poleccie cos taniego i dobrego!

Aha i nie rozumiem... Skoro jest SATA 150Mb/s to dlaczego wyciagnie tylko 133Mb/s ?

Taniego, no to ten pierwszy opary na Sil 3112. Czemu 133? Bo taką przepustowość ma szyna PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Aha, czyli jednak ten zintegrowany z plyta glowna lepszy jest ? No bo wyciaga 150Mb/s a i tak sie komunikuje heh.

Jeszcze jedno czy takie predkosci rozwine np. przy instalacji gry z dysku ?

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jednak ten zintegrowany z plyta glowna lepszy jest ? No bo wyciaga 150Mb/s a i tak sie komunikuje heh.

Jeszcze jedno czy takie predkosci rozwine np. przy instalacji gry z dysku ?

Ten zintegrowany też nie wyciąge, bo jest oparty na szynie PCI! :? . A jak instalujesz grę z dysku to wtedy masz prędkość dysku samego z siebie branąpod uwagę. Jego wewnętrzny transfer, bo wtedy tak jakbyś kopiował dane. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No to czyli niezle nawet 133 Gb/s miec :) ATA133 to tylko 133Mb/s a i tak szlo szybko wiec ciekawe jak to bedzie smigac, BiG THX za pomoc!

Dysk oczywiscie kupie samsung 250 GB SATA II NCQ 7200RPM 8MB cache, ale nie chce robic Off-Topic bo mnie moderatorzy ukarają. :wisielec: i te sprawy...

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam abita nf7 ver2.0mój procek to ahlon 1700xp. i mam z nim nastepujący problem. Gdy wymieniałem płyte główna (jakas ecs nie wytrymała napięcia zepsutego małoorginalnego zasliacza. aktualnie mam modecoma 350 gtf) zauwazyłem że płyta wykryła mi procka 1.1. Nic to pomyslałem. wchodze w ustawienia w biosie. Tam ładnie widnieje napis 1700 xp niezastanawiam sie długo, wybieram tegoz procka i zapisuje usttawienia. komputer restartuje sie i już pięknie widzi athlona 1700xp. Problem z głowy. tak sobie wtedy pomyślałem. w kompa zacząłem normalnie używać. słuchałem muzyki, ściagałem z neta.. pracowałem na nim... nie robiłem tylko jednego . nie grałem. pewngo dnia gdy sobie chciałem zagrac w nFS:U2 stało się cos dziwnego. załanczam gierke, wchodzi do menu. jedna gdy sobie wszytsko ustawie i ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m wyscig... Restart. Zrzut pamięci. biała goraczka. co się stało. sobie myśle. poprubowałem odpalic gierke z 4 razy jeszcze. zakazdym razem to samo. na chwilke nie biseki ekran z białymi literkami i restart. pomyślałem ze wgram nowy bios. wszedłem na stronke abita i ściągnąłem wersje 27(wcześnioej na płycie była 26) zflashowałem biosa. dochodzi do restartu i ...znów widzi tylko procka 1.1. kurde, zaraz ocipieje pomyslałem sobie. zieniłem jednak w biosie na athlona 1700xp i... gra zacżła działac. Łał sobie pomyślałem wybrnałem. jednak nie do konca. zakazdym razem gdy wyłanczałem kompa z zailania.. płyta wykrywa 1.1 i... gdy zmienie to w biosie na 1700xp... gierki sie nie uruchamiaja. oczywiście na 1.1ghz gierki chodzą ale jak sie to zmieni na 1700 przestaja. flashowanie już nie pomaga. napięcia na płycie w normie. wszystko wydawałoby się cycus... a tu [ciach!]o. poradxcie mi cóż mam poczac. czego to może byc wina. aha moja karta graficzna to winfasta170 czyli geforce 4 mx;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz bateria.. zobaczymy. sprawdze. płytka kupiłem nowiutka jakieś 4 miesiące temu z proline. jak juz ustawie w biosie zeby wykrywał 1700xp to on go bedzie cały czas wykrywał. obojetnie ile razy go zrestartuje. co do procka to zawsze pracował stailnie. gdy jest ustawiony na ten procek to wszystko działa ładnie i stabilnie do czasu właczenia czegos co obsługuje akcelerator 3d . bo 2d ładnie działa. nie wiem spróbuje z bateryjka ;D mam tylko nadzieje że to jakas [ciach!]ła. aha procek gdy jest ustawiony na 1.1 to v1,73 a na 1.4 v1,75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zmieniałem sterowniki karty graficznej płyty głównej..shit. przed chwilą zrobiłem clear comsa. zrobiłem tak jak wy to napisaliście a nie tak jak pisze w instrukcji. zrobiłem potem load optimaized defaults, komp się zrestartował, sam znalazł athlona 1700xp. Załączylem NFS:most wanted poczym załadował się do głównego menu i nawet Bmw mogłem zobaczyć, ale wtedy dałem tryb kariery i [gluteus maximus]. to samo. fucking restart;/

mam juz dość;/ aha z napięciem w przypadku gdy jest ustawiony na 1,466ghz deczko przesadziłem ;) teraz sprawdzałem i napięcie waha sie pomiedzy 1.71 a 1.73. jest albo 1.71 albo 1.73 nie pokazuje 1.72:D może nie lubi dwójek, nie wiem;D

Edytowane przez _MuRdOc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zdąże... pare razy mi się zdarzyło że pojawiał mi się niebieski ekranik na dłużej, ale teraz po prostu śmiga mi przed oczami i tylko przez uładmki sekundy widze co jest tam napisane ;/ powiem szczerze ze chetnie bym sobie jeszcze przeczytał co tam pisze. jak tylk opojawi sie na dłużej to posaram sie to tu umieścic;D wczoraj przestawiąłem sobie manulanie z 133x11 na 100x11 i dziaałało. co mnie nie dziwi ale chciałbym sobie ustawić naprzykład częstotliwośc athlona 1600xp ale nie mam zielonego pojecia jaki on miał mnożnik. chce top sprawdzic z ciekawości. pokombinuje jeszcze z karta graficzna. pozycze od kumpla radeona 9200 i zobaczymy czy sie bedzia działo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM na Mój Komputer | Zaawansowane | Uruchamianie i odzyskiwanie (ustawienia) i odznacz automatycznie uruchom ponownie.

zrobiłem jak napisałeś. niestety nic nie pomogło. niebieski obraz jak śmigał tak dalej obie smiga na monitorku przed moimi oczami.

zaczałem bawic się mnoznikami. i atak jak ustawiłem 120x11 to chodził ładnie. gdy ustawiłem 132x 11 to na chwilke sie uruchamił. natomiast gdy usawiłem 130x11 to mogłem sie troche po menu poruszać i potem restart.... panowie ja zaraz wręcz ocipieje. nie wiem co amm robic. musze sprawdzic jeszcze ta grafike. aha mam 256ddr 266mhz tylko tyle mam pamięci. czy może to byc wina tego że jest ta kośc uszkodzona czy cos? moze to wszystko dlatego. zreszta bóg jeden wie jaki to producent stworzył ta pamiec. aha jak zmieniałem z tych 133x11 na 130x11 to płyta wykrywała mi ram 260mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...