Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam , czy jak bym do tych swoich 2x256 dorzucil jedna kostke 1gb to da sobie rade czy srednio ? :) Czy lepiej wymienic na 2x512 ? Bo nie wiem czy na 2x1gb bedzie mnie stac ;)

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktos czy do tej plyty podlacze jakikolwiek dysk serial ata 2?? proszę o konkretne odpowiedzi

Tak-podłączysz. Ja mam Samsunga SP2004C http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAM+200+8+SP2004C ,należy w nim przestawić zworke na SATA 1 i działa bez problemu http://downloadcenter.samsung.com/content/...SATA_eng_r4.pdf instrukcja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze tutaj, bo to już moja ostatnia nadzieja na pomoc albo czeka mnie zakup kontrolera SATA (choć w świetle tego co czytałem - nie musi to przynieść poprawy). Abit uważa sprawę za rozwiązaną od połowy 2003 roku - choć wcale tak nie jest i nawet dalsze próby rozwiązania problemu nie przyniosły jak widać efektu. Najwyraźniej potraktowali to jako "[ciach!]o sie trafia".

 

Mam płytę NF7-S 2.0 + najnowszy BIOS Abita rev27. Póki miałem dysk ATA + SATA wszystko chodziło jak malina. Niedawno jednak musiałem wymienić stareńki dysk ATA, postanowiłem dołożyć drugi dysk SATA. I tu zaczęła się jazda pewnie niektórym znana. Podczas kopiowania danych z dysku na dysk (SATA na SATA) wywaliło mi całą furę błędów na skopiowanych danych. Przekłamania na zdjęciach, błędy CRC w archiwach rar, uszkodzone obrazy płyt... dramat jednym słowem.

Sporo szperał szukając czegoś na ten temat i nie znalazłem wiele. Problem jest rozpoznany ale rozwiązanie... Za radą niektórych zmieniłem EXT P2P's discard time na 1ms - dodanie tego parametru do BIOS-u miało zdaniem producenta rozwiązać problem. Miało go już rozwiązać ustawienie na 0,30ms. Tyle że guzik to prawda. Po zmianie katowałem dysk przesyłając dziesiątki GB zdjęć i archiwów rar. Fakt, ani jedno zdjęcie już się nie uszkodziło. Prawie sukces. Tyle że "prawie" robi wielką różnicę. Znalazłem bowiem dwa uszkodzone archiwa rar. Dane to nie pole do zabawy. Albo działa - albo nie. Być może ktoś mi coś poradzi. Wiem że jest tutaj silna grupa użytkowników tej płytki, może komuś udało się rozwiązać ten problem.

Jeśli nie - cóż, pozostaje mi zakupić drugi kontroler i przepiąć do niego jeden z dysków :( Zmiana płyty nie wchodzi w grę. Przy czym wcale nie mam pewności czy to coś da. Chyba że w jeden dysk do jednego ktrolera drugi do drugiego. Czytałem na forum Abita że na zewnętrznym kontrolerze Silicona było to samo przy dwoch dyskach.

Edytowane przez kris280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam takie pytanie mianowicie jak ustawie 10x230, fsb to wszystko jest git, ale po jakimś czasie klawiatura przestaj emi reagowac, komp nie wisa tylko klawiatura wysiada co to może się dziać?

Ja mam ten sam problem jak dam za duze fsb, i jedynym rozwiazaniem u mnie jest znizesznie o kilka MHz 1 czasem 2 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszytskim,

Mój Abit sie chyba zepsół ale chciałbym sie upewnić.

Geneza tej historii jest taka :

Komp działał podkręcony sobie ładnie chodził z 2500+ na 3200 (2,21) i nagle zachciało mi sie podłączyć te dodatkowe USB , FireWire itp. i jak to podłączyłem, uruchomiłem kompa. Wszystko niby smigało tak jak powinno potem troszke pomieszałem z sterach od myszy i komp sie zawiesił po raz 1 :| (nie wiem co było tego przyczyną ). Musiałem uruchomić kompa w tzw. Trybie "Przy ostatniej dobrej konfiguracji" i komp sie włączył i znów wszystko niby śmigało, ale po chwili nie wykryło mi karty muzycznej :| (SB Audigy ES) no to przełożyłem ją do innego PCI i dla upewnienia wsadziłem w ten PCI od muzycznej karte sieciową i po włączeniu kompa Audigy działa a Sieciówka nie ! Wiec myśle sobie płyta sie popsóła. I tak zostawiłem, ten zepsuty PCI jest pusty i narazie kompa jakoś działa. Ale wieszał sie co chwila przy choćby włączaniu GG :/ wiec mysle sobie moze trzeba proca "odkręcić" i tez tak zrobiłem i teraz zawiesza sie żadziej ale również sie zdaża. I teraz niedawno wsadziłem CD z filmem do napędu i komp sie zawiesił :|, próbowałem juz kilka razy zawsze CD sie zakręcić na śmierć ale nie odczytało nic i komp zwisał (próbowałem tez inne CD), potem postanowiłem coś wypalić i również sie nie dało, i tym razem komp sie nie zaweiszał tylko poprostu nie dało sie nagrac wyskakiwał jakis błąd.

I teraz nie wiem czy to zepsuło sie równoczesnie z podłączeniem tego dodatkowego USB czy jakie licho :|

Co mam zrobić ??

 

MOj komp to :

 

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Abit NF7-S (zmieniłem chłodzenie na NB32)

Elixir 256 DDR PC333

GF FX 5200 128 MB

Zasilacz : TAGAN U-01 380W

SB Audigy ES

HDD Maxtor 60 GB

Nagrywarka LG 48x24x48

 

NEED HELP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja mam 2 pytania.

Mam dysk ATA 120 GB WD i chce kupić dysk SATA2 ok 250 i tu moje pytanie ile giga obsluzy ta płyta? Wiem ze starsze płyty miały jakiś limit i jak nie wykrywała dysku to trzeba było wgrać nowy BIOS nie wiem jak jest teraz nigdzie tego nie mogę znałeś czy NF7(S) wykryje mi poprawnie te 2 dyski (chodzi mi o ich pojemność)? Jeśli nie to czy jakaś nowsza wersja biosu pomoże, jeśli tak to, jaka?

Jaki dysk polecacie? Widziałem gdzieś testy Samsunga (super wydajność), ale z tego, co pamiętam to parę lat temu dysków samsunga nikt nie polecał nie wiem jak jest teraz. Chciałem wybrać samsunga, dlatego ze ma zworkę dzięki plyta mi obsłuży ten dysk na sata.

Również na oku mam dysk WD (nie wiem czy one maja właśnie taka zworkę)

http://proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD2500KS czy dużo daje te 16 MB?(Ma ktoś taki dysk i może napisać czy jest duża różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja mam 2 pytania.

Mam dysk ATA 120 GB WD i chce kupić dysk SATA2 ok 250 i tu moje pytanie ile giga obsluzy ta płyta? Wiem ze starsze płyty miały jakiś limit i jak nie wykrywała dysku to trzeba było wgrać nowy BIOS nie wiem jak jest teraz nigdzie tego nie mogę znałeś czy NF7(S) wykryje mi poprawnie te 2 dyski (chodzi mi o ich pojemność)? Jeśli nie to czy jakaś nowsza wersja biosu pomoże, jeśli tak to, jaka?

Jaki dysk polecacie? Widziałem gdzieś testy Samsunga (super wydajność), ale z tego, co pamiętam to parę lat temu dysków samsunga nikt nie polecał nie wiem jak jest teraz. Chciałem wybrać samsunga, dlatego ze ma zworkę dzięki plyta mi obsłuży ten dysk na sata.

Również na oku mam dysk WD (nie wiem czy one maja właśnie taka zworkę)

http://proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD2500KS czy dużo daje te 16 MB?(Ma ktoś taki dysk i może napisać czy jest duża różnica?

Nie wiem jaki jest limit pojemności dysków na tej płytce - ale o 250GB nie masz się co martwić. Ja mam obecnie 2x200Gb. Mam problem jak wyżej - ale nie związany z pojemnością dysków :) Zresztą dysk ATA i SATA pracują razem na tej płycie bez jakichkolwiek problemów.

Co do dysków Samsunga... miałem na tej płycie dysk Samsunga SATA 7200rpm przez jakieś 1,5 roku. Działał, nie sypał się, problemów nie sprawiał - choć demonem szybkości nie był. Jeśli miałbym coś polecać to może dyski WD z serii RE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuciol:

1) Jak pracują pamięci?

2) Zasilator raczje odpada. Spróbuj wyjąc wszystko z płyty, wsadzić jeszcze raz, bez żadnego PCI. Odpalić przetestować...

Jak wszystko pójdzie pomyślenie, to po jednej karcie wsadzaj do slotów. Wtedy odczytaj reakcję mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja mam 2 pytania.

Mam dysk ATA 120 GB WD i chce kupić dysk SATA2 ok 250 i tu moje pytanie ile giga obsluzy ta płyta? Wiem ze starsze płyty miały jakiś limit i jak nie wykrywała dysku to trzeba było wgrać nowy BIOS nie wiem jak jest teraz nigdzie tego nie mogę znałeś czy NF7(S) wykryje mi poprawnie te 2 dyski (chodzi mi o ich pojemność)? Jeśli nie to czy jakaś nowsza wersja biosu pomoże, jeśli tak to, jaka?

Jaki dysk polecacie? Widziałem gdzieś testy Samsunga (super wydajność), ale z tego, co pamiętam to parę lat temu dysków samsunga nikt nie polecał nie wiem jak jest teraz. Chciałem wybrać samsunga, dlatego ze ma zworkę dzięki plyta mi obsłuży ten dysk na sata.

Również na oku mam dysk WD (nie wiem czy one maja właśnie taka zworkę)

http://proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD2500KS czy dużo daje te 16 MB?(Ma ktoś taki dysk i może napisać czy jest duża różnica?

Jeśli chodzi o dyski WD to tutaj (ostatni obrazek): http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/ph...li=&p_topview=1

 

Też szukałem o dyskach SATA 2 , samsung , wd i seagate mają takie zworki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zintegrujsze sterownik do kontrolera z systemem i wszystko gra. Dlaczego to ma się nie udać co napisałem?

 

Zostaje też zainstalowanie na innym dysku, zrobienie obrazu systemu i danie go na SATA II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, raz na jakis czas (np w 2-3 tygodnie) wracam z pracy do domu a tu wyjec wlaczony (alarm) na plycie (nf7-s),

Komp podkrecony, potrafi pracowac bez problemu nawet miesiac, a niekiedy wracam i takie jaja.

Komp dziala 24h/dobe, ktos wie w czym tkwi problem ?

pzdr Adam

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, raz na jakis czas (np w 2-3 tygodnie) wracam z pracy do domu a tu wyjec wlaczony (alarm) na plycie (nf7-s),

Komp podkrecony, potrafi pracowac bez problemu nawet miesiac, a niekiedy wracam i takie jaja.

Komp dziala 24h/dobe, ktos wie w czym tkwi problem ?

pzdr Adam

Moze akurat juz komp wymaga restartu co jakis czas. Na podkreconym procku stabilnosc systemu spada to pewne. No jak zostawisz kompa na tydzien wlaczonego to przyda mu sie jaki resecik:P dla zdrowia. Sam tak kiedys robilem i system chodzil bardzo wolno!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze akurat juz komp wymaga restartu co jakis czas. Na podkreconym procku stabilnosc systemu spada to pewne. No jak zostawisz kompa na tydzien wlaczonego to przyda mu sie jaki resecik:P dla zdrowia. Sam tak kiedys robilem i system chodzil bardzo wolno!!

Bzdury :!: . Komputer nie potrzebuje restartu wogóle. To system sprawia, że to Ty chcesz restartu :wink: .

Na podkręconym procku stabilność nie spada wogóle w dobrych warunkach pracy. Jak się nie umie kręcić to się nie kręci prawda? Wiadomo, że jak startujesz do O/C z temperaturą 60C to komp nie będzie stabilny :lol:

Ja we wakacje nie gasiłem po dwa tygodnie kompa i było dobrze. Trzeba tylko umiejętnie administrować systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury :!: . Komputer nie potrzebuje restartu wogóle. To system sprawia, że to Ty chcesz restartu :wink: .

Na podkręconym procku stabilność nie spada wogóle w dobrych warunkach pracy. Jak się nie umie kręcić to się nie kręci prawda? Wiadomo, że jak startujesz do O/C z temperaturą 60C to komp nie będzie stabilny :lol:

Ja we wakacje nie gasiłem po dwa tygodnie kompa i było dobrze. Trzeba tylko umiejętnie administrować systemem.

no widzisz jaki ziom jeste. To zamist mowic ze to bzdury to doradz koledze!!!!. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swi@ty ja komentowałem, żeby przypadkiem nie wziął Twoich rad na poważnie :lol:

A co do problemu to czasem się tak dzieje, że jak winda jest stara to czasem lubi sobie blue sieknąć albo zresetować kompa i nie odpalić(wyjec się włączy) sam pare razy tak miałem, wszystko tylko spowodowane tym, że system zmajstrowany na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam maly problem poniewaz jak krece na external clocku wiecej niz 200MHz to jest zima i teraz:

a) Albo nie wyrabia plyta - watpliwe

B) Nie wyrabia ram ale to dziwne mam CORSAIRY 400 2 x 512 CL 2.5 i wtedy skrecam je do CL 3 dla stabilnosci.

c) Nie wyrabia proc ale to bardzo watpliwe ze wzgedu na to ze bartki sie dobrze kreca.

 

Pozdr. I prosze o odpowidedz jakiegos overclockera ;) B) B) B)

Edytowane przez Doktur_Lubicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam maly problem poniewaz jak krece na external clocku wiecej niz 200MHz to jest zima i teraz:

a) Albo nie wyrabia plyta - watpliwe

B) Nie wyrabia ram ale to dziwne mam CORSAIRY 400 2 x 512 CL 2.5 i wtedy skrecam je do CL 3 dla stabilnosci.

c) Nie wyrabia proc ale to bardzo watpliwe ze wzgedu na to ze bartki sie dobrze kreca.

 

Pozdr. I prosze o odpowidedz jakiegos overclockera ;) B) B) B)

:-| Czyli jak podkręcisz powyżej 200MHz FSB to jest zima? To weźże zjedź troche bo do szkoły czasem dojechać nie moge :lol:

 

a) A skąd wiesz? Może trafił Ci się felerny model?

B) Nie wystawiaj nigdy CL3 na nForsie 2. Powód? Po prostu tego nie lubi i nie z każdymi memkami poleci na CL3.

Pozatym masz 2x512, w takiej konfiguracji BOIS CPC OFF(2T) Jakiś by -=Merlin=- polecam. Może być D25, D26, D27, wszystkie są fajne ;]

c) Od dawna nie widzieliśmy tu żadnego bartka. Jednak wyczułem, że chodzi Ci o Bartony. To, że innych to jądro wykręciło się fajnie, nie oznacza, że u Ciebie będzie tak samo.

 

EDIT: W podpisie nie widzę zasilacza. Co napędzia Twojego kompa?

Czy zrobiłeś drut-moda? L12?

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie oto pytanie. Mianowicie chodzi mi o program Prime 95. Testowałem nim proca (Ahtlon T-B 1700 XP+) na płycie głównej Epox 8KHA+. Temperaturka wzrastała, przechodziły kolejne testy. Potem zmieniłem MOBO na Abita NF7-S (wciąż z tym samym prockiem) i wszystko przebiegało podobnie. Ostatnio zmieniłem proca na Bartka 2800XP+ i... Po odpaleniu Prime95 i wlaczeniu opcji torture test test sie zaczyna... i trwa... i trwa... i trwa (wciaz Test 1). Temperatura procesora nie zmienia sie... Kiedy dam stop program normalnie wyswietla "Torture test ran x minutes - 0 errors 0 warnings. Na 1700XP+ już po ok. 30s. program przechodzil do testu numer 2. Czy to blad programu? Bo wychodzi mi z tego, ze Bartek wypada słabiej od T-B.... Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...