Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... tak mnie zastanawia dlaczego na moim Abicie (chyba ze nie tylko na moim hehe)  w biosie nie mozna ustawic fsb na 175mhz tylko po 174 jest odrazu 176 ? Pytam glownie z czystej ciekawosci :) Bios mam najnowszy 27-ke.

1283488[/snapback]

brak takich czestotliwosci moze wynikac z 2 rzeczy

- brak obslugi takiego fsb przez proca

- brak mozliwosci generacji takiej czestotliwosci przez mobo nie moznsc dostosowania dzielnika/mnoznika czestotliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po długiej przerwie komputron w czwartek oddał mi płyte główna (spalony vdimm) naprawili mi ją oprócz tego widac było na fotce spalił się też slot ramu wymienili mi go:)

pisałem wcześniej że komp nie wstawała na 11.5x200 na 1,675 teraz idzie na 1,7 bez problemów wcześniej nie bardzo mu to szło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam NF7 i AXP 2000+ na to radiator od Bartka 2500 i jakiś wyjec Cooler Mastera i ledwo co ten cały kloc się mieści na procu,do kondensatorów mam 2mm a do zasilacza 1cm, mam zamiar kupić QC-92 Cu ale wiem ze bydle się nie zmieści.Jaką możecie polecić bude zeby to coś się zmieściło, ale z takich najtańszych góra 200zł ???? Bo nie chce kupować w ciemno,a co niektórzy tutaj mają jeszcze większe prosiaki na prockach.

 

Ps.Tylko prosze bez tekstów "dołóż 100zł i kup se Chiefteca " bo z kasą u mnie krucho.

 

Pozdro 4 all

Edytowane przez .Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam :D Poprostu kasiory szkoda mi na bude, a miejsca troche wolnego mam... a co do bajzlu to poprostu nie chce mi się ciągle sprzątać w dwoch pokojach a poza tym cholernie wcześnie wstaje i równie pożno wracam... jeszcze te ciągłe mody i bieganina do Świdra... ech :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam NF7 i AXP 2000+ na to radiator od Bartka 2500 i jakiś wyjec Cooler Mastera i ledwo co ten cały kloc się mieści na procu,do kondensatorów mam 2mm a do zasilacza 1cm, mam zamiar kupić QC-92 Cu ale wiem ze bydle się nie zmieści.Jaką możecie polecić bude zeby to coś się zmieściło, ale z takich najtańszych góra 200zł ???? Bo nie chce kupować w ciemno,a co niektórzy tutaj mają jeszcze większe prosiaki na prockach.

 

Ps.Tylko prosze bez tekstów "dołóż 100zł i kup se Chiefteca " bo z kasą u mnie krucho.

 

Pozdro 4 all

1287664[/snapback]

cos z modecomem jakims powinno styknac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak braćbude to solidnąi z grubej blachy, bo jak to ma być syf za 100zeta to wole sobie już coś z desek zbić :D To tylko taka moja opinia ;)

 

btw. Miałem dziś WKU, dostałem czyste "A" :D Ciekawe jakie kompy mają w armi i czy pozwolą na małe oc :lol:

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie.

Czy istnieje jakis program do podnoszenia napiecia na chipsecie nforce2 powyzej 1.7v(mam zalozony duzy radiator z coolerem od procka wiec temp. jest ponizej 30 stopni a to jest chyba dosyc malo)

posiadam procek Barton XP M 2600+ który chodzi teraz na usawieniach 220x11(2420MHz).

wczesniej odpalal na mnozniku 11,5(ponad 2500MHz)ale wlączylem soundstorma i chyba obciązylem chipset

a przy najmniej tak mi sie wydaje i jak teraz chce odpalic procka na 11,5 to sie sypie na pulpicie windowsa.Co zrobic czy macie jakis pomysl???Aha podnoszenie napiecia procka nic nie daje temp procka to teraz ok. 44 stopnie

Edytowane przez ETHNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kolei, nie ma takiego programu! Jeśli 1,7V to za mało to pozostaje mod.

Czym mierzyleś temp na mostku? Masz jakiś dobry termometr?

Ten cooler jak rozumiem masz na NB, ale Sound storm jest na SB. Załóż tam chłodzenie i powinno być lepiej!

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówilem nie jestem pewien czy to wina chipsetu.jak odpale go na powyzej 2500MHz to wyskakuja rózne bledy windowsa(98SE)bledy ochrony a jak nie i zmniejsze np.magistrale o 1MHz to explorer sie sypie itd.Temp chipsetu z biosa wzialem i innych programów(i tam jest ok).Ten radiator mam na NB oczywiscie(obslugiwal procki p III do 1GHz i po zmodyfikowaniu idealnie sie sprawia)a co do SB to yam nic nie zalozylem czy to moze byc wina braku chlodzenia na SB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być wina przegrzewania się SB.

A jeśli chodzi o temp, to tak jak napisał Linoge: To nie jest temp chipsetu!!!

To jest temp w budzie, czujnik jest umieszczony mniej więcej między CPU a slotami RAM (jak chcesz wiedzieć dokładnie to jest to ładnie narysowane w manualu).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies twój "bajzel mod" :-P jest niezły ale u mnie to nie przejdzie bo mam za mało miejsca na biurku a poza tym wole mić wszystko w budzie.Linoge z modecoma to chyba tylko Prostation albo Nice II bo reszta za niska i wygląda jak przez okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko odnosnie chlodzenia NB na NF7-S. Posiadacze tej plyty wiedza co sie czasami dzieje z wiatraczkiem ktory chlodzi NB. Postanowilem sie go pozbyc. I teraz chodzi o to jak zalozyc chlodzenie na NB. Czy przykleic to tasma termoprzewodzaca (bodajze 3M czy jakos tak), czy zastosowac metode nawierconego radiatora, uzyc pasty termoprzewodzacej (niestety dysponuje tylko srebrna pasta TITAN) i zalozyc radiator stosujac plastikowa zapinke (taka do spinania kabli). Radiator troche przyciety od P4 na wymiar. Dzieki za wszelkie rady. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko, tylko nie pisac ze gdzies tam posrod tych kilkudziesieciu stron jest odpowiedz :P

 

Czy warto podlaczac dysk PATA pod SATA za pomoca tej przejsciowki ?? Jakie sa korzysci z tego a moze wrecz sa minusy tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz zapewne jest pośród tych stron! I polecam opcję SZUKAJ!

A jeśli chodzi o korzyści to masz kolejne 2 miejsca na dyski. Przeciwwskazań w zasadzie nie ma jeśłi tylko dysk poprawnie Ci wykryje. RAID 0 to fajna rzecz jeśli kupisz drugą przejściówkę i dysk. Postawiłem taki w niedzielę i działa spoko:) Wprawdzie dyski to tylko BIV 80GB po gwarancji ale ta cisza:P

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< A ja mam totalnie lamerskie pytanie. Czy mogę przy FSB np. 185 ustawić pamiątki żeby pracowały z nominalną prędkością 400 mhz??? Tak to po zmianie FSB działają na 370 ( można zmienić je dzielnikami ale tam nie moge uzyskać takiej opcji). Albo jeśli sie nieda to jak podkręcić mojego Semprona 2800 na 2,3 Ghz żeby chodziły na 400%. Jesli o to chodzi to jestem zielony. Albo w którym dziale znaleźć odpowiedzi na te pytania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj FAQ na początek!

Nie wiem czy akurat uzyskasz dokładnie 400 ale możesz zmienić FSB/RAM Ratio. Niemniej jednak ta operacje jest nieopłacalna bo tryb asynchro jest znacznie mniej wydajny. Lepiej już zaostrzyć Timingi.

 

Jeśli chodzi o Sempa to pozostaje kręcenie magistralą. Podnieś, magistralę napięcie i testuj aż uzyskasz zadowalający Cię efekt. A to czy pójdzie na 2,3GHz to musisz sam sprawdzić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...