Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

A może jak grzebałeś to coś źle wsadziłeś/poruszyłeś??? To co widzisz sugeruje cosik z Grafą... Choć może i rzeczywiście coś się przegrzało...

1426395[/snapback]

hmm, za pierwszym razem wstał ładnie,

a teraz po załączeniu power, nawet monitor się nie uruchamia, ale wszyskie wiatraki chodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby się przegrzał - u mnie wentylek zatarł się już dość dawno i wszystko chodzi ok :P (i czeka na złożenie WC)

 

a to o czym mówisz to wygląda mi na grafe-jak miałem uwaloną to też w biosie ślaczki, a po pewnym czasie wogóle przestała się uruchamiać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby się przegrzał - u mnie wentylek zatarł się już dość dawno i wszystko chodzi ok :P (i czeka na złożenie WC)

 

a to o czym mówisz to wygląda mi na grafe-jak miałem uwaloną to też w biosie ślaczki, a po pewnym czasie wogóle przestała się uruchamiać..

1426563[/snapback]

ehh

już wiem że to nie grafika, włożyłem gf4 i nic,

wiatraki chodzą, monitor się nie włącza

dysk przez chwilę pracuje a potem cisza ... :cry:

any other ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że trzeci slot pamięci (ten pojedyńczy) jest bardziej wrażliwy na kręcenie pamiątek (prime wywala). Ta sama pamięć chodzi ok w pierwszych dwóch slotach na FSB 210 a w trzecim przy tym samym napięciu zaledwie FSB 200.

Czy ktoś zaobserwował coś podobnego u siebie ? Różnica jest niewielka, ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, ale u każdego jest inaczej. Np. ja mam zupełnie odwrotnie, w tym osobnym pamięć kręci się najlepej.

1427051[/snapback]

Ty masz SL ja mam zwykłe NF7v2.0 może w zwykłych osobny slot jest gorszy. Ciekawe czy ktoś jeszcze to zaobserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez paniki, dzięki za rady panowie

otóż jednak padła grafika :sad:

 

ale co dziwne, tak jak pisałem na gf4 sprzęt nie wstawał.

dopiero po włożeniu gf2mx400, wszystko jakos poszło...

czegoś jedak nie rozumiem,

gf6600 nie mógł mi się raczej przegrzać,

podejrzewałem o to raczej płytę - cooler na NB stanął - więc pierwsze podejrzenie pada na abita

ale zaznaczam, po zmianie na zalmana komp wstał pochodził parę minut i reset,

a później ciemność :wink:

 

straszny dzień, a żeby było ciekawiej dziś miałem urodziny...

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze myślałem.

Może po zmianie chłodzenia poszło jakieś zwarcie => dorze że AGP się nie sfajczyło. ;)

1427194[/snapback]

hmm, a moze wtedy kiedy się NB zgrzało???

tylko czemu później komp na chwilę wstał?

sam już nie wiem

jutro oddam grafe do serwisu

i bede jechal na mx400 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba sie jednak poddam :-| i przesiade na A64 :wink:

No juz teraz jade na szynie 238 i dalej cos mu nie pasi :mur: Jak bede mial troche wiecej czasu to sie moze jeszcze za to zabiore w co watpie bo juz brak checi :?

Chyba ze jest ktos z moich okolic i luknal by na to :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego jakby ci ktoś nawet podkręcił trochę...

też bym chciał mieć takie dylematy jak Ty wziąć se a64 czy nie, a moze tak a moze nie, a moze jednak tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie oto mój nowy stabilny rekordzik,nie wiem czy aż tak do końca stabilny bo nie dawałem jeszcze Prime ale 16M bez problemu no i spojrzeć można :wink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie...tylko mam pytanie czy te 22C w SpeedFanie oznaczją temperaturę procesora?

1428584[/snapback]

nie..te 22C to temp z tego czujnika między NB a ramem-buda otwarta cały czas B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są efekty włączenia w BIOS-ie Busmastera ?

1428948[/snapback]

rowniez dolaczam sie do pytania.

A teraz pytanie z innej beczki mam nadzieje ze mi pomozecie. Otoz komp dzialal super stabilnie do czasu gdy kupilem nowa myszke i nagrywarke combo. Problem polega na tym ze czesto wywala mi sie BSOD z napisaem IRG_LESS_OR_NOT_EQUAL :mur: walcze juz z tym od 2 miechow i nie umiem sobie z tym poradzic, zmienialem biosy i efekt byl tylko taki ze zamiast BSOD byl restart w dowolnych momentach. Myszke przepinalem z usb na ps2 i na odwrot, zawsze bez skutku(sterowniki rowniez zmienialem). Probowalem rozne stery do nForce i dalej bez skutku. Zauwazylem ze BSOD wyskakuje glownie gdy klikne myszka(oczywiscie nie zawsze) lub gdy uzywam napedy CDRW, np gdy wkladam plytke i zasuwam szuflatke. Zawsze wlaczalem IDE BUS MASTER w biosie, byc moze to jest problem. Teraz wylaczylem ta opcje i zobacze co bedzie. Jednak nie zmienia to faktu ze nie wiem za co ta opcja odpowiada i chcialbym sie dowiedziec. Prosze o pomoc bo juz mam tego dosc :cry:

 

plyta to oczywiscie NF7

Edytowane przez alienth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz nastawione napędy??? PM/PS/SM/SS??? Może coś przestawić??? A może coś się pokrywa??? Najlepiej wymuszać za pomocą zworek (czyli nie CableSelect)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz nastawione napędy??? PM/PS/SM/SS??? Może coś przestawić??? A może coś się pokrywa??? Najlepiej wymuszać za pomocą zworek (czyli nie CableSelect)...

1430017[/snapback]

dysk twardy mam na primary master, a nagrywarka na secondary master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie wiadomo, że NF7 zawyża temperatury procesora, jeśli ten czujnik, który zaznaczyłem na rysunku odpowiada za odczyt temperatury to moze wystarczy go lekko odchylić od procesora i będzie OK ?

post-12356-1115397943.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzis potestowalem troche swój sprzencior i tak

na ramy dalem 3V i 8cm wentyl

timingi 2-2-2-11 doszedlem do 215 mhz stabilnie ( proc na 1,625 V)

przy 220 super_Pi przechodzi ale prime wywalało , to dałem na proca 1,675v i dalej wywalało , zminiłem timingi na 2-3-2-8 i dalej wywala

no to co pozmieniac zeby mi sie prime ustalilizowało???

a bios to standardowy 26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie wazna dla ciebie temperatura tylko byle odczyt byl w normie? to nawet sobie go wyrwij. pozatym watpie zeby cos dalo jak myslisz jaka jest roznica temp w miejscu o pol milimetra oddalonym?

1430170[/snapback]

Chyba się nie zrozumieliśmy. Skoro czujnik zawyża to pomyślałem aby w ten sposób zbliżyć się do rzeczywistej temperatury. Poza tym myślę, że kiedy teraz dotyka procka a po odchyleniu nie będzie dotykał to różnica w odczycie temperatury może się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzis potestowalem troche swój sprzencior i tak

na ramy dalem 3V i 8cm wentyl

timingi 2-2-2-11 doszedlem do 215 mhz stabilnie ( proc na 1,625 V)

przy 220 super_Pi przechodzi ale prime wywalało , to dałem na proca 1,675v i dalej wywalało , zminiłem timingi na 2-3-2-8 i dalej wywala

no to co pozmieniac zeby mi sie prime ustalilizowało???

a bios to standardowy 26

1430316[/snapback]

BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...