Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

nowych userow szczegolnie tych co nie tylko znaja googla i szukajke ale co gorsza osmielaja sie tego uzywac z przyjemnoscia powitamy na forum. reszcie stanowczo mowimy NIE.

 

a juz znajacym szukajke, ale olewajacym ja, i do tego wozacym sie "nie u siebie" to mozemy powiedziec tylko *****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Jun 27 2005, 15:51]nowych userow szczegolnie tych co nie tylko znaja googla i szukajke ale co gorsza osmielaja sie tego uzywac z przyjemnoscia powitamy na forum. reszcie stanowczo mowimy NIE.

 

a juz znajacym szukajke, ale olewajacym ja, i do tego wozacym sie "nie u siebie" to mozemy powiedziec tylko *****

1517817[/snapback]

 

nowy to ja na tym forum napewno nie jestem(jak bys nie zauwarzyl siedze na tym forum ponad 2 razy dluzej od ciebie i znam je od dziecka ;) ) , jestem nowy w tym temacie.... czy ja sie woze nie u siebie ? czy ja sie wogole woze? rozumiem tobie wolno? ja zadałem tylko pytania z nadzieją ze znawcy tej plyty odpowiedza na nie jak widać NIE, nic sie od was nie dowiedzailem, poza tym ze plyta nie lubi CL3 ( dzieki fipa ), sam sobie z przyjemnoscia poradziłem, istniejecie sami dla siebie i nie macie chyab ochoty podzielic sie swoja wiedza z innymi.

 

Mysle ze nie ma sensu zasmiecac wiecej tematu wiec zakonczmy ta sprawe i powrocmy do tematu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny przypadek. System pracuje mi szybciej na FSB166 niż 200. Gdy mam ustawione 11 x 166 i pamięci synchronicznie (6-2-2-2) to w 3dmarku 01 mam wynik około 10400. Po zmianie na 11 x 200 (pamięci synchro 8-3-3-2,5 - CL2 Infineony 3200 nie wyrabiaja) benchmark przechodzi bez problemu ale wynik 9 tys pkt. Co jest, przecież między 1833 mhz a 2200 to jest jednak spora różnica. Przy FSB 200 napięcie na Thortona 2000+ ustawiam na 1.7V, na pamieci jest 2.6 ale plyta podbija sama na 2.7V. Bios - abitowski, najnowszy D27. W testach pamieci w Everescie daje sie odczuc roznice szybkosci miedzy FSB166 a 200 - wyniki sa wyższe, ale 3dmark chrupie. Co moze byc przyczyna?

 

edit : jest tak tylko w 3dmarku 01. W 3dmarku 03 sa roznice na korzysc 11 x 200. What the hell ?

Edytowane przez Dreggo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny przypadek. System pracuje mi szybciej na FSB166 niż 200. Gdy mam ustawione 11 x 166 i pamięci synchronicznie (6-2-2-2) to w 3dmarku 01 mam wynik około 10400. Po zmianie na 11 x 200 (pamięci synchro 8-3-3-2,5 - CL2 Infineony 3200 nie wyrabiaja) benchmark przechodzi bez problemu ale wynik 9 tys pkt. Co jest, przecież między 1833 mhz a 2200 to jest jednak spora różnica. Przy FSB 200 napięcie na Thortona 2000+ ustawiam na 1.7V, na pamieci jest 2.6 ale plyta podbija sama na 2.7V. Bios - abitowski, najnowszy D27. W testach pamieci w Everescie daje sie odczuc roznice szybkosci miedzy FSB166 a 200 - wyniki sa wyższe, ale 3dmark chrupie. Co moze byc przyczyna?

 

edit : jest tak tylko w 3dmarku 01. W 3dmarku 03 sa roznice na korzysc 11 x 200. What the hell ?

1518111[/snapback]

 

kombinuj z timingami jeszce np wskocz na 2.5-3-3-11 moze ruszy marka 2001, swoja droga to bardzo dziwne, ale jesli w everescie osiagi rosnal oraz Marku 2003 to raczej jest OK oczywisice pod warunkiem ze mem test nie wywala bledow bo ten mark 2001 to typowy objaw bledow w pamieci. Infineony 3200 i na CL2 nie wyrabiaja ci przy 200MHz ? to moje Goodramy(BGA) oraz Kingstony CL 3 512MB za 160zł chodza przy 200MHz na CL2

 

zapodaj tez plytce biosa NF7 Merlin D27 CPC OFF zwiekszy mozliwosci O/C (tylko obczai dokladnie wersje do swojej mobo)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu miałby dawać CPC off. ma 2x256 a nie 2x512.. Zwiększ napięcie na ramy i muszą :!: chodzić na cl 2 na 200MHz skoro tak mają nadane przez producenta!! A biosy sobie musisz potestować sam..choć nieTwierdzę, że zmiana na wyżej podany nie zmieni nic w O/C natomiast powiem Ci szczerze że na tym biosie od razu musisz zabrać sięza kręcenie bo nawet na cl2 będziesz miał wydajności taką jak na 166MHz na cl2. więc to IMO bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu miałby dawać CPC off. ma 2x256 a nie 2x512.. Zwiększ napięcie na ramy i muszą :!: chodzić na cl 2 na 200MHz skoro tak mają nadane przez producenta!! A biosy sobie musisz potestować sam..choć nieTwierdzę, że zmiana na wyżej podany nie zmieni nic w O/C natomiast powiem Ci szczerze że na tym biosie od razu musisz zabrać sięza kręcenie bo nawet na cl2 będziesz miał wydajności taką jak na 166MHz na cl2. więc to IMO bezsensu.

1518390[/snapback]

nie rozumiem co ma wyłączenie funkcji CPC do ilosci pamieci, wylaczone to wyłączone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co ma wyłączenie funkcji CPC do ilosci pamieci, wylaczone to wyłączone...

1518439[/snapback]

Ale na Abicie NF7 to wylacza sie conajwyzej na 2 kosciach 512... w przypadku 256 najlepiej jechac T1 i gorsze Timingo jak cosik... T2 to strasznie spowalnia wydajnosc ram<-->cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na Abicie NF7 to wylacza sie conajwyzej na 2 kosciach 512... w przypadku 256 najlepiej jechac T1 i gorsze Timingo jak cosik... T2 to strasznie spowalnia wydajnosc ram<-->cpu

1518493[/snapback]

 

mam 3 kostki : 512/256/256 dalem biosa z CPC OFF i wydajnosc na takich samych FSB mam identyczna z CPC OFF i ON, ale przy on max fsb to jakies 212 -218 przy CL 3! a z off znacznie wiecej.... aktualnie 222MHz CL 2.5-2-2-8

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz jestes na forum 2x dluzej i co? ze sie niczego od nas nie dowiedziales? w forum nie chodzi o to ze ktos wchodzi zadaje pytanie i piszemy odpowiedz? jakby tak bylo to o nf7 byloby nie 250 stron tylko 1000. na szczescie czesc userow przed wydaniem sporej ilosci kasy na mobo przeczytala caly topic (ew. dokonczyla po kupnie) i sama sie wszystkiego dowiedziala, nie musiala przez tydzien posiadania mobo napisac 20 postow w tym topicu jak ty. dziwisz sie ze nam sie nie chce napisac ci dlaczego nie dziala? wiesz ile razy juz pisalismy o cl3? bo mi sie znudzilo liczenie. ale spoko pomagaj nowym i odpowiadaj na ich pytania, zobaczymy kiedy ci sie znudzi. 10-15 stron wytrzymasz i tyle. a niekotrzy sa tutaj od 200 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz jestes na forum 2x dluzej i co? ze sie niczego od nas nie dowiedziales? w forum nie chodzi o to ze ktos wchodzi zadaje pytanie i piszemy odpowiedz? jakby tak bylo to o nf7 byloby nie 250 stron tylko 1000. na szczescie czesc userow przed wydaniem sporej ilosci kasy na mobo przeczytala caly topic (ew. dokonczyla po kupnie) i sama sie wszystkiego dowiedziala, nie musiala przez tydzien posiadania mobo napisac 20 postow w tym topicu jak ty. dziwisz sie ze nam sie nie chce napisac ci dlaczego nie dziala? wiesz ile razy juz pisalismy o cl3? bo mi sie znudzilo liczenie. ale spoko pomagaj nowym i odpowiadaj na ich pytania, zobaczymy kiedy ci sie znudzi. 10-15 stron wytrzymasz i tyle. a niekotrzy sa tutaj od 200 stron.

1518626[/snapback]

 

Ehhh gwoli scislosci Cl3 sprawie problemy czesto na N Force 2 :mur: :mur: :mur: (u mnie akurat nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, już wszystko działa. 3dmark 01 ładnie zasuwa, pamięci chodzą na 6-2-2-2CL na 2.7V. Wystarczyło tylko ustawić CPU Interface na disabled. Dzięki za pomoc!

1518602[/snapback]

no widzisz :) dobrze ze mi podpowiedziales bo i ja musze znowu pokombinowac z ta opcjia bo na poprzednim biosie jak byla na disabled to cos procek z mnoznikiem swirowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas lajt jeżeli w syntetykach nie masz róznicy...wiesz sporo to jest przeskok( tak jak u mnie) z FSB220 na 240 bez niczego( zmieniłem tylko BIOS) nawet kośći nie dobierane do sieibe chodzą..i ja jestem hapyy, ale to jest dopiero duuużo. 4MHz na FSB nie zwróci Ci straty wydajnośći po zmianie na 2T. No w każdym razie ja proszę o screeny z tego że nie ma różnicy...bo po prostu nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas lajt jeżeli w syntetykach nie masz róznicy...wiesz sporo to jest przeskok( tak jak u mnie) z FSB220 na 240 bez niczego( zmieniłem tylko BIOS) nawet kośći nie dobierane do sieibe chodzą..i ja jestem hapyy, ale to jest dopiero duuużo. 4MHz na FSB nie zwróci Ci straty wydajnośći po zmianie na 2T. No w każdym razie ja proszę o screeny z tego że nie ma różnicy...bo po prostu nie wierzę.

1518806[/snapback]

 

nie bede wrzucal znowu oryginalnego biosa, napisze ci jak to wygladało i wyglada narazie u mnie:

 

Oryginalny Biosik (27):

 

10x212MHz CL 3-3-3-8

 

3050MB/s

1080MB/s

88.8ns

 

Merlin D27 0.3 CPC OFF:

 

9.5 x 222MHz CL 2.5-2-2-8

 

3321MB/s

1306MB/s

80.6ns

 

tak to wyglada, na merlinku smiga o 10MHz wyzej narazie i z zlepszymi timingami, roznica na korzysc wyzszego FSB ale i sporo lepszych timingow jest na korzysc nowego biosika, wg tego co piszecie przy takich ustawieniach powinienm miec praktycznie identyczne osiagi a tak nie jest... i sie ciesze;) teraz msuze kombinowac z CL dalej bo 9x250 CL 2.5-2-2-8 juz nei idzie.... co ciekawe na CL 3-3-3-11 tez wywala bledy nawet na 2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zweryfikować moje doświadczenie - obniżyłem napięcie chipsetu o 0.1V (z napięcia standartowego) - tak żeby sprawdzić czy będzie stabilnie i chłodniej. I jakie było moje zdumienie, jak zauważyłem, że spowodowało to spadek temp. procka o ponad 4*C! - dodam, że nie ruszałem w ustawieniach absolutnie nic, poza napięciem chipsetu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...chipset jest dosyćblisko procesorai grzeje PCB...podobnie jest z mosfetami...im mniej się one będą grzały tym mniejsza tempa odczytu z pod procesora, bo PCB będzie mniej nagrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm - o tym nie pomyślałem....

 

co ciekawsze - obniżenie napięcia chipsetu z 1.6 na 1.5 obniżyło temp. procka o 4*C, dalsze oniżenie na 1.4 nie zmieniło absolutnie nic! (pomiar laboratoryjnym termometrem elektronicznym) - i dla zestawu (jak w podpisie) temp procka (boczna krawędź rdzenia) to idle: 33.8-34.2 stress: 51.2-53.3 przy temperaturce poza budą 27.5* (mierzone przy bocznym nawiewie)

 

dodam że procek biega na minimalnym stabilnym (dla niego) napięciu - w biosie jest ustawione na 1.775, natomiast mierzone na cewce nie wiem czemu gania sobie między 1.698 a 1.803 - jest to dla mnie o tyle ciekawe, że reszta napięć jest bardzo stabilna (czasem wachnie się coś na moment o 0.03 do 0.08 V)

 

 

PS.: dodam, że jak obciąże procek na maxa (np stability test - wygrzewanie) to napięcie procka stabilizuje się za 1.728 +/1 0.003V - a jazdy napięcia są tym większe, im mniej obciążony procek :blink:

 

PS2.: UPS! - uzupełnienie - z wyłączonym chłodzeniem programowym (S2kctl) idle:45.9- 46.1, stress bez zmian, wachania napięcia - dalej to samo :( , i także wyrażny spadek temp. o około 4* przy obniżeniu napięcia chipsetu.

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie abit NF7-s2 jest super ! na kt400 mialem 1700 odczytu na tym abicie mam 2800 ! i teraz pytanko o ile mi podskoczy jak wezme w "dual chanel" czy mozna na nim jakos zmieniac mnoznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie abit NF7-s2 jest super ! na kt400 mialem 1700 odczytu na tym abicie mam 2800 ! i teraz pytanko o ile mi podskoczy jak wezme w "dual chanel" czy mozna na nim jakos zmieniac mnoznik ?

1519144[/snapback]

...

 

 

A najazdy były na lukasrz'a

 

 

...

 

Pozdrawiam, fipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie abit NF7-s2 jest super ! na kt400 mialem 1700 odczytu na tym abicie mam 2800 ! i teraz pytanko o ile mi podskoczy jak wezme w "dual chanel" czy mozna na nim jakos zmieniac mnoznik ?

1519144[/snapback]

 

:lol:

 

Przeczytaj ostatnie 5 stron tematu bo bedzie gorąco ;) dobrze ci radze, przezylem to na wlasnej skorze ;) aha i wymień płyte na NF7 ;)

 

 

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lukasrz nie widzialem zebys napisal gdzies ze zmiana plytki bardzo sie oplacila. Jak jest twoim zdaniem warto bylo zmieniac ?? ja uwazam ze zostana przy Sata i drutmodem najwyzej będe się bawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialbym takie pytanie. Otoz uzytkuje mojego NF7-S od pazdziernika ubieglego roku i tak od pewnego czasu (luty marzec) zaczal mi sie niezle mostek razem z procesorem nagrzewac. Zawsze moj V7+ spokojnie chlodzil mojego Thortonika i w Idle mial zawsze ok 40stp (w zime nawet ponizej). Zawsze jak dotykalem radiatora byl lekko cieplawy. W grudniu zalozylem Zalmana niebieskiego na NB i mialem 25-26stp na chipsecie. Ale od polowy lutego obserwuje o wiele wyzsza temp na cpu i NB. Napiecia nie zmianialem ani nic. W stresie Zalman nagrzewal sie czasami do 39stp goraco!!! wiec zmienilem go spowrotem na abitowski wiatraczek (po przesmarowaniu :wink:). Procesor zadko schodzil pozniej 47-48 w IDLE!!. Jak sie zrobily upaly to musialem wiatrak na High odpalac bo mialem na procku 65stp. Troche sie na to wkurzylem i zmodowalem sobie V7+ montujac na nim Silentcata 9cm i teraz tempy na procku spadly bardzo ladnie. Na NB 29/32stp procek 42/44 wiec calkiem niezle (obudowa otwarta). Ale jak patrzylem to radiator od procka i tak jest bardzo cieply. Czego to moze byc wina ze tak nagle wszystko zaczelo sie nagrzewac. W obudowie jest dosc zimno. Mam tez silencera na grafie. Czy moze zaglowanie biosami moglo cos pomieszac?? Testowalem swego czasu ich sporo i sie zastanawiam czego to moze byc przyczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie

 

Do czego w ogole sluza opcje "Spread Sperctrum" i "Cachable"?

 

Bo w FAQ jest napisane, ze zaleca sie je wylaczac, tylko intryguje mnie czy daje to cos do OC czy moze bezposrednio do wydajnosci?

 

I czy to sie powinno naprawde wylaczac i czy u wszystkich to cos daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie

 

Do czego w ogole sluza opcje "Spread Sperctrum" i "Cachable"?

 

Bo w FAQ jest napisane, ze zaleca sie je wylaczac, tylko intryguje mnie czy daje to cos do OC czy moze bezposrednio do wydajnosci?

 

I czy to sie powinno naprawde wylaczac i czy u wszystkich to cos daje?

1519359[/snapback]

Pierwsze służy do zmniejszenia zakłuceń generowanych przez komp - ogólnie mówiąc, troche obniża taktowanie - więc komp zwalnia :( - jeżeli masz problemy z kartą TV lub jakimiś innymi zakłuceniami obrazu dźwięku sprzętu w/obok kompa - to możesz się tym pobawić, natomiast drugie ustawienie jest odpowiedzialne za keszowanie biosu (mobo lub grafy) - przy np. DOS-ie daje to wzrost wydajności, natomiast w windzie wręcz przeciwnie.

 

Wyłączenie "Spread Sperctrum" faktycznie troche daje, natomiast co do "Cachable" to na pewno włączone nie daje nic, natomiast wyłączone powinno troszke dać więcej speedu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takiego te CPU diconnect function?:D

 

Powiedzcie mi jeszcze bo podobno wylaczenie APCI cos daje

 

Ważną rzeczą jest tez wyłączenie APIC mode. Pozwala to na osiągniecie wyższych zegarów i jest potrzebne do zachowania wysokich fsb oraz dużego Vcore wymaganym przy wysokim zegarze procesora. Teoretycznie powoduje mały spadek wydajności (ale ja tego nie zauważyłem w swoim wypadku).

 

Przyjęło się ze żeby wyłączyć APIC trzeba przeinstalować system. Mimo iż jest to zalecane to nie jest niezbędne. Wystarczy wejść do

Menadżera urządzeń / Komputer / Jednoprocesorowy Komputer z interfejsem ACPI

i zmienić go na Komputer PC z interfejsem ACPI potem zrestartwoac komputer wejść do biosu i wyłaczyć APIC .. komputer uruchomi sie bez potrzeby reinstalacji systemu.

ale gdy robie to Menadżer urządzeń / Komputer / Jednoprocesorowy Komputer z interfejsem ACP, to jakos to zmienic nie moge jest tylko takie cos

 

http://members.lycos.co.uk/wodzowie/bez%a0tytu%b3u.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam pytanie

 

Do czego w ogole sluza opcje "Spread Sperctrum" i "Cachable"?

 

Bo w FAQ jest napisane, ze zaleca sie je wylaczac, tylko intryguje mnie czy daje to cos do OC czy moze bezposrednio do wydajnosci?

 

I czy to sie powinno naprawde wylaczac i czy u wszystkich to cos daje?

1519359[/snapback]

 

Spread Sperctrum- komp generuje potężne pole elektromagnetyczne co może zakłócać prace rożnych urządzeń, nawet tych podpiętych do kompa, czym wiecej % ustawisz tym że tak powiem siła rażenia kompa zmniejsza się ale moze wplywac to na wydjanosc i stabilnosc komputera

 

Cachable- inaczej cache enable, a wiec włączona pamiec cache L2 procka do pracy w biosie, plynniej bios chodzi ;) w niektorych plytach calkiem mozna cache L2 wyalczyc wtedy windows bedzie ci startowal 10minut :D bez cache

 

co do "Cachable" to na pewno włączone nie daje nic, natomiast wyłączone powinno troszke dać więcej speedu.

1519385[/snapback]

 

bzdura jakas chyba ze mowimy o innych opcjach.

 

 

FrIkO akurat co do ACPI to pisze na ten temat w FAQ, wg mnei wyąłczenie nic praktycznie nie daje... ja tego uzywam do tego opcji Suspend to RAM, nie wyąłczam kompa tylko usypiam go w ten sposob, opcja ta wylacza calkiem kompa ale nie kasuje zawartosci pamieci ram, pamiec caly czas jest zasilana, nastepne uruchomienie kompa trwa 1s do czasu gdy monitor sie uruchomi, dajesz power na obudowie i system jest po 1s ;]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w koncu wylaczac te opcjce czy dac sobie spokoj?

1519429[/snapback]

 

zostaw je na default , tak jak jest w manula,no chyba ze masz zamiar osiagnac b wysokie fsb rzedu 250-270MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lukasrz nie widzialem zebys napisal gdzies ze zmiana plytki bardzo sie oplacila. Jak jest twoim zdaniem warto bylo zmieniac ?? ja uwazam ze zostana przy Sata i drutmodem najwyzej będe się bawic

1519230[/snapback]

 

powiem ci tak kupilem S2 bo nie mialem czasu chodzic i szukac S lub zwyklej NF7, napsze ci tylko roznice w plytach

 

NF7-S2:

 

 

1.Brak zmiany mnoznika

2.Zmiana napiecia %

3.Dwufazowe zasilanie (gorsze)

4. Mniejsze mozliwosci O/C

 

NF7/ NF7-S2

 

1.Jest mnoznik ;]

2.Zmiana napiecia co 0.025V

3.Trzy fazowe fazowe zasilanie

4. Lepsze O/C ;]

 

 

i jak odczyt mialem mniej wiecej taki jak ty teraz to na mobo nizej aktualnie odczyt mam 3500MB/s i wyzsze napewno FSB od ciebie ;) warto jednak wymienic, roznice spore, co nie zmienia faktu ze S2 jest porzadna plyta glowna ale nei do O/C, jesli nei bedziesz krecil to nie ma sensu zmieniac

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...