Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi jak Ty to robisz że na gorsyzch timingach pod nF2, CPC OFF, niższej magistrali i wogóle masz wyższy odczyt??

1519462[/snapback]

wyzszy od kogo ? :| z tym 3500 przesadzilem tyle to mam na jakims FSB 228MHz aktualnei mam na poziomie 3360MB/s

 

moge scrina skolowac jesli chcesz.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura jakas chyba ze mowimy o innych opcjach.

Skończyłem testować - rużnica między włączonymi, a wyłączonymi obiema opcjami "chaceable" jest (jak przewidywałem) żadna, poza jednym wyjątkiem - w momencie włączenia obu opcji komp wyraźnie wolniej kompresuje filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niektorzy jak mieli problemy z czytaniem tak maja (ACPI TO NIE APIC!!!! ACPI<>APIC) a i ciagle pomimo 2 lat tluczenia ludize nie czytali instrukcji i ciagle mierza temp nb softem. a moze pieprznac to wszystko kupic a64 i meczyc innych zadanymi-1000-razy-pytaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niektorzy jak mieli problemy z czytaniem tak maja (ACPI TO NIE APIC!!!! ACPI<>APIC) a i ciagle pomimo 2 lat tluczenia ludize nie czytali instrukcji i ciagle mierza temp nb softem. a moze pieprznac to wszystko kupic a64 i meczyc innych zadanymi-1000-razy-pytaniami

1519684[/snapback]

Eno - nie, spokojnie, już od dawna nie było w tym temacie nic o temperaturce mierzonej softem :) - choć prawde ci powiem, jak pożyczyłem porządny termometr i porządny miernik, to aż się zdziwiłem co mi komp wyprawia (post strone wcześniej.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem 3,3v vdimmmoda i mi się nie chce system uruchomić.

Wiatraki się kręca, dysk pracuje... i mobo wydaje dwa dźwięki - ale nie brzmią one tak jak zazwyczaj. Jest jakaś szansa że po dorobieniu Vdd Booster`a ruszy?

Poprostu nie chce mi się znowu na darmo kompa rozbierać.

 

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylaczenie APIC nic nie daje do wydajnosci, przynamniej nie w Sandrze.

 

Tak samo wlaczenie CPU interface. Czy to normalne?

 

 

To co to ta fukcja CPU disconnect?

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylaczenie APIC nic nie daje do wydajnosci, przynamniej nie w Sandrze.

 

Tak samo wlaczenie CPU interface. Czy to normalne?

To co to ta fukcja CPU disconnect?

1519849[/snapback]

 

to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczone APIC ma poprawiac wydajnosc, przy wylaczonym ma spasc... ale dzieki temu do uzyskania wieksze V i wyzsze fsb ;) u mnie sie to nei sprawdza - wydajnosc ta sama :E a jednak fsb 255 jest bardziej stabilne na off niz na on apic ;)

 

CPU Interface to są timingi dla procesora (bodjarze cache'u i instrukcji) jak enabled to krotsze, disabled wolniejsza, ale niby stabilnosc zwieksza... przy fsb do 240 bez zmian, jednak do wysokich fsb zalecane jest albo podcisnąć vcore albo dac disabled... do testów daje disabled a na codzien uzywam enabled... w zasadzie nie wiem po co mam enabled, skoro zadnych spadków i poprawien wydajnosci nie odnotowuje. (w dfi to sie nazywa agressive i normal :E )

 

CPU Disconnect function odpowiada ze wylaczanie szyny ... nie wglebialem sie w to mocno, ale chodzi o obnizenie temperatur w idle ;)

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie, bo krece sobie wlasnie Semptona 2500+ i na default napieciu (1.6V) ladnie sie przekrecilo z fsb 166@200. Zeby osiagnac 210 musialem dac na 1.675 ( a to troche wiecej). A gdy ustawie na 220fsb to nawet 1.75V nie pomaga.

 

Czy proponujecie dawac napiecie "na chama", czy dac juz sobie spokoj (ew. bawic sie biosami)? Bo w sumie w OC proca mam takie nie za duze dosiadczenie, a jak kazdy chce osiagnac dobre wyniki + brak problemow.

 

A tak a propos temperatury to czujnik pokazuje mi gdzies o 10st wiecej niz na starj plycie. Mam nadziej ze to normalne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh- czujniki temp na NF7 to istna paranoja - pokazują co chcą :(

Natomiast napięcie - ja swojemu musiałem wyżyłować napięcie do 1.775 przy magistrali 200 - i szczerze mówiąc, nawet nie zaczą się dużo bardziej grzać (jakieś ekstra 3-4*C w idle i 4-5*C w stresie)- IMHO (przy dobrym chłodzeniu) to nawet ponad 1.8 jest bezpiecznie.

 

Natomiast pamiętaj, że blokować OC może ci nie tylko proc, ale i pamięć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem !! Przed formatowaniem system mi normlanie wykrywał LAN !! przedwczoraj formatowałem i teraz system mi wykrywa LAN ale nie da się zainstalowac sterowników !! Może mi ktoś pomóc !! prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem plytke z NF7-S2 na NF7 hmmm róznica 30 zl ale:

- komp przestal mi sie wieszac podczas grania (wczesniej co godizne zaiwchy lapal)

- przestalo skakac napięcie

- procek sie grzeje mocniej o jakies 7 stopni :/

- chodzi stabilnie na leprzych timingach niz przy NF7-S2

- prędkosc pamięci spadla do 2550 :/ :/ :/

 

I co warto bylo ? zostawiam ocene Wam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem plytke z NF7-S2 na NF7 hmmm róznica 30 zl ale:

- komp przestal mi sie wieszac podczas grania (wczesniej co godizne zaiwchy lapal)

- przestalo skakac napięcie

- procek sie grzeje mocniej o jakies 7 stopni :/

- chodzi stabilnie na leprzych timingach niz przy NF7-S2

- prędkosc pamięci spadla do 2550 :/ :/ :/

 

I co warto bylo ? zostawiam ocene Wam !

1522517[/snapback]

Oczywiście, że warto

Poza tym odczyt temperatury na NF7 jest skopany więc sobie tego do serca nie bierz, bo pewnie temperaturę masz identyczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zawyża ale pewnie by się znalazły jakieś wyjątki:) Ale najlepsze jest że po resecie potrafi zmniejszyć pomiar o kilka stopni. Celowo nie podaję o ile bo to zależy od egzemplarza/biosu/i pewnie także od pogody:) Ten pomiar można raczej traktować jako ostrzegawczy w wypadku zatarcia wentyla czy innych przykrych rzeczy (wtedy widać że nagle nam coś tempy podskoczyły), ale nie powinno sie porównywać temperatur z dwóch płyt. Poza tym płytka jest świetna.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 512MB TwinMos'ow CL2.5 przetaktowane 400mhz@426mhz i nie mam pojecia dlaczego, ale najostrzejsze timingi jakie moge zrobic to 2.5-3-3-9 :|

 

W sumie dziwne, bo na starej plytce to bez problemu bylo 2-2-2-6. Napiecie daje 2.6V@2.7V, bo potrzebuje do takiej magistrali, ale timingi rozczarowuja. Dawac wieksze napiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 2,2,2,6 to przy jakiej magistrali miałeś? Bo chyba nie przy 213MHz? Daj napięcie na 2,9V i zobacz czy pójdzie na niższych timingach.

A swoją drogą to się OT znów zrobił:P

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem !! Przed formatowaniem system mi normlanie wykrywał LAN !! przedwczoraj formatowałem i teraz system mi wykrywa LAN ale nie da się zainstalowac sterowników !! Może mi ktoś pomóc !! prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ze OWIES meczy sie z plyta to tylko i wylacznie jego wina, elektronika nie lubi takich hardcore-ów, jak ktos zaprojektowal uklad ktorym ma pracowac z danymi mozliwosciami to tak bedzie pracowal +/- 10%

1516627[/snapback]

a i tu sie nie zgodze do końca, fakt, nForce miało mykać z max 250 [nieoficjalnie], a ze poźniej dali wiecej w biosie to chyba norma ze trzeba kombiować :P

...ale jak nie jest przystosowane jak jest! przecie mamy podział na niedorobione czytaj "default`owe" ECSy i lepsiejsze DFI, ABITy, Epoxy i takie tam. Fakt, one tez mają ograniczenia, ale troszke dopieścisz kazdego z osobna i znowu jedziesz dalej :) moze o ile same "serduszka" [chipset] zostały jasno ujednolicone bez wodotrysków bo wiadomo, jakiś standard musi być to napewno ich wsparcie [mobo] decyduje o oc`owalnosci kazdego z osobna.

reasumujac, [znowu nagreźdałem nieskładne głupoty] elektronika nie ma wyboru do pewnego mometu, bo o jej mozliwosciach swiadczy całe zaplecze dzieki któremu mozna przesunąć jej granice o kilka MHzów dalej ;)

Ehhh gwoli scislosci Cl3 sprawie problemy czesto na N Force 2  :mur:  :mur:  :mur:  (u mnie akurat nie)

1518778[/snapback]

z tym cl3 to juz nie aktualne troszke jest, pamietacie, jak merlin zaczoł produkować nam biosy to nagle problemy trojki znikały... a gwoździem programu sa tccd... wiadomo, sector kobooś i kilku innych high fsb i cl3 ;)

w biosie jest ustawione na 1.775, natomiast mierzone na cewce nie wiem czemu gania sobie między 1.698 a 1.803 - jest to dla mnie o tyle ciekawe, że reszta napięć jest bardzo stabilna (czasem wachnie się coś na moment o 0.03 do 0.08 V)

...dodam, że jak obciąże procek na maxa (np stability test - wygrzewanie) to napięcie procka stabilizuje się za 1.728 +/1 0.003V - a jazdy napięcia są tym większe, im mniej obciążony procek

1518977[/snapback]

czy aby przypadkiem nie masz ustawione [enable] jakiedoś dziadostwa ala cpu disconect function [to chyba ta opcja, nie jestem pewny] która odpowiada za falowanie Vcore, tj zmniejszanie go w momecie gdy cpu jest idle?

 

btw, mobo dałem na servis, uplołduje fotki z unmodingu... jak mi to wyszło, chcecie to zuce i tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobra macie, znów dostane za rozjad topicu i rozmairy :/

 

mobo unmoded, pictury:

 

tył:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

front:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Vdimm:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Vcore:

Dołączona grafika

 

Winbond I/O

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

w efekcie przyklajstrowałęm nalepke na pudło, bo miałem pietra ze jeszcze bedą próbowali wmówić mi że to dzieki niej się zfajało :|

 

przed:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

czego brakuje chyba kazdy widzi, mam przynajmniej 3 miejsca niebezpieczne, tj po których mozna bankowo skapować że dłubałem

a tu wiecej :/ ...zal dupe ściska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale narazie ciiii....

z tym był problem, bo albo tak jak zrobiłem albo wogóle i mobo wtedy lipnie działa i napewno by wybadali brak sciezki, ech, 4th phase mi sie zachciało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...