Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

maslosky -> u mnie podobnie działo się z gf2 - przy włączaniu kompa karta nie startowała, dopiero po resecie, a z czasem po kilku/kilkunastu resetach zaskakiwała - u mnie przyczyną były padnięte kondensatory na karcie, po wymianie działała ok (sprawdź czy kondensatory nie są napuchnięte)

Najlepiej jakbyś mógł sprawdzić jeszcze inną karte na AGP - to byś zobaczył czy to karta czy płyta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuje sprawdzic kiedy dostane z gwary R9550... moze to plyta bo to pierwsza karta na agp jaka w niej siedzi... a wlasciciel poprzedni karty mowil ze wszystko z nia w najlepszym porzadku... a zasilacz jest nowy i trzyma napiecia bardzo ladnie kiedy juz system startuje wiec to chyba nie to :(... O coś sie zmienilo... zmienilem init display first na PCI i jak narazie wystartowal... sprawdze jeszcze potem czy po dluzszym wylaczeniu wystartuje...

Edytowane przez maslosky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej opcji w biosie jak PCI/AGP latency... jest coś takiego PCI Latency Timer... jedynie to... co do zmiany initial display first to jednak nic nie dala.. po dluzszym czasie kiedy komp jest wylaczony i tak nie startuje za 1 razem... czy moze zmiana biosu pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj zmienić PCI latency timer( powinno tam bycnapisane 32) na 64 i wtedy wsadź radosława. IMO pomoże. A zmienić bios, to na początek polecam któryś z merlińskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, gdy odpalam Prime`a dysk zaczyna mlynkowac i trwa to dobre kilka minut zanim program przystapi do katowania komputera, jesli wogole sie za to zabiera - czasem pomaga tylko wylaczenie Prime`a i odpalenie go ponownie. Dotychczas przyjmowalem to z pokora ale podczas nadrabiania zaleglosci w tym topiku (jakies 30 stron) naszla mnie mysl, ze winny moze byc lipny sterownik ide, ktory sie instaluje razem z abitowskim oprogramowaniem (leciwe stery z cd zalaczonej do nf7 - nie ma tam wyboru co chce instalowac, wali wszystko po kolei bez pytania).

Teraz pytanie (lamerskie, wiem, pewnie juz sie przewinelo, sorki :cry: , prosze mnie bardzo nie rugac :) ), w jaki sposob sprawdzic jaki sterownik jest wykorzystywany (windosowski czy od abita), a jesli abitowski, w jaki sposob przejsc na windosowski?

Zasadniczo system startuje normalnie (nie mam porownania bo zawsze jechalem na tych samych sterach:]) ale moze moglby dzialac szybciej, a ja o tym nie wiem.

Na stronce abita najnowsze stery to 5.10 datowane na 2004-09-07, oprocz tego dostepne sa modyfikowane drivery. Ja w chwili obecnej jade na sterach (uwaga!) v. 2.45 z sierpnia 2003 :lol: . Rozumiem ze bez formata sie nie obejdzie, pytanie nr 2, czy warto? Jesli tak, to polecacie oficjalne czy tez modowane stery?

Z gory dziekuje za odpowiedz!

Edytowane przez wilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wilu! zrób tak:

menedżer urządzeń>kontrolery ide> i tam lookasz czy masz nvidia ide sw (nie zawsze sięsprawdzają) czy standardowy kontroler ide (windowsowy), jeśli to pierwsze to dajesz "odinstaluj" i tak do obydwóch potem>resecik> po resecie win sam sobie wyszuka i zainstaluje sterowniki> sobie sprawdzisz w menedżeże urządzeń

jak jeszcze jechałem na nf7 to leciałem na 5.10 (bez ide sw) i nie miałem problemów, tyle ze stery od dźwięku sobie waliłem od realteka (miałem gołą nf7), z modowanymi się nie bawiłem, ale ludziska sobie chwalą je

 

maslosky - skoro tonący brzytwy... to sprawdź jeszcze te opcje: agp aperture size - na 128 powinno być ok, jak nie to 64

oraz fast writes daj w sterownikach i w biosie na off(disabled)

moze to coś da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja mam problem z nagrywarką dvd benq 1620 podłączoną na sata przez abit serilell, po prostu nie wykrywa nagrywarki, wczesniej podłączałem kombo lg i było ok??

Co może być tego przyczyną? Zainstalowałem najnowsze stery ze strony abit do silicon image i nic. czy ewentualnie zmiana biosu płyty może coś pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem aby dysk z systemem był na jadnym kanale ata sam jako master, na drugim miała by być nagrywarka cdrw kombo + dysk w kieszeni przenośny (czyli napędy które nie muszą być szybkie) a na kolejnym kanae sata+przejściówka miała by być sama nagrywarka dvd. Według mnie przy takiej konfiguracji było by optymalnie przy kopiowaniu w locie dvd, i przy zgrywaniu z kieszeni na dysk i wszystkich innych konfiguracjach zawsze pracowało by jedno urządzenie na jednym kanale. Raczej nie korzystam w jednym czasie z kombo i dysku w kieszeni.

PS Zmieniłem bios w płycie, najnowsze stery różne ustawienia w biosie i nie ruszyła dvd-rw, widocznie benq się gryzie z serilell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanko, bo chcialem zrobic hotflasha u kumpla on na bios award na plycie MSI bxmaster no i wszytko bylo ladnie dopuki nie wsadzilem swojej kosci phoenix. Po jej wsadzeniu naciskam dowolny klawisz jest ktortkie :pik: i sie wiesza... Dacie jaką rade na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe witam,

wszyscy piszecie o podkrecaniu i chlodzeniu na tym abicie, a powiedzcie mi taką rzecz, mam problem z portami usb.

Klucze z pamiecia (pendrive) dziwnie sie zachowują, tzn zgrywam na nie plik i potem okazuje sie ze plik zniknął(po wyjeciu pena z usb), mimo to ze go odpalalem z pena zeby sprawdzic czy jest.

Przy kopiowaniu duzych ilosci danych lub przy kopiowaniu kilku plikow na raz na dysk 2,5" w kieszeniu usb 2.0 kieszen znika, tak jakbym odlaczyl kabel, i pisze ze opozniony zapis nie powiodl sie. :/

Klawiatura logitecha z myszka (lx700) raz dziala raz nie dziala, czasem sie odpali i dziala bez problemu a czasem jest tak ze walcze godzine odlaczam, podlaczam, resetuje, wylaczam zasilacz zeby odpalic bo nie widzi klawiatury.

Wiem ze plyta ogolnie jest fajna do krecenia, ale zeby taka lipa byla z portami usb? Moze to problem biosu? Mam chyba najnowszy ze stronki abita.

Tak samo zachowuj sie klucz bluetooth, raz dziala a raz nie dziala :) kazde z tych urzadzen sprawdzilem na innych komp i problem nie wystepuje. :(

Pomozcie, bo juz wczoraj bylem bliski rozwalenia lx700 o sciane i wywalenia kompa przez okno (pierwsze pietro). :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwsze słyszę... Miałem Kingstone'a i parę inszych i każdy działał prawidłowo...

 

@ SPLI

 

A jaką on ma kostkę??? Może nie taki sam model jak w NF7???

Musi być 4MB 3.3V (jest kilka różnych producentów ale zawsze te same parametry) w jego płycie może być 2MB albo 5V...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do udanej zabawy z usb 2.0 potrzebujesz - uaktywnić usb 2.0 w biosie, oraz mieć conajmniej SP1 (myśle o winXP), jeśli to masz to moze zasiłka sie nie wyrabia jak dasz zadużo urządzń usb?

ja miałem problem również z urządzeniami usb - modem od neo, webcam, skaner i drukara - pamiętam ze walczyłem z tym, i ostatecznie pomogło jak odznaczyłem w menedźerze urządzeń dla portów usb "pozwól komputerowi wyłączać to urządzenie itd..." a potem zainstalowałem wszycho zaczynając od modemu od neo bo z nim był największy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. wieści z frontu

 

dziś byłem w moim kochamym sklepaku zapytać co z mobo, ale jakoś nikt się nie przejoł że QR^@ czekam już 21dni :[

doszli do w niosku że jak przyjdzie to zadzwonią i tak bedzie git ...no ale to oczywiście odpowiedz na to pytanie musiałem sam wymusić bo inaczej żaden z tych zrypów nie zechciałby zadbać o klienta... więc cóż, panocki z Bielska omijać "ADT".

 

Ba, oddałem ją 30 czrewca a facet dzwonił ze sklepu nie z servisu 12 lipca że coś tam działa bo mobo zrobiło mu posta i był hepi... jeszcze wyjechał na mnie co ja sobie myśle zawracać mu gitare sprawnym sprzętem... a w dniu oddania tłumaczyłem chyba z 10min na czym polega usterka, czym się objawia i czego próbowałem... gość stwierdził że napisze poprostu "Nie działa" a teraz ma pretensje... zresztą odrazu jak tylko dostał mobo w łapy jak zombi szukał napuchniętych kondensatorów :/ nie wiem czy zacfaniaczyć chciał czy to może jakiś syndrom jest...

 

za tydzień pojade znowu, jezeli bedą się prezentować tak jak dziś to UOKiK do nich zagada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh owies... z jednej strony to smiac mi sie chce... z drugiej to jednak niee....

 

smiac bo jednak w tych sklepach to cudaki, i jak ja oddawalem swoją to bylo dokladnie to samo, i wzial plyte pod swiatlo i patrzyl pod katem na nia jak by szukal kondensatorów... jeszcze mnie pytal czy resetowalem bios... lol ale to juz tam marginesem

 

nie chce sie smiac... kazdy wie z czego... z twojej sytuacji z mobo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz - o ile wiem, to ponieważ nie dopełnili warunków gwarancji (czas) to możesz żądać zwrotu kasy, albo nowego sprzętu - i to od ręki, bez czekania, a jeżeli nie, to poszczuj ich UOKiK-iem (zazwyczaj wystarcza, że poprosisz kolesia na serwisie, żeby podał ci nazwisko, bo przyda się przy składaniu skargi w urzędzie obrony konsumenta...) - a, i wymówki mówiąca, że gwarancja została odrzucona, bo cokolwiek, po upłynięciu terminu naprawy mogą sobie wsadzić....

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz chyba nagminne w polskich sklepach. bez obrazy dla niektorych.

 

Wojna swiatow - z jednej strony nieuczciwi sprzedawcy i serwisanci, a z drugiej konsumenci cwaniacy :) i kto wygra.

Z tego moglby powstac swietny serial.

 

@OWIES niema co czekac. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Owies

widac ze koles nie bardzo wiedzial o co Ci chodzilo po prostu kolejny sprzedawca o wyksztalceniu przedszkolaka sam dobrze wiesz ze jak by troche mial olejku w glowie to napewno by wyczail te luty .. nic jak tylko sie cieszyc z jego glupoty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja np. mialem taka sytuacje ze poszedlem do sklepu i kupilem NF7-SL... zaplacilem 270zl a w cenniku w internecie sklep mial ja za 213 zl.. i co teraz ? trzeba sie klocic bo facetowi nie wytlumaczysz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze..z których portów korzystasz?

1557995[/snapback]

Nie ma znaczenia ogolnie z ktorych, najlepiej dzialaja te przy karcie sieciowej, te na sledziu to poracha. :( myslalem ze to zasilacz ale teraz mam chiefteca 420W i raczej na brak zasilania nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...